Zaloguj się, aby obserwować  
wsaadman

Origami - zdjęcia, porady

40 postów w tym temacie

Dnia 24.11.2007 o 14:51, Buhahahahaha napisał:

...
Chcę zrobić takie cuś i mi nie wychodzi :/

Chodzi Ci o filmik czy tego żurawia ;)?

A tak poważnie - na czym się zacinasz? W momencie, gdy trzeba uformować ogon i głowę? Jeśli tak, to trzeba "wywrócić" te odstające elementy na lewą stronę, tak, jak to się robi np. przy robieniu strzały z papieru (chodzi mi o to "wgięcie" w tylnej części).

BTW, na filmiku ten model nie jest ukończony - by pozbyć się tego trójkątnego garba, trzeba jeszcze z wyczuciem pociągnąć za skrzydła na boki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jak robię origami to sobie sam wymyślam projekty. trwa to dłużej ale jest bardziej orginalne xD Na poprzednie święta to z origami wymyślonych projektów robiłem aniołki i św.Mikołaje ;]
EDIT:Zacząłem się interesować origami gdy pani od religii pokazała nam jak się robi gwiazdy i choinki xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad założenie takiego tematu, ponieważ pasjonuje mnie origami. I ktoś mnie wyręczył.

Jeśli szukacie polskiej strony - najlepsza jest www.origami.art.pl

Jeśli nie musicie mieć wszystkiego po polsku, to dużo lepsze są strony zagraniczne.

Szczególnie interesuje mnie origami modułowe, tzw. matematyczne, które polega na składaniu z wielu takich samych elementów. Moim marzeniem jest zrobić trójwymiarowego robota mniej więcej rozmiarów "ludzkich". Zacząłem już nawet robić miniaturę (zużyłem ponad 700 kartek), ale miałem problemy z równowagą i teraz raczej zastanawiam się co by tu zrobić, żeby było dobrze, zanim zacznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie - jak się robi żabę co jak się ją w okolicach ''pośladków'' naciśnie to skacze? bo kiedyś w szkole wszyscy to robili [żabę oczywiście :) ] a chciałbym taką znowu wyprodukować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 17:10, szypek26 napisał:

a ja mam pytanie - jak się robi żabę co jak się ją w okolicach ''pośladków'' naciśnie to skacze?
bo kiedyś w szkole wszyscy to robili [żabę oczywiście :) ] a chciałbym taką znowu wyprodukować...


Nie mam pojęcia, widziałem za to psa, który szczeka (tzn. rusza pyskiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, robiłeś może kiedyś gołębia (czasem też nazywa się go jaskółką) z papieru (takiego latającego)? Bo tu trzeba zastosować podobny "trik", jak przy robieniu dzioba.
Cóż, jeśli nawet nie, to tak: najpierw zagnij dwa dolne brzegi kwadratu (te, które są przy krawędzi kartki) tak, aby "spotkały się" wzdłuż przekątnej. Potem odegnij je, a zagnij górny wierzchołek kwadratu wzdłuż linii, którą wyznaczają punkty przecięcia linii zgięcia z brzegami kwadratu. To zgięcie również odegnij - masz teraz zgięcia pomocnicze, które powinny Cię naprowadzić na właściwy trop - jak trochę z nimi pokombinujesz, to w końcu trafisz na właściwy sposób :) (bo słowami trochę ciężko to opisać ).

Co do smoka - chyba trzeba zrobić coś podobnego to tego, co było pokazane przy żurawiu (ten kwadrat, który powstaje po dwóch trójkątach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, prościej tego słowami nie potrafię opisać :(. Myślę, że powinieneś skoczyć do jakiejś biblioteki i popytać o książki o Origami - w nich zwykle "składanki" są uporządkowane wg stopnia trudności, więc można sobie na w miarę prostych projektach przećwiczyć częściej spotykane "triki" (nie wspominając już o tym, że niektóre są zwykle dość dobrze opisane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować