Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

OOBE, LD - czyli wszystko o Waszych doświadczeniach poza ciałem

4288 postów w tym temacie

Dnia 26.04.2011 o 15:22, Jcl napisał:

Chyba WILD. Albo rób testy rzeczywistości.


ale tak do razu? tego testu rzeczywistosci nie da sie wykonac we snie bo tam wszystko jest realne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po jakimś roku odpoczynku z powrotem wziąłem się za świadome śnienie i powiem wam, że... ku mojemu zdziwieniu udało mi się za pierwszym razem (od roku). Powrót do "własnej" rzeczywistości to coś pięknego ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy taka metoda działa? Ktoś sprawdzał?

Kiedyś słyszałem, że aby wywołać świadomy sen, należy robić testy rzeczywistości i prowadzić zeszyty snów. To nieprawda. Można skorzystać z innej metody. Wystarczy nagrać słowa "To jest sen. Właśnie śpisz" na taśmę i zostawić około 12 minut pustego nagrania, a następnie odtwarzać to przez całą noc (tak by te słowa było słychać co 12 minut). W fazie płytszego snu usłyszy się informację, że właśnie się śni, a jeśli tylko człowiek to sobie uświadomi, to będzie mógł kontrolować własne marzenia senne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ja już nie pamiętam kiedy ostatnio miałem OOBE, w końcu trzeba się jakoś zmobilizować ;)
Dared00

Nie słyszałem, ale myślę że warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Parę lat temu interesowałem się bardzo OOBE, próbowałem też wyjść w ciała, jednak bez skutków.
Chciałbym wrócić do tych prób. I tutaj moje pytanko. Czy za ten ''hemi sync'' może być uznany ambient/dark ambient? Piję do tego, że najbardziej mi w tej roli by pasował utwór

- to mi najbardziej pasuje ze znanych mi utworów do pojęcia z przyklejonego tutaj FAQu. Czy taki utwór spełni swą rolę? I czy ktoś podzieliłby się innymi utworami do tego.

I tak przy okazji (jak wspomniałem - dawno się już tym nie interesowałem): czy metoda 4+1 nadal jest najlepsza do osiągnięcia OOBE?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to podobne do autosugestii- powtarzania przed zaśnięciem, że będziemy spać i świadomie śnić. Tylko tutaj to jeszcze dodatkowo podczas snu będziemy to słyszeć. Sam tego nie próbowałem, ale myślę, że warto sprawdzić tą metodę. Może być bardzo skuteczna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jednak długi odpoczynek od LD był dobrym pomysłem - teraz wychodzi mi lepiej niż kiedykolwiek.
Co ciekawsze - pierwszy raz udało mi się połapać już we śnie... hmm - jakby to napisać - Poszedłem po prostu spać, bez żadnego zamiaru i stosowania metod i zaczął się jak zwykle sen (impreza jakby ktoś był ciekawski :D) i nagle w tym zwykłym śnie połapałem się, że to... sen! Co to oznacza? Sen ze zwykłego snu przeistoczył się w sen świadomy. Tylko jedna rzecz mnie zaniepokoiła - pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło, może jakiś wyjadacz mi tutaj pomoże - Czy możliwe, że czasami jakieś testy senne... nawalają? PIERWSZY RAZ nie zadziałał test z zegarkiem, oraz test z tekstem... Dopiero test z dłońmi (i to dopiero po czasie) wypalił. Zdarza się tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jedyne LD jakie miałem to właśnie takie samoistne. Kładę się spać bez żadnego zamiaru a tu nagle LD. Raz nawet miałem sen, że spię i mam LD...
Ale w tych samoistnych świadomych snach nie odczuwam jakiejś specjalnej kontroli. Niby wszystko się dzieje tak jak ja chcę, ale mam takie wrażenie jakby wszystko co chcę zrobić, było już z góry założone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2011 o 12:19, ping-pong napisał:

Ja jedyne LD jakie miałem to właśnie takie samoistne. Kładę się spać bez żadnego zamiaru
a tu nagle LD. Raz nawet miałem sen, że spię i mam LD...
Ale w tych samoistnych świadomych snach nie odczuwam jakiejś specjalnej kontroli. Niby
wszystko się dzieje tak jak ja chcę, ale mam takie wrażenie jakby wszystko co chcę zrobić,
było już z góry założone.

Hmm, to może w takim razie tylko pozornie kontrolujesz ten sen?
Tzn czytając dużo o LD, we śnie wyobrażasz sobie, że tego doświadczasz (czyli de facto śni ci się, że masz LD)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LD miałem dość duzo razy, ale ostatnio sie tym zainteresowalem, poczytalem o tym zjawisku. Jest to naprawdę bardzo ciekawe i czasem udaje mi sie wywołać LD. Kiedyś udawało mi sie to przypadkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeśli mam LD to przypadkowo. I to zwykle mam jeśli bardzo tego chcę ;p
P.S Wakacje a tutaj tak cicho ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśle, ze to o czym chce napisać będzie powiązane z tym tematem. Odrazu chciałbym zaznaczyć, że nie wiem czy takowy temat został już poruszony, nie mam czasu czytania całego tematu, a z wyszukiwarki skorzystałem i nic nie odnalazłem.

Otóż czytając pewną książkę(ukrywam tytuł ponieważ dla kogoś kto ją czyta może się to wydać spojlerem:

Spoiler

Zaginiony Symbol Dan Brown

)natknąłem się na coś co zwią tlv - total liquid ventilation(całkowita płynna wnetylacja). Na samym początku wydawało mi się, że jest to fikcja jednak po dalszym wertowaniu internetu odnalazłem ten temat na forum: http://forumzn.katalogi.pl/Komora_Deprywacji_Sensorycznej-t8580-s2.html
Może jest ktoś na forum kto ma większą wiedzę na ten temat. Tym samym zapraszam do dyskusji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wróciłem do OOBE, i dochodze do momentu (nie wiem jak sie zwie) ze czuje sie lekki, jakbym mial zaraz odleciec, zrelaksowany. I jak to sie dzieje to nie wiem co robic dalej; jestem opanowany by to "nie ucieklo", ale wkoncu to przemija a po tym nic sie nie dzieje. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować