Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

iPhone - mobilna rewolucja?

1178 postów w tym temacie

Dnia 24.11.2008 o 19:44, krl.krl napisał:

Czyli ekran nie wstaje ale reszta działa? tzn można na niego zadzwonić?

No można. Dzwonek sięodzywa, ale ekran nic. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 19:45, Dark Energy napisał:

Ja mam pytanie, co on ma prócz multitoucha i app support czego inne fony nie mają ?

Tylko to co podałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 19:46, Black Dog napisał:

No można. Dzwonek sięodzywa, ale ekran nic. ;/

Rozwiązanie powinno być proste:
Musisz go zrestartować poprzez przytrzymanie przycisków home i power przez jakieś 10 sekund. Jeśli nie wstanie to przytrzymaj power (czasami zamiast restartu tylko się wyłączy). Jeśli to nie zadziała to oddaj na gwarancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ku**a .Nie moge założyć konta w ITunes Store .Wpisuje dane albo prawdziwe na Polske ,albo fikcyjne na USA ,forma płatności None ,albo podaje swojej karty i ciągle gdy biorę continue to nic sie w oknie nie zmienia .Nie pokazuje żadnego błędu ,jakoby bym coś źle wpisał ,a nie mogę założyć konta .O co biega ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe widze że nawet powstał osobny temat na iphone''a no ładnie :p ja mam tego pierwszego 2G sprowadzany ze stanów 8 giga i nie narzekam połamany simlock oczywiście. i Kraczony system dla mnie ten telefonik jest super i polecam wszystkim. A na ściągi jest idealny tylko wbijam podczas sprawdzianu na net i jade z koksem :d choć jest jedna wada przypałowy troche jest bo wiadomo nie wygląda jak przeciętny telefon no ale cóź :p

Polecam i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 23:41, jackass napisał:

Ku**a .Nie moge założyć konta w ITunes Store .Wpisuje dane albo prawdziwe na Polske ,albo
fikcyjne na USA ,forma płatności None ,albo podaje swojej karty i ciągle gdy biorę continue
to nic sie w oknie nie zmienia .Nie pokazuje żadnego błędu ,jakoby bym coś źle wpisał
,a nie mogę założyć konta .O co biega ?

Jeśli chcesz konto z kartą to spróbuj zaktualizować itunes. Jeśli bez karty to konieczna może być wersja 7.7 (na niektórych stronach tak ludzie piszą). No i pamietaj że musisz wybrać sklep (kraj) w opcjach. Jeśli to nie podziała lub po prostu niechcesz wracać do 7.7 możemy się skontaktować przez gg i ja postaram się założyć Ci konto u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 07:01, krl.krl napisał:

> Ku**a .Nie moge założyć konta w ITunes Store .Wpisuje dane albo prawdziwe na Polske
,albo
> fikcyjne na USA ,forma płatności None ,albo podaje swojej karty i ciągle gdy biorę
continue
> to nic sie w oknie nie zmienia .Nie pokazuje żadnego błędu ,jakoby bym coś źle wpisał

> ,a nie mogę założyć konta .O co biega ?
Jeśli chcesz konto z kartą to spróbuj zaktualizować itunes. Jeśli bez karty to konieczna
może być wersja 7.7 (na niektórych stronach tak ludzie piszą). No i pamietaj że musisz
wybrać sklep (kraj) w opcjach. Jeśli to nie podziała lub po prostu niechcesz wracać do
7.7 możemy się skontaktować przez gg i ja postaram się założyć Ci konto u siebie.

Najlepsze jest to ,że nie założyłem konta ,ale raz podałem dane swojej karty kredytowej i apple pobrało mi 3zł ,bo dostałem smsa :/ Nic nie kupiłem oczywiście .Ściągnę ITunes 7 ,jak nie dam rady to się odezwę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 18:27, jackass napisał:

Czy na amerykańskim ITunes Store są jakieś warte uwagi ,darmowe aplikacje ,których nie
ma na polskim ?

Podobno Shazam nie ma na polskim. Program przydatny, pobiera próbkę dźwięku, przeszukuje neta, daje pełne info o piosence.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Czy można przesyłać pliki przez Bluetooth między innymi telefonami ?
2.Czy żeby korzystać z Internetu przez Wi-Fi trzeba mieć wykupiony jakiś pakiet u operatora?
3.Czy można nagrywać filmy video ?
4.Czy można wysyłać mms-y ?
5.Czy można prowadzić video-konferencje ?
Większość pytań powinna zaczynać się pewnie od "czy jest na ITunes aplikacja umożliwiająca..." zapewne ,tak czy siak proszę o odpowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 18:12, jackass napisał:

1.Czy można przesyłać pliki przez Bluetooth między innymi telefonami ?
2.Czy żeby korzystać z Internetu przez Wi-Fi trzeba mieć wykupiony jakiś pakiet u operatora?
3.Czy można nagrywać filmy video ?
4.Czy można wysyłać mms-y ?
5.Czy można prowadzić video-konferencje ?
Większość pytań powinna zaczynać się pewnie od "czy jest na ITunes aplikacja umożliwiająca..."
zapewne ,tak czy siak proszę o odpowiedzi .


Co do pierwszego punktu Twojego to ja nie wiem chyba można się łączyć tylko z drugimi iphone''ami bo ja nie mam pewności jak chciało mnie to połączyć z Nokią bodź SE to niwykrywało mnie.. Ten Bluetooth jest bardziej chyba po to ze jak sobie kupic słochawki na bluta to pewnie je wykryje :)
Co do WI-FI to ja nie mam żadnych pakietów u operatora ja swojego mam iphone''a od marca 2008 wiesz sprowadzany ze stanów ale raczej wątpi WI - FI to Wi - FI i operator raczej tutaj nie ma nic wspólnego
co Do filmów Video to ja mam programik w Iphonie o nazwie Cycorder i nim nagrywam filmy :)
MMS-y <--- NIEEe ale mi to nie robi ja nie korzystam z takiej usługi i nigdy nikomu MMS-a ni wysłałem
Videkonfa to chyba tylko w 3G bo ja mam tego pierwszego 2G :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakiś dobry futerał/skórkę/etui na IPhone 3G ,ale taki ,żeby nie wygądał buraczanie ,a IPhone nie stracił wiele na swoim designie ? Może jakaś folia na ekran przynajmniej ,ale jak rozpoznać te najcieńsze ,niewidoczne na pierwszy rzut oka ,oryginalne ,a nie tanie podróbki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 23:14, jackass napisał:

Polecicie jakiś dobry futerał/skórkę/etui na IPhone 3G ,ale taki ,żeby nie wygądał buraczanie
,a IPhone nie stracił wiele na swoim designie ? Może jakaś folia na ekran przynajmniej
,ale jak rozpoznać te najcieńsze ,niewidoczne na pierwszy rzut oka ,oryginalne ,a nie
tanie podróbki ?


A jednak chyba żeś się przekonał do iPhone''a i przynaj Design ma nieziemski :D:D
co do Etui to oni do niego porobili wiele wiel od tanich za 20 zł do nawet skórzanych eleganckich za prawie 250 zł na allegoro tego jest pełno ja osobioście używam czegoś typu jak to ... http://www.allegro.pl/item498854077_nowosc_iphone_3g_futeral_folia.html i nie mam problemów z wyciąganiem go z kieszeni czy coś :)

EDIT:
Tutaj tez są eleganckie pokrowce z logiem Firmy Apple.
http://www.allegro.pl/item499392448_iphone_pokrowiec_futeral_etui_skora_7_kolorow.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 18:12, jackass napisał:

1.Czy można przesyłać pliki przez Bluetooth między innymi telefonami ?


Telefon jak dla mnie jest genialny, klasa i elegancja nie do przebicia, ale ograniczenie funkcjonalności bluetooth tylko do zestawu słuchawkowego było jedną z dwóch rzeczy, które spowodowały, że po kilku dniach iPhona sprzedałem i kupiłem Nokię N95. Dla mnie to totalna bzdura, że reklamowany jako mobilny telefon ten nie potrafi połączyć się przez bluetooth z kompem ani (prawdopodobnie) z innym telefonem. Jeno te słuchawki, których nie wiem ile osób tak naprawdę używa. Dla mnie komunikacja komórki z kompem to funkcjonalność priorytetowa stąd "zrzędzenie" na bądź co bądź wypasiony telefonik.

Dnia 14.12.2008 o 18:12, jackass napisał:

2.Czy żeby korzystać z Internetu przez Wi-Fi trzeba mieć wykupiony jakiś pakiet u operatora?


Dobrze jest wykupić jakąś paczkę danych, gdyż inaczej telefon będzie łączył się z netem przez EDGE wg normalnych stawek a to zazwyczaj nie jest tanie. Natomiast telefon takich połączeń robi naprawdę sporo, w zasadzie nawet trudno powiedzieć kiedy i czy wyłączenie wszystkich usług rzeczywiście załatwia w tej kwestii sprawę. Tu trzeba być czujnym, żeby nie płakać potem przy płaceniu rachunków do operatora :)

Dnia 14.12.2008 o 18:12, jackass napisał:

3.Czy można nagrywać filmy video ?


Z tego co pamiętam to można, tylko ta kolejna niewygoda - wszelka komunikacja z kompem (bo rozumiem, że czasem trzeba film zrzucić na peceta) jedynie przez kabel USB i program iTunes, który dla mnie jest bardzo niedoskonały. Najlepiej gdyby komp widział iPhona jako zwykły pendrive i już. Ale nie - przecież musi być ten iTunes :)

Dnia 14.12.2008 o 18:12, jackass napisał:

4.Czy można wysyłać mms-y ?


Ze standardowym oprogramowaniem nie. Jest programik (nie pamiętam już jak sie nazywa ale google natychmiast Ci pomoże), który tę funkcjonalność wprowadza, jednak jest to program płatny i jak piszą użytkownicy bardzo jeszcze niedoskonały. Dla mnie brak obsługi mmsów w tym telefonie nie był ogromnym problemem, bo mało ich wysyłałem w ogóle, jednak fakt faktem, coś co jest standardem wszędzie indziej - tu jest niedostępne :)

Dnia 14.12.2008 o 18:12, jackass napisał:

5.Czy można prowadzić video-konferencje ?


Tu nie pomogę bo nie analizowałem tej funkcjonalności, ale pewnie tak. iPhone ma chyba kamerkę z przodu, choć nie jestem pewny.

Ps. drugim największym problemem, który zdyskwalifikował jak dla mnie ten produkt jest brak możliwości pracy na plikach bezpośrednio w telefonie. Nie można (przynajmniej ja nie umiałem) usuwać plików np. muzyki czy wideo wprost w telefonie. Musisz podłączyć się kabelkiem do kompa i dopiero w iTunes usunąć bądź dodać pliki. Dla mnie to nie do przyjęcia - chyba, że nie umiałem tego zrobić :)

Natomiast z ciekawością będę obserwował następców iPhona bo sam w sobie jest wyśmienity, wygodny, elegancki, z klasą, ma to coś, itd. itp. A wspomniane przeze mnie "niedoróbki" trzeba chyba potraktować jako przypadłości wieku niemowlęcego :)
Kurtka prawdziwa recenzja z tego wyszła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dostałem iphona lecz nie moge go zarejstrowac bo nie mam karty kredytowej. Ostatnio jednak słyszałem że apple wydalo cus takiego jak karty podarunkowe. I mam pytanie czy wie ktos czy te karty dzialaja tez w polsce? A jesli nie to czy da sie zmienic itunes polski na amerykanski i czy wtedy to zadziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kochane Apple zablokowało możliwość założenia konta bez karty. Na szczęście karty można kupić na Allegro. Aby ich użyć należy zmienić kraj w AppStore na USA. Wchodzisz w AppStore i na dole powinieneś mieć rozwijaną listę. Wybierasz USA i działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 22:58, krl.krl napisał:

Ostatnio kochane Apple zablokowało możliwość założenia konta bez karty. Na szczęście
karty można kupić na Allegro. Aby ich użyć należy zmienić kraj w AppStore na USA. Wchodzisz
w AppStore i na dole powinieneś mieć rozwijaną listę. Wybierasz USA i działa.

A gdzie pozniej trzeba bedzie wpisac numer tej karty? Bo wszedłem teraz na itunsa amerykanskiego zeby sie zapoznac jak to wyglada i sie zastanawiam gdzie pozniej trzeba bedzie ta karte wpisac? Czy to sie wpisuje trakcie rejstracji w miejsce karty kredytowej czy gdzies indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał osobne pole (chyba pod miejscem na nr karty kredytowej) do wpisania jakiegoś tam numeru znajdującego się na giftcard. Jak to dokładnie wygląda to nie wiem, nigdy tego nie używałem. Ale z tego co wyczytałem na necie to żadnych problemów z tym nie ma.
E: zawsze możesz spróbować założyć bez karty ale raczej się to nie uda. Sposób masz podany kilkanaście postów wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować