Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Problemy z internetem

569 postów w tym temacie

Witam!

Zakładam temat o problemach z netem. Jeżeli taki już istnieje to przepraszam, ale jestem dzisiaj tak zajęty, że ledwo myślę logicznie. :)

Na początek coś o moim necie.

Jestem podłączony do RESMANa. Jakiś czas temu zostały zablokowane port/y do gier. Ponoć przez aferę z ,,PINami" wszystko zostało zresetowane.

I teraz pytanie:

Czy można jakoś odblokować ręcznie te porty???? Taki jeden jak do nich napisał to mu ponoć odblokowali, ale ja napisałem już 4 maile i brak odpowiedzi. Jemu po 10 mailach więc może jeszcze... :D

Więc czy można odblokować porty? I czy to jest legalne, jeżeli odblokuje zablokowany przez adminów (pewnie przypadkiem) port? Neta mam darmówkę więc nie mogę wiele oczekiwać, lecz kiedyś grać się dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Port jest pewnie zablokowany gdzieś pomiędzy twoim komputerem a internetem, i tylko admin tego serwera/routera/firewala/co tam jeszcze jest może go odblokować. Bo o alternatywie czyli włamaniu na wyżej wymieniony sprzęt raczej tu nie rozmawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co się dowiedziałem że zablokowali ze względów bezpieczeństwa. Mieli już niby odblokować ale jak na razie nic z tego. :/ Nawet biednego Skype''a ponoć nie oszczędzili. :) Może do nich zadzwonię to mi może odblokują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 19:12, Marcinos07 napisał:

Dopiero co się dowiedziałem że zablokowali ze względów bezpieczeństwa. Mieli już niby odblokować
ale jak na razie nic z tego. :/ Nawet biednego Skype''a ponoć nie oszczędzili. :) Może do nich
zadzwonię to mi może odblokują

Najlepszym wyjściem będzie zadzwonienie do nich i się dowiedzieć o co kaman :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak zrobię. Ale ponoć oni są tak dobrzy (przynajmniej niektórzy) w tym co robią, że na telefon z prośbą o odblokowanie portu odpowiadają "Eeeee, nie rozumiem". XD Przynajmniej na takim jednym forum przeczytałem. Jeżeli telefon nie pomoże to już chyba tylko zmiana neta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 19:12, Marcinos07 napisał:

Dopiero co się dowiedziałem że zablokowali ze względów bezpieczeństwa. Mieli już niby odblokować
ale jak na razie nic z tego. :/ Nawet biednego Skype''a ponoć nie oszczędzili. :) Może do nich
zadzwonię to mi może odblokują.

ze skype nie korzystam, ale wiem że jest (był? bo może już naprawili) padnięty ze względu na jakiegoś buga w oprogramowaniu serwerów (odrzucały wszelkie próby połączenia się).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To też wiem. Ale Skype ponoć korzysta z P2P, a to mam zablokowane. Choć nie wiem czy to prawda bo kiedyś korzystałem z niego bez problemu a P2P było cały czas zablokowane. :)

A co do blokady to zablokowali też wszystkim ImageShack. Przynajmniej komunikatory działają. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 21:27, Marcinos07 napisał:

To też wiem. Ale Skype ponoć korzysta z P2P, a to mam zablokowane. Choć nie wiem czy to prawda
bo kiedyś korzystałem z niego bez problemu a P2P było cały czas zablokowane. :)

jakieś "stare" to p2p, obecnie te sieci korzystają z tego samego portu co www a wiec nie da się zablokować (no chyba żeby analizować każdy pakiet na niego wysłany/odebrany, ale to by wymagało ch.......nie dużo mocy obliczeniowej żeby robić w czasie rzeczywistym). imageshack? dziwne. A przy okazji poczytaj zasady owego darmowego netu, czasem w tych najtańszych opcjach (a co dopiero darmowej) jest tylko www i e-mail. a żeby mieć resztę trzeba już droższą opcję wykupić (nawet jeśli prędkość zostanie ta sama, takie numery też już widziałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skype dziala w 100% bez zarzutu. Bycmoze muszisz poczekac roche na odblokowanie sieci. Poczekac nie zaszkodzi ciesz sie ze masz wogole dostep do innych rzeczy ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skype mi jednak chodzi. A co do innych rzeczy to pozostało mi jedynie surfowanie i komunikatory. Da się żyć. Choć fajnie by było jakby wreszcie mi odblokowali porty do gier. :D

____________________-

Sig.------> Przy umowie było tylko ograniczenie prędkości pobierania i zablokowanie P2P. A ImageShack i gry-online kiedyś mi działały. To wszystko przez to ujawnienie informacji o braku bezpieczeństwa. Teraz dla bezpieczeństwa chwilowo to wszystko zablokowali (ImageShack - czemu?). Nie wiem czemu jeszcze tego nie odblokowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to i ja zadam pytanie. Mam Neo 512 i Vistę (nie śmiać się) i mój problem polega na tym, że po jakimś czasie net pada i muszę rr kompa robić bo ponowne połączenie nic nie daje O_o Na forum centrumxp mi powiedzieli, żebym ściągnął program AutoConnect. No dobra ściągnąłem... Różnicy jakoś nie widzę :/ Help :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ale jak ci Neo pada to masz napisane co? "uzytkownik zostal odlaczony od uslug"?... jak to to juz to rozgryzlem ;] trzeba sie laczyc do skutku na nowo zawsze dziala ;p a jak nie to testy rob albo wlasnie w ostatecznosci reset. Ale skorzystaj z mojej rady. Ile to razy sie wkurzalem jak mi podczas gry padal net. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 21:41, ReWelot napisał:

/.../

Ale jak ci Neo pada to masz napisane co? "uzytkownik zostal odlaczony od uslug"?... jak to
to juz to rozgryzlem ;] trzeba sie laczyc do skutku na nowo zawsze dziala ;p a jak nie to
testy rob albo wlasnie w ostatecznosci reset. Ale skorzystaj z mojej rady. Ile to razy sie
wkurzalem jak mi podczas gry padal net. ;p


Nic nie pisze właśnie! Tam jak jest ikonka obok zegara (glob jest jak połączone, a jak nie ma to znaczy, że się zaraz połączy). Ja mam właśnie to drugie. Więc tak jakby łączył, ale nie łączy O_o Jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aaaa.. zapomnialem, ze masz viste... hmm... czyli mowisze ze laczy ale za dlugo i stwierdzasz ze nie laczy tak? ciezka sprawa zadzwon do punktu TP i dogadaj sie moze masz wadliwy modem... albo zaklucenia na eterze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 21:55, ReWelot napisał:

aaaa.. zapomnialem, ze masz viste... hmm... czyli mowisze ze laczy ale za dlugo i stwierdzasz
ze nie laczy tak? ciezka sprawa zadzwon do punktu TP i dogadaj sie moze masz wadliwy modem...
albo zaklucenia na eterze ;)


Tylko, że na XP miałem to samo :F Tak se mogę czekać do usranej śmierci zanim się połączy ;P Tylko reset pomaga. Nie chce mi się za każdym razem tego robić. Najgorzej jak jest noc i wszyscy na chacie śpią już ;/ A potem haja, że korzystam z kompa w nocy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w przypadku xp rozłączanie się to standardowy problem softu od tp (stworzył go francuski odpowiednik prokomu. co chyba starczy wskaźnik jakości), starczało zainstalować te z strony producenta modemu i było ok. Natomiast vista ogólnie marnie obsługuje asdl (w sumie pierwszy raz słyszę że już obsługuje neo), pewnie jeszcze stery w wczesnej wersji są (poszukaj po necie, może gdzieś znajdziesz nowsze już poprawione dla twojego sprzętu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 22:02, sig. napisał:

w przypadku xp rozłączanie się to standardowy problem softu od tp (stworzył go francuski odpowiednik
prokomu. co chyba starczy wskaźnik jakości), starczało zainstalować te z strony producenta
modemu i było ok. Natomiast vista ogólnie marnie obsługuje asdl (w sumie pierwszy raz słyszę
że już obsługuje neo), pewnie jeszcze stery w wczesnej wersji są (poszukaj po necie, może gdzieś
znajdziesz nowsze już poprawione dla twojego sprzętu).


Ok, dzięki. Stery mam XPkowskie... Mam nadzieje, że jak znajde pod Vistę, to coś mi to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. Koprzystam z najnowszej Opery, mam takze najnowszą Jave a nie mogę nic oglądać na youtube, zy czegokolwiek w tym formacie. Nie mogę takze grać w gierki na prizee. Stało się to jakś ostatnio, podejrzwam, że to po zainstalowaniu najnowszej Opery. Czemu tak się dzieje? Jak to naprawić? Jave wykrywa najnowszą.

Piszę to w 3 tematach, moze ktoś odpowie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 12:14, Ceteris Paribus napisał:

Mam dziwny problem. Koprzystam z najnowszej Opery, mam takze najnowszą Jave a nie mogę nic
oglądać na youtube, zy czegokolwiek w tym formacie. Nie mogę takze grać w gierki na prizee.
Stało się to jakś ostatnio, podejrzwam, że to po zainstalowaniu najnowszej Opery. Czemu tak
się dzieje? Jak to naprawić? Jave wykrywa najnowszą.


Flash ;)

Dnia 19.08.2007 o 12:14, Ceteris Paribus napisał:

Piszę to w 3 tematach, moze ktoś odpowie :-)


I bardzo nieslusznie, bo spam zwykle sie zle konczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować