Zaloguj się, aby obserwować  
PioMrex

UFO: Afterlight

17 postów w tym temacie

Czeskie studio Altar w lutym 2007 ma wydać kolejną, trzecią część swojej serii UFO (aftermatch, potem było aftershock (w Polsce odpowiednio: Kolejne starcie i Decydujące starcie).

Nowa część w oryginale nosi nazwę Afterlight, jak będzie brzmieć w polskiej wersji... zobaczymy, może jakieś propozycje..moja: "Poza blask".

Oglądając zrzuty czuję, że twórcy zrobili z tej gry (nawiązującej do XCOM) cukierkowe "cudeńko", z dużą dawką humoru (wygląd postaci). Czy będzie to dobry trop się okaże...

Co do samej mechaniki, szczególnie procesu odkryć, do którego ja osobiście (w Aftershock) mam duże zastrzeżenia (zbyt mozolny, za dużo interwencji w między czasie....), też trzeba poczekać...

W Polsce grę, z doniesień na GOLu, ma wydać Cenega w marcu 2007.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 23:57, nemczek napisał:

Mam pytanie: czy opłaca sie mieć w drużynie psioniczki??

o której części mówimy? Aftermath czy Aftershock, bo Afterlight jeszcze nie wyszedł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 00:28, PioMrex napisał:

> Mam pytanie: czy opłaca sie mieć w drużynie psioniczki??
o której części mówimy? Aftermath czy Aftershock, bo Afterlight jeszcze nie wyszedł...

mi chodzi o decydujące starcie.... juz mi sie te starcia mylą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 00:58, nemczek napisał:

> > Mam pytanie: czy opłaca sie mieć w drużynie psioniczki??
> o której części mówimy? Aftermath czy Aftershock, bo Afterlight jeszcze nie wyszedł...

mi chodzi o decydujące starcie.... juz mi sie te starcia mylą...

OK, czyli Aftershock... hmm przyznam sie, że tej gry jeszcze nie miałem okazji skończyć, póki co działam podobnie jak w pierwszej części, czyli kupom panowie, odpowiednio ustawiając drużynę.
Są jednak momenty kiedy psionicy ratują sytuacje i zwykle dwóch członków załogi staram się, aby miało zdolności psioniczne jak największe.
Jestem jeszcze przed "wielką imprezą", czyli przybyciem gości... gra tak się ciągła, że z braku czasu zrezygnowałem na pewien okres z kontynuacji więc nie wiem, jak duża będzie rola psioników po wizycie tego czegoś (bodaj dodatkowo rasa się pojawia, czy kult, pewno ten co to jak już zdobywa teren to skaża go tak, że nie da się go rekultywować....) Możliwe, że do walki z nimi trzeba przeznaczyć większe zastępy psioników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 07:42, Dead-pl napisał:

Hmm...grałem w demko afterlight''a i musze przyznać ża miło mnie zaskoczyło. Zobaczymy jak
im pójdzie polonizacja...

Demo? skąd można pobrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polska wersja afterlight bedzie sie zwac UFO: Bitwa o Marsa :)
heh, lepsze to niz Ufo : to juz naprawde ostatnie starcie :D

gralem w demko, moze w koncu zrobia to dobrze (a juz w 4 czesci napewno)

nadal brak konkretow w planie wydawniczym cenegi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po zagraniu w demo moge stwierdzic ze bedzie lepsze od aftershocka pod każdym prawie wzgledem (jak znowu bedzie starforce to wiadomo spadek plynności).co do skladu w aftershock to zawsze nalezy miec chociaz jedna psioniczke ja zawsze mialem taki sklad 1 lub 2 psionik (dla zwiadu i jako medycy) + 2 cyborgi (najlepiej zeby byli ciezko uzbrojeni) + ludzie (low level jako miecho armatnie, a jak high level to medycy, snajperzy i jednostki wsparcia) + 1 robot (jako jednostka wsparcia lub zwiadu jak nie mialem psionikow).ciekawe czy w Afterlight procz retikulan bedzie mozna miec rekrutow innych ras??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie afterlight i aftershock (dema) Zacinają się średnio po pięciu minutach gry
(mój rekord to 8 minut) ktoś wie dlaczego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 12:45, Von Bolt napisał:

U mnie afterlight i aftershock (dema) Zacinają się średnio po pięciu minutach gry
(mój rekord to 8 minut) ktoś wie dlaczego???

hmm trochę ten temat stary, a twój post zauważyłem przez to, że szukałem tematu o Aftershock PL, który był ostatnio w CDA. Tutaj temat o Aftershock http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=3289&u=89
A co do tego problemu, podaj parametry twego sprzętu. Ponieważ sama gra nie ma zbyt dopracowanego engine(obydwie ;p), przez co mogą występować problemy na starszych oraz nawet nowych konfiguracjach sprzętowych.

A do tematu - Czy tę część warto kupywać?
Czyli czy jest taka lepsza od Aftershock, ponieważ zamierza ją kupić, o ile zbiorę kasę ;P
Numenpl
Taki squad to dość późnej fazie gry(coś blisko do przybycia statku obcych, lub po) da się zrobić. Na początku coś takiego bardzo ciężko skombinować, żeby było lepsze od normalnych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich którzy jeszcze nie kupli tej gry a mają zamiar: nie warto kupować wersji PL

Powody są dwa. Po pierwsze: StarForce i wszystko jasne.
Po drugie: zmieniona struktura plików w wersji PL sprawia, że o modach możecie zapomnieć (a naprawdę wyglądają obiecująco - nowe bronie, nowe tekstury, nowe rodzaje misji etc. ). Nie da się jakiegokolwiek zainstalować bo nie ma katalogów, w które trzeba wrzucić pliki - a mody te są polecane nawet przez oficjalną stronę gry.

Dziękuję ci, Cenega, za spierdolenie kolejnej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy stabilnie... u mnie działała w miarę stabilnie. Wywalała się tylko gdy przeładowany został RAM a działo sie to tylko w czasie wczytywania misji po co najmniej trzech godzinach grania. Podobno łata poprawia zarządzanie pamięcią i eliminuje ten błąd... o ile jest dostępna dla wersji PL (nie ma jej na stronie producenta i trzeba szukać na stronie Cenegi).

Naprawdę nie polecam tej gry w wersji PL bo jest to gra na raz - misje są zbyt nudne by ciekawiły w czasie drugiego przechodzenia a drzewko rozwoju jest tak skonstruowanie, że odkryjesz wszystko zanim ukończysz grę. Do tego te pastelowe kolory... Mody dają tej grze drugie życie - zmieniają drzewko rozwoju, dają bardziej brudne tekstury, nowie przedmioty i bronie... modyfikują przebieg misji a nawet jest taki co przywraca pewien rodzaj misji, który został wycięty z gry (a był obecny w demie). Zainstalowanie tych modów daje szanse na dwa razy dłuższą zabawę.

Po co tą szansę sobie odbierać?

Poza tym uważam, że Kartaginę należy zniszczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 01:25, hallas napisał:

Czy stabilnie... u mnie działała w miarę stabilnie. Wywalała się tylko gdy przeładowany został
RAM a działo sie to tylko w czasie wczytywania misji po co najmniej trzech godzinach grania.
Podobno łata poprawia zarządzanie pamięcią i eliminuje ten błąd... o ile jest dostępna dla
wersji PL (nie ma jej na stronie producenta i trzeba szukać na stronie Cenegi).

Naprawdę nie polecam tej gry w wersji PL bo jest to gra na raz - misje są zbyt nudne by ciekawiły
w czasie drugiego przechodzenia a drzewko rozwoju jest tak skonstruowanie, że odkryjesz wszystko
zanim ukończysz grę. Do tego te pastelowe kolory... Mody dają tej grze drugie życie - zmieniają
drzewko rozwoju, dają bardziej brudne tekstury, nowie przedmioty i bronie... modyfikują przebieg
misji a nawet jest taki co przywraca pewien rodzaj misji, który został wycięty z gry (a był
obecny w demie). Zainstalowanie tych modów daje szanse na dwa razy dłuższą zabawę.

Po co tą szansę sobie odbierać?

Poza tym uważam, że Kartaginę należy zniszczyć.


z tego co mi wiadomo to fakt przez zmieniona binarke nie da sie ich odpalic ale ponoc niektore nie wymagaja tego katalogu z lokalizacja!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie afterlight i aftershock (dema) Zacinają się średnio po pięciu minutach gry
(mój rekord to 8 minut) ktoś wie dlaczego???

mam pentium 4 1,7 ghz 768 MB RAM radeon 9600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować