Zaloguj się, aby obserwować  
sferis

Pamięć RAM - marki, rodzaje, problemy, opinie.

1217 postów w tym temacie

Mamy temat o kartach graficznych i procesorach. Ale nie mamy tematu o pamięciach RAM. Przeważnie niedocenianych przez zwykłego użytkownika komputera. W pamięciach wcale nie liczy się tylko pojemność. Temat RAMów jest przeważnie lekceważony, więc pomyślałem o tym temacie. Wypowiadajcie się w tym miejscu o markach, rodzajach, problemach i opiniach, itd.

Ja osobiście polecam wszelkie pamięci firmy GeiL i niektóre modele PDP Patriot (dla fanów overclockingu, więc przeważnie są bardzo drogie)

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 20:45, Metal-jestem napisał:

Jest już temat o upgradzie komputera, jeśli o to chodzi -----> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=9028
Jeśli nie to przepraszam :)


Nie to całkiem inny temat.

A teraz ja opiszę swój problem.

Mam obecnie w dual channelu GoodRam 2x512MB CL2.5 czyli w sumie 1GB. Chciałbym sobie teraz dokupić kolejne 1GB, ale żeby nadal pracowały w dual channelu. Niestety w ŻADNYM sklepie nie udało mi się znaleźć identycznej pamięci (nawet na allegro). Za to jest bardzo dużo tej samej pamięci, ale z opóźnieniami CL3 ;> I teraz pytanko. Czy jeśli kupię te pamięci z CL3 to będą nadal współpracowały w dual channelu z CL2.5? Moja płyta główna jest uparta na układzie nForce4.

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 21:03, sferis napisał:

> Jest już temat o upgradzie komputera, jeśli o to chodzi -----> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=9028

> Jeśli nie to przepraszam :)

Nie to całkiem inny temat.

A teraz ja opiszę swój problem.

Mam obecnie w dual channelu GoodRam 2x512MB CL2.5 czyli w sumie 1GB. Chciałbym sobie teraz
dokupić kolejne 1GB, ale żeby nadal pracowały w dual channelu. Niestety w ŻADNYM sklepie nie
udało mi się znaleźć identycznej pamięci (nawet na allegro). Za to jest bardzo dużo tej samej
pamięci, ale z opóźnieniami CL3 ;> I teraz pytanko. Czy jeśli kupię te pamięci z CL3 to
będą nadal współpracowały w dual channelu z CL2.5? Moja płyta główna jest uparta na układzie
nForce4.

Pozdrawiam,
sferis


Jak tak dalej pójdzie to jutro będzie temat o wiatraczkach do obudowy:)

Co do twego RAM-u to wydaje mi się że innych CL-ów połączyc się nie da ale to nie wszystko bo by mozna było ''zduelowac'' kilka pamieci to musza też miec tyle samo Mhz.Zamiast tylu duelów polecałbym Ci kupno duela 2X1GB z Goodrama albo Corsaira od 677Mhz w górę to ok.450zł ja tak zrobiłem i nie narzekam xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra, jest temat o RAM''ie to zapytam:
1. jakiej marki pamieci polecacie?
2. co myslicie o GoodRAM''ach?
3. czy jest sens wymieniania 2x512 Goodram''a (DDR) na Geil''e 2x512 (DDR)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 10:45, macieq24 napisał:

dobra, jest temat o RAM''ie to zapytam:
1. jakiej marki pamieci polecacie?
2. co myslicie o GoodRAM''ach?
3. czy jest sens wymieniania 2x512 Goodram''a (DDR) na Geil''e 2x512 (DDR)?



Ad.1 GeiL (aczkolwiek ja trafilem dwa wadliwe modele), Corsair, PDP Patriot, OCZ.
Ad.2 Ponoc nie chca dzialac na niektorych plytach glownych.
Ad.3 Nie ma zadnego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie czym jest zło, że 4 miesiące temu kupiłem ramce za 420 zł, a teraz kosztują 220 to jest zło. Mam corsaira i nie narzekam 533 MHz wykręciłem na 620 stabilnej pracy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam pamięci [B]Kingmax HardCore DDR500 i jestem z niej maxymalnie zadowolony. Żadne badziewne DDR2 667 nie mają startu do tych pamięci. Timingi 6-2-2-2 i CR = 1T i niech si e schowają wszelkiewj maści DDR2 667.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 10:48, Fum4R napisał:

Ad.1 GeiL (aczkolwiek ja trafilem dwa wadliwe modele), Corsair, PDP Patriot, OCZ.


a jakby wygladalo porownanie GoodRAM - Kingstone?

Dnia 22.04.2007 o 10:48, Fum4R napisał:

Ad.2 Ponoc nie chca dzialac na niektorych plytach glownych.


hmm... ale to dotyczy tych nowych - DDR2. :)

Dnia 22.04.2007 o 10:48, Fum4R napisał:

Ad.3 Nie ma zadnego sensu.


ok. chociaz wizualnie pewnie by wymiataly xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 11:26, macieq24 napisał:

a jakby wygladalo porownanie GoodRAM - Kingstone?


Nie wiem. Nie mialem ani tych pierwszych, ani tych drugich.

Dnia 22.04.2007 o 11:26, macieq24 napisał:

hmm... ale to dotyczy tych nowych - DDR2. :)


Racja.


@Grzema - a kogo to obchodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Kingstonach? Ja mam "zapasową" kość 512mb (667mhz, cl5), którą zamierzam zamontować w nowej płycie głównej (bo ta, którą teraz mam nie obsługuje DDR2). Jak myślicie, czy jak dokupię drugą na duala, to będzie wystarczająco dobrze? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy dwóch kościach 512MB 667MHz pograsz w większość gier, oprócz bubli typu Gothic 3 ;-) Pamiętaj, że dwie kości tej samej firmy i o tych samych parametrach wcale nie dają gwarancji, że wszystko będzie pracowało w dualu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanko chyba niezgodne z tematem który teraz dyskutujecie... Wiecie jak przerobić tak qomp by pamięć ram była wykorzystywana bardziej na gry niż na Windows... znaczy czy da się skorzystać z trochę większej ilości na systemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 16:01, sferis napisał:

Ja osobiście polecam wszelkie pamięci firmy GeiL i niektóre modele PDP Patriot (dla fanów overclockingu,
więc przeważnie są bardzo drogie)


Geil jest bardzo dobry, szczególnie że 1024 DDR2 ultra CL4 800MHz można kupić za mniej niz 300zł a 2048 DDR2 ultra CL4 800MHz jest już za niecałe 500zł, świetne pamięci i do tego tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem paczuszkę z Allegro a w niej GoodRam 1GB CL3 - jestem bardzo zadowolony, bo są kompatybilne z moim starym 256MB Kingmaxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 23:25, ŚwinkaBobo napisał:

A mam takie pytanko chyba niezgodne z tematem który teraz dyskutujecie... Wiecie jak przerobić
tak qomp by pamięć ram była wykorzystywana bardziej na gry niż na Windows... znaczy czy da
się skorzystać z trochę większej ilości na systemie


hmm... sprawdz to:) - Moj komputer\Wlasciwosci\Wlasciwosci systemu\Zaawansowane\Wydajnosc --> Ustawienia\Zaawansowane i w sekcji "Uzycie pamieci" zmien na "Bufor systemu", zatwierdz OK i zrestartuj kompa (powinno wyskoczyc okienko z pytaniem).
ten sposob zalecany jest jesli masz conajmniej 512mb RAM''u (w co gleboko wierze ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować