Zaloguj się, aby obserwować  
UthersonL

Programowanie - pytania, problemy, przykłady programów

1812 postów w tym temacie

Witam, czy ktoś mogłby rozwiązać taki program:

Dana jest lista o elementach typu:
struct element
{
int x,y,z
struct element *nastepny;
}
Napisz funkcję zwracającą wskaźnik do ostatniego elementu listy (lista identyfikowana jest przez wskaźnik p do pierwszego elementu).


Nie za bardzo wiem jak to ugryźć, jeśli ktoś to rozwiąże będe miał obrazowy przykład jak to mniej wiecej robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

element last(element *pierwszy_element_listy){
element *current = pierwszy_element_listy;

while (current->nastepny){
current = current->nastepny;
}

return current;
}

Czyli whilem przeskakujemy po elementach do momentu, aż któryś nie będzie miał następnego - ten jest ostatni. Mogłem coś pochrzanić w składni, nie piszę w C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mi ''biblii'' c++. Może ktoś mi polecić książkę/książki? Gdy trzeba będzie się przygotowywać do rozmowy o prace chce mieć wszystkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 22:11, Dregorio napisał:

Trzeba mi ''biblii'' c++. Może ktoś mi polecić książkę/książki?


Symfonia C++

Dnia 15.09.2013 o 22:11, Dregorio napisał:

Gdy trzeba będzie się przygotowywać do rozmowy o prace chce mieć wszystkie informacje.


Do pracy trzeba umieć programować, a nie mieć wykute na blachę treści z książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 08:23, Dregorio napisał:

/.../
Ale żeby pracować to trzeba jednak się dostać. BTW. wydaje mi się ze Symfonia to za mało.


To już zależy gdzie będziesz chciał się dostać do pracy (i czy wogóle chcesz iść od razu do pracy na Juniora czy najpierw jakieś praktyki / staż). Podobno na wielu rozmowach o pracę znajomość Boosta jest podstawą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi powiedzieć o swoich doświadczeniach z pierwszej pracy? Tzn. co programował(pracował na swoim, czy cudzym kodzie, jak to mniej więcej wyglądało), czy strasznie się na niego pieklili, czy dużo błędów popełniał? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 00:35, Dregorio napisał:

Może ktoś mi powiedzieć o swoich doświadczeniach z pierwszej pracy? Tzn. co programował(pracował
na swoim, czy cudzym kodzie, jak to mniej więcej wyglądało), czy strasznie się na niego
pieklili, czy dużo błędów popełniał? :P


Wszystko zależy od tego na jakich ludzi trafisz :)
W skrócie:
3-miesięczny staż: praca raczej na cudzym kodzie (Java + Spring + masa innych rzeczy). Głównie zadania były proste - poprawić jakieś bugi w aplikacji (coś do bazy sie nie zapisuje, coś sie nie odczytuje, coś inaczej powinno się wyświeltać, a czegoś wogóle być nie powinno :P ... takie tam). Rozwiązywało się to w kilku - kilkunastu linijkach kodu - problemem było zrozumieć jak to wszystko działa i skąd różne dane biorą się w różnych miejscach. Jeśli chodzi o ludzi to naprawdę nie moge narzekać - nie było jakieś wielkiej spiny, że coś powinno działać na wczoraj (fakt, że to staż, więc i podejście troche inne), wszyscy raczej pomocni - jak był jakiś większy problem to nie byłem zostawiony na pastwe losu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Czyli jeśli(o ile) popełnię błędy. to nie będzie to tak źle odbierane? W sumie testy jedne i drugie przeszedłem, rozmowę przeszedłem. Mam tylko jeszcze mały kłopot z bazami danych, bo sam się uczyłem, ale może tam mnie doszkolą :) Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 11:13, Dregorio napisał:

/.../
Czyli jeśli(o ile) popełnię błędy. to nie będzie to tak źle odbierane?


Jeśli jest to firma gdzie pracują normalni ludzie (a nie jakieś cyborgi z autyzmem) to mają raczej świadomość że jesteś nowy i dopiero się uczysz, a twoja produktywność oscyluje wokół 0 :) Na początku pewnie dostaniesz kogoś w rodzaju opiekuna co wdroży Cię w temat i będziesz mógł go męczyć pytaniami.

Dnia 24.09.2013 o 11:13, Dregorio napisał:

W sumie testy jedne i drugie przeszedłem, rozmowę przeszedłem. Mam tylko jeszcze mały kłopot z bazami
danych, bo sam się uczyłem, ale może tam mnie doszkolą :) Dzięki za odpowiedź.


Mogę wiedzieć na jakie stanowisko aplikowałeś? (pytanie z czystej ciekawości ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 08:23, Dregorio napisał:

/.../
Ale żeby pracować to trzeba jednak się dostać. BTW. wydaje mi się ze Symfonia to za mało.


To zależy od firmy.

Jak ciśnienie na ilość i kase.

To nie liczy sie czy umiesz super optymalizować -> tylko wykorzystanie tam jakiegoś frameworka i masówka.

A jak liczy się jakość:

To przedewszystkim wydajność -> Ale też zależy do jakiego stopnia.

I także branża ->
Umięjętnośc np. rozwiązywania problemów pod presją.

Szybkie ich lokalizowanie itp.


Oczywiście to jest opisane poglądowo tematu nie wyczerpałem i pewne rzeczy też pominąłem.
I można by tak pisać... i pisać.


W skrócie zobaczysz, jak dostosujesz dobry algorytm by dobrze tam pracować to masz $$


______________________________________________________


Specyfikacja -> o ile musisz pisać. (Często ratuje dupe. Warto na nią poświęcić sporo czasu by była klarowana z jakimiś przykładami itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba mi coś w rodzaju książki "Linux. Polecenia". Muszę nauczyć się(dość szybko) jak ''bawić się'' w linuxie. Może ktoś polecić jakiś dobry, sprawdzony tytuł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek:chodzi o bash-a (najpopularniejsza konsola tekstowa) czy też któreś z GUI? bez tego raczej nikt ci nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2013 o 11:01, S1G napisał:

Na początek:chodzi o bash-a (najpopularniejsza konsola tekstowa) czy też któreś z GUI?
bez tego raczej nikt ci nie pomoże.

Dałem przykład książki, 3 sekundy szukania, dowiesz się jak wygląda spis treści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, może mi ktoś powiedzieć dlaczego gdy daje w warunku != dalej mi wypisuje te które utworzył?

#include <stdio.h>
int main()
{int i,j;
for (i=0; i < 255 ; i++){
char nazwa[257];
FILE *plik;
sprintf(nazwa, "/home/lukasz/cos/%c", i+1);
if(plik != fopen(nazwa,"w"))
{printf("blad %2c", i);}
//fclose(plik);}}
Przepraszam za taki format, ale chciałem by było jak najkrucej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wprowadzając tekst w C chcemy by był on niewidoczny/zasłonięty gwiazdkami, to co musimy zrobić? Rozwiązania jakie znajduje są dla C++ i nie będą prawdopodobnie działać w C.
Pytanie teoretyczne, interesuje mnie jak taki efekt jest osiągany (czy raczej był).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2013 o 07:11, Boguslav4 napisał:

Jeśli wprowadzając tekst w C chcemy by był on niewidoczny/zasłonięty gwiazdkami, to co
musimy zrobić? Rozwiązania jakie znajduje są dla C++ i nie będą prawdopodobnie działać
w C.
Pytanie teoretyczne, interesuje mnie jak taki efekt jest osiągany (czy raczej był).

Tutaj masz dyskusję o tym, coś się pewnie przyda http://stackoverflow.com/questions/6856635/hide-password-input-on-terminal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować