Zaloguj się, aby obserwować  
zbysheck

Mensa, IQ, testy na inteligencję

49 postów w tym temacie

Żadnego podobnego tematu nie znalazłem, więc zakładam.
Ostatnio chciałem sobie jakoś zmierzyć IQ, ale nie mogłem znależć żadnego w miarę rzetelnego testu. Zna ktoś jakieś ciekawe strony z testami itp. ?
A poza tym:
Zna ktoś swoje IQ?
Należy ktoś może do Mensy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje IQ - 120
Wkurzają mnie te testy, bo są jedynie by się pochłeptać i chyba się podetrzeć tylko, nic z nimi nie można zrobić, co z tego że masz IQ 70 jak dobrze sobie radzisz w życiu? Co z tego że masz iq 140 jak sobie do d... radzisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 17:27, Skrytobójca napisał:

co z tego że masz IQ 70 jak dobrze sobie radzisz w życiu? Co z tego
że masz iq 140 jak sobie do d... radzisz ?


Ba, czytałem gdzieś kiedyś, że ludzie inteligentniejsi często gorzej radzą sobie w życiu, są nieszczęśliwsi, itp. bo zawracają sobie głowę sprawami nad którymi inni się nie zastanawiają.
BTW: moje IQ wg jakiegoś_tam_testu (chyba w 2004 robiłem)- 122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem w podstawowce 152. Czy juz jestem z tego powodu lepszy o innych?? Raczej mi sie nie wydaje. To nie liczy naszej inteligencji, a jedynie "umiejetnosc rozwiazawywania testow na inteligencje", wiec sie nie jaram. Skoro Sharon Stone ma 155 to to nie moze byc obiektywny test :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten test opiera się na wiedz którą trzeba zdobyć, natomiast MENSA daje testy które opierają się wyłącznie na inteligencji a nie na wiedzy :) Z resztą zapisałem się na test Mensy i zobaczymy ile oni mi wyliczą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mając 7 lat miałem 98 a, że mojej kategori wiekowej nie było to sam przeliczyłem na swoją i mi wyszło 120.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mając 7 lat miałem 98 a, że mojej kategori wiekowej nie było to sam przeliczyłem na swoją i mi wyszło 120.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 17:27, Skrytobójca napisał:

Moje IQ - 120
Wkurzają mnie te testy, bo są jedynie by się pochłeptać i chyba się podetrzeć tylko, nic z
nimi nie można zrobić, co z tego że masz IQ 70 jak dobrze sobie radzisz w życiu? Co z tego
że masz iq 140 jak sobie do d... radzisz ?

Bo to nie są testy na zaradność, tylko inteligencję. Moze inteligentna osoba nie radzi sobie w życiu najlepiej [chociaż też nie mozemy generalizować], ale może osiągnąc dużo różnych sukcesów, dzięki którym innym będzie sie żyło lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się kiedyś z opinią, że tak naprawdę poziom IQ odzwierciedla...zdolność do rozwiązywania testów na IQ :) Coś w tym jest, sami przyznacie? Jutro dla formalności zrobię ten, co tutaj został podany - wszak i tak wiadomo, że będę miał najlepszy wynik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować