HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2016 o 20:01, lis_23 napisał:

Niedługo dostaniemy dr Strange''a i wtedy połączenie z serią ''X-Men" będzie już możliwe ;)

Ostatnio bodajże zdementowano pogłoski o rozmowach dotyczących crossoveru serii. Seria X-Men ma swoje wzloty i upadki, ale ogólnie rzecz biorąc to jest jedyną poważną alternatywną wśród filmów Marvelowskich dla MCU, oferuje długoletnią tradycję i mniej rozbudowany świat, a co najważniejsze ciągle przynosi zyski Foxowi, więc ci nie są chętni do odsprzedaży. Zresztą, obecność X-Menów w MCU mogłaby sporo namieszać, bo to jest już szeroko rozbudowane i nie ma w nim mutantów, są za to Inhumani, wprowadzenie jednych obok drugich byłoby praktycznie zdublowaniem pomysłu (jeśli dobrze pamiętam, to o tym kto mutował decyduje obecność genu X w DNA, w przypadku Inhumanów kto się przemienił po zetknięciu z terrigenem decydowała obecność cząstki DNA kosmicznej rasy Kree (ich przedstawicielem jest choćby Ronan z GotG)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2016 o 20:35, ManweKallahan napisał:

Ostatnio bodajże zdementowano pogłoski o rozmowach dotyczących crossoveru serii. Seria
X-Men ma swoje wzloty i upadki, ale ogólnie rzecz biorąc to jest jedyną poważną alternatywną
wśród filmów Marvelowskich dla MCU, oferuje długoletnią tradycję i mniej rozbudowany
świat, a co najważniejsze ciągle przynosi zyski Foxowi, więc ci nie są chętni do odsprzedaży.
Zresztą, obecność X-Menów w MCU mogłaby sporo namieszać, bo to jest już szeroko rozbudowane
i nie ma w nim mutantów, są za to Inhumani, wprowadzenie jednych obok drugich byłoby
praktycznie zdublowaniem pomysłu (jeśli dobrze pamiętam, to o tym kto mutował decyduje
obecność genu X w DNA, w przypadku Inhumanów kto się przemienił po zetknięciu z terrigenem
decydowała obecność cząstki DNA kosmicznej rasy Kree (ich przedstawicielem jest choćby
Ronan z GotG)).


Myślę, że Marvel nie musi niczego odkupywać, a Fox niczego sprzedawać i mogą po prostu połączyć siły.
X-Meni mogą się pojawić jako postacie z alternatywnej rzeczywistości / wymiaru otworzonego przez Strangea, sam Jackman chciałby takiego połączenia i wtedy chętnie znowu zagrałby Logana. Ostatnio Jennifer Lawrence chciała wymusić bunt pozostałych aktorów pierwszoplanowych, gdyż nie jest zainteresowany dalszym graniem w serii, ale ich odejście nie byłoby dobrym pomysłem, gdyż świetnie pasują do sowich ról. Pojawienie się młodszych wersji Mutantów z lat 80-tych w obecnym czasie byłoby świetnym wyjściem, aby nie męczyć już oryginalnej obsady i zastąpić jej młodszymi wersjami. Fajnie byłoby też dodać Fantastyczną Czwórkę i Silver Surfera, a także te kosmiczne rasy obecne w serii o Mutantach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2016 o 11:10, lis_23 napisał:

Lisie.... gram jest skończone. Tu nie ma co za bardzo siedzieć. Dostałeś może maila od Outlandera-Pro z info i namiarami ?

@kuba9876543210
Siemasz kuba należysz do tych co zaliczają się do starej gwardii. Jak widzisz forum to warzywo jak i chociażby ten wątek.
Masz może jakiś adres email. Chciałbym Ci coś podesłać :) nie chcę tego robić tutaj bo jeszcze się oberwie albo coś. Wole na email. Więc jak możesz, podaj proszę.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2016 o 18:56, kuba9876543210 napisał:

Ogladal ktos moze The Magnificent Seven / Siedmiu Wspanialych? Zastanawiam sie czy warto,
oryginalu nie ogladalem.


Koniecznie obejrzyj oryginał z 1960 r. , wtedy remake możesz sobie spokojnie darować.
Oryginał można kupić na allegro bądź na ceneo cena wraz z wysyłką to 10zł.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2016 o 11:55, Braveheart napisał:

@kuba9876543210
Siemasz kuba należysz do tych co zaliczają się do starej gwardii. Jak widzisz
forum to warzywo jak i chociażby ten wątek.
Masz może jakiś adres email. Chciałbym Ci coś podesłać :) nie chcę tego robić tutaj bo
jeszcze się oberwie albo coś. Wole na email. Więc jak możesz, podaj proszę.


Wiem co masz na mysli, ale jeszcze nie chcialo mi sie tam konta zakladac ;)

@kerkas

Na film jednak poszedlem i nawet nie zaluje, choc wiecej tam akcji niz westernu. W wolnym czasie obejrze oryginal, zeby sobie porownac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2016 o 20:46, kuba9876543210 napisał:

@kerkas

Na film jednak poszedlem i nawet nie zaluje, choc wiecej tam akcji niz westernu. W wolnym czasie obejrze oryginal, zeby sobie porownac.

Odnośnie Siedmiu wspaniałych z 2016 r.   Koszmarne dialogi, polityczna poprawność, patos, głupie rozwiązania filmowe, błędy logiczne i merytoryczne. Nie umywa się do oryginału.

Widzę że na forum zachodzą zmiany, ciekawe czy forum wróci do dawnej świetności ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kerkas napisał:

Odnośnie Siedmiu wspaniałych z 2016 r.   Koszmarne dialogi, polityczna poprawność, patos, głupie rozwiązania filmowe, błędy logiczne i merytoryczne. Nie umywa się do oryginału.

Widzę że na forum zachodzą zmiany, ciekawe czy forum wróci do dawnej świetności ?

Taka przypadkowa, luźna dygresja - pewna stacja uszczęśliwia widzów starymi filmami, ostatnio mają na tapecie filmy o Harrym Callahanie... Jakby się ktoś pokusił o remake... Został by pożarty żywcem albo kastrata by spłodził, bo nie wyobrażam sobie, żeby coś takiego przeszło przez filtr politycznej poprawności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Blackhand napisał:

Taka przypadkowa, luźna dygresja - pewna stacja uszczęśliwia widzów starymi filmami, ostatnio mają na tapecie filmy o Harrym Callahanie... Jakby się ktoś pokusił o remake... Został by pożarty żywcem albo kastrata by spłodził, bo nie wyobrażam sobie, żeby coś takiego przeszło przez filtr politycznej poprawności...

Nic dwa razy się nie zdarza, nic dwa razy się nie zdarzy.

Słowa może trochę górnolotne ale trafnie obrazują degrengoladę Hollywood. A zresztą najlepszy możliwy komentarz odnośnie remake-ów, rebootów, sequeli, prequeli poczynił już ktoś inny.

Dear Hollywood - The Death Of Originality 

Ps. Miło że ktoś tu jednak zagląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, kerkas napisał:

>ciach<

A ja głupi myślałem, że "remake'izm" to głównie choroba branży gier... :D Ale poważnie, serio ogląda ktoś to co z Holywood wychodzi z jakichś głębszych pobudek? Tj. nie tylko dla rozrywki (o ile jakiejś jeszcze dostarczają)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.12.2016 o 11:38, kerkas napisał:

Odnośnie Siedmiu wspaniałych z 2016 r.   Koszmarne dialogi, polityczna poprawność, patos, głupie rozwiązania filmowe, błędy logiczne i merytoryczne. Nie umywa się do oryginału.

Widzę że na forum zachodzą zmiany, ciekawe czy forum wróci do dawnej świetności ?

Sorry, ale niektóre filmy się po prostu starzeją i czasami stają się po prostu niestrawne dla współczesnego widza. Osobiście chętnie zobaczyłbym ekranizacje powieści Karola Maya zrobione przez Hollywood, zamiast tych starych filmów made in Germany i chyba Bułgaria. Niestety, nie żyje już John Barry, więc o dobrą muzykę byłoby ciężko.

Ja sobie tę nową wersję obejrzałem i nie jest wcale taka zła - dialogi, patos, itp. można zarzucić każdemu współczesnemu filmowi. Nie każdy film ma dialogi a la Tarantino. Ty też należysz do osób, którym nie podobają się aktorzy i postacie innych ras niż biała? Ostatnio nawet w przypadku "Rogue One" robi się awantura, że nie ma w obsadzie białego, dwudziestoletniego mężczyzny - katolika, ale są za to kolorowi i baba ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że filmy z lat 90-tych, 80-tych i 70-tych są na tyle dobre, także od strony technicznej, że w większości nie potrzebują remakeów, ale starsze produkcje mogą ich już wymagać.

Są filmy, które nigdy nie powinny doczekać się remakeów, jak np. seria "Zabójcza Broń" (całe szczęście, że nowa wersja to tylko serial), "Star Wars", "Indiana Jones", itp. Są też nawet kultowe produkcje z lat 80-tych, którym nowa i dobrze zrobiona wersja - nie koniecznie remake, a reboot, by się przydała - np. "Conan", gdyż wersja z Arnoldem błędnie interpretuje literacki oryginał i wizerunek Cimeryjczyka.

Są też dobre remaki, jak chociażby "3:10 do Yumy" czy nowa "Pamięć Absolutna", która przypadła mi bardziej do gustu niż cokolwiek kiczowaty oryginał.

Mimo wszystko to dobrze, że nowa wersja "Siedmiu Wspaniałych" w ogóle powstała, gdyż westernów ci u nas jak na lekarstwo, a ostatnie fajne to chyba wspomniany remake "3:10 do Yumy" czy 'Open Range" Costnera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, lis_23 napisał:

Wydaje mi się, że filmy z lat 90-tych, 80-tych i 70-tych są na tyle dobre, także od strony technicznej, że w większości nie potrzebują remakeów, ale starsze produkcje mogą ich już wymagać.

Żyjemy w czasach na zasadzie "remake za remakem" "reboot za reebotem" Wiele rzeczy mnie dziwiło ale jak zobaczyłem że kręcą nowe Jumanji a w roli głównej dali największe drzewo "baobab" The Rocka to szczena mi opadła

Nie ma szans na klimat pierwowzoru. Za skurczybyka... w dodatku Ten baobab do brudu spod paznokci u nóg Williamsowi nie dorasta. Dostaniemy jako takiego akcyjniaka ze scenami walk jak to The Rock wszystkich co chwile "wyjaśnia"

No cóż jakie czasy takie "Dżumandżi"

Można by też rzecz. Jakie czasy taki "Powrót do Przyszłości" za remake czy reebot... tych wspaniałych trzech filmów na bank za kilka lat się ktoś weźmie. Czuje  wręcz to w gnatach Chyba, że jeszcze ktoś ma szacunek w tym "holiłódzie" i zostawią to nietknięte. Jestem ciekaw ewentualnej muzyki bo wątpię aby ktoś dorównał Alanovi Silvestri. Ale co ja tam niby wiem ]:->

10 godzin temu, lis_23 napisał:

Są też dobre remaki, jak chociażby "3:10 do Yumy" czy nowa "Pamięć Absolutna", która przypadła mi bardziej do gustu niż cokolwiek kiczowaty oryginał.

Nowa Pamięć absolutna też mi podeszła. Takie mocne 6/10 Jednak później o ile dobrze pamiętam wszystko się rozlazło. Musiałbym sobie odświeżyć ten film. Co nie zmienia faktu, że fabuła wciągnęła mnie od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... oryginalne "Jumanji" to akurat nie był jakiś wybitny film, więc mogą sobie ten remake czy reebot robić, a Rocka nawet lubię.

W nowej "Pamięci Absolutnej" spodobał mi się klimat i miejscami sceneria a la 'Remember Me".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lis_23 napisał:

Hmmm ... oryginalne "Jumanji" to akurat nie był jakiś wybitny film, więc mogą sobie ten remake czy reebot robić, a Rocka nawet lubię.

W nowej "Pamięci Absolutnej" spodobał mi się klimat i miejscami sceneria a la 'Remember Me".

Tyle tylko, że film skradł wspomniany przeze mnie WIlliams. Nawet Hyde troszkę uszczknął dla siebie. Ja film wspominam bardzo dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki; tyle obecnie narzeka się na nadmiar CGI, a nikt chyba nie wie lub nie pamięta, że w "Jumanji" wszystkie zwierzęta to było CGI. ;)

Edytowano przez lis_23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lis_23 napisał:

W ramach ciekawostki; tyle obecnie narzeka się na nadmiar CGI, a nikt chyba nie wie lub nie pamięta, że w "Jumanji" wszystkie zwierzęta to było CGI. ;)

Ty o tym wiesz. I na szczęście ja o tym wiem. Z całej tej gadki o Jumanji aż mi się zachciało odświeżyć ten film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejna jest końcówka 2016 roku. We wtorek umarła Carrie Fisher a w środę jej matka Debbie Reynolds :/ Nie wspominając o Claude Gensac, która kojarzy mi się głównie z filmów z Louisem de Funes (jego "filmowa żona", chociaż nie tylko).

Edytowano przez Gregario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się