• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Gnilson

Mody dla BG i IWD

Pytanie

Witam :)
W tym temacie zgłaszajcie proszę wszelkie wasze pytania/problemy/prośby związane z instalowaniem modyfikacji zamieszczonych na najnowszym wydaniu Sag BG i IWD. Postaram się możliwie pomóc.

Pozdrawiam!
- Yarpen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

117 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Czy są jakieś mody do BG, które nie zostały umieszczone w wydaniu "Gold",a Twoim zdaniem są godne polecenia.
Zależy mi głównie na, nowych ciekawych questach (im dłuższe tym lepiej) oraz modach wprowadzających dodatkowe interakcje między bohaterami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jest masa takich modów :-) Osobiście, chciałem żeby dostało się jak najwięcej - jednak miałem odgórne ograniczenia jeżeli chodzi o miejsce, zawartość jak i nie do wszystkiego udało mi się wszystkiego zamieścić w kwestiach prawnych. Z pewnością...
- The Darkest Day: największy mod, który dodaje 9 nowych NPC, 75 podklas, multum questów, przedmiotów, czarów... wszystko :D Oczywiście w wersji PL. Przy tym, zapełniona została cała gra co nie strwarza wrażenia tego, że pewne elementy są "zwykłe" a inne już ulepszone :-)
- Ascension: alternatywne, LEPSZE zakończenie Tronu Bhaala. Teraz to jest naprawdę Grand Finale :-)
- BG2 Unfinished Business: wycięte z gry wątki, questy, dialogi, przedmioty... multum fajnych rzeczy, w tym zaginiony chomiczek Minsca.
- Lester NPC: wiecznie zapijaczony wojownik o ciekawych umiejętnościach...
- Chloe NPC: troszkę niesmacznie, lesbijka. Ale przy tym Kensai z 25 zręczności, wieloma banterami i romansem... dla kobiet lub Imoen oczywiście.

To są te najważniejsze po polsku dla BG2. :-) Ale wszystkich modów jest ponad 500, więc jest duuuuży wybór ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Moje pytanie dotyczy BG1TuTu. W readme fixpacka do wyżej wymienionego (napisane po angielsku, ja sobie radzę, inni niekoniecznie) dużymi wołami autorzy piszą, że zalecane jest zainstalowanie najpierw poprawki Baldurdash zarówno dla BG1, jak i BGII. Skąd to wziąć? Na płycie wśród modów do BGII jest jakiś Baldurdash, ale najwyraźniej wymknął się opisowi, a i sam nie zawiera choćby pół readme z opisem NA CO DZIAŁA - tylko BGII czy oba.

Druga kwestia dotyczy znajdujących się na płycie BG2_Tweaks-v4.exe oraz BG2_Fixpack-v4.exe. Oba pliki wydają się robić to samo, a ikonki sugerują ten sam zespół twórców. Wprawdzie całe BGII z dodatkiem grałem bez fanowskich poprawek i jakoś żyję, ale mógłbym ich spróbować grając ponownie, gdybym wiedział, czy można je stosować razem i w jakiej kolejności.
Będę wdzięczny za informacje odnoszące się do poruszonych kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Fixpack i Tweakpack to dwa różne mody. Pierwszy jest zbiorem poprawek głównie dla angielskiego BG2, ale zawiera również poprawki dla PL wersji. Tweakpack natomiast zawiera komponenty zmieniające wygląd, zasady i udogodnienia gry (połączenie EoU z Tutu Tweak packiem) np. możesz zmienić animacje broni, czarów, ograniczenia broni, a także możesz m.in. wprowadzić max HP co level itp. itd. Warto się z tym zapoznać. Najlepiej wybrać instalację selektywną i instalować te komponenty, które Cię zainteresują. Nie jestem pewien, ale poprawki baldurdasha być może są tu też zawarte. Gdybyś jednak potrzebował to tu masz linka: http://america.iegmc.net/baldurdash-weidu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dla BG2 należy instalować BG2 Fixpack - zawiera on w sobie poprawki Baldurdasha + wieele nowych poprawek. Baldurdash dla BG2 był wspomniany w opisie moda Tortured Souls...

Jednak już widzę, że liczba błędów popełnionych na tej edycji Sagi jest już dosyć duża :/ Czas będzie porządnie zająć się erratą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.07.2007 o 10:16, Gnilson napisał:

Dla BG2 należy instalować BG2 Fixpack - zawiera on w sobie poprawki Baldurdasha + wieele nowych
poprawek. Baldurdash dla BG2 był wspomniany w opisie moda Tortured Souls...

Jednak już widzę, że liczba błędów popełnionych na tej edycji Sagi jest już dosyć duża :/ Czas
będzie porządnie zająć się erratą.



Tzn. twierdzisz, że błędów jest więcej, niż np. w takim wydaniu od NXK (Nowa eXtra Klasyka)? Wątpie, czy CDP coś grzebało, jak coś to mogli zostawić jakieś błędziki z poprzednich wydań, ale chyba ich nie dorobili :P Przecież oni to tylko poskladali na DVD, dodali mody, i jazda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.07.2007 o 10:16, Gnilson napisał:

Dla BG2 należy instalować BG2 Fixpack - zawiera on w sobie poprawki Baldurdasha + wieele nowych
poprawek. Baldurdash dla BG2 był wspomniany w opisie moda Tortured Souls...

Jednak już widzę, że liczba błędów popełnionych na tej edycji Sagi jest już dosyć duża :/ Czas
będzie porządnie zająć się erratą.

Wątpie żeby CDP dodało jakieś nowe błędy, ja poinstalowałem wszystki poprawki które były na płycie z Sagą BG i nie mam żadnych problemów z grą, a nawet mi pomogły te patche:) W BG2 wcześniej zawsze miałem pewien głupi bug z tym że jak czasami chciałem z kimś porozmawiać wyskakiwał napis "ta postac jest zajęta, nie może rozmawiać", a patche z Sagi pomogły na ten problem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziękuję za dotychczasowe wyjaśnienia.
1. Zdążyłem już porzucić TuTu i zainstalować BGT. Czy dobrze zrozumiałem punkt z readme poinstalacyjnego, że trzeba zmienić typ menu na to z Trylogii, aby razem z nim dostać oryginalną muzykę z BG, bo inaczej byłoby cicho?
Update: doczytałem w readme postinstalacyjnym, że zabieg przywracający muzykę z BG popsuje muzykę z BGII (deja vu z TuTu). Czy przez deinstalację Setup-GUI.exe mam rozumieć ponowne odpalenie pliku Setup-GUI.exe i wybranie oryginalnego menu? (Chyba coś takiego zrobiłem i chyba tak to zadziałało, ale wolę zapytać).

2. Te wielkie mody - The Darkest Day, Shadows of Soubar - mieszają się z oryginalnym BGII tak? Na razie dam sobie spokój i zostanę przy BGT, ale moje pytanie jest takie: gdybym je zastosował, to nie chciałbym toczyć walk finałowych w BGII zbytnio przepakowaną postacią. Czy można rozwijać te przygody PO całym BGII, czy trzeba grać we wszystko razem i obowiązkowo zastosować ten mod zmniejszający punkty doświadczenia?

3. Jeśli rzeczywiście należy zastosować Ding0 Experience fixer v4, to jak ustawić ten procent, o który zmniejszy się doświadczenie postaci? Czy autorzy nowych przygód oszacowali ilość doświadczenia, jakie można zdobyć w ich modach? Na tej podstawie można by jakoś pokombinować, ile dodają nam mody i wyrównać to ww. Ding0 Experience fixer''em. Rozumiecie, dlaczego tak szczegółowo wnikam - nie chciałbym się przekonać w walce finałowej, że nie mogę ugryźć przeciwnika, bo za mocno zredukowałem doświadczenie. No a ten mod chyba nie pozwala zredukować przepakowanej postaci w trakcie gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeżeli będziesz grał z DD i SoS, a boisz się, że Twoje postacie będę później przepakowane, to zamiast bawić się z Ding0 zainstaluj sobie np. Tactics mod, który skutecznie podniesie poziom walk zarówno końcowych jak i wielu innych. Jednak tutaj małe ostrzeżenie: ten mod naprawdę mocno podnosi poziom trudności gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.07.2007 o 11:57, NuGGet napisał:

Wątpie żeby CDP dodało jakieś nowe błędy (...)

To się z lekka zdziwisz ;-) Niestety z przykrością stwierdzam, że nowa edycja BG1 jest z lekka skopana. Nie odtwarzają się dźwięki umierania postaci (bohaterowie, potwory itd.). To dowodzi, że po tylu latach można wydać grę z błędami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hm.. nie chodzi mi o CDP lecz o to że mody: Tortured Souls i The Grey Clan Episode I: In Candlelight - dla przykładu, nie chcą się zainstalować. I to w tym przypadku jest raczej wina tłumaczy oraz moja. Nie sprawdzałem możliwości instalacji tych modów przy dodaniu tłumaczenia, które niestety musiałem składać z modem szybko... no i tak wyszło, że w plikach tłumaczeniowych tych modów brakuje kilku linijek :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 29.07.2007 o 12:24, Albatross napisał:

To się z lekka zdziwisz ;-) Niestety z przykrością stwierdzam, że nowa edycja BG1 jest z lekka
skopana. Nie odtwarzają się dźwięki umierania postaci (bohaterowie, potwory itd.). To dowodzi,
że po tylu latach można wydać grę z błędami.

Yeaa:D A co mnie BG1 obchodzi? xD BG1 to ja mam jeszcze z NXK:P Ja Sage kupiłem tylko i wyłącznie dla samego BG2 (bo dodatek też już mam:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.07.2007 o 14:11, NuGGet napisał:


> To się z lekka zdziwisz ;-) Niestety z przykrością stwierdzam, że nowa edycja BG1 jest
z lekka
> skopana. Nie odtwarzają się dźwięki umierania postaci (bohaterowie, potwory itd.). To
dowodzi,
> że po tylu latach można wydać grę z błędami.
Yeaa:D A co mnie BG1 obchodzi? xD BG1 to ja mam jeszcze z NXK:P Ja Sage kupiłem tylko i wyłącznie
dla samego BG2 (bo dodatek też już mam:P)

Ja też mam całą sagę ale chcę kupić wydanie "Gold" żeby mieć wszystko na jednej płycie + soundtrack + mody.
To, że Ciebie nie interesuje BG1 to tylko Twoja sprawa, pewnie większość kupujących (w tym ja) chciałaby dostać pełnowartościowy produkt. Dziwi mnie jedno, saga BG to wznowienie a nie jakaś premiera, z którą trzeba się śpieszyć więc dlaczego nie jest dopracowana? Wiem, że mody to ciężka sprawa i do nikogo nie mam pretensji ale jakby CDP poczekało z tydzień czy dwa z wydaniem może dałoby się uniknąć tych błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Można grać w BG z eXtra Klasyki Gold, bez instalowania modów. Tzn, wiem że można ale czy w grze będzie aż taka mnoga ilość błędów, iż nawet wskazana jest instalacja modów ? Nie wiem właśnie czy te mody dużo zmienią...i trochę jest głupio że w reedycji tych gier jest aż tyle błędów. Oby kolejne gry z serii eXtra Klasyka Gold były bardziej dopracowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zgłoszono się do mnie PO ogłoszeniu info na temat wydania Sagi BG i IWD. Dokładniej, na skompletowanie modów miałem 3 dni, które non-toper przesiedziałem na zachodnich forach pytając o zgodę poszczególnych modderów i wyjaśniając wszelkie możliwe scenariusze prawne jeżeli chodzi o to wydarzenie. Wybaczcie, że mówię to z delikatnym wyrzutem - po prostu lekko nie było. I jakoże nie współpracowałem z CDP od samego początku - wcześniej, o wieeele wcześniej swoją listę modów podesłał im Aurelinus, otrzymałem na wszystko trzy dni.

Jeżeli chodzi o modyfikacje zamieszczone na płycie. Nie, nie ma tam wielkich błędów. Nie ma żadnej modyfikacji, która po instalacji wrzuci wam 200 wirusów na dysk, spapra Baldura, zmieni tapetę na Vobiscullum Satanium. Nie. Po prostu, wina po części moja a po części tłumaczy, dwukrotnie był błąd przy przeklejaniu właściwego tłumaczenia dla moda. Niestety, jednak sprawdzałem je tylko programem (akurat TS wysyłałem 5 minut przed deadline''m) a ten z kolei nie mógł wykazać, że tłumacze zapomnieli wogóle jakąś linijkę.

Jeżeli chcecie grać hm.. możliwie prosto, bez kombinowania - zalecam dla BG2 zainstalowanie trzech modów.
BG2 Fixpack - poprawia niesamowitą ilość błędów technicznych jakie pozostawili po sobie panowie z Black Isle.
FFPack - znany też jako Fixpack PL to drobne poprawki dla polskiego tłumaczenia Baldur''s Gate.
BG2 Tweak Pack - zestaw ulepszeń, oszustw i zmian kosmetycznych dla gry, z których wiele jest bardzo przydatnych..

Szczerze, to nie ma modów które mogłyby wam sprawić jakieś poważne kłopoty. O ile będziecie się stosować podstawowych zasad przy instalowaniu oraz czytać readme. Wtedy mody są naprawdę fantastyczną sprawą. Proszę was o niezrażanie się. Postaram się możliwie szybko opublikować erratę, gdzie znajdziecie możliwie jak najlepsze linki do poprawnych wersji tych modów, które okazały się sknocone oraz poprawione readme. Mam nadzieję, że to usatysfakcjonuje klientów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 29.07.2007 o 16:54, Gnilson napisał:

Jeżeli chcecie grać hm.. możliwie prosto, bez kombinowania - zalecam dla BG2 zainstalowanie
trzech modów.
BG2 Fixpack - poprawia niesamowitą ilość błędów technicznych jakie pozostawili po sobie
panowie z Black Isle.
FFPack - znany też jako Fixpack PL to drobne poprawki dla polskiego tłumaczenia
Baldur''s Gate.
BG2 Tweak Pack - zestaw ulepszeń, oszustw i zmian kosmetycznych dla gry, z których wiele
jest bardzo przydatnych..


Przydała by się właśnie taka lista z modami do wszystkich części Badura i Icewidn Dale''a + dodatki. Chodzi o to, aby wyróżnić mody na których gra się, jak Ty to powiedziałeś "możliwie prosto" ;)
Ja to się już gubie w tych wszystkich modach, nie wiem co instalować, a czego nie, które są niezbędne, a które zbędne... itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam więc pytanie, czy pojawi się patch dodający te odgłosy śmierci?
I kolejne :P Naprawdę natknę się na masę bugów, jeśli będe grał w czystego baldura z Sagi, bez modów?
Jeśli tak, to jakie mi polecacie, nie chodzi mi o rozszerzanie gry, ale o wyeliminowanie błędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Seqiu i Badyl13
Pomyślmy... wiesz, to co mówisz jest pojęciem bardzo względnym. Jeżeli nie zależy Ci na jakiś dodatkach, wystarczą te 3 mody które podałem wyżej. Z instalacją ich nie będziesz miał żadnych problemów.

Czy te patche są konieczne do gry? Nie. Ale po prostu lepiej je zainstalować ;-)

Budyn
To jest dopiero początek instalacji moda. Otóż tamta "instalacja" to tylko archiwum rozpakowujące, zaś cały przebieg dodawania jest obsługiwany w takim okienku. Akurat Budyń, w takim przypadku nie wybrałeś folderu z Icewind Dale 2. Musisz rozpakować te pliki właśnie do głównego katalogu gry. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.07.2007 o 18:28, Gnilson napisał:

Seqiu i Badyl13
Pomyślmy... wiesz, to co mówisz jest pojęciem bardzo względnym. Jeżeli nie zależy Ci na jakiś
dodatkach, wystarczą te 3 mody które podałem wyżej. Z instalacją ich nie będziesz miał żadnych
problemów.

Czy te patche są konieczne do gry? Nie. Ale po prostu lepiej je zainstalować ;-)

Budyn
To jest dopiero początek instalacji moda. Otóż tamta "instalacja" to tylko archiwum
rozpakowujące, zaś cały przebieg dodawania jest obsługiwany w takim okienku. Akurat Budyń,
w takim przypadku nie wybrałeś folderu z Icewind Dale 2. Musisz rozpakować te pliki właśnie
do głównego katalogu gry. :-)




Podałeś mody do BG2, ja z kolei pytam się o BG1 ;)
Na płycie nie wylookałem żadnych modów poprawiających bugi, więc, czy jest jakiś mod poprawiający bugi, i czy warto go instalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować