Zaloguj się, aby obserwować  
Va-Dim

Herbata, kawa i inne napoje - temat ogólny [m]

349 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2007 o 19:24, rob006 napisał:

> Ty mi chyba czytasz w myślach... tyle, że ja lubię mocniejszą herbatę. Reszta się zgadza.

> Duża ilość cytryny w herbatce to jest to !
> Ostatnio piję ok 6 herbat dziennie. O ten temat mi przypomniał, że czas na herbatę ^^


Też lubię mocną herbatę, ale gdy na jej powierzchni pojawia sie dziwny nalot, to znak, że herbata
jest juz niedobra i nawet pół cytryny nie zdoła jej uratować ;)
A częstotliwość picia herbaty jest odwrotnie proporcjonalna do temperatury, jaka panuje na
zewnątrz. Tak więc zimą potrafię wypić dziennie 5 herbat, natomiast latem piję ją bardzo rzadko.
A że teraz mamy zimę taką, jaką mamy, to pije ok 2-3 herbat dziennie. Ale za to kawy nie pije
wcale. Jeszcze... ;>


Hmm gdy na powierzchni herbaty pojawia się jakiś dziwny osad(nalot). To ja szczerze powiedziawszy myje kubek :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 14:28, Darth PeTeR napisał:

No nie to przebija prawie wszystko co tu sie dzieje???? nikt tego nie zamkna?

a jest jakis powod aby ten temat zamknac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja parzenia herbaty by Pepper Ronie:
- lejemy pełen czajnik wody (gdy coś zostanie pójdzie na wode do zmywania naczyń :);
- sypiemy/wkładamy torebkę z herbatą do kubka ewentualnie szklanki;
- zalewamy wodą do około 4/5 wielkości szklanki;
- gotowe!!!
Proste, tanie i przyjemne :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 14:29, WIelbiciel DSII napisał:

> No nie to przebija prawie wszystko co tu sie dzieje???? nikt tego nie zamkna?
a jest jakis powod aby ten temat zamknac

>bezensowny.Tylko miejscxe zajmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Lipton Carraibean - pyszna i bardzo pachnąca herbata.

A dod tego jakieś pyszne ciasteczka - niebo w gębie.

Parzę ją jakieś 5 minut - tyle potrzebuje, by naciągnąć. Może wygląda słabo, ale uwierzcie - jest naprawdę świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 15:41, Darth PeTeR napisał:

> > No nie to przebija prawie wszystko co tu sie dzieje???? nikt tego nie zamkna?
> a jest jakis powod aby ten temat zamknac
>bezensowny.Tylko miejscxe zajmuje


Jedyne co tu jest bezsensowne to twoja wypowiedź (zupełnie nie na temat). Jak ci topic nie odpowiada to się w nim nie wypowiadaj lub jeśli twoim zdaniem narusza regulamin, napisz maila do moderatora. Jednak argumentacja typu: "bezsensowny" , raczej nie poskutkuje.
Poleca też kilka łyków bawarki z dużą ilością cukru ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem mniejszy to zarąbiście smakowały mi sucharki(nie wiem czy jeszcze to w sklepach sprzedają)wymoczone w herbatce, no pyszne to było po prostu. Ale to było dawno. A ile słodzicie zazwyczaj? Bo ja chyba dużo - 2,5 łyżeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 16:16, CR7 napisał:

Jak byłem mniejszy to zarąbiście smakowały mi sucharki(nie wiem czy jeszcze to w sklepach sprzedają)wymoczone
w herbatce, no pyszne to było po prostu. Ale to było dawno. A ile słodzicie zazwyczaj? Bo ja
chyba dużo - 2,5 łyżeczki.


A wiesz, że słodzenie 2,5 łyżeczki o 15% zwiększa możliwość zachorowania na cukrzycę?

Ja nic nie słodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 16:27, Adamzzz napisał:

A wiesz, że słodzenie 2,5 łyżeczki o 15% zwiększa możliwość zachorowania na cukrzycę?

Ja nic nie słodzę.


No słyszałem, i staram się ograniczyć. Okolicznością łagodzącą jest fakt, że zawsze piję z dość dużego kubka. Ale żeby pić taką całkowicie gorzką "lurę" to już w ogóle nie rozumiem. Kawę to tak, ale żeby herbatę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 16:35, CR7 napisał:

> A wiesz, że słodzenie 2,5 łyżeczki o 15% zwiększa możliwość zachorowania na cukrzycę?

>
> Ja nic nie słodzę.

No słyszałem, i staram się ograniczyć. Okolicznością łagodzącą jest fakt, że zawsze piję z
dość dużego kubka. Ale żeby pić taką całkowicie gorzką "lurę" to już w ogóle nie rozumiem.
Kawę to tak, ale żeby herbatę?


Ja czasem słodzę (1 łyżeczkę) czarną herbatę, a herbat owocowych wcale nie słodzę (doliczyć wszystkie wynalazki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lipton i Lord Realson - earl grey
zielona - na wagę w sklepie zielarskim

Ostatnio pije tylko Lord Realson ponieważ jest tańsza od Liptona, a nie odczuwa się dużej różnicy.

Herbata jest bardzo ważna w moim życiu, każdego dnia wypijam kilka szklanek tego szlachetnego napoju. Pozwala mi się odprężyć i skupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 17:25, Lumbago napisał:

Herbata jest bardzo ważna w moim życiu, każdego dnia wypijam kilka szklanek tego szlachetnego
napoju. Pozwala mi się odprężyć i skupić...


W moim przypadku jest podobnie :) Spróbuję sobie chyba w najbliższym czasie tej Twojej herbaty skoro tak ją chwalisz ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 16:27, Adamzzz napisał:

A wiesz, że słodzenie 2,5 łyżeczki o 15% zwiększa możliwość zachorowania na cukrzycę?

Ja nic nie słodzę.


Cukrzyca cukrzycą ale żeby rezygnować z cukru kompletnie ? Ja tam słodzę 2 łyżeczki :P Kiedyś używałam słodzika i co jakiś czas do niego wracam. No właśnie... trzeba by kupić słodzik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 16:35, CR7 napisał:

No słyszałem, i staram się ograniczyć. Okolicznością łagodzącą jest fakt, że zawsze piję z
dość dużego kubka. Ale żeby pić taką całkowicie gorzką "lurę" to już w ogóle nie rozumiem.
Kawę to tak, ale żeby herbatę?


To ja już wolę wypić gorzką herbatę niż kawę. Fuj - gorzka kawa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować