Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2005 o 16:01, Backside napisał:

> > Cenega???
> > O ja pier******. No nie :(.
>
> Ee, nie narzekaj, ostatnio Cenega bardzo się poprawiła.
Co prawda, nadal
> wolę tłumaczenia CDP, ale przecież gier nie polonizują firmy, a ludzie. Zaś ludzi można zatrudnić
do danego >projektu odpowiednich
> (vide KOTOR) lub nie (vide Wizardry 8). :)


Dnia 10.10.2005 o 16:01, Backside napisał:


Jeżeli Bard''''s Tale zostało rzeczywiście
dobrze wydane to trochę mnie to uspokaja - ale tylko trochę :].


W takim razie pograj w jakieś gry wydane przez Cenege, a nie jedziesz na firmie, mając grę, która już rok ma na swoim koncie (a w grach i komputerach to bardzo dużo czyż nie?). Żebyś się nie męczył szukaniem gier z dobrą wersją językową to podaje kilka przykładów: Brothers in Arms, Splinter Cell Chaos Theory, Hearts of Iron 2, Sacred czy chociażby Bard''s Tale.

Dnia 10.10.2005 o 16:01, Backside napisał:

Z Cenegą mam w sumie prawie najgorsze doświadczenia. Zanim
wydali w Polsce Twierdzę: Krzyżowca minęło 10 miesięcy, od niemieckiej premiery Anno 1503 minęło zaledwie 9...
Twierdzy
2 w ogóle nie wyddali, nie wspominając otym nieszczęsnym San Andreas !!!


Po upadku Play-It, Take 2 nie miało tak naprawdę wydawcy w Polsce, Cenega był tylko przejściowym dystrybutorem, więc GTA: San Andreas, czy chociażby Twierdzy 2 już raczej nie pograsz od Cenegi, bo pewnie Take 2 zmienia wydawcę. W końcu to samo stało się w przypadku CDP i Atari, ani dodatków do Civilization 3, ani Sid Maiers: Pirates! od CDP nie uświadczyliśmy. Co do Anno 1503 to wtedy trwał konflikt między Cenegą i EA, która ta ostatnia w końcu stworzyła swój własny odział. Inna sprawa, że za podobną wpadkę można by uznać dodatek do Gothica, Noc Kruka, w końcu też rozbierzności między Polską, a Niemiecką premierą były troche duże.

Dnia 10.10.2005 o 16:01, Backside napisał:


Jeśli taki tytuł nie ukazał się u nas, to trodno
nazwać Cenegą przewidywalną i taką na której można polegać - mieszają, wg was, świetnie wydane gry z językowymi gniotami
pierwszej wody jak Far Cry i Westerner.


To było rok temu... Kup sobie teraz jakąś grę Cenegi, to napewno zmienisz zdanie. Inna sprawa, że do FarCry ukazał się patch, który podnosi poziom lokalizacji (ale nadal nie jest zatrważający).

Dnia 10.10.2005 o 16:01, Backside napisał:


Martwi mnie jeszcze inna sprawa - ja jestem fanem kolekcjonerem. Jak czekam na
jakąś grę to kupuję orgyinał i życzę sobie odpowiedniej jakości za te wydane pieniądze. Jeszcze jak będzie to fpp czy jakieś
tam wyściguwki - nie mam nic przeciwko pudełku DVD i małej instrukcji.


Od pewnego czasu edycji kolekcjonerski nie kupisz też od CDP, bo gry tego wydawcy też zaczeły się ukazywać wyłącznie w BOX''ach, a Biały Kruk był tylko sezonowym hitem, który szybko minął.

Dnia 10.10.2005 o 16:01, Backside napisał:


Ale cholera jak wydają RPG''''a to oczekuję klasycznego
tekturowego pudełka, dokładnej instrukcji i cd box''''a i innych pierdółek, które pomogą mi się wczuć w klimat jak mapki,
karty postaci :].

Niestety, ale nieprzypominam sobie, żeby gier dużo gier od Cenegi zostało wydanych właśnie "klasycznie"
- nie wiem, może Bard''''s Tale - niech mnie ktos uświadomi :].

Więc tak, wyjaśnienie już napisałem powyżej, ale sądze, że Cenega jednak doda jakiś dodatek do Oblivion.

Dnia 10.10.2005 o 16:01, Backside napisał:

Tak czy siak byłem przyzwyczajony, że cRPG''''i wydaje CDP
wg tej samej "formuły".

Cóż, niestety nie będziwemy mieć raczej wyboru - chyba, że napiszemy do wydawcy Bethesdy, żeby
zmienili polskiego partnera :].


Wiesz... Teraz wszyscy się podniecają tym, że CDP łaskaw było wydać Blizzard Antologie, plus złotą edycje Diablo 2 i Warcrafta 3. Diablo 2 już na rynku w postaci złotej edycji jest baaardzo długo i powinni tą obniżkę wprowadzić znacznie wcześniej, zaś Blizzard Antologia to tylko taki kontratak na Cenegę, która znacznie wcześniej opracowała ten pomysł. Teraz bowiem możemy kupić min. Kozacy Antologie i Blitzkrieg Antologie czyż nie?

Post ten nie jest atakiem na CDP, ale obroną Cenegi przed właśnie atakiem, który teraz nie ma żadnego pokrycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 18:26, Ryslaw napisał:

prawdopodbnie będę robić też Obliviona właśnie :)


A interesowales sie juz tematem? Jestes w stanie oszacowac ile moze zajac tlumaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 15:58, Hegemon napisał:

> prawdopodbnie będę robić też Obliviona właśnie :)

A interesowales sie juz tematem? Jestes w stanie oszacowac ile
moze zajac tlumaczenie?



Kto wie. Może jeśli się strszczą to za rok skończą;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 18:26, Ryslaw napisał:

/.../
Pracowałem przy Bard''''s Tale i prawdopodbnie będę robić też Obliviona właśnie :)

To ja z innej strony - czy CDP nie może wykupić Cenegi? Wreszcie na swiecie zapanowałby pokój. Jeśli trzeba rozpisać pożyczkę (w celu wykupienia Cenegi) to ja deklaruję skromny wkład 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykupić Cenegę - fajnie by było tylko , że wtedy mielibyśmy dyktaturę na polskim rynku gier a dyktatura jeszcze nikomu dobrze nie zrobiła wykluczając dyktatora i CDP mógłby zejść na psy. A tak cieszę się , że istnieje ktoś kto odwala kawał porządnej roboty na rynku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 16:27, upiordliwy napisał:

Wykupić Cenegę - fajnie by było tylko , że wtedy mielibyśmy dyktaturę na polskim rynku gier /.../

Bez przesady, jeszcze parę firm na polskim rynku jest, a mimo, że Cenega się poprawiła, to wolę lokalizacje CDP. Zresztą wolna wola, ONI też mogą się powykupywać i wtedy dopiero będzie konkurencja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 16:36, KrzysztofMarek napisał:

wolę lokalizacje CDP.


Lokalizacje robia osobni, zewnetrzni programisci, tacy jak Ryslaw wlasnie. Raz pracuja dla jednej firmy, raz dla drugiej. Grunt, zeby firma miala ochote w lokalizacje zainwestowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Data "22.XI", ktora sie pojawila w tym watku, to data premiery gry na Xboxa. Kiedy bedzie wersja PCtowa, jeszcze oficjalnie nie wiadomo.

A Cenega to moim zdaniem dobry wydawca i to, ze w przeszlosci mieli troche wpadek tlumaczeniowych mi nie przeszkadza. Niektore gry zostaly przez nich wydane w sposob niemal wzorowy.
Poza tym lubie grac w przygodowki, a te ostatnio wydaje wlasnie Cenega.

W ogole jakos wyglada na to, ze w ofercie CDP jest coraz mniej interesujacych mnie tytulow (nie ma np. Obliviona, NWN2), i nie jest to zarzut, tylko obserwacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 17:00, Hegemon napisał:

> wolę lokalizacje CDP.

Lokalizacje robia osobni, zewnetrzni programisci, tacy jak Ryslaw wlasnie. Raz pracuja dla
jednej firmy, raz dla drugiej. Grunt, zeby firma miala ochote w lokalizacje zainwestowac.

To ja wiem, ale Cenega mi się nie podoba. Nie podoba i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2005 o 15:58, Hegemon napisał:

A interesowales sie juz tematem? Jestes w stanie oszacowac ile
moze zajac tlumaczenie?


Niestety jeszcze nie wiadomo, bo nie widzialem tekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol czy to tak ciezko przetlumaczyc jedną grę:/ przeciez to specjalisci sie powinni za to wziąc, bo nie wyobrażam sobie jak z genialnej gry zrobi się bubel... Za taką profanacje powinno sie karać;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 19:34, Widek napisał:

Lol czy to tak ciezko przetlumaczyc jedną grę:/ przeciez to specjalisci sie powinni za to wziąc, bo nie wyobrażam sobie
jak z genialnej gry zrobi się bubel... Za taką profanacje powinno sie karać;]



Ciężko bo dużo tekstu jest i z pewnością wiele neologizmów jak to miało miejsce w przypadku Morrowinda. Wyobraź sobie kilka tysięcy stron maszynopisu. A ja mam pytanie - czy zapowiadany jest dubing?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 21:53, Widek napisał:

Chyba na 90% bedzie wersja kinowa, i o takiej marze, sami wiecie jak sie trafią jacys lektorzy



Z tego też względu pytałem - wolę oryginalnych lektorów Bethesdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 16:08, KrzysztofMarek napisał:

> /.../
> Pracowałem przy Bard''''''''s Tale i prawdopodbnie będę robić też Obliviona właśnie :)
To ja z innej strony
- czy CDP nie może wykupić Cenegi? Wreszcie na swiecie zapanowałby pokój. Jeśli trzeba rozpisać pożyczkę (w celu wykupienia
Cenegi) to ja deklaruję skromny wkład 200 zł.


Niestety Cenegą przejął jakiś czas temu rosyjski moloch 1c, który zajmuje się zarówno wydawaniem gier (i to chyba niezłych), dystrybucją sieci TV kablowej i innymi rzeczami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 22:28, Backside napisał:

> > /.../

Dnia 11.10.2005 o 22:28, Backside napisał:


Niestety Cenegą przejął jakiś czas temu
rosyjski moloch 1c, który zajmuje się zarówno wydawaniem gier (i to chyba niezłych), dystrybucją sieci TV kablowej i innymi
rzeczami ;)


Taaak. No to na wykupienie rosyjskiego molocha... podbijam stawkę do 500 zł! Oblivona odbijemy! A może by tak wykupić Bethesdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 16:08, KrzysztofMarek napisał:

> /.../
> Pracowałem przy Bard''''''''s Tale i prawdopodbnie będę robić też Obliviona właśnie :)
To ja z innej strony
- czy CDP nie może wykupić Cenegi? Wreszcie na swiecie zapanowałby pokój. Jeśli trzeba rozpisać pożyczkę (w celu wykupienia
Cenegi) to ja deklaruję skromny wkład 200 zł.


LOL większej głupoty w życiu nie słyszałem. A ludzie tak bardzo narzekają na brak konkurencji dla TP.SA... Inna sprawa, że to, że ty nie lubisz Cenegi wynika z tego, że prawie w żadną, ostatnią wydaną grę przez Cenegę, nie grałeś, nie ma to jak brak stronniczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować