Zaloguj się, aby obserwować  
UthersonL

Programowanie - pytania, problemy, przykłady programów

1812 postów w tym temacie

Dnia 22.12.2005 o 14:27, upiordliwy napisał:

A i jaka wersja MySQL jest najnowsza i skąd można ją pobrać - doczekam się odpowiedzi?

najnowsza jest 5.1 - wersja alpha. stabilna wersja normalna to 5.0
http://dev.mysql.com/downloads/mysql/5.0.html

jesli chcesz sie pobawic to ciagnij spokojnie wersje 5.0.
jesli chcesz poeksperymentowac i potem przeniesc sie na jakis komercyjny serwer to pewnie bedziesz musial zassac ktoras ze starszych wersji (np 4.1) bo malo jest providerow, ktorzy juz dzialaja na wersji 5.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 21:15, Yamamoto napisał:

Jaką możecie polecić książke o c++ od podstaw? Oczywiście w przystępnej cenie.


Polecem "Symfonia C++". Może cena około 65,- do przystępnych nie należy, ale jest to chyba najlepsza książka o C++ jaką miałem okazję czytać.

A teraz pytanie do wszystkich. Muszę zrobić następujące przypisanie:

Edit1->Text = ListBox1->Items[ListBox1->ItemIndex];

Ale dostaję komunikat o błędzie:

[C++ Error] Player.cpp(41): E2034 Cannot convert ''TStrings'' to ''AnsiString''.

Jak dokonać konwersji tych typów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2005 o 10:29, upiordliwy napisał:

Może ktoś polecić mi dobrą książkę do nauki C# oraz technologii ASP.NET bo zastanawiam isę
nad waszymi opiniami.

przedewszytkim sciagnij sobie .NET SDK ze strony microsoftu i zainstaluj. tam jest genialna dokumentacja razem z dobrymi przykladami i wyjasnienim podstawowych koncepcji tej technologii.
co do ksiazek to trudno mi cos polecic bo ja praktycznie takiej literatury nie kupuje. mam tylko ksiazki z wydawnictwa O''Reilly innymi:
Programming .NET Components
Programming .NET Security
Programming .NET Windows Applications

tylko ze ja nie wiem czy dostanies je normalnie w ksiegarni u nas. te przyjechaly zza oceanu.
w zasadzie to przyznam szczeze ze do nich prawie wcale nie zagladalem - to co najwazniejsze znajdziesz w dokumentacji. jesli bedziesz potrzebowal dobrych przykladow to zapraszam na www.codeproject.com - naprawde warto. no i zapisz sie na liste microsoft.public.dotnet.languages.csharp (i inne porewne - mozna sie wiele dowiedzec).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2005 o 13:36, penny napisał:

> Może ktoś polecić mi dobrą książkę do nauki C# oraz technologii ASP.NET bo zastanawiam
isę
> nad waszymi opiniami.
przedewszytkim sciagnij sobie .NET SDK ze strony microsoftu i zainstaluj. tam jest genialna
dokumentacja razem z dobrymi przykladami i wyjasnienim podstawowych koncepcji tej technologii.
co do ksiazek to trudno mi cos polecic bo ja praktycznie takiej literatury nie kupuje. mam
tylko ksiazki z wydawnictwa O''Reilly innymi:
Programming .NET Components
Programming .NET Security
Programming .NET Windows Applications

tylko ze ja nie wiem czy dostanies je normalnie w ksiegarni u nas. te przyjechaly zza oceanu.
w zasadzie to przyznam szczeze ze do nich prawie wcale nie zagladalem - to co najwazniejsze
znajdziesz w dokumentacji. jesli bedziesz potrzebowal dobrych przykladow to zapraszam na www.codeproject.com
- naprawde warto. no i zapisz sie na liste microsoft.public.dotnet.languages.csharp (i inne
porewne - mozna sie wiele dowiedzec).



Dobra , akurat na moje szczęście wyszedł nowy numer Eksperta z z Express Edition Visual Studio 2005 i nowym pakietem Borlanda, nie musże nic na razie szukać. Mam jeszcze takie pytanko - ile serwerów domowych moze być jednocześnie wykorzystywanych na kompie - chodzi mi o to czy na przykład na jednym kompie może być zainstalowany Apache i Krasnal i mogą być skonfigurowane z bazami danych na tym samym kompie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 11:44, upiordliwy napisał:

Mam jeszcze takie pytanko -
ile serwerów domowych moze być jednocześnie wykorzystywanych na kompie - chodzi mi o to czy
na przykład na jednym kompie może być zainstalowany Apache i Krasnal i mogą być skonfigurowane
z bazami danych na tym samym kompie?


serwerow moze byc tyle ile masz wolnych portow w kompie (kazdy serwer musi dzialac na innym porcie)
z tym ze jezeli nie wpiszesz numeru portu to laczy sie z tym ktory nasluchuje na porcie 80, dla wszystkich innych trzeba podac adres portu

btw: krasnal=apache+mysql+php :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 11:44, upiordliwy napisał:

Dobra , akurat na moje szczęście wyszedł nowy numer Eksperta z z Express Edition Visual Studio
2005 i nowym pakietem Borlanda, nie musże nic na razie szukać. Mam jeszcze takie pytanko -

no to milej zabawy. tylko, ze jesli chcesz na powaznie sie tym zajac to pamietaj, ze visual studio 2005 jest dedykowany do .NET framework 2.0, ktore jest narazie tylko w stadium beta i jego ostateczna wersja prawdopodobnie bedzie dostepna dopiero razem z windows vista (co nie znaczy ze nie bedzie dzialac na innych windach). nie jestem na bierzaco z zawansowaniem prac nad wersja 2.0, ale ciagle cos z niej wypada i ciagle sie cos pojawia - dokumentacja jest w zwiazku z tym dosc chaotyczna. moze sie wiec okazac ze np. albo cos bedzie dzialac inaczej niz bedzie to opisane, albo co gorsza przy kolejnej aktualizacji poprostu jakas funkcjonalnosc wyleci - tak mial moj jeden znajomy - napisal program, ktory po kolejnej aktualizacji frameworku w wersji beta przestal dzialac i gosc mial naprawde sporo roboty zeby to poprawic.

a co do borlanda to ja osobiscie nie mam o nim najlepszego zdania. juz wolalbym uzywac darmowego klona visual studio (www.icsharpcode.net), albo poprostu zwyklego visuala, ktory dla mnie jest duzo lepszy i przedewszystkim tanszy.

Dnia 28.12.2005 o 11:44, upiordliwy napisał:

ile serwerów domowych moze być jednocześnie wykorzystywanych na kompie - chodzi mi o to czy
na przykład na jednym kompie może być zainstalowany Apache i Krasnal i mogą być skonfigurowane
z bazami danych na tym samym kompie?


nie bardzo rozumiem co masz na mysli piszac o "serwerach domowych", ale tak jak pisal arkadiusz - wiecej niz bys potrzebowal. trzeba je tylko odpowiednio skonfigurowac. na dodatek kazdy serwer moze uzywac tej samej bazy danych. przy czym moga (ale nie musza) to byc rozne serwery - np. apache + IIS + tomcat. tak samo jak mozesz uzywac roznych baz danych dzialajacych na tym samym kompie i laczyc sie z nimi z jednego programu.

no i tak - krasnal to taki zestaw "all in one" - to nie jest poprostu "serwer" sam w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 17:07, upiordliwy napisał:

O wiem , aha i który adres lepiej podawać przy konfiguracji - IP czy DNS?

zapewne chodzi ci o to czy podawac adres ip czy nazwe komputrea?
jesli tak to wszystko zalezy od tego gdzie ta informacje podajesz i to jak wyglada struktura twojej sieci.
jesli adres ip serwera moze sie zmienic to lepiej podac jego nazwe. jesli oba komputery dzialaja w tej samej sieci i to jescze na dodatek zarzadzanej przez ciebie to lepiej zeby adres serwera byl zawsze staly i wtedy mozesz go podawac jako konkretny ip.

co do samego dns to nie jest to tak ze masz albo dns albo ip. to sa dwie zupelnie rozne rzeczy.
dns to skrot od domain name system. jego podstawowym zadaniem jest tlumaczenie przyjaznych dla uzytkownika nazw domen, np "zdzichu.net", na odpowiednie adresy ip. zeby dodatkowo zagmatwac sprawe w obrebie sieci lokalnej jest mechanizm pozwalajacy nazywac komputery, aby ulatwich ich identyfikacje uzytkownikowi, ale nie ma on nic wspolnego z dns''em. a zeby jeszcze dodatkowo zagmatwac sprawe, mozesz np. w swojej sieci lokalnej uruchomic wlasna usluge dns, ktora bedzie dla ciebe tlumaczyc nazwy na konkretne adresy ip, dzieki czemu np. po wpisaniu w przegladarke "www.gram.com" otworzy sie jakas zupelnie inna strona.

nie ma wiec czegos takiego jak "adres dns". mozesz miec np. adres serwera dns, ktory bedzie defacto adresem ip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem kompletnie zielony w takim razie bo nie wiem jaki adres podać przy konfiguracji krasnala. Aha i krasnal , ostatnia wersja ma php 4 czy 5 ? Bo jak cztery to do piątki będę musiał specjalnie konfigurować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 18:13, upiordliwy napisał:

Jestem kompletnie zielony w takim razie bo nie wiem jaki adres podać przy konfiguracji krasnala.
Aha i krasnal , ostatnia wersja ma php 4 czy 5 ? Bo jak cztery to do piątki będę musiał specjalnie
konfigurować?

nie mam zielonego pojecia na ten temat. krasnala wogole nie dotykalem - wole wszystko po swojemu miec zrobione.
nawet nie wiem o jaki adres moze chodzic, przy jego konfiguracji. na pewno znajdziesz potrzebne informacje na stronie projektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 20:59, upiordliwy napisał:

A jest w Apachu albo PHP 5 dołączona instrukcja konfiguracji obydwu aplikacji?

w razie czego zawsze znajdziesz ja na stronach tworcow. zarowno do php jak i do apacha dokumentacja jest bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować