Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Przepraszam za podwójnego posta, ale po prostu nie chciałem do końca świata poraz n-ty dostawać odpowiedź na moje pytanie.

Jak można łatwo i szybko przekopiować wtyczki z jednego firefox na drugiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 12:07, PirO 17 napisał:

Jak
można łatwo i szybko przekopiować wtyczki z jednego firefox na drugiego?


Wydaje mi się, że można zrobić to kopiując folder FireFoxa z profilami, który znajduje się w katalogu Document and Settings\[nazwa użytkownika]\Mozilla\Firefox jeśli chodzi o WinXP
Tam też jest plik z ulubionymi. Innego sposobu na razie nie znam (w każym razie ja tak ostatnio zrobiłem i wszystko działa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 12:47, Daimon_Frey napisał:

> Jak
> można łatwo i szybko przekopiować wtyczki z jednego firefox na drugiego?

Wydaje mi się, że można zrobić
to kopiując folder FireFoxa z profilami, który znajduje się w katalogu Document and Settings\[nazwa użytkownika]\Mozilla\Firefox
jeśli chodzi o WinXP
Tam też jest plik z ulubionymi. Innego sposobu na razie nie znam (w każym razie ja tak ostatnio zrobiłem
i wszystko działa).

Dzięki, sprawdze...
Ja tak zrobiłem tylko z głównym folderem (tym w progam files) ale to nic nie dało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś jakąś ftyczkę, dodającą notatnik czy coś takiego i ftp managera zintegrowane z ff?:P Ktoś w ogóle probowal zrobic cos tak dziwacznego:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 12:47, Daimon_Frey napisał:

> Jak
> można łatwo i szybko przekopiować wtyczki z jednego firefox na drugiego?

Wydaje mi się, że można zrobić
to kopiując folder FireFoxa z profilami, który znajduje się w katalogu Document and Settings\[nazwa użytkownika]\Mozilla\Firefox
jeśli chodzi o WinXP
Tam też jest plik z ulubionymi. Innego sposobu na razie nie znam (w każym razie ja tak ostatnio zrobiłem
i wszystko działa).


A mi niestety tak nie działa...znaczy działa ale:

Na starym windowsie (95/98 może 2000 i Me) masz ustawienia firefoxa w danych aplikacji w folderze windows, na nowym (XP) w documents and settings. Każdy profil firefoxa ma tam oddzielny folder z jakąś taką dziwną nazwą (numerki, literki, etc.) Jeśli chcesz żeby w innym firefoxie było tak samo musisz cały ten folder z taką samą nazwą skopiować. Nazwa musi być taka sama bo inaczej nie będzie się chciał firefox uruchomić.

A i ten folder jest w folderze plugins chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 15:35, Latniak napisał:

> Skopiowałem to wszystko i tera firefox się uruchamia, tylko troche dziwnie :/
> > > http://img369.imageshack.us/img369/1924/ff0to.png

Czegoś takiego jeszcze nie widziałem :/...może spróbuj reinstalowć firefoxa i jeszcze raz wszystko skopiować...nie wiem.

próbowałem, 3 razy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 16:35, PirO 17 napisał:

próbowałem, 3 razy :/

Dobra to teraz troche inaczej spróbujemy.
W katalogu Firefox (w Dane Aplikacji) mam folder profiles i 2 pliki : "pluginreg.dat" i "profiles ini". Zawartość profiles.ini wyglada tak:

[General]
StartWithLastProfile=1

[Profile0]
Name=default
IsRelative=1
Path=Profiles/xxxxxx

xxxx - nazwa folderu w "profiles"

I działa.

Jeśli masz inaczej to spróbuj tak zrobić, a jeśli i tak nie działa to pewnie wina tego profilu (jakoś skopany może jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest takie cuś co sprawia, że dla mnie FF przegrywa z Operą. A mianowicie chodzi o otwieranie okien. Czy można ustawić jeśli tak to gdzie? Aby po kliknięciu na jakiś link lewym klawiszem myszy otwierał się w nowym panelu a nie nowym oknie.
Bo fakt, że mozna otworzyć za pomoco prawego przycisku myszy w panelu zupełnie mnie nie satysfakcjonuje. W Operze dokonuje się coś takiego automatycznie.
Generalnie Opera jest lepsza niż FF:P, no ale z racji tego, że forum nie działa prawidłowo pod Operą trzeba korzystać z FF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 18:21, Rzezim napisał:

Jest takie cuś co sprawia, że dla mnie FF przegrywa z Operą. A mianowicie chodzi o otwieranie okien. Czy można ustawić jeśli
tak to gdzie? Aby po kliknięciu na jakiś link lewym klawiszem myszy otwierał się w nowym panelu a nie nowym oknie.
Bo fakt,
że mozna otworzyć za pomoco prawego przycisku myszy w panelu zupełnie mnie nie satysfakcjonuje. W Operze dokonuje się coś
takiego automatycznie.
Generalnie Opera jest lepsza niż FF:P, no ale z racji tego, że forum nie działa prawidłowo pod Operą
trzeba korzystać z FF


W FF jeśli klikniemy MMB na link to otwiera się w nowym panelu. A zresztą można ściągnąć wtyczki umożliwiające wykorzystanie "gestów myszy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No coz, bez osobnej wtyczki chyba sie nie da, ale...

Rzeczona wtyczka nazywa sie Tabbrowser Preferences (do sciagniecia z ponizszego linka https://addons.mozilla.org/extensions/moreinfo.php?id=158&application=firefox ). Po jego zainstalowaniu w Opcjach samej przegladarki pojawia sie nowe opcje, Mam nadzieje, ze o to wlasnie Ci chodzi :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 18:29, Piotrek K. napisał:

w Opcjach samej przegladarki pojawia sie nowe opcje, Mam nadzieje, ze o to wlasnie Ci chodzi :)...


Zainstalowałem wtyczke i działa:-).

Latniak co to jest "klikniemy BBM"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 18:41, Rzezim napisał:

Latniak co to jest "klikniemy BBM"?

MMB - to skrot od Middle Mouse Button. Przycisk po rolka ;)...

PS. No problem - polecam sie na przyszlosc ^^ ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 18:41, Rzezim napisał:

> w Opcjach samej przegladarki pojawia sie nowe opcje, Mam nadzieje, ze o to wlasnie Ci chodzi :)...

Zainstalowałem
wtyczke i działa:-).

Latniak co to jest "klikniemy BBM"?

Hehe :P Myślałem że się domyślisz że chodzi mi o środkowy przycisk myszy.

I ja nie mam żadnej dodatkowej wtyczki do przeglądania w panelach, po prostu klikam rolką i mi wlącza się w nowym panelu (gorzej jak się nie ma rolki w myszce :/) Ty przyciskiem można też zamknąc od razu panel jak najedzie się na jego zakładkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mampytanko. Gdzie trzeba wrzucic skina do Firefoxa z dysku twardego. Sciagnałem sobie skin''a ale nie kumam gdzie go dac. Bezposrednio z opcji FF''a nie da sie go zainstalowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 20:18, Vicotti napisał:

Mampytanko. Gdzie trzeba wrzucic skina do Firefoxa z dysku twardego. Sciagnałem sobie skin''''a ale nie kumam gdzie go dac.
Bezposrednio z opcji FF''''a nie da sie go zainstalowac.



Otowrz jednoczenise folder,w kotrym jest skin i firefoxa, w nim Narzędzia>Motywy. Zwyczajnie przeciągnij plik z katalogu do panelu motywów, a będziesz mógł go zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja gdy instalowałem skiny, to zawsze miałem możliwoś zainstalowania prosto do firefoxa. Po prostu musiałem go włączyć i wyłączyć potem. Teraz jak sprawdziłem gdzie to zainstalowało to...Może ja podam ścieżke:

E:\Documents and Settings\All Users.WINDOWS\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\2rmkshaa.default\extensions\{9f08cb5a-76b1-4bcf-aff9-90e1a5d60b1e}\chrome

:D

Firefox instaluje wtedy skna jak wtyczkę, i tworzy specyficzny folder dla niej.
Dokładniej to ten : {9f08cb5a-76b1-4bcf-aff9-90e1a5d60b1e}

NIie wiem, spróbuj zainstalować to w podobnym folderze u siebie (znaczy wkleić tam, ale wątpię aby to działało)
Lepiej poszukaj takiego motywu, któego możesz instalowć spod FF''a

Albo nie....już wiem...uruchom ten motyw który sciągnąłeś (to chyba *.jar jest) spod firefoxa. Powinno się zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2005 o 20:31, dRaiser napisał:



Otowrz jednoczenise folder,w kotrym jest skin
i firefoxa, w nim Narzędzia>Motywy. Zwyczajnie przeciągnij plik z katalogu do panelu motywów, a będziesz mógł go zainstalować.



O to to to. Ale ja zamotałem. A tu takie proste rozwiązanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować