HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Brakuje mi tematu ogólnego o tematyce filmowej. Jest temat o cytatach filmowych, ale to nie to samo. :-)
Widziałem dziś zwiastun nowego filmu "Appleseed". Musze pwiedzieć, że prezentuje się znakomicie. Animacje sa świetne, jeszcze nie widziałem tej technologii animacji w filmie. Wygląda bardzo realistycznie. Mam nadzieję, że będzie w kinie w moim mieście. Z chęcią się wybiorę. :-) Co sadzicie?
Daje linka do zwiastunów: http://film.onet.pl/11180,21092,zwiastuny.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś lubi komedie to polecam film "RRRrrrr!!!" i "But Manitou". Pierwsza jest o jaskiniowcach a druga o Indianach. A jeśli będziecie oglądać to koniecznie z dubbingiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Październik w TVN zapowiada się smakowicie...

Za tydzień "Raport Mniejszości"
za dwa tygodnie " Władca Pierścieni: Dwie Wieże"
a za trzy "Gladiator"

Sami widzicie i po co płacić abonament skoro i tak są dobre filmy :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmy które jestem skłonny polecić, i z czystym sumieniem potem będe żyć to dwa tytuły.

Pierwszy z nich to Pianista. Film opowiada o losach pewnego Żyda, który cierpiał podczas II Wojny Światowe. Film pięknie ukazuje w jaki sposób ludzie Ci byli traktowani, w jakich warunkach zyli, i pracowali. Dodatkowo, muzyka z filmu jest porażająca, działa niesamowicie na człowieka.

Drugi tytuł do Mind Hunter, czyli Łowcy Umysłów. Ta produkcja przedstawia historię grupy specjalnie szkolonych ludzi, do jednego celu. Wykrywania, i unicestwiania seryjnych morderców. Uczą się analizy, spostzregwczości etc. Pewnego razu jadą na końcowy test, i wszyscy zaczynają ginąć. Ten sprawdzian jest przeprowadzany w starym opuszczonym miasteczku, a ich celem jest straszy morderca...
Wbrew pozorom to bardzo mądry film.

Filmy naprawdę nie dają długo o sobie zapomnieć, są wstrzącające i pełne dobrej fabuły.

Oprócz tych dwóch tytułów za warte obejrzenia uważam:
- Gothica
- Osada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 17:36, HumanGhost napisał:

Brakuje mi tematu ogólnego o tematyce filmowej. Jest temat o cytatach filmowych, ale to nie to samo. :-)
Widziałem dziś
zwiastun nowego filmu "Appleseed". Musze pwiedzieć, że prezentuje się znakomicie. Animacje sa świetne, jeszcze nie widziałem
tej technologii animacji w filmie. Wygląda bardzo realistycznie. Mam nadzieję, że będzie w kinie w moim mieście. Z chęcią
się wybiorę. :-) Co sadzicie?
Daje linka do zwiastunów: http://film.onet.pl/11180,21092,zwiastuny.html


Film widziałem juz jakis czas temu i powiem ze jest swietny. Animacja jest genialna no i sama fabuła tez niczego sobie. Polecam wszystkim którzy intereseuja sie Anime, choc film widac ze troche pod zachód robiony.

Teraz nidługo bo na początku listopada na DVD ukaze sie "Ghost In The Shel" w cenie 19.90 i to dopiero jest klasyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek jako mega hit mają dać "Wróg Publiczny" jak dla mnie bardzo świetny film, plasujący się w czołówce moich ulubionych, gorąco polecam. sam napewno go obejrzę mimo, że dwa dni temu oglądałem ten film na DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 20:21, Vicotti napisał:

Teraz nidługo bo na początku listopada na DVD ukaze sie "Ghost In The Shel" w cenie 19.90 i to dopiero jest klasyka.


Ooo to nie wiedziałem. Dobrze, że powiedziałeś, bo to dla mnie zakup obowiązkowy. :-) Miałem swego czasu ten film na płytce, ale w średniej jakości a płytka przestała działać po jakimś czasie. Tak więc, to dobra wiadomość. :-) A do kina na "Appleseed" się wybieram też obowiązkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Ming Hunter jakiś czas temu. Świetny film, prawda. Równiez polecam. Fajnie zrobiony i dobrze pomyślana fabuła, choć koniec przewidywalny. Mimo to wart obejrzenia. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zkombinujcie sobie film Batman Begins. Film godny uwagi. Moge powiedzieć że jest dobryn następną poprzednich części. Nasomiast wystrzegajcie się Fantastic Four. Film jest rzadki i powiewa nudą oraz beznadziejnościa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 20:18, Szarik PL napisał:

Filmy które jestem skłonny polecić to...

>....Mind Hunter, czyli Łowcy Umysłów....

Jak dla mnie ten film to żadna rewealcja. Przedstawia bardzo oklepany pomysł, który znalazł się w wielu innych produkcjach. Zakończenia domyślałem się już po pierwszej drastycznej scenie w sklepie, gdy to jeden z głównych bohaterów ruszył domino, po czym został potraktowny ciekłym azotem z butli pod ciśnieniem, w konsekwencji czego zginął. Po tej scenie czekałem na koniec mając nadzieję, że się mylę co do zakonczenia - ale niestety miałem rację.

>...Osada...

Jedyne co interesującego miał w sobie ten film to zakończenie. I chyba tylko dla tego zakończenia warto jest go obejrzeć.

Flimy, które ja osobiście polecam to: "Piła" - thriller, dla ludzi lubiących zaskakujące zakończenia, "Klub Imperatora" - film na niedzielny poranek, "S.W.A.T." - film bez fabuły, ale fajnie nakręcony; "Karol, człowiek które został papieżem " - wyciskacz łez; "Showtime", "REKRUT", "Raport Mniejszości", "Władca Pierscieni cz. III", "Taxi 3", "Aniołowie Apokalipsy", "Wasabi", "Rybki z ferajny" - filmy na rozluźnienie po ciężkim dniu pracy (oczywiście, komedią jest tylko ostatni tytuł, reszta to po prostu filmy z kategorii tzw. "filmów przyjemnych".) Istnieje jeszcze wiele innych godnych polecenia tytułów. Jendak każdy może mieć własne upodobania i dlatego nie warto kierować się głosami innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do "Piły". Jedyny film, którego zakończenia nie przewidziałem. Naprawdę dobrze nakręcony i trzymający w napięciu. :-)

-->> Vicotti: gdzie widziałeś zapowiedź pajawienia się tego filmu na DVD za 19.90? Bo jakoś nie mogę nigdzie znaleźć. Co to za wydanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 20:04, Andrij napisał:

Sami widzicie i po co płacić abonament skoro i tak są dobre filmy :):):)


Ano po to, zeby nie ogladac 60 minut reklam w czasie jednego filmu. Odpuszczam sobie nawet dobre filmy, jesli leca np. na Polsacie albo TVN - po prostu wiem, ze po ktorejs z kolei przerwie reklamowej nie wytrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo odradzam Darc Water.
Przez większość filmu można spać. Akcja zaczyna się w ostatnich 10 min. z czego wiadomo już co i jak - bo wcześniej widz miał wystarczająco dużo czasu by napisać sobie nowy scenariusz który poprawiłby film i jego liniowość. Niczym nie zaskakuje - jeśli ktoś potrebuje 2godzinnego noclegu za 13zł - to polecam kupić bilet do kina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 20:01, Yasiu89 napisał:

Jeśli ktoś lubi komedie to polecam film "RRRrrrr!!!" i "But Manitou". Pierwsza jest o jaskiniowcach a druga o Indianach.
A jeśli będziecie oglądać to koniecznie z dubbingiem!


Ja natomiast zdecydowanie odradzam ten pierwszy film. Ale But Manitou z Różowym Ranchem i Dżekim - totalny odjazd :)
W podobnym klimacie jest również film Gwiezdne jaja: Część I - Zemsta Świrów, w którym wystąpiło kilku aktorów z "Buta Manitou". "Zemsta Świrów" nie jest jednak tak zabawna jak "But Manitou"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest masa filmów bardzo dobrych - resztą lepiej nie zawracać sobie głowy :)
Jednym z filmów świetnych jest np. ZAKŁADNIK ... świetna fabuła, realizacja i ta produkcja pokazuje,
że można zrobić film bez efektów specjalnych (a raczej z minimalnym ich użyciem), bez kosmitów,
czy niewiarygodnych historii ... hmnn, reasumując polecam serdecznie!


Poza tym już niebawem (04.11) pojawi się na Batman Początek, czyli jedyny słuszny film o Batmanie.
Wszystkie poprzednie produkcje wysiadają przy najnowszej, mrocznej i wiarygodnej produkcji :)
Gotham jakiego nigdy dotąd nie było (kilka kicksów jest, ale nie przesadzajmy).

Nie odcinając się jednak od ciekawych Batmanowskich produkcji - również 04.11 pojawi się w Polsce
wydanie BATMAN QUADRILOGY zawierające wszystkie poprzednie części nietoperka z odświeżonym
obrazem i dźwiękiem ... na ośmiu płytach (film + dodatki x4), coś mimo wszystko godnego uwagi.

Ostatnio pojawił się bardzo dobry Constantine, a w ciągu tygodnia wyjdzie wyraziste Sin City.
Uff, coś bardzo komiksowo się zrobiło, hmnn...

To tak w wydaniu express :))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
z okazji różnych gazetowych wydawnictw miałem okazję obejrzeć kilka japońskich horrorów (krzyk, klątwa, dark water). Miłośnikiem horrorów nie jestem, ale filmy te raczej mi się spodobały. Wiem także, że powstały ich amerykańskie sequele - tych nie oglądałem. Jak myślicie warto je obejrzeć? Czy raczej odpuścić sobie i pozostać przy wrażeniach z japońskich produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od Twojego gustu. Filmy japońskie w niczym nie ustępują późniejszym produkcjom hollywoodzkim. Ja wolę japońskie pierwowzory, bo mają w sobie ten specyficzny klimat, który trudno opisać. Ale i tak warto obejrzeć filmy amerykańskie choćby dla porównania. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się