Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft wesprze Blu-Ray?

24 postów w tym temacie

Według mnie oni bardzo mądrze robią, nie opowiadając się za żadną ze stron konfliktu tylko pozostając na pozycji neutralnej. To moim zdaniem bardziej im się opłaci niż np. trzymanie się aż do końca HD DVD.
To są mądre słowa, że wolą dać nam wybór :) Widzę przed nimi niezłą przyszłość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 10:01, Mr.M napisał:

Według mnie oni bardzo mądrze robią, nie opowiadając się za żadną ze stron konfliktu tylko
pozostając na pozycji neutralnej. To moim zdaniem bardziej im się opłaci niż np. trzymanie
się aż do końca HD DVD.
To są mądre słowa, że wolą dać nam wybór :) Widzę przed nimi niezłą przyszłość ;)



Racja, jak narazie montują HD DVD, ale są otwarci na zmiany, akurat w tym przypadku. Tak czy owak zobaczymy za jakiś czas okaże się co zostanie wyparte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 11:08, Klimos napisał:

Czyżby to miało oznaczać początek końca HD-DVD ???

Nie wiem jak tam z zabezpieczeniami blue ray ale w najnowszym CHIPie piszą, że zabezpieczenia HD DVD zostały złamane... chociaż w sumie to może HD DVD tylko przysporzyć zwolenników ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 11:13, Deejay napisał:

Nie wiem jak tam z zabezpieczeniami blue ray ale w najnowszym CHIPie piszą, że zabezpieczenia
HD DVD zostały złamane... chociaż w sumie to może HD DVD tylko przysporzyć zwolenników ;)


Co na pewno nie przełoży się na lepszą sprzedaż legalnych nośników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 11:58, Klimos napisał:

Co na pewno nie przełoży się na lepszą sprzedaż legalnych nośników...

...a za to uszczęśliwi piratów... Co by Ms nie wybrał to i tak się musi z tym liczyć. Jak znam życie, większą popularność zdobędzie ta technologia, którą łatwiej będzie można zhackować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 12:27, Deejay napisał:

...a za to uszczęśliwi piratów... Co by Ms nie wybrał to i tak się musi z tym liczyć. Jak znam
życie, większą popularność zdobędzie ta technologia, którą łatwiej będzie można zhackować...


Niewykluczone, chociaż z tego co kojarzę, to jakieś informacje o tym, że udało się zgrać film z Blu-Raya na dysk twardy PS3 też kiedyś się pojawiały.
Nie zdziwiłbym się natomiast, gdyby na polu walki zostały zarówno Blu-Ray jak i HD-DVD, a rynek zdobyły odtwarzacze dwuformatowe. Podobnie, jak miało to miejsce z dwoma formatami nagrywalnych płyt DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 12:41, Klimos napisał:

Nie zdziwiłbym się natomiast, gdyby na polu walki zostały zarówno Blu-Ray jak i HD-DVD, a rynek
zdobyły odtwarzacze dwuformatowe. Podobnie, jak miało to miejsce z dwoma formatami nagrywalnych
płyt DVD.

No nie przesadzaj ;) DVD+ od DVD- różni się w budowie stosunkowo mało, a HD DVD i blue ray to zupełnie inne technologie. Wydaje mi się fizycznie nie możliwym stworzenie odtwarzacza uniwersalnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 13:02, Deejay napisał:

No nie przesadzaj ;) DVD+ od DVD- różni się w budowie stosunkowo mało,

Dobrze pamiętam, gdy na rynku były dostępne dwa rodzaje nagrywarek i pisało się wtedy, że fajnie by było gdyby ktoś jakieś combo wymyślił.

Dnia 23.03.2007 o 13:02, Deejay napisał:

Wydaje mi się fizycznie nie możliwym stworzenie odtwarzacza uniwersalnego

A jednak: http://www.hometheatermag.com/discplayers/0307lgbdhd/
Nad napędem combo do PC też pracują: http://www.pcworld.com/article/id,126545/article.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 13:08, Klimos napisał:

Spadaj, nie gadam z tobą... :P ;)
A na poważnie, skoro tak się sprawy maja, to WIELKI MS też mógłby nad tym popracować (o ile już nie pracuje) i wydać xBoxa za takim uniwersalnym napędem zamiast kombinować z jakimiś zewnętrznymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 13:19, Deejay napisał:

Spadaj, nie gadam z tobą... :P ;)

Idę sobie w takim razie pograć w Baldura :P

Dnia 23.03.2007 o 13:19, Deejay napisał:

A na poważnie, skoro tak się sprawy maja, to WIELKI MS też mógłby nad tym popracować (o ile
już nie pracuje) i wydać xBoxa za takim uniwersalnym napędem zamiast kombinować z jakimiś zewnętrznymi...

Możliwe, że odświeżona wersja X360, która mogłaby się ukazać powiedzmy za 2-3 lata będzie taki napęd zawierała. Jednak, żeby nie zostawić na lodzie milionów dotychczasowych użytkowników Xboxów będą musieli wypuścić także uniwersalny napęd zewnętrzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na rynku nie ma miejsca dla dwóch formatów płyt, więc jeden musi ustąpić. Jak na razie chyba wygrywa Blu-Ray, chociaż ja zdecydowanie wolałbym HD-DVD. Ale to promowanie Blu-Ray musi sporo kosztować, więc to nie jest taki znowu super format, skoro HD-DVD trzyma się bez jakichś większych promocji i wsparcia gigantów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 13:36, Zyzio Ziom napisał:

Ale to promowanie Blu-Ray musi sporo
kosztować, więc to nie jest taki znowu super format, skoro HD-DVD trzyma się bez jakichś większych
promocji i wsparcia gigantów :)

Wystartował pierwszy, był sporo tańszy to się trzyma. Ja osobiście wolę Blu-Raya. Dlaczego? Bo jest lepszy o 10GB. Tak wiem, że filmy można nagrywać na kilku warstwach, ale te gazetowe są zwykle jedno warstwowe, co oznacza, że jeśli ten format wygra to "gratisowych" filmach w 1080 można zapomnieć. Teraz takie telewizory są drogie ale za 2-3 lata powinny mocno stanieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować