Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2005 o 18:00, Alamar napisał:

Jak moge przenieść linki ulubionych stronek do firefoxa?

a z jakiej przeglądarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 20:02, S4jm0n napisał:

Otóż używam Tlena do komunikacji w necie z innymi i
kiedy ktoś mi w okienku rozmowy wysyła linku to po kliknięciu na nim nic się nie dzieje.... muszę go kopiować i wklejać
do paska adresu w firefoxie. Możecie jakoś mi pomóc ? Dzięki z góry.


Start --> Określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne (jest także w Panelu sterowania) --> Konfiguracja niestandardowa --> Wybierz domyślną przeglądarkę sieci Web, zaznacz Firefoxa i już. Miałem podobny problem do twojego i ten sposób pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety bardzo mi się nie podoba nowa wersja Firefox''a. :( Strony ładują mi się wolniej niż we wcześniejszej wersji (nie mam pojęcia dlaczego), fatalna interfejs opcji, brak możliwości całkowitego blokowania instalowania aplikacji przez strony internetowe (teraz pyta się czy instalować). Jestem zawiedziony i chyba wrócę do starej wersji. :( Niepierszy raz "przejechałem" się na nowych wersjach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też się trochę zawiodłem na tej wersji, jest trochę błędów też, np. pprzy oglądaniu jakiejść dużej strony/obeazka który nie mieści się na ekranie w obie strony, gdy klikniemy przyciekiem pod kólkiem myszy pojawia się znaczek ze strzałkami tylko pionowymi (a nie krzyżak jak to było wcześniej))

Przeszkadza mi też to że nie ma żadnych wspomagaczy do blokowania pop-upów (w poprzedniej wersji był Popups must die, który blokował wszystkie popupy) i teraz mi się niektóre pojawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna zauważyłem troche dziwne zachowanie FF-a. A mianowicie siedze sobie na gram.pl włączam kolejno okno FF i ono nie ładuje mi strony głównej jak i normalnych stron tak jakby neta nie miał bo mi nie wyświetla.
Troche to głupie, a wczoraj jeszcze śmieszniej było bo przez godzine żadna przeglądarka mi nie działała. Gadałem przez GG, ściągałem z P2P a ani IE ani FF nie wyświetlały mi stron. Coś sie chrzani ten FF i chyba się przerzuce na Opere bo jeszcze się nią nie interesowałem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 16:22, Latniak napisał:

Przeszkadza mi też to że nie ma żadnych wspomagaczy do blokowania pop-upów
(w poprzedniej wersji był Popups must die, który blokował wszystkie popupy) i teraz mi się niektóre pojawiają.


A mi jakoś wszystko ładnie się ładuje i popupy nie wyskakują. Co prawda mam jeszcze adblock zainstalowany. Ale to w poprzedniej wersji mi popupy wyskakiwały, teraz już nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 11:34, Daimon_Frey napisał:

A mi jakoś wszystko ładnie się ładuje i popupy
nie wyskakują. Co prawda mam jeszcze adblock zainstalowany. Ale to w poprzedniej wersji mi popupy wyskakiwały, teraz już
nic.


U mnie też jest OK. Co prawda adblocka zainstalowałem nie ze strony Mozilli, tylko adblock plus (link podany jest na stronie Mozilli z rozszerzeniami) i wszystko działa jak trzeba, popupów i reklam brak. Sam Firefox też chodzi rewelacyjnie, szybko i bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepszy od adblocka jest Noscript, który blokuje wszystko co sie rusza, chyba, że pozwolimy odblokować konkretną stronę.

Czy ktos wie jakie jest skuteczne rozszerzenie na synchronizację zakładek w FF 1.0.7 z Ulubionymi z IE? Mam Syncmarks, ale przestał już działać od FF 1.0.4. Wywaliłem go, ale muszę znaleźc coś naprawdę działającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 11:34, Daimon_Frey napisał:

> Przeszkadza mi też to że nie ma żadnych wspomagaczy do blokowania pop-upów
> (w poprzedniej wersji był Popups must
die, który blokował wszystkie popupy) i teraz mi się niektóre pojawiają.

A mi jakoś wszystko ładnie się ładuje i popupy
nie wyskakują. Co prawda mam jeszcze adblock zainstalowany. Ale to w poprzedniej wersji mi popupy wyskakiwały, teraz już
nic.


Ja też mam adblock, ale żeby działał to trzeba najpier i tak do niego wprowadzić to co ma blokować, a PopUps must die to był taki fajny wspomagacz blokowania, że nawet jak był link który otwierał coś przez javę w nowym oknie to blokował to. :P Może jest coś podobnego w adblock plus, nie wiem. Ja mam normalny z mozilla.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 13:20, Olamagato napisał:

Lepszy od adblocka jest Noscript, który blokuje wszystko co sie rusza, chyba, że pozwolimy odblokować konkretną stronę.


Ale odblokowana będzie cała strona czy wybiórczo odblokowywujemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 13:25, Latniak napisał:

Ale odblokowana będzie cała strona czy wybiórczo odblokowywujemy ?

Możesz sobie wybrać. Jeżeli na jednej stronie jest kilka skryptów odnoszących się do różnych serwerów będziesz mógł odblokowac tylko te, które chcesz (i związane z nimi skrypty).
Domyslnie zablokowane są wszystkie skrypty na wszystkich stronach - i bardzo dobrze bo zazwyczaj konieczność odblokowywania skryptów dotyczy tylko stron, które zwykle używamy. Jest też możliwość odblokowywania tymczasowego na czas jednej sesji.
Ze względu na sposób działania jest to znacznie bezpieczniejsze niż zwykłe blokery, które potrafią blokować tylko niektóre potencjalnie niebezpieczne instrukcje skryptów - nie blokując jednak ich działania jako całości.
Zreszta najlepiej poczytać sobie readme po znalezieniu rozszerzenia na serwerze FF.

ps. Noscript jest w całości również po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Ja jendka i tak nie wiem jak blokować w Noscript, tylko jakieś rekalmy albo coś takiego. Chyba jednak pozostane przy adblock. No script jst dobry gdy przeglądamy coś i chcemy żeby było zablokowane. Ale jeżeli ja strony używam ale nie chce żeby mi wyświetlało bannery (ale żeby java chodziła) to nie mogę tak. Może się da ale nie iwem jak.

Albo gdy przeglądam stronę i muszę otworzyć coś co się otwiera w popupie to nie mogę bo java zablokowana i musiałbym całą stronę odblokowywać żeby działało, a ja chcę tylko to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś pomoże.Bo jeszcze nie dawno temu miałem firefoxa i bardzo mi się spodobał ale któregoś dnia wyskoczył mi jakiś błąd i takie okienko że zgłoś prblem do filrmy microsoft itp.. i od tamtego czasu nie mogę włączyć firefoxa.Tylko za każdym razem wyskakuje że błąd.Próbowałem instalować jeszcze raz ale to nic nie dało.Niech mi ktoś pomoże.Bo bardzo mi się podobał ten program a teraz dupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Twoj post mozna porownac do: "Prosze pomozcie mi w takiej grze, co chwila cos mi sie tam dzieje, ale nie bardzo wiem co. Prosze, chce grac dalej!!"

Naprawde ciezko jest komus pomoc, kiedy nie dostarcza nawet podstawowych informacji o problemie. Napisz przynajmniej jaki blad wyskakuje, bo bez tego to jak szukanie igly w stogu siana i zapewne jedyna rada na ta chwile jest ''Format c:'' ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak ci powiem jaki błąd to chyba i tak na niewiele sie zda to.
Bo wyskakuje błąd taki okienki że błąd programu firefox.exe zobacz raport o błędach , wyślij nie wysyłaj do firmy microsoft.
I co dużo teraz juz wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 18:38, ilius-mage011 napisał:

Nawet jak ci powiem jaki błąd to chyba i tak na niewiele sie zda to.
Bo wyskakuje błąd taki okienki że błąd programu firefox.exe zobacz raport o błędach , wyślij
nie wysyłaj do firmy microsoft.
I co dużo teraz juz wiesz.


Radze całkowicie usunać firefoxa (postaraj się usunać wszystko co z nim jest zwiazane) i zainstalować ponownie jakąś starszą wersję np 1.0.6, jak owakiej nie masz to zainstaluj najnowszą.
Jeśli to nic nie pomoże to sprawdź swój dysk w poszukiwaniu błędów, wiem że to głupi pomysł, ale mi to czasami w takich przypadkach pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu zainstalowałeś nieświadomie betę 1.5? zainstaluj stabilne 1.5 albo 1.0.7 (chyba ostatnia wersja przed "półtora") i wsio powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować