Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 24.12.2015 o 14:52, vonArnold napisał:

Spoiler

Ford ma 73 lata. Hamill niecałe 10 mniej, a Fischer dopiero 59 lat.
To jest różnica. Nie wiem jak ze zdrowiem u Forda, ale w jego wypadku prawdopodobieństwo
niemożności dalszego uczestniczenia w kręceniu filmów z powodu śmierci / ciężkiej choroby
jest realne.



Spoiler

Argumentujac w ten sposob, nie powinno sie krecic zadnych filmow majacych dwie lub wiecej czesci, bo jeszcze aktor kopnie w kalendarz. Do tego wcale nie jest potrzebny wiek, vide Brandon Lee czy Paul Walker.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2015 o 14:52, vonArnold napisał:

I-III romans: Anakin - Padme.
IV - VI romans: Solo - Leia
VII - IX romans:

Spoiler

Poe i Finn


A czemu nie od razu

Spoiler

Chewie i Fin

? xDDD

A poza tym ja protestuję przeciw chłopcom.
Spoiler

Rey powinna sobie znaleźć równie uroczą koleżankę. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potencjalne spoilery z E VIII - czytacie na własna odpowiedzialność:

Spoiler

-Rey nie jest córką Luke`a. Dziewczyna jest w jakiś sposób powiązana z Obi-Wanem. Zanim Luke udał się na wygnanie starał się ją wytropić.
-W tytule filmu na pewno pojawi się słowo Dark (Ciemność). Głównym tematem przewodnim filmu ma być szeroko rozumiany mrok.
-poznamy prawdziwą tożsamość Snoke`a. Rey to jedyna uczennica z akademii Jedi Luke`a, która nie przeszła na Ciemną Stronę. Jak na razie nie wiadomo dlaczego. Snoke był w stanie przeciągnąć 10-20 Jedi. Wszyscy byli przez niego szkoleni do czasu wydarzeń z E8. Kylo Ren był jedynym uczniem, który mógł wyruszyć do działań w prawdziwym świecie, ponieważ Snoke liczył, że to przyczyni się do złamania Lei.
-Kylo jest po Ciemnej Stronie mocy przez 5 lat.
-Leia nie zginie w E8, za to na pewno straci kończynę.
-Luke większość czasu ekranowego spędzi na rozmowie o tym co poszło nie tak w czasie szkolenia przez niego nowego pokolenia rycerzy Jedi. Będzie twierdzić, że nie jest w stanie wyszkolić prawidłowo Rey, przez co dziewczyna zniknie i będzie starała się odnaleźć Kylo Rena na własną rękę. W czasie finałowej sceny Rey przegra pojedynek z Kylo, który będzie już w pełni wyszkolony przez Snoke`a. Zanim Ben zada ostateczny cios Rey, pojawi się Luke, włączy swój miecz świetlny, wypowie kultowe zdanie (prawdopodobnie „I am Your father”) i skończy się film
-Obi-Wan jest bardzo dalekim krewnym Rey. Jej rodzina nie miała z nim żadnego bezpośredniego kontaktu. Rey została zesłana na Jakku, ponieważ jej brat (10 lat starszy od niej) przeszedł na Ciemną Stronę, a jej rodzina nie chciała aby spotkał ją ten sam los. Rey nie jest jej prawdziwym imieniem, które prawdopodobnie poznamy w nadchodzącym epizodzie. Jej rodzina znienawidziła Luke`a za to, że zrujnował życie ich syna. Za to Leia za nic nie obwinia swojego brata po przejściu Bena na Ciemną Stronę.
-Rey dorastała wśród rodziny a nie w akademii Jedi, za to jej trening był tylko częściowy, nie miała stać się pełnoprawnym Rycerzem Jedi.
-Darth Vader w ogóle ma się nie pojawić w E8 pod żadną postacią. Maska i hełm zostaną zniszczone. Nastąpi to w scenie w której Kylo Ren uświadamia sobie, że w końcu nauczył się tajników Ciemnej Strony. Wtedy Ren spyta się swojego dziadka czy jest z niego dumny. Oczywiście nie uzyska odpowiedzi. Wtedy w gniewie zniszczy szczątki Dartha Vadera.
-Wizja Rey z Epizodu 7 nie jest prawdziwą, taką jaka miał Anakin w Epizodach 2-3 czy Luke w Epizodzie 5. Nie są to prawdziwe retrospekcje. Podobno są to sfałszowane wspomnienia umieszczone do jej umysłu jeszcze przed Epizodem 7 przez Snoke`a, aby zachęcić dziewczynę do Ciemnej Strony Mocy. Prawdopodobnie chodzi o sceny z Kylo Renem i Rycerzami, którzy zabijają pozostałych uczniów Jedi w akademii Luke`a.
-Luke nie wie jak dobrze wyszkolić nowe pokolenie Jedi. Podstawowe szkolenie udzielił mu Obi-Wan i Yoda. Żaden nie był mu w stanie poświęcić wystarczająco wiele czasu ile powinien, na przykład jak w przypadku Jedi szkolonych przed wojnami klonów w czasach starej republiki. Cała wiedza Luke`a w dużej mierze opiera się na tym czego pobieżnie nauczyli go dwaj Mistrzowie oraz przez własne doświadczenia. Dawni Jedi byli odbierani własnym rodzinom ale Luke nie wie, że była to ogólno przyjęta norma. To dlatego znaczna większość jego uczniów dała się uwieść Ciemnej Stronie.
-Po śmierci Dartha Vadera, Luke rozpoczął poszukiwania potencjalnych Jedi. Jego idea szkolenia polegała na tym, że każdego uczenia szkolił tak samo, bez indywidualnego podejścia do każdego, przez co uważał, że ograniczy to przejścia na Ciemną Stronę. Co ciekawe, nie odciągał ich całkowicie od własnych rodzin (widzieliśmy reakcje Anakina na śmierć własnej matki), tylko starał się im udostępniać jak najczęstszy kontakt z najbliższymi. Każdego dnia uczniowie byli szkoleni, ale nie zostali całkowicie odsunięci od swoich rodzin. Kontakt nie był umożliwiony codziennie. Rodziny mieszkały blisko akademii Jedi.
-braki w wiedzy i szkoleniu Luke`a doprowadziły do upadku jego akademii. Oczywiście, w legendach EU wielu Jedi dało się zwieść Ciemnej Stronie, jednak nigdy nie występowało to na tak wielką skalę. Jest to bezprecedensowa sytuacja. Luke zdaje sobie sprawę z własnej ogromnej porażki, więc dlatego pamięć Rey została wymazana. Jej rodzina nie mogła znieść jej widoku, ponieważ widzieli w niej czyste zło, które urzeczywistniło się po przejściu jej brata na Ciemną Stronę. Wszyscy boją się Jedi. Rodzina obawia się Rey i tego kim potencjalnie mogłaby się stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2015 o 17:15, lis_23 napisał:

Potencjalne spoilery z E VIII - czytacie na własna odpowiedzialność:

Spoiler



Skąd te wszystkie spekulacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2015 o 18:27, Nephren-Ka napisał:

W 1979 roku Filmowy Serwis Prasowy przedstawił kto jest kim w Gwiezdnych Wojnach.;d


Dobre, typowo polskie podejście do tematu ;) Coś jak " Elektroniczny Morderca " ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2015 o 21:47, vonArnold napisał:

> Potencjalne spoilery z E VIII - czytacie na własna odpowiedzialność:
>
>

Spoiler

- Zanim Ben zada ostateczny cios Rey, pojawi
> się Luke, włączy swój miecz świetlny, wypowie kultowe zdanie (prawdopodobnie "I
am Your
> father") i skończy się film



Spoiler

Skoro, Rey nie jest spokrewniona z Luke''iem, to ta fraza nie może paść, no chyba,
że dla żartu. ;)

A może, no tak, kazirodztwo się wkradło do SW. ;)



PS
Prawidłowa wersja posta, bo do poprzedniego zakradł się babol. Proszę o kasację poprzedniego.
Done - Out [m]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska! W końcu poszedłem na nowe Gwiezdne Wojny, w sumie cud, że udało mi się uniknąć spojlerów przez tyle czasu (

Spoiler

choć w jakimś randomowym miejscu przeczytałem "HAN SOLO DIES LOL", co myślałem, że jest zwykłem trollingiem - niestety, kiedy wszedł na most, wiedziałem, że już po nim

).

Oczywiście poczytałem sobie wszystkie posty w tym wątku od premiery (unikałem go jak ognia z obawy przed spojlerami :D) i różne myśli mi się plączą po głowie, chciałbym się do wielu rzeczy odnieść, ale połowy już zapomniałem :D
Dla ułatwienia (przepraszam, że się porywam na łatwe wyjście) przekleję wypowiedź z tematu ogólnego o filmach:

Spoiler

"Jestem świeżo po seansie Przebudzenia Mocy i przyznam, że jestem jak najbardziej usatysfakcjonowany. I nawet jeśli nie każdy motyw mi się podobał spoiler: [ (Rey, serio, mind control tak ci łatwo wyszedł bez żadnego treningu? xD Ale doceniam gag jaki przy tym był), to jednak film idealnie trafia w sentymentalne nuty i jest niesamowicie nostalgiczny :3 widać, że celowany w starych fanów, bo odwołań, puszczania oka i nawiązań do starej trylogii było aż do przesady (choćby rozmowa losowych szturmowców o nowym ścigaczu/statku, wybuchnąłem serdercznym śmiechem łapiąc tego typu aluzje). W sumie jakby nie patrzeć to stara historia opowiedziana na nowo, ale ludzie lubią to, co już znają. Leciutko może przeszkadzać disneyowska familijność i poprawność polityczna (zarówno nowe imperium ma wszędzie w swoich szeregach kobiety, jak i rebelianci we wszystkich rolach, nawet szturmowców, dodatkowo wszystkie kolory skóry tam są (co trochę miejscami dziwi przy First Order, no ale mniejsza), bo może miejscami było za dużo gagów, emo Kylo Ren miejscami śmieszy (serio, póki nie zdjął maski było super, potem trochę krzywa, werterowska mordka zepsuła efekt xD). Han Solo ginie (no chyba że zrobi trik Luke''a ze spadaniem w przepaść i przeżywaniem ... chociaż tu cała planeta wybuchła xD) co jest trochę przykre, Captain Phasma mimo, że mam wrażenie promowana przed premierą, to w sumie niczym fajnym się nie wykazuje, a wręcz daje się zrobić "dobrym" jak dziecko. Zabrakło mi też tych dumnych, starym Imperialnych Admirałów i oficjeli, wszyscy jakoś podejrzanie młodzi, nie mają tam w dowództwie nikogo co ma więcej niż 30 lat?

ALE! Emocje biorą górę i i tak mordka mi się cieszyła przez cały seans, a jak Han wszedł do Sokoła Milenium to łzy stanęły w oczach. Oby dalej było jeszcze lepiej! ]



Dodatkowo dorzucę:
Spoiler

widziałem trochę zachwytów nad aktorką grającą Rey, np na 9gagu (którego również w sumie unikałem w obawie przed spoilerami), że piękna śliczna itp, a mnie to nie bardzo ruszyło. No ale po obejrzeniu filmu wszystko rozumiem - to nie tylko uroda, to też urok, uśmiech, zadziorność, dziewczęcość - Rey potrafi skraść serce! :D I aż teraz żałuję, że nie kupiłem koszulki "La Petite Rey", która była kilka dni temu na othertees :( No ale wtedy nie wiedziałem jeszcze, że to taka fajna postać ...

BB8 - po zwiastunach myślałem "no muszą wcisnąć jakiegoś nowego droida, ale mnie to nie przekonuje". Po filmie "ale super robocik!". Nie zgodzę się, że przebija R2D2, bo tamten był zadziorny, butny i robił wiele rzeczy jak samo uważał za słuszne. BB8 jest fajny, bo jest uroczy. To chyba najlepsze określenie. Jest słodki i milusi. A jak Finn pokazał mu kciuk w górę, a on odwzajemnił gest - to była scena gdzie cała sala ryknęła śmiechem :)

Miałem wrażenie, że na całej sali (a była duża i wypełniona) naprawdę poza mną tylko ułamek ludzi wyłapywał małe smaczki nawiązujące do starych części. Może jednak hardkorowych fanów wcale nie ma tak wiele :) Byłem ze znajomymi i tuż przed wejściem na salę koleżanka przyznała się, że nie widziała ŻADNEJ z poprzednich części. Jako ekspert zrobiłem szybki wykład streszczający fabułę poprzednich sześciu części, czym zyskałem sobie szacun reszty znajomych, którzy stwierdzili, że mógłbym wręcz z tego prezentację przygotować xD

Snickers .... yyy Snorlax ... Snooker? Aaa Snok? Chyba Snok - wygląda na typowego "haha, jestem mrocznym Sithem, który ukrywał się w dupie przez dziesięciolecia i czekałem na swoją kolej, teraz jest mój czas!". Trochę z dupy rozwiązanie, ale do przyjęcia.



Na pewno miałem więcej do powiedzenia, ale na razie starczy. Mam nadzieję, że znajdę chętnych do dyskusji już po pierwszej fali, bo chciałbym trochę pogadać i poteorytyzować :D

EDIT: jeszcze coś - czy są już jakieś nowe, kanoniczne rzeczy poza filmami? Książki, komiksy? Coś ciekawego?
I ten: jak rozumiem to ma być kolejna trylogia. Ale coś mi się obiło o uszy, że będą jakieś filmy poboczne, w uniwersum, ale z innymi bohaterami. Coś podobno o jakimś łowcy nagród. Plotki, czy prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2016 o 01:23, Outlander-pro napisał:

I ten: jak rozumiem to ma być kolejna trylogia. Ale coś mi się obiło o uszy, że będą
jakieś filmy poboczne, w uniwersum, ale z innymi bohaterami. Coś podobno o jakimś łowcy
nagród. Plotki, czy prawda?


Polityka Disneya jak z Marvelem, co rok 1 film z uniwersum. Docelowo 2015 - SW TFA, 2016 SW Rogue One, 2017 SW 8 [bo podtytuł jeszcze nieznany =P] 2018 Untitled Han Solo Star Wars Anthology Film, 2019 SW 9 no i serial Star Wars: Underworld w 2016 [bo są ploty, że jednak powstanie]

A ile nowych "trylogii" zmontują - obstawiam najmniej 6 części ciągnących nowe postaci, tak, żeby to domknąć na 12 epizodów głównej serii i 6 epizodów pobocznych typu Rogue One [fillery, spin-offy itp]

Generalnie licencja będzie dojona jak ta Marvela - co jest bardzo dobrym rozwiązaniem, im więcej tym lepiej [byle poziom utrzymali]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lucas ostatnio krytykował Disneya i nowy Epizod SW, min. za brak oryginalności. Pomimo faktu, że sam Lucas ma wiele błędów na swoim koncie to nie sposób mu przyznać racji: Patrząc na poprzednie filmy to każdy z nich jest inny, każdy oferuje inne, nowe planety i nowe pojazdy. W " Przebudzeniu Mocy " jest tylko jeden nowy pojazd - tzw. Rey''s Speeder, który występuje w całej jednej scenie, a reszta to zżynka z " Nowej Nadziei ". Przyznam nawet, że nie irytuje mnie tak bardzo fabularna kopia E IV jak właśnie całkowity brak nowości, brak rozmachu i wizji. Jeżeli kolejny Epizod nadal będzie bazować na sentymencie do starej trylogii, to już nie będzie czym się ekscytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odpowiedzieć tu, by teorytyzowaniem nie zaśmiecać wątku ogólnego o filmach ;)

Spoiler

>Ja myślę, że Rey była jednak trenowana. /.../


Spoiler

>Myślę, że Rey to córka Luke''a, którą ten trenował aż do momentu gdy Ren Zrobił masakrę w Świątyni / Akademii Jedi >Luke''a i wtedy wysłał ją na Jakku, wcześniej zabierając ją jeszcze do swojego nowego domu, na tę wyspę.


Spoiler

Osobiście myślę, że nie była trenowana, zakładając, że wszystkie wizje jakie miała przy dotknięciu miecza Luke''a były prawdą, została porzucona na Jakku mając 5 lat. Rey i Kylo są w zbliżonym wieku, lecz Kylo w wizji wraz z Rycerzami Ren dokonuje masakry padawanów będąc już prawie dorosłym / u progu dorosłości. To że bylaby córką Luke''a też wykluczam - Rey by chyba o tym pamiętała? W internecie są teorie, że Rey może być powiązana z Obi Wanem - może być np jego wnuczką, choć chyba nie ma też dużych podstaw by tak sądzić. Ale zgaduję, że Luke może wiedzieć kim ona jest, a na pewno, że jest silna w Mocy :)



Spoiler

>Przypomnij sobie, co Ren mówi do Rey, gdy próbuje czytać w jej umyśle: mówi, że Rey śni o wyspie na morzu / oceanie i >całkowitym zbiegiem okoliczności Luke przebywa na takiej właśnie wyspie?



Spoiler

To nie zbieg okoliczności. Skoro już z jakiegoś powodu miecz wywołał te wszystkie wizje (to jakiś nowy patent, czy w starym EU też były jakieś motywy by sam miecz takie rzeczy robił? Normalnie wybiera sobie właściciela jak różdżka w Harrym Potterze :P) i ukazał Rey zarówno jej przeszłość, jak i przeszłość Skywalkera, to ukazał jej też wyspę na oceanie - miejsce gdzie ukrywa się pierwotny właściciel miecza ;) Ukazuje jej po prostu drogę, którą ma podążyć na wielką przygodę.



Spoiler

>Niestety, bez Hana Solo to już nie będzie to samo ... Z tego powodu miałem bojkotować " Przebudzenie Mocy " ale >ciekawość wygrała, ale teraz nic mnie już przy tych filmach nie trzyma ... Do tego jeszcze strasznie groteskowa postać >Rena / Bena Solo bez maski ... mogli mu chociaż dać jakąś ciekawszą twarz, bardziej groźną. Mógłby być też podobny do >rodziców ;)


Spoiler

Niestety, należy się pogodzić z tym, że starzy bohaterowie idą w odstawkę. Ich czas już minął, galaktyka potrzebuje nowych bohaterów. Nowym cwaniakiem będzie Poe. A Han zginął, by będący w rozterkach Kylo mógł się jasno określić i to nie przypadek. Zarówno Snok i Kylo o tym wiedzą, że jest to ważny aspekt. Snok zwraca uwagę, że Kylo będzie bardzo potężny, bowiem nie rozpoczął on swojej nauki po ciemnej stronie mocy, lecz dobrowolnie przeszedł na nią z jasnej strony. Dodatkowo jasna strona i ciemna jest u niego dość zrównoważona, co ma stanowić jego atut. Sam Kylo ma scenę gdzie modli się do maski Vadera bowiem "ciągnie go do jasności" i by "ukazał mu potęgę ciemności". Morderstwo własnego ojca to przypieczętowanie jego losu. A buźkę ma rzeczywiście niewyględną :D



Spoiler

> Lucas ostatnio krytykował Disneya i nowy Epizod SW, min. za brak oryginalności. Pomimo

Dnia 04.01.2016 o 08:50, lis_23 napisał:

faktu, że sam Lucas ma wiele błędów na swoim koncie to nie sposób mu przyznać racji:
Patrząc na poprzednie filmy to każdy z nich jest inny, każdy oferuje inne, nowe planety
i nowe pojazdy. W " Przebudzeniu Mocy " jest tylko jeden nowy pojazd - tzw. Rey''s Speeder,
który występuje w całej jednej scenie, a reszta to zżynka z " Nowej Nadziei ". Przyznam
nawet, że nie irytuje mnie tak bardzo fabularna kopia E IV jak właśnie całkowity brak
nowości, brak rozmachu i wizji. Jeżeli kolejny Epizod nadal będzie bazować na sentymencie
do starej trylogii, to już nie będzie czym się ekscytować.


Spoiler

Nie wydaje mi się by w starej trylogii z części na część było aż tak dużo nowości. Zresztą mamy na razie tylko jeden epizod, poczekaj na kolejne z takimi porównaniami. Zresztą jak na to, że minęło tylko 30 lat (sic!) to i tak są zmiany - Tie Fightery wyglądają lekko inaczej, nowe zbroje Szturmowców, nowa broń, mamy statek będący następcą Imperial Shuttle T-321. Zatem ja się całkowicie z tymi zarzutami nie zgadzam. Rozmach był (zniszczyli całą planetę lol xD), wizja była, dbałość o szczegóły była naprawdę spora. JJ Abrahms spisał się jak zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Miecz należy do obu Skywalkerów, więc jeżeli już wywołuje wizje to należałoby oczekiwać, że objawi je właśnie kolejnemu członkowi rodziny.
Jest teoria, że Luke wymazał Rey pamięć, żeby ją ukryć przed Renen i jego nowym mistrzem. O zaginięciu Luke''a Rey dowiedziała się raczej niedawno, więc nie miałaby zbyt wiele czasu na to, zeny śnić o jego miejscu przebywania. Myślę, że to są głębsze, bardziej ukryte emocje i wspomnienia. Film nosi tytuł '' Przebudzenie Mocy " co sugeruje, że Moc w Rey została uśpiona, stłumiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Spoiler

Albo po prostu objawił wizję komuś Force Sensitive i tyle. Nawet jeśli wymazał jej jakoś pamięć, to Kylo też powinien ją chyba rozpoznać? Tytuł jest taki, bo w Rey przebudza się Moc - ale nie wydaje mi się, by miało to znaczyć, że została ona wpierw uśpiona. Ona była uśpiona od zawsze jak to u Force Sensitive osób bywa - dopóki nie będą mieli kontaktu z użytkownikiem Mocy to jej nie przebudzą sami z siebie. Raczej tak.
No i jakby Kylo i Rey byliby rodziną to by ją wyczył tak jak Hana gdy wylądowali na planecie i pewnie też skanując jej umysł mocą. Mając to na uwadze taka teoria do mnie nie przemawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2016 o 13:05, Outlander-pro napisał:

Pozwolę sobie odpowiedzieć tu, by teorytyzowaniem nie zaśmiecać wątku ogólnego o filmach
;)

Spoiler



Spoiler

Porzucenie Rey na Jakku i masakra świątyni Jedi Luke''a nie są ze sobą powiązane. Rey ma 19 lat, Ren ma 29 lat, po Ciemnej Stronie Mocy jest od ok. 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały ten spis to są jedynie lipne fan-ficsy. Jeśli cokolwiek się z tego sprawdzi w epie 8 to będzie to zwykły, ślepy fart [pomijam już, że 3/4 tych bzdur nawet się logicznie nie pokrywa z wszystkimi 7mioma częściami, ale to już "inna inszosć" =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hihi, nowy zestaw z The Force Awakens się buduje. Trochę ponad 400 elementów i

Spoiler

Kylo Ren z twarzą

, nie wiem czy fotki całości nie będą spoilerem dla nieszczęśników, którzy jeszcze nie widzieli filmu. :p

20160104165458984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2016 o 18:03, Outlander-pro napisał:

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia co to może być xD

Już zbudowane. :3

Trochę małe i jak dla mnie za dużo elementów "zabawkarskich" - odpadające ściany, przewracające się drzewo, wypadające klocki. Zamiast tych mechanizmów (które oczywiście podbijają licznik klocków), wolałbym ścianę po drugiej stronie albo kawałek wnętrza.

Tym niemniej prezentuje się ładnie, jak ktoś chce Kylo Rena, to lepsze to niż Command Shuttle.

20160104181455578

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Spoiler

Obejrzałem film i mam mieszane uczucia. Dlaczego usilnie stara się wmówić, ze nie jest remakem? W ciągu filmu widzimy nowe Tatooine, nowy Endor i nowy Hoth. Znowu mamy schemat: wychowana na pustyni kończy na śniegu. No, ale jedźmy dalej: Ktoś indoktrynowany od dziecka, ma nagle przebłysk i się buntuje? Nie kupuję tego. Zniszczenie bazy przez wyłączenie tarcz, jak z drugą Gwiazdą Śmierci.

Ucieczka Poe i Finna Tie Fighterem. Rozbijają się i Poe znika, a potem nagle objawia się w X-wingu na nowym Endore, jak do tego doszło? Nie widział Fina, obok statku, czy jak? No chyba, ze film jest pocięty, to wtedy zrozumiem.

Sytuacja polityczna jest dziwna: jest nowy porządek z generałem, któremu brakuje tylko grzywki i wąsika, żeby być jak Adolf. W ogóle dlaczego wyglądają oni jak naziści? Te kolory flag i cała reszta.

Nowa Republika i Rebelia, to dwa oddzielne byty? Jak to się stało? No i jakim cudem cała flota NR zostaje zniszczona przez skoksowaną Gwiazdę Śmierci? Czyt to Coruscant zostało zniszczone, bo nigdzie nie ma o tym mowy? Przez cały film miałem wrażenie, że flota rebelii składa się tylko ze szwadronu X-wingów, gdzie podziewają się krążowniki? B-wingi i cała reszta? Jak to się stało, że powstała ta baza Starkiller i nikt o niej nie wiedział? Budowa gwiazdy śmierci trwała kilka lat, to ile trwała budowa tego tworu? Co robił w tym czasie wywiad republiki i rebelii?

No to teraz postacie: Han Solo ginie, ok podnosi to dramatyczność, czemu nie. Jednak nie rozumiem, skoro zarówno on, jak i jego statek uczestniczyli w zniszczeniu floty imperium i po powrocie do przemytu nikt go nie rozpoznaje? A jeśli już to tylko z dni w których zajmował się przemytem. No chyba, że latał po jakichś końcach wszechświata.

Finn: od dziecka miał robioną papkę z mózgu i na pierwszej misji od razu ma przebłysk buntu. Jak? Dlaczego? Ogólnie śmieszna postać, która chce jak najszybciej zniknąć z oczu Nowemu Porządkowi.

Kylo Ren: Wszystko ok, do czasu kiedy nie zdjął tej swojej maski, wygląda wtedy jak pryszczaty nastolatek, którego ktoś na siłę oderwał od konsoli, a zapowiadał się tak ciekawie. Sztuczka z zatrzymaniem strzału z blastera to było to. No, ale potem czar prysnął. Poza tym nikt mu nie powiedział, że jego dziadek w końcu przeszedł na jasną stronę? I co, poleciał na stary Endor kopać w stosie pogrzebowym Vadera, żeby przywieźć hełm i czerep, aby do niego zanosić modły? Dziwne, naprawdę dziwne. Do tego dostaje wciry od Finna, który zna podstawy walki bronią białą, mimo szkolenia w mocy i walki mieczem? Rozumiem, że jest ranny, ale bez przesady.

Jedyną postacią, która trzyma równy poziom jest Rey. No, ta jest Over Powered od samego początku: umie walczyć, potrafi pilotować wszystko do czego wsiądzie, ba potrafi nawet powiedzieć co jest zamontowane na statku, w którym nigdy nie była. Mówi do niej miecz Luka, którego poprzednim właścicielem był Anakin/Vader, a który zniknął razem z ręką Luka. Ciekawe jak trafił do tej piwnicy pod barem?
Cholera dziewczyna intuicyjnie wie jak używać sztuczki z umysłem i walczyć mieczem, mimo trzymania go pierwszy raz w ręku. Ba, pokonuje rannego co prawda, ale szkolonego od dziecka Kylo Rena. Ona zapewne ma tych midichlorianów więcej niż Yoda, Luke i Mace Windu razem wzięci. Że też nikt nie wpadł na to, że można szkolić jedi przez połączenie umysłów jak w Star Treku. Parę minut i już mamy rycerza na poziomie Yody :)

Doszedłem też do wniosku, że im większy obiekt do zniszczenia, tym potrzeba do tego mniej statków. Gwiazda śmierci = cała flota rebelii, baza Starkiller = może z 10 X-wingów.

Za całokształt dałbym 6 lub 7 punktów na dziesięć, a to ze względu na akcję i efekty. Film da się obejrzeć, ale jakoś nie ma tego czegoś jak dla mnie. Podejrzewam, że film jest pocięty i dopiero jak się pojawi wersja reżyserska, to da wypełni parę pustych wątków.



Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować