Zaloguj się, aby obserwować  
DevilFish

Emigracja - trochę bardziej serio ??

32 postów w tym temacie

Na forum, już po wyborze nowego rządu, ukazalo się kilkanaście (kilka) postów poruszających sprawę emigracji, jednak nie na serio. Ja się teraz patrzy jak pięknie zaczął nasz nowy rząd (becikowe, supermarkety, wakacje Kaczyńskiego za koło 130 tys., 60 minutowe lekcje - to ostatnie tylko pomysł, itd.) to można zacząć myśleć o wyjeździe za granicę. Ale gdzie i dlaczego ? Takie właśnie rzeczy będą poruszane na tym forym.

Proponuję zacząć od Norwegii. Chociaż jest tam przeważnie zimno jest to bardzo bogaty kraj, bezrobocie wynosi poniżej 5 %. Obcokrajowcy nie mają zbytnich utrudnień, "łatwo" mogą uzyskać wizę, czy obywatelstwo. Średnia płaca to chyba około 5000 zł, czyli całkiem nieźle. Norwegia wygląda więc całkiem nieźle, fajne widoczki, tylko coś tam mieli jakieś coś z piwem (czy w Szwecji ?). No i łosoś norweski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Norwegia tak sobie :(
Generalnie Skandynawia odpada (zimno), ale poza tą wadą to dobra opcja jeśli chodzi o Ł-ropę. Szukają tam pielęgniarek i lekarzy z Polski!
Mogą być Włochy- dobry alkohol (wina) i piękne kobiety ;] poza tym fajny klimat i mili ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Szwajcarie, Anglie lub USA.
Szwajcaria bo kraj bogaty, niektórzy się śmieją że muszą obniżać podatki bo nie mają co z pieniędzmi robić :) Także ładne widoki i kraj dość ustabilizowany bez zbędnych konfliktów na arenie międzynarodowej.
Anglia bo no cóż niezłe zarobki, Polacy są tam bardzo dobrze postrzegani a Londyn to taki pępek Europy nie licząc Paryża :P
USA bo kraj bardzo bogaty, bardzo komerycjny ( Hollywood, Muzyka, itp ) Potęga gospodarcza, militarna. Także występują ciekawe widoki, kraj bardzo ciekawy i intrygujący. Troszke w strachu tam można żyć bo kraj nawiedzany przez wiele kataklizmów, terrorystów ale ogólnie tam można się niezłej kasy dorobić ale nie to jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2005 o 21:08, Budo napisał:

piękne kobiety ;]


Wiesz tak się mówi ale szczerze mówiąc aż takie piękne one nie są :P Owszem są ładne ale my już mamy piękniejsze kobiety :P A jeśli już mówić o płci pięknej to Hiszpanii i afroamerykanki przewyższają urodą włoszki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ameryka jest dziwna Anglia to samo. W pierwszym kraju są naprawdę dziwne zwyczaje i mentalność, a w drugim jest nieciekawy klimat, no i nie lubią tam za bardzo Polaków coniektórzy. Poza tym gdzieniegdzie jest niebezpiecznie i mają porypane prawo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2005 o 22:03, Modest-Vermin napisał:

> piękne kobiety ;]

Wiesz tak się mówi ale szczerze mówiąc aż takie piękne one nie są :P Owszem są ładne ale my już
mamy piękniejsze kobiety :P A jeśli już mówić o płci pięknej to Hiszpanii i afroamerykanki przewyższają urodą włoszki :P


Nie marudź Włoszki wymiatają, a na plaży ło jesuuuuuuuu!!
Ale mają wadę- szybciej się starzeją (szczególnie Wenecjanki ;]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał się gdzieś przenosić to mój wybór by na Wielką Brytanię m.in. z powodu zarobków jakie tam mają, no i kraj dosyć potężny i liczący się na arenie międzynarodowj. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2005 o 21:00, DevilFish napisał:

Proponuję zacząć od Norwegii. Chociaż jest tam przeważnie zimno jest
to bardzo bogaty kraj, bezrobocie wynosi poniżej 5 %. Obcokrajowcy nie mają zbytnich utrudnień, "łatwo" mogą uzyskać wizę,
czy obywatelstwo. Średnia płaca to chyba około 5000 zł, czyli całkiem nieźle. Norwegia wygląda więc całkiem >nieźle, fajne
widoczki, tylko coś tam mieli jakieś coś z piwem (czy w Szwecji ?). No i łosoś norweski...


Jakby rzeczywiscie bylo tak różowo, to płw. Skandynawski by chyba zatonął pod masą populacji :].
Kraje Skandynawskie są mocno socjalistyczne, więc nawet jeśli zarabiasz średnio 5000 zł to podaku wynoszą tam bodaj do 60% (ongiś nawet 80-90%).
Poza tym drogo tam cholernie.

Dodam jeszcze, że może i Szwecja ma niesamowite walory kultorowo-turystyczne, ale jest krajem o totalnym rozkładzie ludzkiej moralności. To tam wsadzili właśnie księdza, za to, iż w kościele stwierdził, że zgodnie z Biblią homoseksualizm jest grzechem. Polecam jakiś polski artykulik o tym kraju.


Ja bym się przychylał do zalet USA. Tam chyba ZAWSZE znajdzie się praca jeżeli COKOLWIEK potrafisz, masz ambicję i siłę. Zresztą niskie ceny na wiele produktów, w tym benzynę, oraz nierozbudowana biurokracja, pozwalają na przyzwoite życie pracując jako fachowiec na czarno na budowie (sic!).

I z chęcią kiedyś bym tam wyjechał. Jednak chyba bez względu na to, jak tutaj się wszystko zesra, nigdy nie wyemigruję na stałe. Za bardzo lubię swoje różowe blokowisko, graniczące z laskiem, skąd mam 20 minut do centrum miasta, dużej księgarni i sklepu z płytami :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 24.11.2005 o 23:09, Backside napisał:

I z chęcią kiedyś bym tam wyjechał.
Jednak chyba bez względu na to, jak tutaj się wszystko zesra, nigdy nie wyemigruję na stałe. Za bardzo lubię swoje różowe
blokowisko, graniczące z laskiem, skąd mam 20 minut do centrum miasta, dużej księgarni i sklepu z płytami :]


Ty! Chyba mieszkasz koło mnie.
A co do krajów to jeśli chodzi o Skandynawię to zupełnie inny świat, inna moralność i inna kultura.
Co do usa to się może zgadzać, tylko pamiętajmy żeby nie dać się zwieść stereotypom o tym kraju bo tak do końca różowo też nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2005 o 23:13, Budo napisał:

Ty! Chyba mieszkasz koło mnie.


Warszawa, ul. Podleśna przy osiedlu Klaudyny (takie największe społeczeństwo zwolenników wielkiej szarej płyty ;])

Dnia 24.11.2005 o 23:13, Budo napisał:

Co do usa to się może zgadzać, tylko pamiętajmy żeby nie dać się
zwieść stereotypom o tym kraju bo tak do końca różowo też nie jest.


Nie jestem bynajmniej zapatrzony w idealność tego kraju, ale również wierzę, że urządzić by się tam nie było bardzo trudno - pytanie tylko czy uda się zrobić błyskotliwą karierę czy się będzi ciułało miesiącami na większą kawalerkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę zaprotestować, bo trochę fałszywy obraz Szwecji tutaj nakreślacie. Studiowałem w tym pięknym kraju przez pół roku i muszę stwierdzić, że to wielka przesada z tym rozkładem moralnym. Pod względem uczciwiści, pracowitości biją większość krajów europejskich na głowę. Podatki są co prawda bardzo wysokie, ale w tym kraju istnieje społeczne przywolenie na to. Kiedyś zresztą odbyło się referedum i ludzie stwierdzili, że wolą wysokie podatki i co za tym idzie ogromną "opiekuńczość" państwa. Radzę się także przyjrzeć wskaźnikom ekonomicznym, np. wzrostowi PKB. W krajach skandynawskich należy on do najwyższych spośród krajów tzw. " starej unii".
Kocham swój kraj i chciałbym tutaj spędzić resztę mojego życia. Niestety dużo ludzi jest po prostu zmuszonych z Polski uciekać do innych krajów, gdzie mogą za swoją uczciwą pracę dostać godziwe wynagrodzenie. A często znaleźć jakąś pracę w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może Japonia? Jeżeli jesteś wysoko kwalifikowanym specjalistą z b. dobrą znajomością angielskiego to jest właśnie kraj dla Ciebie!:P Niestety z niższymi kwalifikacjami to nie ma tam czego szukac. W Japonii niestety przeważa nacjonalizm;) Przyroda niestety potrafi tam spłatać niezłęgo psikusa- kataklizmy. Jednak co najważniejsze... To właśnie tam najwcześniej będzie można kupić PS3l;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2005 o 23:44, Backside napisał:

Warszawa, ul. Podleśna przy osiedlu Klaudyny (takie największe społeczeństwo zwolenników
wielkiej szarej płyty ;])


Nie no jednak nie koło mnie (Bydgoszcz), ale opis osiedla identyczny, co mój zamieszczony kiedyś w topicu Co sądzisz o swoim mieście :P

Dnia 24.11.2005 o 23:44, Backside napisał:

Nie jestem bynajmniej zapatrzony w idealność tego kraju, ale również
wierzę, że urządzić by się tam nie było bardzo trudno - pytanie tylko czy uda się zrobić błyskotliwą karierę czy się będzi
ciułało miesiącami na większą kawalerkę?


Otóż to. No i na ulicach w dużych miastach same sumo, trzeba się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2005 o 21:08, Budo napisał:


Norwegia tak sobie :(
Generalnie Skandynawia odpada (zimno), ale poza tą wadą to dobra opcja jeśli chodzi o Ł-ropę. Szukają
tam pielęgniarek i lekarzy z Polski!
Mogą być Włochy- dobry alkohol (wina) i piękne kobiety ;] poza tym fajny klimat i mili
ludzie.

Obawiam się że miły klimat organizowany jest tylko dla turystów.Mam wielu znajomych którzy wyjechali do Włoch za chlebem i taki Włoch jest miły uśmiechnięty do póki się nie dowie że pracujesz a nie jesteś turystą.Jedna z moich koleżanek wyszła za mąż za Włocha i ma podobny problem rodzina jego już ją zaakceptowała ale reszta nie bardzo,np pielęgniarki są poniżane w szpitalach przez pielęgniarki włoskie itp, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze zględu na ustrój i klimat:
Nowa Zelandia- łatwość wjazdu, znasz jezyk masz wykształecenie jest ok no i klimat heh
Australia - jak wyżej

To są moje najlepsze typy i to ze względu na ekonomię ale może przedewszystkim na stosnki społeczno- etniczne to kraje gdzie wszyscy są emigrantami- ale mają o wiele lepszy klimat od wbrew pozorom demokratycznej USA - tego ostaniego nigdy bym nie wybrał.

Ze względu na klimat i ekonomie ciekawym krajem jest RPA tez przyjemnie - choć trudniej teraz tam się dostać (mówię o załatwieniu obywatelstwa)

Z europejskich krajów generalnie północ ale też trzeba patrzeć na całe spektrum - polecam 2 kraje Irlandia, Norwegia

reasumując:

1. Nowa Zelandia
2. Irlandia
3. Australia
4. Norwegia
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2005 o 09:34, spider88 napisał:

ale reszta nie bardzo,np pielęgniarki są poniżane w szpitalach przez pielęgniarki włoskie itp, itd.

Ten problem jest w każdym kraju. Obcych się tam taktuje z założenia niechętnie i podejrzliwie. Wykorzystywana jest na ogół każda sytuacja aby robić drobne złoślwostki, naśmiewać się z potknięć itd.
Trzeba zacisnąć zęby i mozolnie udowadniać własną wartość, a poza tym okazywać przyjacielskość i serdeczność tym którzy dokuczają.
I jeśli ktoś ma naprawdę dużo samozaparcia, to po paru latach może mu się uda przekonać do siebie.
Najlepiej jest jeśli jesteś specjalistą w bardzo rzadkim i nietypowym zawodzie. Wtedy nie jesteś dla nikogo konkurencją i szybko cię akceptują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2005 o 09:56, A-cis napisał:

Ten problem jest
w każdym kraju. Obcych się tam taktuje z założenia niechętnie i podejrzliwie.


Nie w każdym:) patrz mój post wyżej- znam z relacji ludzi którzy tam mieszkają kraje stowrzone przez emigrantów oczywiście poza Usa praktycznie nie maja tych problemów:)
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie i do Irlandii chętnie bym wyjechał. Dobrze znam angielski, więc szybko bym i akcent złapał. Tam też nie mają dużego bezrobocia, ale ostatnio chyba sporo Polaków tam pojechało. Nowa Zelandia lub Australia to także świetny pomysł, ale mają tam cholernie duże pająki :) Chyba jednak wybrałbym Irlandię lub jedno z panśtw Skandynawii, ale jak już wcześniej było mówione koszty utrzymania są tam dość duże. Ostatecznie:
1.Irlandia
2.Australia lub Nowa Zelandia
3.Kanada (no właśnie, też dosyć fajne państewko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2005 o 10:44, DevilFish napisał:

3.Kanada
(no właśnie, też dosyć fajne państewko)


Nie chcę Cię martwić ale Kanada się bardzo zamerykanizowała - nie mówię o Quebecu ale tam jest zupełnie innaczej francusko/europejsko/biurokratycznie - piękne miejsce ale niestety sprawy formalne -wizy trudności z legalną praca itd dlatego nie brałem jej pod uwagę w pierwszej 4. I mówię to z doświadczeń osób "ileśtamlat "mieszkajacych"
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować