Zaloguj się, aby obserwować  
Grzech

"Już nie rock, jeszcze nie metal" - Temat ogólny o Hard Rocku/Grunge/EMO/Indie/Rocku Alternatywnym i ich podgatunkach

2186 postów w tym temacie

ja odnosnie do muzyki o ciezszym brzmieniu to slucham glownie grunge czyli takie zespoly jak nirvana i Nickelback...natomiast slucham jeszcze czasami linkin park i limp bizkit lecz nie wiem do jakiego gatunku konkretnie to sie podpisuje mysle ze rock ale sa rowniez fajne piosenki takiego zespolu jak Korn i to juz mozna podciagnac chyba pod metal...dla mnie najwazniejsza jest muzyka danego zespolu a nie jej nazwa i rozne dziwne okreslenia teraz jest tyle tego ze juz potezny tomik slownikowy mozna by skomponowac ze wszystkimi odmianami rocka''a metalu itp..pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny temat :)

Ostatnio zrobiłem sobie małą przerwę od metalu i słuchałem grunge''u. Moim zdaniem świetna muzyka :]
A takie zespoły jak Alice In Chains, PEarl Jam, Soundgarden, Nirvana to mistrzowie.
Co sądzicie o nich i o tym gatunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny temacik. Co do tych muzyk czy jak kto woli to typów muzycznych, lubie wszystkie. Hard rocka lubie, gdy (co dziwne) mam świetny humor i chce posłuchać troche ostrzejszego lecz wciąż rockowego brzmienia. Emo? Wedłóg mnie niewielkie są różnice pomiędzy nim a Punkiem no chyba poza tekstami, jako subkultury Emo niezbyt lubie, lecz jako muzykę... wręcz przepadam. Rock alternatywny? Niewiele go słucham lecz nawet "przyjemnie" brzmi jak czasem w Last FM wyskoczy mi R.E.M. czy Radiohead. Idie rocka prawde mówiąc nie znam. Hardcore Punk?? To jest to, po prostu uwielbiam punk i jego wszystkie odmiany, od neo, hardcora, przez klasycznego po pop-pank a nawet z rzadka taki twór jak electronic-punk. Grunge także niezbyt znam :)
dziękuję za uwagę
Reggis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 15:23, Adin92 napisał:

Tu macie info o ludziach którzy są EMO http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Emo_(ludzie) ,
gdzieś też czytałem o zespołach którzy grają muzykę EMO ale nie mogę tego znaleźć :/


Ale tu nie ma raczej prawdy. Ta Encyklopedia jest po to żeby sobie robić jaja. Przeczytaj sobie o metalowcach, tam są najlepsze teksty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 08:09, Adin92 napisał:

s2nto -----> LP stworzyło rodzaj nu-metal xP


Linkin Park raczej nie stworzyło numetalu... przynajmniej takie mam wrażenie. częściej się słyszy, że niejako założycielami tego nurtu są Deftones''i, Limp Bizkit czy Korn. a nie LP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 16:01, Sith66 napisał:

> Tu macie info o ludziach którzy są EMO http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Emo_(ludzie)
,
> gdzieś też czytałem o zespołach którzy grają muzykę EMO ale nie mogę tego znaleźć :/

Ale tu nie ma raczej prawdy. Ta Encyklopedia jest po to żeby sobie robić jaja. Przeczytaj sobie
o metalowcach, tam są najlepsze teksty.


Wiem że to jest zrobione dla jaj ,ale trochę prawdy w sobie ma xP


pizmak666 ------> Masz rację ,LP nie stworzyło nu-metalu a dodali do niego coś od siebie i na dobre im to wyszło ,bo połączenia rocka ,rapu ,wstawek elektronicznych lepszego nie słyszałem niż te które stworzyło LP.

Jak coś to Nu-metal stworzył Korn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 16:16, Adin92 napisał:

Wiem że to jest zrobione dla jaj ,ale trochę prawdy w sobie ma xP


pizmak666 ------> Masz rację ,LP nie stworzyło nu-metalu a dodali do niego coś od siebie
i na dobre im to wyszło ,bo połączenia rocka ,rapu ,wstawek elektronicznych lepszego nie słyszałem
niż te które stworzyło LP.

Jak coś to Nu-metal stworzył Korn.


no i teraz już jest wsio w pożądku ; )
a co do nonsensopedi to może i jest w jej tekstach nieco prawdy, ale jest ona bardzo przerysowana i w sumie nie warto się nią sugerować w ocenianiu ludzi (EMO)... tak moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy kolega ominął parę lekcji w szkole? Czytaj ze zrozumieniem. Jeśli zaś chodzi o LP, to tylko pierwsza płyta (HT) była numetalowa... Reszta to zwyczajny crossover... A nowa płyta to najzwyczajniejszy poprock z dwoma wyjątkami... Mnie się wydawało, że Sepultura zapoczątkowała nu metal... Davis tylko stworzył nazwę. KoЯn przecież nie gra metalu... tylko najzwyczajniejszy w świecie hard rock.

@Pizmak666 >> w "pożądku" będzie jak przyznasz, że brednie gadasz. Nonsensospedia jest pastiszem, karykaturalnym obrazem rzeczywistości - nie ma tam żadnej prawdy. Poza tym ten link podałem już wieki temu w wątku o metalu, gdy podobnie jak Wy nie wiedziałem co to emo i się z niego śmiałem. Doczytajcie dzieciaki, potem się rzucajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

wiesz...ten temat coraz bardziej mi się nie podoba ,powód ? TY . Uważasz się za mądrzejszego ,lepszego bo ty założyłeś ten temat ...a czemu ci się wydaje że ominąłem parę lekcji w szkole? mroczny nocny marku ? rotfl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 18:45, greg_f napisał:

@Pizmak666 >> w "pożądku" będzie jak przyznasz, że brednie gadasz. Nonsensospedia jest
pastiszem, karykaturalnym obrazem rzeczywistości - nie ma tam żadnej prawdy. Poza tym ten link
podałem już wieki temu w wątku o metalu, gdy podobnie jak Wy nie wiedziałem co to emo i się
z niego śmiałem. Doczytajcie dzieciaki, potem się rzucajcie.


wytłumacz mi prosze dlaczego brednie gadam? bo nie rozumiem. czy ja twierdzę, że nonsensopedia powinna być dla nas wzorem i powinniśmy z niej czerpać informacje? nie, a wręcz przeciwnie. a jak chce się prawdę w niej znaleźć to się znajdzie. nie raz tylko ciut prawdy, nie raz przerysowaną. ale zawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opieram swoje poglądy o artykuły, nie o domysły i o to co usłyszałem od kolegów. Przeczytaj prace o historii rocka, albo jakieś artykuły. Polecam Tylko Rock. Następnym razem proszę czytaj ze zrozumieniem. Nie po to są podane linki w pierwszym poście, abyś wypisywał mi jakieś herezje. Twoja interpunkcja i składnia zdania mają wiele do życzenia. Widać, że nie masz również szacunku dla innych. A gdybyś był dłużej na forum, to byś wiedział czemu mam taki podpis. Mam prośbę: bez offtopów proszę.

Koniec offtopa.

Tak ogólnie to chciałbym się spytać czego słuchasz? Skoro zainteresował Cię ten topic tzn., że lubisz taką muzykę? Możesz coś polecić?
Ja aktualnie zasłuchuje się zespołem Three Days Grace Słyszał ktoś?
Polecam ich blog na My Space: http://www.myspace.com/threedaysgrace
A na YT można zobaczyć ich klipy. Polecam Never Too Late , ich najsmutniejsza piosenka (w sam raz dla pseudoemo)- należy on do moich tak zwanych First Time Heard - raz usłyszałem i nie mogę się opędzić :) http://pl.youtube.com/watch?v=Onp5uTEttMU
Wokalista imo ma bardzo dobry wokal. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecił New Winds. na prawde warto posłuchać. no i może 30 seconds to mars, staind, placebo, godsmack... nie wiem czy się załapują, ale warto na prawde ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 20:39, pizmak666 napisał:

ja bym polecił New Winds. na prawde warto posłuchać. no i może 30 seconds to mars, staind,
placebo, godsmack... nie wiem czy się załapują, ale warto na prawde ; )


Wszystkie sie załapuja i wszystkie słucham ;)
Przepraszam, że naskoczyłem, ale wkurza mnie fałszowanie rzeczywistości, bo się słyszało od kolegi z gimnazjum/liceum (Adin92).
Od siebie mogę dodać z grunge''a troszkę: Audioslave, stary Silverchair, Bush i Foo Fighters ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 20:44, greg_f napisał:

Wszystkie sie załapuja i wszystkie słucham ;)
Przepraszam, że naskoczyłem, ale wkurza mnie fałszowanie rzeczywistości, bo się słyszało od
kolegi z gimnazjum/liceum (Adin92).
Od siebie mogę dodać z grunge''a troszkę: Audioslave, stary Silverchair, Bush i Foo Fighters
;)


przeprosiny przyjęte. i już nienajeżdżajmy na siebie. temat zobowiązuje.
a audislave''a też słucham. podoba mi się bardzo Moth z płyty Revelations.
jeszcze bym polecił Soila (utwór Halo) oraz Hellyeah (utwór Hellyeah). interesujące zespoły ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2007 o 20:34, greg_f napisał:

Tak ogólnie to chciałbym się spytać czego słuchasz? Skoro zainteresował Cię ten topic tzn.,
że lubisz taką muzykę? Możesz coś polecić?


Ja głównie słucham LP , Limp Bizkit , God Charlotte no i aktualnie słucham zremixowane kawałki Grey Daze (dawny zespół Chestera Beningtona z LP).
Mam jeszcze jedno pytanie . Jaką muzykę gra the bloodhound gang ? To jakaś odmiana rocka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2007 o 09:14, moonman napisał:

ps. co to jest to EMO??? o_O (kto jest ''sztandarową'' kapelą tego nurtu?)



fall out boy... bądz..
hawthorne heights...
cauterize...
30 second to mars...
no.
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować