Zaloguj się, aby obserwować  
Grzech

"Już nie rock, jeszcze nie metal" - Temat ogólny o Hard Rocku/Grunge/EMO/Indie/Rocku Alternatywnym i ich podgatunkach

2186 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2007 o 21:00, Chester001 napisał:

po za tym moze ktoś poleciec mi zespoły grajace muzyke EMO ?


* At the Drive-In
* Boys Life
* Braid
* Cap''n Jazz
* Christie Front Drive
* Death Cab for Cutie
* The Get Up Kids
* Jets to Brazil
* Jimmy Eat World
* Joan of Arc
* Mineral
* The Promise Ring
* Saves the Day
* Sideshow
* Sunny Day Real Estate
* Texas is the Reason
* Weezer

Nie mogę ci ich polecić ,ale wiem że grają muzykę EMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale wkurza mnie fałszowanie rzeczywistości, bo się słyszało od

Dnia 02.07.2007 o 20:44, greg_f napisał:

kolegi z gimnazjum/liceum (Adin92).


sorka za offtopa ale czy ja fałszuję rzeczywistość ? gdzie !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No toś walnął gafę... Polecam zapoznanie się z tym postem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=24884&pid=1

@pizmak666 >> potem się dziwisz, że tak gadam, jak przyjdzie taki delikwent i powie, ze FOB, 30sec to Mars etc. to EMO...

@Adin92 >> BHG to... BHG ;) Nie jestem w stanie określić co grają teraz, ale kiedyś grali hardcore/punkrock. Aktualnie to jest nadal punk, ale bardziej taki, no nie wiem, popowy; komercyjny?

>sorka za offtopa ale czy ja fałszuję rzeczywistość ? gdzie !?

Chodziło mi o ta nieszczęsną nonsensospedię... Potem wejdzie taki delikwent jak chester i pomyśli, że to prawda :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2007 o 21:09, greg_f napisał:

Chodziło mi o ta nieszczęsną nonsensospedię... Potem wejdzie taki delikwent jak chester i pomyśli,
że to prawda :\


o co ci chodzi człowieku ?
spytałem sie tylko czy znacie jakies inne zespoły EMO wikipedie juz przeczytałem dawno pod emo, punk-rock, nu-metal.. szukam dalej zepsołów EMO.. a jeślic hodzi o tą muzyke to bardzo dobrze się orientuje i znam wiele zespołow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach,nareszcie temat dla mnie.KoЯn,Deftones,Limp Bizkit,Staind,Drowning Pool,Godsmack - te wszystkie zespoły to hard rock,chociaż np. Deftones to bardziej rock eksperymentalny,Limp Bizkit to hard rock połączony z elementami rapu.W każdym razie w jakich kategoriach te zespoły wygrywały nagrody Grammy jak nie rock/hard rock?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz macie prawdziwe informacje o muzyce EMO . http://pl.wikipedia.org/wiki/Emo

greg_f ----> mogłeś od razu napisać że to o tą nonsopenię chodzi w tedy nie byłoby offtopu ;/

Chester001 ----> to dziwne że przeszukałeś wikipedię i piszesz żę Fall Out Boy ,30 second to mars.... to EMO . Przeczytaj jeszcze raz DOKŁADNIEJ to co jest w podanym linku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha - Deftones nie zapoczątkowali tej fali tzw. nu-metalu (dla mnie to określenie nie istnieje),bo powstali w 1988,czyli na długo przed KoЯnem i Limp Bizkit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2007 o 21:33, Adin92 napisał:

Chester001 ----> to dziwne że przeszukałeś wikipedię i piszesz żę Fall Out Boy ,30 second
to mars.... to EMO . Przeczytaj jeszcze raz DOKŁADNIEJ to co jest w podanym linku .


ehh... no i co z tego ze tam nie pisze.. ze FOB i 30 to nie emo.... wcześniej pisało... wg mnie to emo znam kilkadziesiat zespołów i moge tak powiedziec bo sie orientuje w tym i juz.
równie dobrze mozna powiedziec ze 30 i FOB to zespoły rockowe... i tez to bedzie prawdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię hard rock, słucham chyba większości lepszych hard rockowych kapel... Hard Rock ma swoją własną, określoną budowę i po tym określam czy to jest to :P... Miłośnikom tego typu muzyki polecam założony przez Rochiego Blackmore''a (gitarzystę Deep Purple) i Ronniego Jamesa Dio (aktualnego wokalisty Black Sabbath) Rainbow. Jest to jedena z najlepszych kapel jakie słyszałem ich koncerty dorównywały (a niektóre były nawet lepsze) Deep Purple... Genialne gitarowe soówki Blackmore''a i wokal Dio tworzą najlepsze połączenie jakie słyszałem, później kiedy Dio odszedł z zespołu zaczęli grać spokojnego i melodyjnego rocka - to już nie było to samo, choć wciąż wspaniale się słucha. Tutaj kilka utworków: http://noxbi.imeem.com/music/eLrwxPYl/stargazer/ (ten jest zdecydowanie najlepszy), http://noxbi.imeem.com/music/WLbFuvcb/tarot_woman/ http://noxbi.imeem.com/music/3PyStNB6/since_you_been_gone/

Z innych kapel jakie słucham, polecić mogę: Godsmack, Machinae Supremacy, Poets of the Fall, Black Sabbath, Frijid Pink, Kiss, Motörhead i wiele innych (te inne znajdziesz na moim gramsajcie - Ulubione... -> Muzyka :))...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 20:58, Chester001 napisał:

fall out boy... bądz..
hawthorne heights...
cauterize...
30 second to mars...
no.


DZIęKI, sprawdzę te kapelki bo na razie to mi to nic nie mówi o_+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 21:27, Skywalker560 napisał:

Ach,nareszcie temat dla mnie.KoЯn,Deftones,Limp Bizkit,Staind,Drowning Pool,Godsmack
- te wszystkie zespoły to hard rock,chociaż np. Deftones to bardziej rock eksperymentalny,Limp
Bizkit to hard rock połączony z elementami rapu.W każdym razie w jakich kategoriach te zespoły
wygrywały nagrody Grammy jak nie rock/hard rock?



DEftonsów bardzo lubię, przede wszystkim za "brud" i vokal :D - uwielbiam płytki White Pony i Deftones
ale np. Staind to dla mnie jest totalny badziew, napaliłem się kiedyś na tę kapelkę bo niby grają często w hołdzie Layne''a Staley''a... i niby miał to być taki współczesny grunge - ale bardzo się rozczarowałem.. totalnie nie przypadli mi do gustu

Korn i Limp Bizkit zależy od kawałka... generalnie początkowo mi się podobały - później znacznie mniej -
szczególnie Limp Bizkit spadł w moich notowaniach - KoRNa od czasu do czasu mogę jeszcze posłuchać

reszty wymienionej przez Ciebie nie znam :(

BTW: podobno Smashing Pumpkins się reaktywowało... niektóre ich utwory brzmią naprawdę ostro :D
inne za to jak np. Mellon Collie and the Infinite Sadness trafiają do dziesiątki najlepszych płyt rocka progresywnego (wg magazynu Tylko Rock) - czego w ogole nie rozumiem - obok Marylion i innych Genezisów :P
w kazdym razie Smashing Pumpkins dla mnie to klasa sama w sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, widzę, że edukujesz forum:) Powodzenia w walce z niekumatymi:> Ja sam słucham Muse, Placebo, White Stripes i brakowało mi wątku, gdzie można by o tej świetnej muzie porozmawiać:) Oby tylko nie skończyło się najazdem ludu tłumaczącego Ci, że Muse to nie metal, a emo to się tną a nie śpiewają:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 08:09, Adin92 napisał:

Gdzieś czytałem że osoby słuchające EMO to takie wyrzutki których nikt nie rozumie i ciągle
płaczą np.na imprezach xD A i łatwo ich rozpoznać po bliznach na rękach ,po cięciu się żyletkami....żenada


Lol lol lol, po trzykroć lol. Dalsze twoje wypowiedzi również nie nastroiły mnie do ciebie pozytywnie. Prędzej twój post to żenada. Za dużo tv, info od wyrOOOmbistych FunFli, kturzy wmhiatajom na dyskahh, czy wierzysz w satyrę z nonsensopedii? Spotkałeś kiedyś jakiegoś emo, rozmawiałeś z nim? Nie ma to jak stereotypy... O samej subkulturze emo możesz poczytać na angielskiej wiki, jednak polecam raczej pogadać z jakimś :P

Temat IMO dobry, sam chciałem założyć podobny, ale poświęcony raczej samym subkulturom (czy jak kto woli kontrkulturom).

@Chester001
Od kiedy 30 Seconds To Mars to emo? Mi ten zespół trudno dać do jakiegoś gatunku, uprośćmy, że mamy do czynienia z alternative rock :) BTW bardzo fajny zespół, zwłaszcza ostatnio słucham ich Echelon z pierwszej płyty :P

BTW można tu też o trashu pisać, że ak się spytam? Ew. o japońskim nurcie? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 22:22, hito_kun napisał:

/ciach/


;) Witam, witam. Mam nadzieje, że stiffy nie wpadnie tutaj ze swoim kopiuj-wklej i swoimi anty poglądami ;)
Jeśli zaś chodzi o cięcie się emo, to serio nie wiem skad wziął się taki pogląd. Jakieś kinderki słuchające Tokio Hotel stroją się na tzw. screamo-boyów, albo emo-girl xD, płaczą i ie tną, a potem telewizja i internet robi swoje... :\

@Tykus >> chyba chodziło Ci o thrash? ;) Możesz tutaj pisać nawet o Avril Lavigne jak chcesz ;) Nie ma ograniczeń póki to nadal rock ;)

@moonman >> Dynki sie reaktywowały?!!!! Gdzie kiedy co jak!!?? Gadaj i to szybko!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niech da ktoś próbkę smashing pumpkins, czy poleci jakiś album, w jakim stylu oni grają. bo chcę się tym zespołem zainteresować a nie będe w ciemno płyty kupował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 22:34, greg_f napisał:

Jeśli zaś chodzi o cięcie się emo, to serio nie wiem skad wziął się taki pogląd. Jakieś kinderki
słuchające Tokio Hotel stroją się na tzw. screamo-boyów, albo emo-girl xD, płaczą i ie tną,
a potem telewizja i internet robi swoje... :\

Tokio Hotel... To może lepiej do sklepu skoczyć po najnowszą składankę MiniMini? :P BTW do emo girls nic nie mam, sam znam jedną ;)

Dnia 02.07.2007 o 22:34, greg_f napisał:

@Tykus >> chyba chodziło Ci o thrash? ;) Możesz tutaj pisać nawet o Avril Lavigne jak
chcesz ;) Nie ma ograniczeń póki to nadal rock ;)

Literówka się czasem zdarza :PP Ale ja dyskusji nie zaczynam, bo zwyczajnie nie lubię, czasem pokomentuję to, co inni napiszą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Przeczytaj dokładnie wszystkie posty.Widzę że zbytnio nie kumasz, napisałem tylko to to co przeczytałem z durnej nonsensopedii :PPP lol xD

hito_kun ----> tobą też się może zająć ,bo w jednym temacie ostrooo spamujesz i oby w tym tak nie było :PP Niektórzy mogą to potwierdzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 22:39, pizmak666 napisał:

niech da ktoś próbkę smashing pumpkins, czy poleci jakiś album, w jakim stylu oni grają. bo
chcę się tym zespołem zainteresować a nie będe w ciemno płyty kupował


Jak chcesz jakiś zespół poznać, to polecam jedno - poszukanie jakichś klipów na YouTube, od razu mniej więcej się zorientujesz, jak zespół gra. Masz tu Smashing Pumpkins:
Rocket http://pl.youtube.com/watch?v=Jdgj0cSgPLo
Disarm http://pl.youtube.com/watch?v=QQtLoJlQD6E
Tonight, Tonight http://pl.youtube.com/watch?v=EsZYqaSc4cU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 22:42, Adin92 napisał:

Przeczytaj dokładnie wszystkie posty.Widzę że zbytnio nie kumasz, napisałem tylko to to co
przeczytałem z durnej nonsensopedii :PPP lol xD


Nie bój się, kumam. Ale w swoim pierwszym poście w tym topicu wyraźnie napisałeś, co sądzisz o emo, bazując na nonsensopedii i tylko na niej - "żenada". Prawdę ma to w sobie małą - raczej powiela stereotypy. Jakoś moja qmpela jest emo i jedyne blizny jakie ma, to ugryzienia jej ś.p. chomika ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 22:42, Adin92 napisał:

hito_kun ----> tobą też się może zająć ,bo w jednym temacie ostrooo spamujesz i oby w tym
tak nie było :PP Niektórzy mogą to potwierdzić .


Lol, masz coś do mnie? To mów, a nie rzucasz ogólnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować