Zaloguj się, aby obserwować  
UthersonL

Programowanie - pytania, problemy, przykłady programów

1812 postów w tym temacie

Klikasz na "ja" przy dowolnym swoim poście w danym wątku, i masz spisz wszystkich twoich postów z tego tematu. Jak chcesz zobaczyć posty innego użytkownika to klikasz na w przy jego poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym napisać kalkulator który nie tylko by obliczał mi funkcje, ale tez je wyrysowywał. Jakimi bibliotekami, tematami, stronami mam się zainteresować by ogarnąć temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2013 o 22:35, Daronn_Darker napisał:

Chciałbym napisać kalkulator który nie tylko by obliczał mi funkcje, ale tez je wyrysowywał.
Jakimi bibliotekami, tematami, stronami mam się zainteresować by ogarnąć temat ?


Zależy jaki język ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2013 o 23:14, Daronn_Darker napisał:

Znacie stronę gdzie będą ćwiczenia/zadania z c/c++? nie potrafię sam sobie wymyślić zadań,
a muszę poćwiczyć.



Najlepiej zrobisz jeśli wymyślisz sobie nie jakieś bzdurne zadanie typu: napisz jakąś tam klasę bla bla bla tylko aplikację. Nie musi być jakaś skomplikowana. Wymyśl co miała by robić i zaprogramuj. Ewentualnie sięgnij po jakiś kurs. W nich z regóły są jakieś zadania. Szczególnie w tych książkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2013 o 23:14, Daronn_Darker napisał:

Znacie stronę gdzie będą ćwiczenia/zadania z c/c++? nie potrafię sam sobie wymyślić zadań,
a muszę poćwiczyć.


Hej, ja korzystam z tej strony http://cpp0x.pl/kursy/
masz kurs + zadania po każdym rozdziale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2013 o 21:58, JayL napisał:

Polecicie jakąś książkę/kurs programowania obiektowego?


Ale programowanie obiektowego w czym konkretnie? :)
Wydaje się, że obecnie Java jest synonimem programowania obiektowego, ale może chodzi Ci o inny język?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2013 o 21:58, JayL napisał:

Polecicie jakąś książkę/kurs programowania obiektowego?

Tak jak kolega wyżej wspomniał, Java jest całkowicie obiektowa. C# również jest typowym językiem obiektowym (krzyżówka C i Java). Jeśli chodzi o C# to polecam Troelsen Andrew Język C# 2010 i platforma .NET 4 - publikacja niestety dość trudna w łatwym zrozumieniu, przynajmniej dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Język w sumie dowolny. Na studiach jak dotąd miałem C i C++, a o ile się nie mylę teraz będzie na pewno Java i może C#. A jako że wykłady do dupy i ja jestem laikiem to przydałoby się coś w miarę po ludzku wytłumaczonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2013 o 22:45, JayL napisał:

Język w sumie dowolny. Na studiach jak dotąd miałem C i C++, a o ile się nie mylę teraz
będzie na pewno Java i może C#. A jako że wykłady do dupy i ja jestem laikiem to przydałoby
się coś w miarę po ludzku wytłumaczonego.


Core Java 2. Podstawy- to jest często polecane i jest dobre :)
C# nie polecam na początek o ile nie masz chęci, choć ten język potrafi być przydatny.
Java, czy tego ludzie chcą czy nie, to nadal najpopularniejszy język do tego typu zastosowan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda praca programisty? Chodzi mi o to, co tak dokładnie będę robić jeśli będę na stanowisku junior developer (powiedzmy c, albo java)np? Wiem, że nie dostane nowego projektu, ale czym zazwyczaj taki nowy się zajmuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 01:18, Daronn_Darker napisał:

Jak wygląda praca programisty? Chodzi mi o to, co tak dokładnie będę robić jeśli będę
na stanowisku junior developer (powiedzmy c, albo java)np? Wiem, że nie dostane nowego
projektu, ale czym zazwyczaj taki nowy się zajmuje?


Wszystko zależy od firmy: w jednej będziesz poprawiał jakieś proste błędy i ogólnie zaznajamiał się z systemem, w innej dostaniesz własny mały projekt, który ktoś będzie dodatkowo nadzorował. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Ja w jednej firmie przez miesiąc nie robiłem prawie nic, poza czytaniem dokumentacji i zaznajamianiem się z systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak trochę zmiana planów... Pogadałem z ludźmi i miałem złe informacje - pisać będziemy najpewniej tylko w C++. Więc jednak w tym języku jakiś podręcznik o metodach itp programowania obiektowego bym poprosił. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować