Zaloguj się, aby obserwować  
SDRaid

Microsoft Office - porady / rozwiązywanie problemów !

116 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2008 o 22:37, Xlol1 napisał:

Mam office`a 2003, jak mogę otworzyć dokument w formacie docx?

albo odpalasz w 2007 i zapisujesz ten dokument w trybie zgodności [czyli w .doc] albo ściągasz jakąś łatkę, bo ponoć jest takie coś, co implementuje do ''03 czytanie formatów ''07 - czyli tych z końcówką .x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z Excelem 2003 potrzebuję żeby bylo tak ze jesli wynik jest mniejszy od 2,0 ma się wyswietlic na czerwono a jeśli wyzszy to normalnie wynikiem tym jest średnia paru liczb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musisz zmienić w sterownikach do karty skrót klawiszowy, nie pamiętam już dokładnie jak to się robiło bo mam teraz kartę konkurencyjnej firmy;P ale na necie na pewno znajdziesz pomoc w razie kłopotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 17:36, rogoz94 napisał:

> sterowniki ATI?
a tak po polsku? ^^


Możliwe, że masz w ustawieniach swojej arty (jeśli to Radeon) przypisany jakiś skrót klawiszowy pod "ć", zmień go i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Catalyst Control Center [prawyklik na pulpicie, na samej górze menu masz zapewne link] i tam grzeb w skrótach. Albo w ogóle odinstaluj CCC, ja na przykład go nie używam. Jeśli potrzebujesz tego typu programu, Ati Tray Tools będzie lepsze i nie będzie powodowało problemów chociażby z tym skrótem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 18:15, kedzior141 napisał:

> > sterowniki ATI?
> a tak po polsku? ^^

Możliwe, że masz w ustawieniach swojej arty (jeśli to Radeon) przypisany jakiś skrót
klawiszowy pod "ć", zmień go i po kłopocie.

tyle wiem i to zrobiłem. Tylko, ze jak chcę zmienić skrót klawiszowy, to alt w ogóle nie działa. W innych przpadkach an luzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Podczas robienia tabeli w excelu na turniej PESa natknąłem się na pewien problem, który postaram się tutaj zobrazować.

Mamy:
nazwa drużyny nr 1 | bramki zdobyte przez drużynę nr 1 | : | bramki zdobyte przez drużynę nr 2 | nazwa drużyny nr 2

odpowiednio w komórkach:
A1 | A2 | A3 | A4 | A5

do zsumowania zdobytych przez drużynę nr 1 punktów, użyłem funkcji:

=JEŻELI(A2>A4;3;JEŻELI(A2<A4;0;JEŻELI(A2=A4;1)))

Jak zatem łatwo zauważyć, jeżeli drużyna nr 1 wygra - zdobędzie 3 punkty, przegra - 0 punktów, a jak zremisuje - 1 punkt.

I teraz pojawia się problem. Jeżeli mecz między danymi drużynami jeszcze się nie odbył, każda z nich i tak ma po 1 punkcie (drużyn jest oczywiście więcej), ponieważ wartości pustych komórek są sobie równe (wynika to z funkcji "JEŻELI(A2=A4;1)".
Jak oznaczyć puste komórki, aby dla nich nie była liczona suma punktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uczę się do sesji i mam materiały w PowerPoincie, jednak nie ukrywam, że wolę się uczyć daleko od kompa, na zadrukowanych kartkach (nic nie odciąga wtedy mej uwagi). Nie mam jednak czasu klikać każdego pola tekstowego i kopiować. Czy istnieje jakiś sposób na wyciągnięcie całego tekstu (z obrazkami czy bez) z PowerPointa i wklejenie go za jednym zamachem do Worda?
Pilnie proszę o odpowiedź i z góry za nią dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ad. PowerPointa.

Otóż w szkole robiliśmy prezentację, za którą można dostać decydującą ocenę. Pracowaliśmy w najnowszym PP, na Viście, lecz okazało się, że straciliśmy dużo lekcji, więc nauczyciel pozwolił nam dokończyć w domu. Zapisałem więc pracę w dwóch formatach - ppt. oraz pptx. Na moim kompie jestem w stanie odpalić tylko tą w formacie ppt., czyli straszej wersji PP. Gdy otworzyłem prezentację wszystko było porozrzucane, więc zrobiłem wszystko jak należy, uporządkowałem troszkę. I stąd właśnie moje pytanie - czy nauczyciel, na swoim nowym Office, będzie w stanie odpalić prezentację w formacie ppt.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez problemu.

Co do mego powyższego pytania, znalazłem "wyślij do MS Word", ale tak, jak chcę kopiuje tylko tekst. To mi już wystarczy. A czy istnieje sposób na wysłanie tekstu wraz z obrazkami, ale nie tak, że w Wordzie to wygląda jak screenshoty slajdów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy z Excelem.

Zadanie wygląda następująco. Mam dwie listy danych w kolumnach. Chcę przedstawić na wykresie tylko te dane, które spełniają pewne warunki. Jak dotąd wymyśliłem dwa sposoby rozwiązania, ale żadnego nie potrafię stworzyć:
1) Do danych źródłowych wykresu wpisać formułę, która pobierze tylko poprawne dane.
2)Przenieść poprawne dane do nowego arkusza i na ich podstawie stworzyć wykres. Co prawda samo przeniesienie nie jest niczym trudnym, ale wtedy lista ma dziury i jeśli w danych źródłowych wykresu zaznaczę całe kolumny A i B, to wykres jest nieczytelny. Trzeba by stworzyć makro które będzie przenosiło dane do kolejnych wierszy albo takie, które usunie puste wiersze.

Czy ktoś potrafiłby coś z tego zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko
Posiadam Office''a 2007
Chciałbym wydrukować pewne wykresy. Może by to nie był problem, ale mam je mieć na papierze milimetrowym.
I tu pytanie : Czy da się jakoś ''dostosować'' wydruk/dokument do papieru milimetrowego ? Jest taka opcja ? Sam trochę poszperałem, ale mi się nie udało znaleźć.
Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować