Zaloguj się, aby obserwować  
Va-Dim

Herbata, kawa i inne napoje - temat ogólny [m]

349 postów w tym temacie

Jak parzyć herbatę, aby wyszła dostatecznie aromatyczna i nie drażniła podniebienia? Jakie są najlepsze marki herbaty? Piszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2007 o 10:55, Jaki Ganh1 napisał:

Hmm....Dość ?dziwny? temat. Ale skoro taki jest, to ja najbardziej lubie pić długo parzoną
herbatę Dilmah. Ona jest cudowna.


Wcale że nie dziwny. Oryginalny. A wszystko co oryginalne jest lepsze... A Dilmah jeszcze nie próbowałem, w najbliższym czasie to zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Heh, niezły wątek- ja osobiście piję zwykłe zalewajki, bo jakimś smakoszem herbat nie jestem. Moge tylko powiedzieć, że warto zalewać herbatę wodą źródlaną, albo mineralną- ma inny smak wtedy :)
Jeśli chodzi o lepsze gatunki herbat to polecam ten sklepik http://www.herbata.net/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś herbatą się raczej nie delektuje, aczkolwiek baardzo lubię jej zapach. Zwłaszcza rzeczywiście dobrej, mocnej i zielonej herbaty. Nie mam jakiegoś specjalnego systemu, ot, zalewam i czekam ;P Ale jak już mówiłem, fanatykiem nie jestem, wystarczy by dobrze pachniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie marka nie ma dużego znaczenia (chociaż polecam Liptona), najważniejsze, żeby herbata była świeżo i długo parzona, oczywiście bez cukru. Polecam ją szczególnie do gorzkiej czekolady. Inna metoda to herbata z odrobina soku wyciśniętego z cytryny i łyżeczka cukru(lub dwie), lubię ją pić gdy mam kaca ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie nie lubiłem herbaty do czasu, aż moj kumpel który mieszkał w Chinach przywiózł mi stamtąd oryginalna herbate chińską, ale była dobra....polecam jak ktoś by w Chinach był..:p
A tak reanie to lubie wypić liptona i Sagę z jabłkiem:)
pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2007 o 12:43, Mroku21 napisał:

> Ja piję lipton bez herbaty.
> polecam gorąco

To jakaś nowość? Herbata bez herbaty jest na pewno bardzo smaczna :P

przeczytaj drugi post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no więc zaczynając powolnym krokiem wchodzę do kuchni swoją silniejszą prawą dłonią chwytam czajnik elektryczny nalewam do niego esencje życia(kranówe) ok. pół litra włąnczam urządzenie po odczekaniu plus minus 5 minut 34,6 sekundy wyjmuję z szafki puszkę pełną aromatu i doskonałości (kilka ekspresówek) wyjmuję z niej piękny woreczek (jedną ekspresówkę) i delikatnym ruchem zsuwam ją do kubka zdecydowanym ruchem wlewam do kubka około 231,78975 ml i herbata de la saga gotowa nic prostszego ale pracowałem na to kilka lat by dojść do takiej precyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojej czytałem, pożartować nie można? ;p

A tak w ogóle piliście herbatę z mlekiem? Bo jakoś mi to paskudztwo nie chce przez gardło przejść, może na starość mi się odmieni ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2007 o 12:54, Mroku21 napisał:

Ojej czytałem, pożartować nie można? ;p

A tak w ogóle piliście herbatę z mlekiem? Bo jakoś mi to paskudztwo nie chce przez gardło przejść,
może na starość mi się odmieni ;p

Podobno Anglicy taką piją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie piłem i nie wypije, sądząc po wypowiedziach kupli na ten temat jest nie dobra i aż mnie krzywi na widok starszej osoby wlewającej mleko do herbaty:)
Ja lubie sobie czasem wypić herbate z suszonych owoców i innych rzeczy, można je kupić w marketach w jakiej się chce ilości, polecam. A i zwykłą z cytryną nie pogardze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2007 o 12:54, Mroku21 napisał:

A tak w ogóle piliście herbatę z mlekiem?

5 lat temu cały czas taką piłem. Znakomita do łatwo zmywalnego brudzenia kubka :) (wystarczy spłukać).

Ma to kolor błotka, ale jest dośc dobra. Herbata nie może byc jednak mocna. Musi być dość słaba, no i lekko słodzona. Jeżeli zrobimy herbaciana siekierę i do tego dolejemy mleka (i jeszcze nie dodamy cukru/słodzika), to powstaje takie ohydztwo, że można zwymiotować. :)

Ostatnio nie piję, bardziej z lenistwa. Ale plamy po herbacie ciężko się zmywają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować