Zaloguj się, aby obserwować  
sferis

Pamięć RAM - marki, rodzaje, problemy, opinie.

1217 postów w tym temacie

Hej... czy jest sens kupowania 8 GB RAM? Czy taka ilośc będzie wykorzystana?
Sądzę że 4 GB jest wystarczające ale... co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 14:26, pluszi napisał:

Hej... czy jest sens kupowania 8 GB RAM? Czy taka ilośc będzie wykorzystana?
Sądzę że 4 GB jest wystarczające ale... co Wy na to?

Wiesz, normalnemu człowiekowi starcza 10 milionów zł na wszystko. Ale niektórym porzeba 50 mln zł, a taki Bill Gates zadowala się 30 mmiliardami. Dolarów. Widocznie do czegoś mu to potrzebne. Teraz starczy Ci 4 GB RAM. Ale co będzie jutro? Nie wiemy. Dlatego, jak masz nadmiar pieniędzy, kup sobie 8 GB.
No i, oczywiście, system operacyjny musi być 64 bitowy. Bo ten 32 bitowy zobaczy tylko 3,25 GB RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od przybytku glowa nie boli, dla tego 8 gb pamieci w niczym nie przeszkodzi, a wrecz przeciwnie.
Przy takiej ilosci pamieci, nie bedzie problemu przy rozpakowywaniu duzych plikow, system nie bedzie sie odwolywac do swapu itd.
Jest kasa - kup 8 gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 1/4 RAMu wolne i pojawia mi sie ten komunikat, do tego mam ustawione 0.5-1.5 GB pamieci wirtualnej.
Juz kilka razy sie taki pojawial po dluzszej sesji gry, ale to jak nie mialem w ogole pamieci wirtualnej.

20110727111009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 11:10, kuba9876543210 napisał:

Mam 1/4 RAMu wolne i pojawia mi sie ten komunikat, do tego mam ustawione 0.5-1.5 GB pamieci
wirtualnej.
Juz kilka razy sie taki pojawial po dluzszej sesji gry, ale to jak nie mialem w ogole
pamieci wirtualnej.


Jak 1/4 ramu wolne ?
Znaczy, ze masz wykorzystane 3/4 pamieci ram ?

Komunikat mowi, ze masz za malo SWAP ustawione, wiec albo ustawisz na sztywno plik wymiany na np. 3 ghz, albo zamontujesz do usb pamiec przenosna (pendrive) i wykorzystasz go jako rozszerzenie pamieci podrecznej komputera.
Nie wiem dokladnie, czy zastosowanie pendrive wykluczy komunikat, ktory sie u Ciebie pojawia, ale sprobowac warto.

Na fotce jest pokazane, co nalezy zrobic, aby pendrive pomogl w uzyskaniu wiekszej ilosci pamieci podrecznej komputera.

20110727134225

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na screenie (prawy gorny rog), 75% jest zajete, czyli 3 GB, bo mam razem 4 GB.

Jestes pewien, ze chodzi o swap? Wydaje mi sie, ze system powinien sie do niego odwolywac jak juz DRAM bedzie zajety, a bez wlaczania gier (czyli sam system + przegladarka z duza iloscia zakladek + pomniejsze programy) zajmuja maks. 80%.

Ale sprobuje z pendrive''em.

Jeszczez co do tego mojego problemu z BSODami/zawieszaniem sie z przed kilku tygodni ;)
Jak ktos pamieta, po zostawieniu kompa z GPU@100% load to sie zawieszal. Dolozylem mu jeszcze 2 karty i problem zniknal xD
Teraz jest HD 6850 i 2x HD 5850, ale bez CF. Co ciekawe 5850''tki musialem zamienic miejscami ze soba, bo w jednej pozycji wywalaly BSOD''y minute po bootowaniu OS''a. Teraz chodza stabilnie (24/7) po O/C GPU z 725 na 900 (czyli o 25%)..uwaga, bez zmiany napiecia! Chyba na niezle sztuki trafilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam taką o to pamięć RAM:
Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 PGS ELK

i wszystko ładnie pracuje "defaut''towo" od prawie roku, ale jakoś ostatnio coś mnie tknęło co do częstotliwości.
Piszę ładnie 1600MHz, ale czy one pracują przy takim taktowaniu ? Jak to się liczy ? Czy trzeba powiększać napięcie na płycie głównej w celu zwiększenie "odświeżania" ?
Screeeny z CPU-Z, płyta główna AsRock P67.
Dzięki za odpowiedź :)

20120326142840

20120326142845

20120326142850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 14:30, Kermit napisał:

Posiadam taką o to pamięć RAM:
Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 PGS ELK

i wszystko ładnie pracuje "defaut''towo" od prawie roku, ale jakoś ostatnio coś mnie
tknęło co do częstotliwości.
Piszę ładnie 1600MHz, ale czy one pracują przy takim taktowaniu ? Jak to się liczy ?
Czy trzeba powiększać napięcie na płycie głównej w celu zwiększenie "odświeżania" ?
Screeeny z CPU-Z, płyta główna AsRock P67.
Dzięki za odpowiedź :)


Można to sprawdzić w BIOSie albo jakimś programie. Z programów ja przepadam za Aida64, ale trial ma tylko 30dni. Może być też CPU-Z. Wg screena z zakładki memory, masz RAM pracujący na 1330MHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat :)
Zacząłem się zastanawiać czy nie warto zainwestować w dodatkowe GB RAM.
Zacznę może od mojego sprzętu (nie jest już najnowszy): Win 7 32-bit, Intel Core 2 Duo E7200 2.53GHz, Nvidia 240GT i właśnie 2 GB RAM.
Jako, że jestem całkowitym żółtodziobem, może ktoś napisać mi czy zakup dodatkowo 1 lub 2 GB zmieni coś w sposobie działania mojego komputera z grami? Oczywiście szukam samych plusów :)
Poświęciłem się i rozkręciłem nawet mój komputer. Wyszło mi, że mam 4 miejsca na pamięć, z czego dwa zajęte (zajęte-wolne-zajęte-wolne). Szukałem też gdzieś oznaczenia czy to DDR2 czy DDR3, ale nie mogłem znaleźć... Pomogła jednak grafika, która pokazała, że dwójka ma "wcięcie" mniej-więcej na środku. Tak jest u mnie. Pobrałem również program, który to potwierdził :)
Tak więc- odpłaca się kupić dodatkową pamięć biorąc pod uwagę, że będę musiał trochę więcej wydać (podobno DDR2 już nie produkują)?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie ma sensu dokładać RAM-u bo to nie on jest problemem. Widzę że zestaw prawdopodobnie wzięty z jakiegoś supermarketu - 32 bitowy system operacyjny (co przy okazji oznacza że system nie może wykorzystać więcej niż ok. 3.5 GB pamięci RAM), karta graficzna która nadaje się na złom.

Jeśli chcesz skoku wydajności to właśnie grafikę należy wymienić. Nie mówię że na coś nowego za 5 stów ale nawet używana za 100 zł będzie 5-6x szybsza od tego co masz obecnie i sprawi że nowsze tytuły staną się grywalne, przynajmniej w niskich detalach. Rozejrzyj się na jakimś Allegro za Radeonem HD 3850, GeForce 8800GT czy 9600GT, Radeonem HD4850 (wszystkie karty muszą być pod złącze PCI-Express bo takie masz w komputerze).

Tylko jedno ale w takiej sytuacji - otwórz obudowę i spójrz na markę zasilacza oraz jego moc (to w watach a nie voltach - dużo osób popełnia ten błąd). Jeżeli będzie to jakiś chłam pokroju Codegen''a czy Tracera to to też należy wymienić bo najzwyczajniej w świecie są to niebezpieczne zasilacze ze skłonnościami wybuchowymi. Tanio (poniżej 100 zł) można dostać np. Fortrona 400-450W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
Komputer ma już swoje lata, ale na chwilę obecną wszystko w co chcę zagrać działa :) Te najnowsze gry już oczywiście nie, ale akurat nie miałem zamiaru ich kupować. Moim celem na najbliższą przyszłość jest AC III i to pod niego chciałem dokupić trochę RAM-u, żeby się dało grać.
Co do karty graficznej, kiedyś miałem chyba właśnie 9600GT, spaliła się, a że komputer na gwarancji to wymielili mi lecz na 9800GT (chyba). Wszystko pięknie, ładnie, ale gry nie działają jak trzeba :) Znajomy, który ma dostęp do takich różnych części komputerowych sprowadził mi moją obecną kartę graficzną, gdyż 9600 nie można już było dostać. Działa dobrze, więc nie narzekam :)
A co do zasilacza- kilka lat nie wybucha to może tak zostanie :D
Czyli szkoda kasy na dodatkowy RAM? Na chwilę obecną nie planuję wymieniać komputera- jak coś to może sobie konsolę już kupię, ale to przyszłość, dość daleka pewnie :)

PS. Trochę to dziwne, że jak tak czytam to wszyscy piszą, że nowsze karty są gorsze od tych starych... Nie piszę o tych najnowszych, ale np. moja karta z tą 9600GT. I weź tu człowieku się poznaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM:
Moje podzespoły:
Motherboard:GA-H55N-USB3 (rev. 1.0)
CPU: Intel Core i5 661 2x3,33 GHz
Memory: DDR3 2x2GB 1333MHz (stary ram kupiony w dual channel kit)
HDD: Intel® SSD 330 Series 120 GB, WD RED 2 TB, Samsung 1TB
GPU: Gigabyte GeForce GTX 660 2GB OC
Power Adapter: Be Quiet! 580W, 80PLUS Gold
OS: Windows 7 Home Premium 64Bit Box

Mam problem z tą nową pamięcią.
Kupiłem http://www.kurtmedia.pl/product-pol-323810-DDR3-Black-Dragon-4GB-1333-CL9-9-9-24-.html te 2 kości w singlu ale po zamontowaniu, system nie chce się uruchomić.
Jest "uruchomianie systemu" ale "okienko" się nie ładuje i w tym momencie się chyba wszystko zawiesza. Tryb awaryjny też nie działa, jak i Naprawa.

W biosie wyświetla wielkość pamięci, częstotliwość, czerwone diody na kostkach się świecą - więc włożyłem prawidłowo. http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-h55n-usb3_10.html Płyta główna niby obsługuje 8GB.

Sprawdzałem nowe kości u kolegi i wszystko gra. Robiłem CLR_CMOS. Zmieniałem kości w portach. Przeczyściłem cały kopmuter ;). Stare 2x2 uruchamiają się normalnie prawie od 4 lat, z 2x4 jest problem

Ktoś wie co z tym zrobić? Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ultra ogólne pytanie, ale jak kupowałem komputer, to wrzucony był RAM w zasadzie pierwszy z brzegu 4GB. Chciałbym wymienić na coś porządniejszego, pasującego pod Phenoma 1045T i geforce 560TI. Nie musi być ultraszybkie, ale chciałbym mieć taki RAM, bym mógł zrozumieć dlaczego robi to różnicę. :P Nie wiem nawet w jakich cenach chodzą przyzwoite zestawy pamięci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować