Zaloguj się, aby obserwować  
Czarek-k

TV Jetix i inne kanały dla dzieci i młodzieży [M]

90 postów w tym temacie

Szczerze to ja kreskówki czasem oglądam. Wg mnie najciekawsze to ,,Mistrzowie Shaolin", ,,Laboratorium Dextera" i ,,Ahh ten Andy", no jeszcze całkiem w porządku jest ,,Irie Indiana", ale nie wiem o jakiej godzinie jest emitowany ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polskie komentarze (tzn tłumaczenie) jest do bani. Kumalski? Więc lepiej wejść do sieci, i pooglądać Naruto w oryginalne, z polskimi napisami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 16:22, Douzi napisał:

> Przypominam sobie ,ale fajnie powspominać stare ale jare bajki.


Zwłaszcza, że FOX KIDS w takie obfitował. Będę musiał poszukać, gdzieś jaka była przyczyna
tego, że fox kids zmienił nazwę na jetix wie ktoś z was może ?

Po prostu Disney wykupił wszystkie wersje lokalne Fox Kids od News Corp (które posiada wyłączne prawa do marki FOX) i dlatego nazwa musiała ulec zmianie.

Dnia 05.05.2008 o 16:22, Douzi napisał:

A puszczają jeszcze taką bajke jak kot ik bo kiedyś ją oglądałem.

Część bajek z Fox Kids można aktualnie znaleźć na Jetix Play (m.in właśnie Kot IK, Przygody Kuby Guzika, Gadżet i Gadżetinis, Denis Rozrabiaka, Łebski Harry).


Ja także zgadzam się z większością że stara ramówka tego kanału była zdecydowanie lepsza...
Teraz to oglądam z tego typu kanałów przedewszystkim Boomerang oraz Disney Channel, czasem zerknie się właśnie na Jetix oraz CN ale to akurat coraz rzadziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 16:51, pawciooo23 napisał:

> Lepiej obejrzyj na necie...
Oj tam już oglądałem z polskimi napisami ale nie wszystkie odcinki udało mi się znaleść

Dziwne, znaleźć jest banalnie łatwo...

Dnia 05.05.2008 o 16:51, pawciooo23 napisał:

a tak pozatym mam przynajmniej porównanie.Ja wole polską wersjeponieważ już się przyzwyczaiłem.


Tia, przyzwyczajenie dobra rzecz, ale nie do byle czego ;/ Ta ich cenzura (pocałunek Naruto i Sasuke, walki Sasuke po aktywacji Seal ) jest po prostu śmieszna i żałosna ;-/ Jetix już nie oglądam (trochę to strata czasu, mało co jest tam ciekawego..), przestałem po skończeni emisji The Dark Oracle, zresztą cały czas absorbuje nauka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja juz se darowalem jakos z tego wyszedlem xP Swoja droga ostatnio tak przegladalem i zauwazylem ze tak zwany Cartoon Netwoork padnol, czy tylko u mnie? ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też czasami lubię sobie posiedzieć oglądając Jetixa, ale jako osoba uczęszczająca do liceum nie mam już na to tyle czasu co kiedyś... Ale jak się dorwę do TV to zwykle (niestety) trafiam na H2O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 14:34, Assax napisał:

Tylko nie H2O !!!Teraz to w kółko puszczają.Dabing polski jest beznadziejny już lepszy
jest w Irie Indiana.


Pewnie że tak, ale nic nie przebije "boskiego" dubbingu w Naturo (ja jestem przyzwyczajona do profesjonalistów from Japan :D). Ech, tęsknię za czasami, gdy emitowali "Ach ten Andy" itp. ... Teraz to mi pozostaje w weekend oglądać od czasu do czasu MegaMana (jeśli jeszcze takie coś puszczają...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie nalezałem do osób które dużo bajek i kreskowek oglądają, jakos za bardzo mnie nie kręciły. Co innego moja siostra. Narodziło mi się w głowie pytanie na które bardzo chcialbym dostać odpowiedź. Jak uważacie czy postawienie dziecka przed tv w wieku ok 3-5 lat przed takim np MiniMini, bo tam bajki uczące jest słuszne? Czy raczej negatywnie wpływa na jego stabilizacje myśleniową? Moim zdaniem jest to ograniczanie dziecka, ponieważ dziecko przyzwyczaja sie do oglądania tv i bajek a potem trudno z tego wyrosnąć. Kolejną rzeczą jest ze te bajki powiedzmy wprost - nie uczą niczego, to się tylko tak mówi. I co jeszcze, wiek 3-5 lat to jest najlepszy wiek na przyswajanie i uczenie dziecka podstawowych rzeczy, więc czy "bardzo uczące" bajeczki mogą zastąpić prawdziwą naukę? Raczej nie. Uważam że takie dłuzsze ogladanie bajek ogranicza tylko dziecko, nie uczy. Jezeli rodzice nie daja ogranicznika czasowego na ogladanie tv w tym wieku, a jednocześnie nie poświęcając zbyt dużo czasu dziecko np na naukę to nie dziwmy sie potem że dziecko nie jest nauczone podstaw czyli kolorów, liczenia, czytania. W tym wieku to juz się powinno znac aby zapewnić poprawny rozwój umysłowy. Oglądanie bajek raczej tego nie zapewnie, wręcz przeciwnie, zakłóca to. To jest moje zdanie, nie trzeba się z nim zgadzać ale miło by było poznać waszą opinię na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 11:06, wip_01 napisał:

Ja nie nalezałem do osób które dużo bajek i kreskowek oglądają, jakos za bardzo mnie
nie kręciły. Co innego moja siostra. Narodziło mi się w głowie pytanie na które bardzo
chcialbym dostać odpowiedź. Jak uważacie czy postawienie dziecka przed tv w wieku ok
3-5 lat przed takim np MiniMini, bo tam bajki uczące jest słuszne? Czy raczej negatywnie
wpływa na jego stabilizacje myśleniową? Moim zdaniem jest to ograniczanie dziecka, ponieważ
dziecko przyzwyczaja sie do oglądania tv i bajek a potem trudno z tego wyrosnąć. Kolejną
rzeczą jest ze te bajki powiedzmy wprost - nie uczą niczego, to się tylko tak mówi. I
co jeszcze, wiek 3-5 lat to jest najlepszy wiek na przyswajanie i uczenie dziecka podstawowych
rzeczy, więc czy "bardzo uczące" bajeczki mogą zastąpić prawdziwą naukę? Raczej nie.
Uważam że takie dłuzsze ogladanie bajek ogranicza tylko dziecko, nie uczy. Jezeli rodzice
nie daja ogranicznika czasowego na ogladanie tv w tym wieku, a jednocześnie nie poświęcając
zbyt dużo czasu dziecko np na naukę to nie dziwmy sie potem że dziecko nie jest nauczone
podstaw czyli kolorów, liczenia, czytania. W tym wieku to juz się powinno znac aby zapewnić
poprawny rozwój umysłowy. Oglądanie bajek raczej tego nie zapewnie, wręcz przeciwnie,
zakłóca to. To jest moje zdanie, nie trzeba się z nim zgadzać ale miło by było poznać
waszą opinię na ten temat.


Cóż, sama mam siostrę w tym wieku. Ma ona dostęp do kanałów dla dzieci, aczkolwiek siora nie należy do takich, co by bez przerwy przed TV siedzieli. Na szczęście woli aktywniej spędzać czas (dzięki Bogu), więc ogląda nie więcej niż 2-3h dziennie. Za to uwielbia (nie wiem dlaczego) spędzać czas ze mną przy kompie, i upodobała sobie grę GTA SA (spox, pilnuję ją, by żadnych rozrób nie robiła - także gra tylko 1h dziennie). I chcę powiedzieć, że jest dość inteligentnym dzieckiem jak na swój wiek (mimo iż cyfry jej się ciągle mylą :D). Co innego z nieco starszym "znajomym" (chodzi bodaj do 3 klasy podstawówki). On niemalże spędza cały dzień przed telewizorem, a nad jego wynikami z nauki to tylko płakać. Fajnie by było, gdyby chociaż oglądał jakieś Discovery albo Animal Planet :D Niestety muszę się z Tobą zgodzić - takie namiętne oglądanie kanałów dla dzieci nie daje zbyt dużo dobrego. A ja oglądam takie coś, bo nie mam dostępu do programów ze sportami ekstremalnymi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 20:20, Azagael napisał:

> takie namiętne oglądanie kanałów dla dzieci nie daje zbyt dużo dobrego.


Nie? Dobre kilka lat oglądałem CN po parę godzin dziennie, oczywiście po angielsku. I co? Oczywiście, angielski pefect!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 09:09, luzac napisał:

Nie? Dobre kilka lat oglądałem CN po parę godzin dziennie, oczywiście po angielsku. I
co? Oczywiście, angielski pefect!


Ja miałam dokładnie tak samo. Ale to było tak dawno temu... Wtedy to przed rodzinką mogłam popisać się policzeniem do dziesięciu i innymi błahostkami... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jetix - miło się to oglądało jako Fox Kids, ale teraz niepodzielnie rządzi kicz. Z dobrych kreskówek (a nie bajek) mogę wymienić "Galatkick Football", "Hamtaro" (moje drugie anime po dziś dzień budzie we mnie miłe wspomnienia), "Oggy i karaluchy" (a w szczególności odcinek z duchami, który powalił mnie na kolana i zostawił w tej niewygodnej pozycji na kilka godzin) oraz "Świat według Ludwiczka". Teraz nastała era "Odlotowych agentek" z resztą menażerii tych twórców. Niestety pozostałe kreskówki ledwie można obejrzeć, bo są po prostu kiepskie i tragicznie zdubbingowane, co jeszcze bardziej pogarsza sprawę. To samo tyczy się seriali młodzieżowych typu "H2O..." i "Power Rangers", które przyprawiają mnie o dreszcze. Jednak Jetix ma jedną zaletę - dzięki niemu poznałem "Naruto" :). Po obejrzeniu oryginału mogę zauważyć, jak wiele wycięto (widok krwi jest równie rzadki co pokojowo nastawiony talib) i że polski dubbing leży i kwiczy w porównaniu do japońskiego.
Ogólnie Jetix jest coraz słabszy i dużo traci na konkurencji z innymi stacjami kreskówkowymi typu Disney Channel, bo uporczywie trzyma się starych hitów i niewykupionych resztek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz niezbyt często oglądam bajek.No, może niedawno przekonało mnie do siebie Disney Channel, przez Klasykę Disneya i "przygody Timmiego" jest to poprostu genialna kreskówka ! W niektórych odcinkach idzie się roześmiać do łez ;P. Ale i tak najczęściej oglądam programy typu Discovery Channel, MTV ( głównie z powodu muzyki, nie jakichś programów typu "dismissed" albo "date my mom" po prostu muzyka ) i Comedy Cental ( genialyprogram przy którym nieraz płakałem ze śmiechu ;P ) Trochę się odbiłem od tematu, ale tak jakoś, musiałem o tym napisać :)
pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze się przyznać, że czasem oglądałem Jetix, lecz po tym co zrobili z Naruto straciłem na to ochotę. Chyba każdy fan anime wie o czym mówie. Teraz kiedy nie ma zupełnie nic w telewizji i kiedy nie mam ochoty na grę, usiądę w fotelu i cofnę się do czasów kiedy chodziłem do podstawówki.
pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jużw sumie troszkę za stary na bajki jestem ale czasem obejrzę sobie Andiego na jetix albo Toma i Jerrego, Scoobego. Zresztą często oglądam bajki na necie bo w tv już one nie lecą albo nie mam do nich dostępu vide Flinstony, Kaczor Donald, taka bajka jeszcze co był gang kotów nie pamiętam jak się nazywała. No i w sumie jedyną bajkę jaką oglądam tak co odcinek to Włatcy Móch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować