Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Problemy z internetem

569 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2007 o 17:16, Ceteris Paribus napisał:

No niestety to też nie to :( Moze cos z Operą skopali (tak mówił ktoś w innym temacie). Poczekam
na nowszą wersje...


Spróbuj na Firefoxie. Jak tam będzie działało to znaczy że coś rzezczywiście z Operą nie tak. Jeżeli jednak będzie dalej to samo rozwiązania trzeba będzie szukać gdzie indziej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam straszne problemy z netem:/
Kiedy włąćze dopiero komputer, net chodzi bez zarzutu, po jakimś czasie zawsze przestaje reagować:/
Poprpstu, przestaje działać gg, kiedy wpisuje w Firefoxie jakiś adres wyświetla mi się tylko pusta strona, to samo w IE, dopiero po zresetowaniu kompa jest dobrze, ale po chwili znowu się powtarza i tak w kółko:/
Mam stałe łącze 1mb, Dialnet... Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 14:55, Neo97 napisał:

Koledzy mam pytanie mam założoną radiówke do PC i mam laptopa i chciałbym ją rozdzielic jakoś
co mam zrobic

Przeciąć ją na pół? Tylko że przestanie działać ;) jeśli zaś chodzi ci o współdzielenie internetu, to masz 2 wyścia:
1 użycie mechanizmów wbudowanych w windowsa/specjalne programy (darmo ale za to komp do którego jest podłączony internet musi chodzić żeby działało na tym 2)
2 użycie routera wi-fi, )drożej ale komp stacjonarny nie musi działać żeby net był na laptopie)

ps Jeśli masz internet bezprzewodowy, to będziesz musiał kupić 2 bezprzewodowa karte sieciową, albo podpiąć laptopa kablem. niewiem czy przy bezprzewodowym necie uda się skorzystać z routera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosił bym o pomoc!
Mam modem od netii, szybkość połączenie 1,3MB/s.
Wszystko ładnie pięknie, aż do momentu gdy po ok. 20 minutach schodzi transfer (net siada, null transefru).
Nawet strony się nie ładują...
w czym prblem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 18:41, Akoss-94 napisał:

Prosił bym o pomoc!
Mam modem od netii, szybkość połączenie 1,3MB/s.
Wszystko ładnie pięknie, aż do momentu gdy po ok. 20 minutach schodzi transfer (net siada,
null transefru).
Nawet strony się nie ładują...
w czym problem?


Ha! Ja mam taki sam problem z Neostradą 1,3M/s, to raczej nie są odosobnione przypadki :/ Po prostu nagle rozłącza, ikonka stanu połączenia z zielonego na czerwony i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu 2 kompy notebooka i PC. Do notebooka podłączony jest internet za pomocą kabla. Notebook posiada kartę bezprzewodową. W jaki sposób skonfigurować notebooka aby na PC też był internet. PC również ma kartę bezprzewodową.Nie chcę kupować AP. Chcę tak skonfigurować notebooka, żeby był AP dla PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.
Istnieje taka stronka ( certyfikowana, do logowania sie na przedmioty na uniwerku - www.ul.us.edu.pl ) na którą nie mogę się dostać ( tak jakby nie istniała ). Niektórym się wczytuje , niektórym nie...
Niedawno zmieniłem internet na chello ( stary - osiedlówka ), jako że stary net odłączają mi z końcem miesiąca to podłączyłem go na chwilkę - i o dziwo strona się wczytuje bezzarzutu. I teraz - jakieś pomysły czemu tak jest?
Aha, dodam, że przez proxy ( przy "nowym necie" ) też sie wczytuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, zamówiłem ostatnio net24 1 Mb/s. Wszystko pięknie i ładnie tylko co chwile zawiesza mi się komp (tylko że moge korzystać z tego co mam włączone a pasek start zawiesza się i nie moge otworzyć nic nowego). Mam wszędzie najnowsze sterowniki i wciąż jest ten problem. Dzwoniłem do netii ale oni mi nic konktertnego nie mogą powiedzieć. No mówią żebym może zrobił formata ale nie mam czasu zgrywać wszystkich ważnych danych to cała dysk mam tego. Nie da się nic zrobić oprócz formata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 21:29, Maniek19891989 napisał:

Mam problem, zamówiłem ostatnio net24 1 Mb/s. Wszystko pięknie i ładnie tylko co chwile zawiesza
mi się komp (tylko że moge korzystać z tego co mam włączone a pasek start zawiesza się i nie
moge otworzyć nic nowego). Mam wszędzie najnowsze sterowniki i wciąż jest ten problem. Dzwoniłem
do netii ale oni mi nic konktertnego nie mogą powiedzieć. No mówią żebym może zrobił formata
ale nie mam czasu zgrywać wszystkich ważnych danych to cała dysk mam tego. Nie da się nic zrobić
oprócz formata?


Raczej nic, chyba, że w jakiś nieznany mi sposób pozbyć się problemu. Na 80% jest to jakiś wirus. ;p

Możesz tam spróbować przeskanować komputer i może jeszcze ten wirus nie napsuł tyle(w co szczerze - wątpię...), żeby robić format.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hejcia;-) odp na twojego posta tj taka ze musisz kupic router aby rozdzielic sygnal internetu, czy todroga radiowa tzn WiFi, czy kablowc... obie funkcje sa dostepne... oczywiscie jezeli kupisz odpowiedni router, bez tego urzadzenia niestety nic nie zdzialasz, gdyz twoj uslugodawca ma w swojej bazie twoj mac adres karty do ktorego jest podlacczony internet... a router to rozwiazuje!!! odnosnie sieci zaapodaje kilka linkow... www.sieci-wlan.pl.....www.wlan.waw.pl....www.networld.pl...pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeskanuj kompa jakims skanerem antywirusowym...moze masz gdzies trojana...? tak apropo to kiedy ostatnio robiles formata??? aha, wpisz jeszccze w wierszu polecenia chkdsk... niech sprawdzi wolumin C:\... napisz czy cos pomoglo...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 17:35, KrzysiuWodzu napisał:

przeskanuj kompa jakims skanerem antywirusowym...moze masz gdzies trojana...? tak apropo to
kiedy ostatnio robiles formata??? aha, wpisz jeszccze w wierszu polecenia chkdsk... niech sprawdzi
wolumin C:\... napisz czy cos pomoglo...?


Skanowałem ale nic nie znalazło ale już od jakiegoś czasu jest wszystko ok. Zrobiłem przywrócenie systemu do dnia w którym miałem jeszcze starego neta i jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy temaet, który mi wyskoczył.

Otóż, ostatniego czasu mój router stracił synchronizacją ADSL . Okazało się jednak, że ani linia telefoniczna jest nie jest padnięta (modem podłączony do tej linii działa prawidłowo), a także to, że router jest 100% sprawny (sprawdzałem go u kolegi i działał bez zarzutów). Dodam, że na moim komputerze router chodził bezawaryjnie przez 2 lata. Co w takim razie jest przyczyną awarii na moim sprzęcie? Wiem, że ani nie router, ani nie linia telefoniczna, ani też konfiguracja komputera. Co w takim razie? Dodam, że inny router także nie załapał synchronizacji, natomiast modemy tą synchronizację łapią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z wysyłaniem różnymi plikami przez maila nie mogę nic wysłać, na gram nie chce się zdjecie załadować, na serwer nie mogę wgrać żadnych plików ładuje i ładuje. Wie ktoś w czym tkwi problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra trzeba wynieść wątek trochę wyżej :p

A tak na serio: Mam Neo 512 (bodajże 640 kb/s). Ostatnio kupiłem router ADSL i w tej chwili wszystko wygląda tak, że router podpięty jest kablem do jednego kompa i wysyła sygnał jeszcze do dwóch innych przez Wi-Fi (do tego, z którego piszę i do laptopa). Gdy miałem modem Neo to połączenie było normalne - wspomniane wyżej 640 kb/s - teraz gdy router podpięty jest kablem do komputera (wbudowana sieciówka) i podczas jego konfiguracji zrobiło mi się nagle 100 kb/s i co najlepsze tą prędkość dzieli na resztę kompów! Więc ja obecnie mam 54 kb/s, a pomijam lagi na Xbox Live, bo to grać się nie da :( Próbowałem w konfiguratorze sieciowej coś zmienić (Nvidia Network coś tam...), ale tam mam do wyboru 100 kb/s, a potem 1000 kb/s - nic pomiędzy :( Co najlepsze: 100 kb/s ma różne warianty half, full itp. itd. a 1000 ma tylko full, który u mnie nie działa :( Czy jest jakaś możliwość by dzieliło mi 640 kb/s na wszystkie kompy, a nie 100?

P.S - Generalnie nie wiem, czy przeinstalowanie sterowników na tamtym kompie (tym co jest podpięty kablem) nie pomoże, ponieważ wcześniej było 100 kb/s, ponieważ udostępniałem je dla Xboxa, a modem Neo miał swoje 512, więc czy czasem odinstalowanie wszystkich sterowników sieciowych z tamtego komputera (tych od wbudowanej i pozostałości po Neostradzie) i zainstalowanie i konfigurowanie wszystkiego od nowa nie powinno pomóc? Wiem, że mógłbym tego spróbować już, ale wolę się upewnić po prostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować