Zaloguj się, aby obserwować  
Va-Dim

Herbata, kawa i inne napoje - temat ogólny [m]

349 postów w tym temacie

Jeżeli już pić herbatę (a rzadko ją piję) to nigdy nie słodzoną. Cukier zabija cały smak herbaty, chociaż sam nie wiem jaką markę piję (matka zawsze kupuję, a ja biorę co mi pod dziób podstawi:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 20:37, IPI-Tiiba-Kyra napisał:

tak mialem 6 ale wiesz co jak ja kazda prace przeglodalem pare razy ze slownikiem to sie niedziw
ze tutaj na zywca pisze z bledami a po drugie nieche mi sie niepotrzebnie klikac po klawie
rozumiemy sie ??


Ta, jasne. Po co w ogóle w klawiaturę stukać i pisać ten tekst?

Seqiu
Mamy podobne gusta. No i podobne rodzeństwo. :) Tez czasami dziwię się, że mimo iz herbata parzy się ponad 5 minut, bliżej jej do wody, niż do prawdziwej herbaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak samo bracie jak ja, no proszę, od razu widać, że jedna rodzinka, nawet te same gusta, w dodatku jeżeli chodzi o picie herbaty, kto by pomyślał :) Jeszcze gdy piję herbatki, lubię przygryzać herbatniki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta sama rodzinka to te same zwyczaje picia herbatki braciszku!ja lubię również jeść herbatniki ale nie w herbacie.Pamiętam jak oglądaliśmy Jasia Fasolę gdzie był w parku i pił herbatkę i się chcieliśmy wtedy bawić w brytyjczyków którzy piją herbatkę:)szukaliśmy herbatników ale ich nie było więc wyżłopaliśmy samą herbatę:)ale była dobra tylko nie pamiętam kto ją zrobił........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak cukier może zniszczyć smak herbaty.Cukier dodaje takiej słodkości:)Ale jak doda się jeszcze soczku malinowego Paola.........Hmn........pycha.Jeżeli nie piłeś jeszcze słodzonej herbaty to bardzo polecam żebyś spróbował ,w końcu są osoby które nie lubią słodzonej herbaty.Ja taką piję gdy zapomnę dodać cukru:)

Ja często piję herbaty Saga bo to u nas rodzinne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona "mieszanka" to: herbata ekspresowa SAGA, niezbyt moca, z max. czterema kropelkami prawdziwej cytryny (nie kwasku), dwie płaskie łyżeczki cukru i dopełnienie kubka (koniecznie musi być KUBEK - najlepiej, jeżeli jest to mój ulubiony - żółty z Tchibo, ze znaczkiem złożonym z niemielonych ziaren kawy - żeby nie było nie lubię kawy, ale kubek uwielbiam!!! :D) zimną wodą. PYCHA!!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w sumie też dobre :) Lecz najgorzej jak z galaretką, bo wtedy włazi między zęby :P :(
PS: Podaj mi link do twojego tematu, bo sobie rzeczywiście o nim zapomniałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 21:05, Dzamian napisał:

nie wiem jak cukier może zniszczyć smak herbaty.Cukier dodaje takiej słodkości:)Ale jak doda
się jeszcze soczku malinowego Paola.........Hmn........pycha.Jeżeli nie piłeś jeszcze słodzonej
herbaty to bardzo polecam żebyś spróbował ,w końcu są osoby które nie lubią słodzonej herbaty.Ja
taką piję gdy zapomnę dodać cukru:)

Owszem piłem wile razy słodzoną herbatę i uważam, że niesłodzona jest lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 21:37, grand10pelu napisał:

> nie wiem jak cukier może zniszczyć smak herbaty.Cukier dodaje takiej słodkości:)Ale jak
doda
> się jeszcze soczku malinowego Paola.........Hmn........pycha.Jeżeli nie piłeś jeszcze
słodzonej
> herbaty to bardzo polecam żebyś spróbował ,w końcu są osoby które nie lubią słodzonej
herbaty.Ja
> taką piję gdy zapomnę dodać cukru:)
Owszem piłem wile razy słodzoną herbatę i uważam, że niesłodzona jest lepsza.


Dzamian ma rację: z soczkiem jest mniam!!!! ( mlask, mlask, mlask!!!! :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 21:16, Dark Demon napisał:

Moja ulubiona "mieszanka" to: herbata ekspresowa SAGA, niezbyt moca, z max. czterema kropelkami
prawdziwej cytryny (nie kwasku), dwie płaskie łyżeczki cukru i dopełnienie kubka (koniecznie


To ty liczysz cytrynę, którą dodajesz do herbaty w kropelkach?! Więc tylko ja taki wyrodek jestem?! Ja liczę sok z cytryny w łyżeczkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio biorę do szkoły półtoralitrowy termos herbaty z cukrem i z cytryną :) Z duuużą ilością cytryny :) No i ma mnie co podtrzymywać przy życiu nawet przez 7-8 godzin. Jedyny minus w tym taki, że ludzie mi moją herbatkę spijają ^^ Chyba potrzebny mi większy termos :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do "drinków" to ja lubię krwawą merry. Czemu w cudzysłowie? Bo piję ją bez alkoholu ^^ Sok pomidorowy + sól + pieprz + tabasco. Jak dla mnie - świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 16:56, spider-lady napisał:

Co do "drinków" to ja lubię krwawą merry. Czemu w cudzysłowie? Bo piję ją bez alkoholu ^^ Sok
pomidorowy + sól + pieprz + tabasco. Jak dla mnie - świetne.


Oj tak, kapitalna rzecz :). Tylko ja piję bez soli i z wykorzystaniem przecieru pomidorowego domowej roboty ^_^. Dobrze, że mi przypomniałaś o tym napoju idę sobie przyrządzić ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym słyszałam, że modne (i podobno dobre) jest picie piwa pół na pół z 7up''em lub sprite''em. Spróbowałabym dzisiaj ale z antybiotykiem to by już był nie za ciekawy mix :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piłem piwo w ten sposób tylko, że z Colą. Bardzo sympatyczna rzecz ;).

A teraz przepis na grzańca by Mroku:

Składniki:
1. 2 piwa
2. pół limonki
3. goździki
4. cynamon

Piwo wlewamy do garnka, dorzucamy 3 goździki, limonkę pokrojoną w ćwiartki i łyżeczkę cynamonu. Całość podgotowujemy pod przykryciem (bo procenty uciekają :P ). Wyławiamy goździki, części limonki i można pić. Napój bardzo rozgrzewa, choć nie uderza do głowy tak jak zwyczajne piwo ( w rozsądnych ilościach oczywiście :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować