Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

>>>...........

Tak patrzę na te zdjecia i nie widzę niczego za czym warto byłoby się obejrzeć. No chyba, że chodzi ci o ,,widownię" pod pierwszą lepszą wiejską dyskoteką w stodole.


>...Fakt, ale dla mnie stare>nowe.

Kompletna bzdura. Miałbyś więcej kasy to byś kupił sobie nowszy. Kazdy jeździ tym na co go stać i co mu się podoba. Ty lubisz stare beemki? Nie mam nic do tego, kazdy ma swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)
Mam takie pytańko.
Otóż znajomemu strzelił pasek podczas jazdy w A4. Prędkość jakaś wielka nie była, no i tutaj pytanie czy oprócz pogiętych i pourywanych zaworów mogło uszkodzić tłoki/cylindry ?
Ps.Osobiście uważam że mogło, ale jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalni ludzie widzą, śmieszni ''hejterzy'' raczej nie.
A pod dyskotekę wolę zajechać bmw, niż corsą...:x (Ahh, tylko czekam jak mi teraz pojedziesz;) ). Z chęcią postawiłbym nasze auta obok siebie na ulicy i zrobił mały sondaż odnośnie ich atrakcyjności i przyciągania uwagi, ale nvm.... (Tu też nie mogę doczekać się riposty)
Nie mówię, że lubię wyłącznie stare bm. Chodziło mi ogólnie o stare auta. Gdybym, jak to mówisz, miał pieniądze(btw, skąd wiesz ile ich mam? ), to jeździł bym zapewne jakimś odrestaurowanym klasykiem.
Tematu bmw z wami nie mam zamiaru więcej poruszać, nie chce mi się gadać z osiedlowymi znawcami marki i jej właścicieli. Żyj sobie dalej ze swoimi stereotypami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 19:23, czapla56 napisał:

Normalni ludzie widzą, śmieszni ''hejterzy'' raczej nie.
A pod dyskotekę wolę zajechać bmw, niż corsą..

hahah masz u mnie piwo:D

Dnia 12.01.2011 o 19:23, czapla56 napisał:

Tematu bmw z wami nie mam zamiaru więcej poruszać, nie chce mi się gadać z osiedlowymi
znawcami marki i jej właścicieli. Żyj sobie dalej ze swoimi stereotypami.

Niestety od tego nie uciekniesz ten stereotyp łysego napakowanego koksa w bmw z pokemonem obok nie jest rozwijany tylko w Polsce ale również w innych krajach. Dlatego do tematu podchodzi się ostrożnie bo niestety nie da się ukryć, że tacy ludzie są więc znikąd się to nie wzięło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Owszem, jak już mówiłem wcześniej, jestem świadom tego stereotypu. Ale odchodzi on powoli w niepamięć, a przynajmniej nie jest tak popularny jak niegdyś. Dresy przerzuciły się ze starszych bmw na nowe (dorobiły się za granicą pewnie;d), lub okładają spojlerami auta innej marki...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już to, że Citek w swojej wypowiedzi w gruncie rzeczy sam sobie zaprzeczył.


A E30-stek faktycznie najlepiej szukać za zachodnią granicą.
Z jakich względów, chyba każdy może sobie odpowiedzieć.
Dodam, że wciąż można trafić na perełki od pierwszego właściciela, który
wóz traktował nie tylko jako narzędzie, które gdy już się zużyje, to się wyrzuci i kupi nowy (w domyśle - lepszy) model. Dwa lata temu mojemu krewnemu udało się sprowadzić właśnie taki "jeżdżę nim 20 lat, i co mi pan zrobisz?"
model, 320i z 1983 roku. W wielu miejscach były jeszcze fabryczne smarowania...
O jakości blachy w tej generacji także słyszałem wiele dobrego, w tym od autentycznych jej posiadaczy.
Można się rozglądać zwłaszcza teraz, kiedy to wszelkie pseudotuningowe choinki pozdychały gdzieś pod stodołami z przedawkowania LPG, i rynek całkiem ładnie się oczyścił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>>........

Nigdzie nie mowie, czy lepsza Corsa czy bmw i nawet o niej nie wspominam.

>>..........Z chęcią postawiłbym nasze auta obok siebie na ulicy i zrobił mały sondaż odnośnie ich atrakcyjności i przyciągania uwagi,

Oba te auta nie maja na celu przyciaganie uwagi, brzmi wrecz to śmiesznie.

Lubisz stare bmw? nic mi do tego o czym już powyzej wspominalem. To ty sie niepotrzebnie spinasz bez powodu bo nic specjalnego nie napisalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Sam się gubisz w tym co piszesz, ale jakoś nie mam ochoty cię poprawiać. Może najzwyczajniej nie chce mi się z tobą prowadzić idiotycznej dyskusji? ;). Z mojej strony koniec odpowiedzi.
Ulvraith
Dzięki za zdrowe podejście do tematu. W Polsce też da się kupić ładne egzemplarze, tylko trzeba poszukać u jakichś bardziej zaufanych źródeł. Dobrze jest się rejestrować na forach różnych klubów (tyczy się to wszystkich marek), można tam znaleźć zadbane auta i przy okazji dowiedzieć się sporo na temat ich historii. Mimo wszystko, tak jak mówisz, auta zza zachodniej granicy są pewniejsze i można trafić na ładne rarytasiki... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 15:16, Hellmut napisał:

Nope. Tylko 1,3 Wankla.

Tak myślałem, chociaż dzisiaj doszły mnie słuchy, że była opcja zamontowania typowego silnika. Dzięki za info. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie
Chce u Siebie ustawić zawory tylko nie za bardzo pamiętam jakie mają być odstępy.Wiem że mają być co 5 setek na szczelinomierzu. I wiem że na jednych ma być 20 bodajże na wydechowych a na ssących 25 ? Prawda czy może się myle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może, od kiedy w samochodach montuje się soczewkowe reflektory? Zastanawia mnie to bo np. Peugeot 607 ma ksenony i aż do końca produkcji nie miał soczewek. Podobnie z Volvo XC90. Na początku ksenony ''''nie soczewkowe'''' a po lifcie ksenony-soczewki. Czy wicie może cos na ten temat :)? I czy ksenon ''''nie soczewkowy'''' technicznie jest taki sam jak soczewkowy? I czy w tej soczewce ''''siedzi'''' ta ksenonowa żaróweczka czy już soczewka jest żarówką :D Aha i wiem, że ksenony soczewki muszą mieć spryskiwacze. Ksenony nie soczewki też mają. Dlaczego? I dlaczego zwykłe soczewkowe światła nie muszą mieć spryskiwaczy?

Dzięki za udzielenie mi odp na te moje pytania i przepraszam, ze tak bardzo prosto je napisałem :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>..........

Dlatego, że strumień światła emitowanego przez żarniki ksenonowe jest dużo silniejszy niż przez standardowe żarówki halogenowe... Wszelkie zanieczyszczenia na "reflektorach ksenonowych" powodują załamanie i rozpraszanie światła, co w konsekwencji prowadzi do oślepiania kierowców jadących z naprzeciwka... Dlatego też samochody z ksenonami powinny posiadać spryskiwacze. Do tego także jest wymagany układ samopoziomowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować