HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2005 o 21:05, DevilFish napisał:

Czas Apokalipsy niezły, ale warto obejrzeć jeszcze Pluton i Full Metal Jacket.


Z tych trzech najwieksze wrazenie zrobil na mnie FMJ, zwlaszcza pierwsza czesc z psychopatycznym sierzantem.

Dnia 11.10.2005 o 21:05, DevilFish napisał:

"w jasną księżycową noc". oglądaliście może ten ostatni ?


Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kung Pow 2! Super. Pierwsza cześc była extra. Na Hitmana też czekam. Oby jak zwykle nie wyszła marna ekranizacja gry.
Obejrzałem sobie wczoraj znów Jin-Roh. Fajny film anime o sytuacji w powojennej Japonii. Ciekawa rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie śledze nowości filmowych za bardzo, ale dzisiaj się zdziwiłem. Na przystanku był plakat z filmu DOOM. Reżyserem i producentem jest Andrzej Bartkowiak bodajże(tego dokładnie nie zapamiętałem :)). I mam pytanie czy ktoś wie coś więcej na temat tego filmu, widział jakieś trailery, albo czytał zapowiedzi. Czy warto się na niego wybrać? W kinach ma być od 21 października, a 22 akurat mam rocznicę z moją dziewczyną to mógłbym iść. Film pewnie mało romantyczny, ale oboje lubimy takie filmy. Tylko nie chciałbym pójść na jakiś badziew, bo ostatnio filmy oparte na grach miały raczej niski poziom. Opinie mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekranizacje gier to zawsze pewna niewiadoma. Jak dotąd chyba nikomu nie udało się nakręcić dobrego filmu na podstawie gry. Częściej się to działo odwrotnie: gra na podstawie filmu. Ale z tego co wiem, to DOOM ma się wylamać z tej reguły. Tak samo jak HITMAN. Miejmy nadzieję, że te dwa filmy się udadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar sobie trochę teraz nadrobić zaległości kinowe. Też dawno nie byłem. A na jaki film iśc to kieruję się tylko swoim rozumem. W recenzje w gazetach nie wierzę i rzadko czytam. Wolę sam ocenić film. Jak dotąd jeszce nie trafiłem na recenzję, która by się w pełni zgadzała z moim stosunkiem do filmu. Najlepiej samemu ocenić. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nie chciałbym wyjść z kina z przekonaniem, że wyrzuciłem pieniądze w błoto, ale z drugiej strony pójdę tam z moim kochaniem więc jak film będzie do bani można go olać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego chodze na niewiele filmów i staram się dobrze wybierać. Idę najczęściej na film kiedy wydaje mi się, że gdybym na niego nie poszedł to bym żałował. Już tak pare razy było. :-)
Teraz wybieram się na "Appleseed". Recenzje na raczej chłodne, ale i tak ide.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro premiera Night Watch. To horror fantasy, ale raczej nie liczyłbym na jakieś mocne wrażenia na seansie:P
Teraz już nie wychodzą takie horrory, jak kiedyśxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 14:15, VuLgAtUs napisał:

Tylko, że nie chciałbym wyjść z kina z przekonaniem, że wyrzuciłem pieniądze w błoto, ale z drugiej strony pójdę tam z moim
kochaniem więc jak film będzie do bani można go olać :)


Wlasnie, bo to zalezy czy idziesz do kina, czy na film :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 15:47, Modest-Vermin napisał:

Ja bym obejrzał sobie jakiś porządny horror, ale taki naprawde mocny :P zna może ktoś taki, co ostatnio wyszedł bo zatrzymałem
się z tym....


A powiedz jaki gatunek lubisz? Albo wymien horrory, ktore Ci sie podobaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 16:53, Hegemon napisał:

> Tylko, że nie chciałbym wyjść z kina z przekonaniem, że wyrzuciłem pieniądze w błoto, ale z drugiej strony pójdę tam
z moim
> kochaniem więc jak film będzie do bani można go olać :)

Wlasnie, bo to zalezy czy idziesz do kina, czy na
film :)


A to już zależy od filmu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2005 o 19:41, scooby01 napisał:

"Ghost in the Shell" ukaze sie w listopadowym "Kino Domowe - Magazyn DVD"
Pudełkowa edycja filmu, z dźwiękiem w formatach
DD 5.1 i DTS (polski lektor + napisy)


OMG! Ja to chcę! Ciekawe tylko jaka jakość spolszczenia...ale i tak chcę! Skąd masz te informacje? i czy są one pewne? na stronie tego magazynu nic nie pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 16:02, Uther_Lightbringer napisał:

OMG! Ja to chcę! Ciekawe tylko jaka jakość spolszczenia...ale
i tak chcę! Skąd masz te informacje? i czy są one pewne? na stronie tego magazynu nic nie pisze.


no to daje linka
http://www.filmweb.pl/News?id=24320
mysle ze moderatorzy nie beda mieli nic przeciwko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 10:30, Velociraptor napisał:

"Braveheart" i "Patriota" z Melem Gibsonem to filmy, które moim zdaniem są wiecznie żywe i zawsze oglądam je z wielką chęcią

Nie uważasz, że "Patriota" był ciutkę zbyt...pompatyczny? A poza tym jakoś tak lekko potraktowali tam temat nierówności płci...o ile się nie mylę to był tam motyw, gdy ojciec jakiejś kobiety wydawał się być ciutkę zaniepokojony cnotą swojej córki, lecz żona jego powiedziała mu "Nie martw się, zaszyłam mocno..." - o ile się nie mylę, to chodziło o zszycie...pewnej części ciała, żeby do niej dostęp ograniczyć. Ech ci purytanie - strasznie powaleni byli.

A co do mnie, to oczywiście polecam Monty Pythona filmy: "Żywot Briana" w szczególności.
"Dogma" też jest rewelacyjnym filmem...i jeszcze wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z gatunku horrorów to widział ktoś wspaniałego "The Ring" - dla mnie po prostu wymiata pod względem klimatu. I to dlatego też, że zaraz po filmie miałem niezwykłą w tych okolicznościach sytuację ;p Otóż zaraz po obejrzeniu filmu zadzwonił u mnie telefon (ale się zdziwiłem a zarazem wystraszyłem;p) a gdy tylko doszedłem do słuchawki i chciałem odebrać to już ktoś się rozłączył -normalnie później całą noc nie umiałem usnąć ;p;p;p Pozdro=):):]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 18:00, scooby01 napisał:

> "Dogma" też jest rewelacyjnym filmem..
to na pewno ;)
chociaz niektorzy maja "troche" odmienne zdanie.

Ba...jeśli chodzi o filmy wzbudzające kontrowersje to jeszcze "Ksiądz" był takim ciekawym. Co prawda sceny niektóre odpychały wręcz od ekranu, ale przesłanie filmu było rewelacyjne - polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się