Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2008 o 15:56, mr chief napisał:

Mam kolejne pytanie. Wlasnie skończyłem cień czarnobyla z lekkim zdziwieniem. Otóż kiedy
jestem przy spelniaczu życzeń nie mogę samemu wypowiedzieć życzenia tylko automatycznie
bohater mówi ,,chce być bogaty" co mam srobic bby samemu wypowiedzieć życzenie?


Heh trochę się uśmiałem,ale powiem Ci szczerze,że słysząc o tym,że spełniacz spełnia dowolne życzenia.Też myślałem,że wypowiem sobie jakie zechce.Takie nawet fajne by to było,ale nie ma aż tak dobrze xDDD.Jest 5 różnych życzeń,które zależą albo od ilości twoich pieniędzy i wyborów całej rozgrywki w czasie gry.Reputacja,wybory,wojna frakcji itd. Ja miałem życzenie,że chciał,żeby Zona zniknęła.ALe zrobiłem też alternatywne zakończenia,ze Świadomością Z i nie dołączyłem do ich badań i rozwalałem oddziały monolitu,a na końcu był fajny filmik,trochę smutny jak dla mnie. Zależy też jak ktoś zrozumiał zakończenie :)
Ale wracając do twojego pytania,to nie ma takiej opcji wyboru wypowiedzenia życzenia.Przykro mi,jeśli się zawiodłeś,ale nie martw się.Jeszcze odkryjesz tajemnicę spełniacza życzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 22:00, mr chief napisał:

dzięki. Właśnie zacząłem grać jako ,,stalker wloczega" :) tylko
Mi jeszcze powiedz o co chodzi ze ,,świadomością Z"


No jeśli nalegasz, to mogę ci opowiedzieć co nie co.Jeśli dobrze zrozumiałem:).
Najpierw musisz znaleść ukryte wejście,zamknięte na kod.Niszczysz małe rdzenie i pojawia się hologram doktorka.Możesz mu zadać wiele pytań co do spełniacza,zony i siebie.Według nich Zona powstała przez działanie człowieka,a nie przez wybuch z czarnobylskiej elektrowni.Naukowcy ponoć odkryli właśnie jakieś działanie w sferze niebieskiej,które w jakiś sposób oddziaływuje na obszar w okół czarnobylskiej elektrowni.Zbudowali tam ten emiter,mózgozwęglacz,który działał psionicznie na ludzki umysł.Władał stalkerami którzy znajdowali się w jego obrębie i kierował ich do sarkofagu.Oni oślepieni myślą,że spełni każde ich życzenie szli tam.Potem naukowcy mieli kontrole nad nimi.Dawno nie grałem w cień czarnobyla,więc trochę zapomniałem.A potem miałeś wybór czy dołączasz do ich badań nad świadomością Z czy nie.Ja to widziałem tak:Wolę wybrać mniejsze zło..Mogę jeszcze raz przejść to ci treściwie w tedy opowiem jak to było:)
Zakończenia były dobre,ale chyba nie do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 23:57, mr chief napisał:

Rozumiem ze laboratorium jest w elektrowni.prawda?

(mam na myśli to miejsce o którym napisałeś)

Tak w elektrowni,nie daleko sarkofagu.Musisz znaleść ukrytą drabinke,która prowadzi poziom wyżej i tam znajdziesz zakodowane drzwi.Dekoder zdobędziesz w Prypeci w hotelu w pokoju numer 21,ale nie jestem pewien :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2008 o 15:31, mr chief napisał:

dzieki Ci :) ale teraz i tak nie zagram bo jestem na zielonej szkole.

Spoko,nie ma za co:)
Tobie to dobrze,zielona szkółka,a ja klasa maturalna i brak czasu na cokolwiek ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 16:25, Mechu95 napisał:

A ja mam pytanko. Czy pojdzie mi toto na Pentium D 925, GF 6800 GT, i 2GB RAM-u?


Na średnich powinno pójść... A ile GHz procek ma??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło :P Wkurzyło mnie, że zadajesz pytanie o taktowanie procka mimo, że możesz bardzo łatwo sprawdzić w googlach.
Co do detali - moim zdaniem w średnich na 1024 bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem z Oblivion Lost, ale bym chciał coś nowego z modów dorzucic.. poleci ktoś jakieś fajne mody, co by z OL się dobrze zgrały, czyt. jeszcze bardziej urozmaiciły grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, bo nie jestem w stanie przewertować całego wątku...

jaki jest "preferowany" patch do stalkera? 1.0003, 1.0004 czy 1.0005 (jeśli mnie pamięć nie myli grałem na 1.004, ale chciałbym się upewnić)...

czy istnieje jakaś nieoficjalny polski mod z poprawkami? wiem że wyszedł taki na Czyste Niebo (naprawiający problem z wojną frakcji), ale nie wiem czy istnieje taki na Cień Czernobyla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 23:52, KHRoN napisał:

mam pytanie, bo nie jestem w stanie przewertować całego wątku...

jaki jest "preferowany" patch do stalkera? 1.0003, 1.0004 czy 1.0005 (jeśli mnie pamięć
nie myli grałem na 1.004, ale chciałbym się upewnić)...

Jeżeli nie grasz multi to ten 1.004 powinien Ci starczyc, 1.0005 bowiem zawiera w sobie patche poprzednie i jakieś łatki które naprawiają coś w multiplayerze, tak przynajmniej słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 23:52, KHRoN napisał:

mam pytanie, bo nie jestem w stanie przewertować całego wątku...

jaki jest "preferowany" patch do stalkera? 1.0003, 1.0004 czy 1.0005 (jeśli mnie pamięć
nie myli grałem na 1.004, ale chciałbym się upewnić)...

Jeśli nie grasz w multi pozostań przy 1.0004. Działa z nim największa część dostępnych obecnie modów (a tylko niektóre dorobiły swoich wersji dla późniejszych patchy; od patcha 1.0005 została zepsuta kompatybilność wsteczna modów i nie wszystkie zechcą działać bez problemów). Nawet jeśli nie chcesz instalować modów to patch 1.0004 dla singla jest ostatecznym, bo późniejsze wprowadzają poprawki tylko dla multi, a 1.0006 wprowadza dodatkowo dziury bezpieczeństwa i korzystanie z niego nie jest wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Wintesun&Melchah

dzięki za odpowiedź :)

a wiecie jeszcze może coś o ewentualnych modach z poprawkami (nie z ficzerami)? czy trzeba sobie ewentualnie samodzielnie zrobić? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować