Zaloguj się, aby obserwować  
szoszosz

Świetny zespół Blind Guardian

16 postów w tym temacie

Blind Guardian to zespół uważany za protoplastę power metalu. Teksty utworów grupy inspirowane są baśniowym światem fantasy.Tematem piosenek były tutaj m.in. mity arturiańskie, krucjaty i wojna trojańska. Polecam każdemu, to świetny,melodyjny metal i nie tylko :D

A oto pare piosenek, żeby lepiej przybliżyć zaespół:

Żywsza piosenke "Mirror, mirror" : http://youtube.com/watch?v=OOtHnaQ0EYk
Świetna ballada "Bards Song''s": http://youtube.com/watch?v=X2ErYEwYq34
Kolejna piosenka "Skalds and shadows: http://youtube.com/watch?v=yN0HBvmQSz0


Posłuchajcie proszę, wyraźcie opinię, może ktoś zna ten zespół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słucham, znam, podziwiam i uważam Blind Guardian za jeden z najlepszych zespołów metalowych. Moje ulubione piosenki Blindów to: "The Bard''s Song: In The Forrest", "Time Stands Still (At The Iron Hill)", wszystkie akustyczne, piosenki z ostatniej płyty, i "Majesty". Parę ich piosenek potrafię zagrać na gitarze.

Blind Guardian RULEZZZ \m/ XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie słucham metalu. Blind Guardian''em zainteresowałem się po tym, jak usłyszałem ich piosenkę "Lord of the rings"... Mają w swoim repertuarze naprawdę kilka świetnych kawałków.. Chociażby Mirror Mirror, Nightfall, Sign of the Wizard, Death or glory, In to the ice (chyba jakoś tak:p).

Ogóle zespół ok :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, zespół świetny :) Uwielbiam wszystkie ich płyty, a szczególnie "Nightfall in Middle- Earth". Mało kto potrafi tak dobrze oddać klimat epickich opowieści i mitów bez przynudzania (np. "And Then There Was Silence" - ma 14 minut, a wciąga od początku do końca). Na pewno wyróżniają się wśród masy podobnych do siebie zespołów power metalowych. I wybierają nietypowe utwory na covery, m.in. "Mr. Sandman" czy "Dream A Little Dream Of Me" :D

---> dAngello: Nie "In to the ice", a "Beyond The Ice" :) Ale "Sign of the Wizard" i "Death or Glory" nie kojarzę, nagrali coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu jeden z głównych prekursorów power-metalu :) Również uwielbiam ślepego strażnika, zajmuję przodowe miejsce wśród mojej kolekcji kapel :) Co do ballady The Bard''s Song - NAJLEPSZY SONG NA ŚWIECIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2007 o 15:20, Fitz napisał:


---> dAngello: Nie "In to the ice", a "Beyond The Ice" :) Ale "Sign of the Wizard"
i "Death or Glory" nie kojarzę, nagrali coś takiego?


może tu chodzi o cover "Wizard" Uriah Heep, ale tej drugiej piosenki na pewno w repertuarze nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, niech będzie, odkopię ten temat zamiast zakładać następny ^ ^

Blind Guardian jest jednym z lepszych zespołów, które miałem okazję usłyszeć w życiu. Mam 13 (w tym roku 14) lat, a odkryłem ten zespół po przeczytaniu wywiadu z Hansim Kursch''em opublikowanego w magazynie Gitarzysta, to było jakieś pół roku temu, a najbardziej do Blind Guardiana przyciągnęła mnie tematyka ich utworów - sam jestem zafascynowany światem stworzonym przez Tolkiena, a obok "And Then There Was Silence" opowiadającego historię Wojny Trojanskiej także nie mogłem przejść obojętnie - jak ktoś już tu napisał - "wciąga od początku do końca, choć ma aż 14 minut". Wspomnę też , że przy Linkin Parku i innych podobnych zespołach rockowych, których słuchałem wcześniej, Blind Guardian jest pewnego rodzaju przełomem. Moim ulubionym alumem Strażników jest "Nightfall in Middle-Earth" , stworzony na podstawie "Silamrionu" Tolkiena, który potrafi przykuć słuchacza na ponad godzinę. Według mnie, Blind Guardianowi bliżej do muzyki symfonicznej niż do Metalu - przecież do stworzenia wspomnianego już przeze mnie "And Then There Was Silence" użyto (o ile dobrze pamiętam) 40 (!!) partii wokalu i 20 partii gitarowych, co dowodzi polifonii i złożoności tej muzyki. Ostatni album "Bardów" ("A Twist in The Myth") jest takim swoistym "powrotem do przeszłości" zespołu, z czasów "Battalions of Fear" - szybsze i "bardziej metalowe" partie gitarowe, jak i brak zwielokrotnionego głosu Hansiego odróżniają ten album od, przykładowo "A Night in The Opera". Z wypiekami na twarzy czekam także na zapowiedziany jakiś czas temu album, nagrany wraz z orkiestrą, jednak nie pojawi się on szybciej niż w 2012 roku, biorąc pod uwagę długotrwały proces produkcyjny każdego albumu przez Blind Guardiana, któremu jednak zawdzięczamy ogromny poziom ich piosenek. Poziom trudności dzieł Blind Guardiana jest bardzo wysoki, (co mogę sprawdzić, gdyż gram na gitarze) niektóre solówki są wręcz potwornie trudne (znowu wspomnę "And Then..."), a partie rytmiczne wymagające. Chciałbym jeszcze dodać, że taki, wesoły charakter metalu, jak w przypadku Strażników przemawia do mnie bardziej niż depresyjne, wręcz klaustrofobiczne piosenki z innych odmian heavy metalu.

Subiektywny wybór najlepszych piosenek Strażników:
"The Bard''s Song" (bardzo przyjemna piosenka - zarówno w odbiorze jak i w nauce)
"Mirror Mirror" (Wspaniałe dzieło)
"And Then There Was Silence" (o tym już wspominałem ;P)
"Nightfall"
"Time Stands Still (At the Iron Hill)"
"Valhalla" (Dzięki publiczności, wersja koncertowa jest o wiele lepsza od studyjnej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 11:25, hammerfall87 napisał:

pierwsze cd to był metal, swoistym powrotem do przeszłości czy to jakaś kpina ?


Chyba mnie nie zrozumałeś...

Porównywałem brzmienie zespołu z czasów "Battalions of Fear", a bardziej melodycznego brzmienia z okresu "A Night in the Opera"... Tyle!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 20:59, godrikus napisał:

> pierwsze cd to był metal, swoistym powrotem do przeszłości czy to jakaś kpina ?


Chyba mnie nie zrozumałeś...

Porównywałem brzmienie zespołu z czasów "Battalions of Fear", a bardziej melodycznego
brzmienia z okresu "A Night in the Opera"... Tyle!!


to raczej mało trafne porównanie i co to jest melodyczne brzmienie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 21:06, hammerfall87 napisał:

zastanawia czy na następnym albumie blind guardian jeszcze będzie bardziej cukierkowy.Aż
się ślinie na akie cosik


No właśnie, też mnie zastanawia co tam nam pokażą. Ale żeby cukier? Nie sądze, to nie Power Quest ;). Wydali tam niby singiel "Sacred" Do podobno słabej gry, i muszę powiedzieć że jeśli ukazałby się na płycie "A Night at the Opera" o byłoby to jak najbardziej w porządku. Niemniej, jeszcze długo na ten album poczekamy.

Zaś co do tego że "A Twist in the Myth" jest podobne do "Battalions of Fear". Nie widze tu żadnego podobieństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować