Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2012 o 14:12, Eff3ctiv3 napisał:

> PS. Czy mozna zainstalowac mody bez udzialu tego mod instalatora z Nexusa? Czy jednak

> zalecacie instalacje?

Ale przecież dzięki Nexus Mod Manager bardzo łatwo się instaluje wszelkie mody do Skyrima,
więc nie wiem czemu zastanawiasz się nad jego instalacją. Na tej stronie Nexusa ( http://skyrim.nexusmods.com/)
jest ten mod, który "polepsza" tekstury w grze.


Tak zainstalowalem go ale tak jak w przypadku manualnej metody g...o mi chodzi. Poza tym ten manager ma jedna nieciekawa przypadlosc ktora sprawia iz nie mozna miec zainstalowanych modow o tej samej nazwie co w przypadku tekstur sciagnietych z Nexus''a Skyrim HD 1.5 oznacza ze musze nadpisywac je albo uzyc jednego spakowanego modu.

Chyba ze czegos nie ogarniam?

A co z teksturami i ich instalacja? Odpowiesz mi na pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 14:29, golic napisał:

Tak zainstalowalem go ale tak jak w przypadku manualnej metody g...o mi chodzi. Poza
tym ten manager ma jedna nieciekawa przypadlosc ktora sprawia iz nie mozna miec zainstalowanych
modow o tej samej nazwie co w przypadku tekstur sciagnietych z Nexus''a Skyrim HD 1.5
oznacza ze musze nadpisywac je albo uzyc jednego spakowanego modu.

Chyba ze czegos nie ogarniam?

A co z teksturami i ich instalacja? Odpowiesz mi na pytanie?


Tej przypadłości nie znam bo nie posiadam modów o takiej samej nazwie.
Tak w ogóle, to ile Ty ściągasz tych modów na zmianę tekstur? Może się niektóre gryzą ze sobą.
Podaj mi proszę jeszcze poprzez link mod, który starasz się uruchomić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ten link:

http://skyrim.nexusmods.com/mods/607

Może inaczej zagramy. Poleć od siebie jakieś paczki tekstur ktore nie zmieniaja gry ino podbijaja rozdzielczosc. Ja przygode dopiero zaczynam wiec najbardziej zalezy mi na graficznym podbiciu tego czego nie udalo sie Bethesdzie.

Wszystko to co trzyma sie formuly nie zmieniajac nagle elfów w Jessice Albe i podobne tego typu bzdury.

Slyszalem ze sa tez bajeranckie mody na horyzont, na wode, na te brzydkie plamy ktore w tle wygladaja jak jedna tekstura przeklejona pare razy.

Sporo pytan ale moze akurat bedziesz mial cos od siebie w zanadrzu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego moda na tekstury, który mi przesłałeś. Można go zainstalować poprzez Nexusa, więc teoretycznie w łatwy sposób powinieneś móc się cieszyć lepszą grafiką. Nie wiem dlaczego zatem nie działa Ci ten mod. Jest taka zakładka w Nexus Mod Managerze, w której zaznaczając mod możesz aktywować daną modyfikację gry, ale chyba to już próbowałeś. Najgorzej , że ja jeszcze siedzę w pracy i pomagam Ci na czuja.
Jakie ja posiadam mody?
mod dodający nowe fryzury "Apachhair" czy jakoś tak ;D
mod ulepszający wygląd wody
mod ulepszający wygląd śniegu
mod dodający nowe wyglądy zwierząt w tym koni.
mod dodający nowe dżwięki np. w jaskiniach.
mod ulepszający wygląd mapy świata

To chyba wszystkie. Mod na tekstury HD nie ściagałem bo nie mam tak mocnego lapka.
Nazwy tych modów podam Ci, jak wrócę do domu o ile będziesz dalej tym zainteresowany.
Zresztą na pewno sam sobie je na spokojnie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 15:05, Eff3ctiv3 napisał:

Co do tego moda na tekstury, który mi przesłałeś. Można go zainstalować poprzez Nexusa,
więc teoretycznie w łatwy sposób powinieneś móc się cieszyć lepszą grafiką. Nie wiem
dlaczego zatem nie działa Ci ten mod. Jest taka zakładka w Nexus Mod Managerze, w której
zaznaczając mod możesz aktywować daną modyfikację gry, ale chyba to już próbowałeś. Najgorzej
, że ja jeszcze siedzę w pracy i pomagam Ci na czuja.
Jakie ja posiadam mody?
mod dodający nowe fryzury "Apachhair" czy jakoś tak ;D
mod ulepszający wygląd wody
mod ulepszający wygląd śniegu
mod dodający nowe wyglądy zwierząt w tym koni.
mod dodający nowe dżwięki np. w jaskiniach.
mod ulepszający wygląd mapy świata

To chyba wszystkie. Mod na tekstury HD nie ściagałem bo nie mam tak mocnego lapka.
Nazwy tych modów podam Ci, jak wrócę do domu o ile będziesz dalej tym zainteresowany.
Zresztą na pewno sam sobie je na spokojnie znajdziesz.


No ja również pisze z pracy ale przetestuje jeszcze raz dzisiaj wieczorem. Tak czy inaczej ja osobiscie nie widze zadnej zmiany po zainstalowaniu dlatego bladze... Manager raczej rozkminilem ot rozpakowuje on tekstury, nadpisuje i wrzuca do listy po czym moge go aktywowac/dezaktywowac.

Czy rozdzielczosc moze wplynac na tekstury? Obecnie gram na TV czyli 1366/768 wiec moze to jest ten powod? Moze po prostu nie widze ich i tyle...

A nazwy modow przeslij jak najbardziej jak bedziesz mial wolna chwile bo widze ze spelniaja moim oczekiwaniom i predyspozycjom w 100%. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 15:18, golic napisał:

Czy rozdzielczosc moze wplynac na tekstury? Obecnie gram na TV czyli 1366/768 wiec moze
to jest ten powod? Moze po prostu nie widze ich i tyle...


Być może Twoja rozdzielczość jest za mała żeby zauwazyć znaczące zmiany.

Dnia 28.12.2012 o 15:18, golic napisał:

A nazwy modow przeslij jak najbardziej jak bedziesz mial wolna chwile bo widze ze spelniaja
moim oczekiwaniom i predyspozycjom w 100%. :)


To w takim razie jak wrócę , to Ci na szybko prześlę nazwy tych modów.Tak w ogóle, to któryś mod upiększył mi jeszcze wygląd drzew i jeszcze coś :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 15:05, UnionPacific napisał:

Poleca ktoś jakić addon dodający coś na kształt zamku-domu gdzie jest dużo stojaków na
broni i tym podobnych?


Jak patrzę na tej stronie http://skyrim.nexusmods.com/mods/searchresults/?cat=68 , to widzę dużo modów dodających zamki. Żadnego Ci jednak nie polecę, ponieważ żadnego nie próbowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem właśnie dopisać wcześniej żeby nie polecać mi nexusa, bo jego już znam, a zależy mi na czymś co ktoś może opisać i polecić, bo tam już na paru addonach się naciąłem pomimo tego że były wysoko oceniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy kusza korzysta z jakiegoś gwiazdozbioru , gdzie mogę kupić bełty i dostać kuszę lepszą niż ta którą mam na starcie od obrońców świtu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z tu obecnych kupował może klucz do "Hearthfire" z Allegro? Taki klucz jest kompatybilny czy blokada regionalna go zablokuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 19:49, Darcey napisał:

Czy ktoś z tu obecnych kupował może klucz do "Hearthfire" z Allegro? Taki klucz jest
kompatybilny czy blokada regionalna go zablokuje?


Mam kumpla, który też chce kupić i jeśli dobrze pamiętam twierdził, że wszystko powinno działać OK. Jednak sam nie potwierdzę niczego na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 19:49, Darcey napisał:

Czy ktoś z tu obecnych kupował może klucz do "Hearthfire" z Allegro? Taki klucz jest
kompatybilny czy blokada regionalna go zablokuje?


Będzie działał ale tylko w języku angielskim czyli identyczna sytuacja jak z Dawnguard przed premierą od Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie instalacji Mod Menagera od Nexusa wkurzyło mnie przeglądanie całego kompa i wszystkich podłączonych dysków. Rozumiem, że prawdopodobnie firma nie wykorzystuje zebranych danych ale mnie to trochę wk...
Czy dla Was to stanowiło jakiś problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 21:17, jadam napisał:

Przy próbie instalacji Mod Menagera od Nexusa wkurzyło mnie przeglądanie całego kompa
i wszystkich podłączonych dysków. Rozumiem, że prawdopodobnie firma nie wykorzystuje
zebranych danych ale mnie to trochę wk...
Czy dla Was to stanowiło jakiś problem?

Przecież musi przeskanować czy gra jest zainstalowana. lol
Ale jaki problem? Przecież nic złego się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Spoiler

Wykonuję misję ucieczki z więzienia Markarthu. Razem z Madonachem i ekipą rzezimieszków uciekam z więzienia. Stoimy przed bramą wyjściową do miasta, by zacząć atak. po rozmowie i otrzymaniu moich rzeczy od Madonacha, jegomość otrzymał to, na co sobie zasłużył - kosę w plecy :P

Oczywiście, reszta bandy rzuciła się na mnie i niełatwą rzeczą było ich pokonanie. Kiedy już się jednak udało, zabrałem rzeczy z ciała Madonacha i wyszedłem na zewnątrz.

I tu pojawia się problem. Z tego co wiem, na zewnątrz powinien czekać na mnie z otwartymi ramionami Tonar Srebno-Krwisty. I faktycznie czekał... tylko z mieczem i grupą strażników. Na szczęście strażnicy nie rzucili się na mnie, jednak z Thonarem nie mogę nic zrobić. Nie da się go zabić (nawet, wstyd przyznać, że tego użyłem - przy pomocy kodów) pomoc moich towarzyszy również nic nie daje. Po prostu klęka na kolano i po chwili wstaje. Chciałbym jeszcze pokręcić się po mieście nie będąc nękanym przez tego świra. Ma ktoś pomysł?

PS. W trakcie walki w tunelu ku mojemu zdumieniu pojawił się strażnik miejski. Twierdził, ze popełniłem niewybaczalne przestępstwo (ucieczkę zapewne) i chciał mnie zgarnać. 1000 monet to sporo pieniędzy, uznałem więc, ze to jeden z tych zdeprawowanych strażników, który wsadził mnie do ciupy. I go ciupnąłem :P
To chyba nie ma wpływu na zły humor Tonara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 20:25, Paluch_222 napisał:

Spoiler

PS. Co zabawne, gdy obiegam trochę po mieście i porozmawiam ze strażnikami, mówią,
iż Thonar mnie ułaskawił. No niechże zatem da mi spokój...


Niech Cię złapią, a potem ucieknij z więzienia zabierając swoje rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować