Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Witam!
Czy zauważył ktoś pewien problem z zakładkami w FF 1.5 ? Mianowicie gdy ładują się strony, a zakładek (czy tam po nowemu kart :P) jest odwartych >1, to przeglądarka nie chce przechodzić do innej karty po kliknięciu w nią na pasku. Chyba też taki problem zauważyłem, dla stron, gdzie jest dużo flasha :/ Ten problem całkowicie uniemożliwia normalne korzystanie z tej wersji przeglądarki. Napiszcie, czy spotkaliście się też z tym, a ja tymczasem wracam do FF 1.0.7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 10:11, Sebastian` napisał:

Witam!
Czy zauważył ktoś pewien problem z zakładkami w FF 1.5 ? Mianowicie gdy ładują się strony,
a zakładek (czy tam po nowemu kart :P) jest odwartych >1, to przeglądarka nie chce przechodzić
do innej karty po kliknięciu w nią na pasku. Chyba też taki problem zauważyłem, dla stron,
gdzie jest dużo flasha :/ Ten problem całkowicie uniemożliwia normalne korzystanie z tej wersji
przeglądarki. Napiszcie, czy spotkaliście się też z tym, a ja tymczasem wracam do FF 1.0.7


Tak, spotkałem się z tym problemem... Zainstalowałem mojej koleżance nowego FF 1.5 bez odinstalowywania wersji poprzedniej i opisany przez Ciebie problem się pojawił; tzn. po otwarciu i załadowaniu nowej karty nie można było wrócić do poprzednio otwartych poprzez kliknięcie na nie (zawsze zostaje jeszcze kombinacja klawiszy Ctrl+Tab); co jest jeszcze dziwne - otwieranie nowej strony w osobnej karcie poprzez kliknięcie MPM (rolka) od razu powodowało przeskoczenie do otwieranej karty, co się wcześniej nie zdarzało...; czy stało się tak dlatego, że zainstalowałem FF 1.5 na starego 1.0.7? Wątpię, bo na miom komputerze taki problem nie wystąpił... Po tygodniu odwiedziłem koleżankę i problem sam zniknął, bo nikt inny nie bawił się jej kompem... Dziwna sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 10:36, Bartuc napisał:

/.../


Ja takiego problemu nie mam, albo inaczej: miałem też na starym firefoxie ale tylko przy stronach z dużą zawartością flasha lub javy. I nie tyle co nie chciała się włączyć zakładka co po prostu trzeba było dłużej czekać aż przejdzie.
Za czynam się powoli przyzwyczajać do tej wersji FF''a i jest coraz lepiej, klikanie MMB działa tak jak zawsze, czyli dobrze. Oczywiście instalwałem FF''a 1.5 na 1.0.7, więc to akurat nie jest przyczyną problemów (chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 21:14, Abi Dalzim napisał:

Jak zrobić żeby pliki dźwiękowe Firefox otwierał/pobierał korzystając z Winampa a nie z QuikPlayera
(którego odinstalowałem bo mnie wpieniał)?


W FF 1.5 wybierz Nerzędzia / Opcje / Pobieranie / Wyświetl i edytuj czynności / zmień czynność ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to ja może tu umieszcze mój problem (firefoxowy). Gdy otwieram okienko dodawania postów wygląda ono w sposób zamieszczony na obrazku. Jedyne co udało mi się osiągnąć to odblokowanie w ustawieniach firefoxa (about:config) możliwości zmiany wielkości okienka (czego normalnie się nie da). Jeżeli wiecie co mogę z tym zrobić to proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 21:37, Latniak napisał:

Aha, zapomniałem dopowiedzieć że każde pop-upowe okienko otwierane przez javę ma taki wygląd
i wielkość.

edycja/preferencje/treść/ tam koło włącz obsługe java script będzie guzik zawansowane (wprawdzie mam linuksa, ale pod windowsem raczej podobnie jest wiec znajdziesz). wciskacz go i zaznaczasz zęby zezwalał skryptom na zmiane położenia lub rozmiaru otwartych okien (potem może być jeszcze konieczne F5 na ekranie nowego posta żeby sobie wielośc okienka dopasował).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 21:27, jadam napisał:

W FF 1.5 wybierz Nerzędzia / Opcje / Pobieranie / Wyświetl i edytuj czynności / zmień czynność
...


Dziwne, ale u mnie jest ta opcja, ale nie jest podświetlona. Dodaję screena niżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 08:03, sig. napisał:

hm wygląda na to że deinstalator quick playera nie usunoł dowiązania, skojarz je z winampem
i powinno być ok


A moze mi podpowiesz jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 08:05, Abi Dalzim napisał:

> hm wygląda na to że deinstalator quick playera nie usunoł dowiązania, skojarz je z winampem

> i powinno być ok

A moze mi podpowiesz jak to zrobić?

plik na plik, i tam w menu powinno być otwórz w jak sie otworzy to zaznaczasz zeby zawsze używał tego programu do otwierania takich plików (czy jakoś tak, spod linuksa ci słowo w słowo nie powiem) ew poszukaj w eksplolatorze windows, to tam gdzie sie wyłącza ukrywanie rozszeżeń znanych typów plików (oe + niewyłączenie tej opcji = kłopoty) tylko na innej zakładce. chodzi o tą liste na której ma wypisane typy plików, a we własciwosciach jest czym je otwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 10:30, sig. napisał:

chodzi o tą
liste na której ma wypisane typy plików, a we własciwosciach jest czym je otwiera.


Prawdopodobnie ja jestem wyjątkowo tępy, bo nic nie zrozumiałem z Twojego tłumaczenia... Obejrzyj jeszcze raz screena, którego dałem we wcześniejszym poście i zauważ, że "Zmień czynność" jest niepodświetlone, więc nie mogę na nim kliknąć i zmienić parametrów (jak mi radzisz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o firefoxa, tylko o ekspolatora windows (kliknij na jakiś plik na dysku). skoro w firefoxie jest nieaktywne, to windows ma przykazane żeby każdy taki plik w quick time odtwarzać (i własnie widnowsa a nie firefoxa trzeba do winampa przekonać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 07:52, Abi Dalzim napisał:

> W FF 1.5 wybierz Nerzędzia / Opcje / Pobieranie / Wyświetl i edytuj czynności / zmień
czynność
> ...


Dziwne, ale u mnie jest ta opcja, ale nie jest podświetlona. Dodaję screena niżej.

Ja mam zainstalowanego FF 1.5 a u ciebie chyba jest 1.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować