Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

No i doczekaliśmy się... ;] A czego oprócz nowej odsłony i nowych czasów? - czytajcie dalej...

Oto nadchodzi najnowsza odsłona serii Total War - Empire! (XVIII - XIX wiek)
Wreszcie doczekam się wojen napoleońskich ;P
Po kapitalnym Rome i pokazie możliwości komputerów w Medieval II zaserwowane nam zostają czasy...kolonizacji!
I co najważniejsze chyba - będą bitwy morskie! Yeah!
Z możliwością przeprowadzenia abordażu i kontrolowana go!
Będzie też przycisk OGNIA!, lub jak ktoś woli (np. ja) FIRE!!!
Twórcy zapowiadają także polepszone AI.
No i gruntowne zmiany polityczne, takie jak:
- najważniejsze w grze nie będzie już opanowanie całego świata, a najbogatszych terenów (m.in. Nowego Świata)
- handel niewolnikami (podobno zaprezentowany tak, aby nikogo nie urazić)
Dodatkowo zmiany w prowadzeniu miast oraz w sposobie walki.
Niestety spadnie znaczenie kawalerii na rzecz broni palnej...
No ale czas się zmienia, sposoby walki też ;)
Co do frakcji - narazie są nie potwierdzone, ale na pewno znajdziemy Francję i Anglię. Nie wiadomo czy można liczyć na Polskę, gdyż wiadomo jaki los nas w 1795 roku spotkał...
Podsumowując nowa odsłona serii zapowiada się smakowicie ;)

P.S. A co Wy o tym sądzicie?
P.S.2: Więcej info na www.totalwar.org.pl ;)
P.S.3: Pewnie dodatek będzie o Wojnach Napoleońskich, ale ja chciałbym coś o Piratach - tylko wtedy o jakieś pięćdziesiąt lat twórcy musieliby cofnąć akcję gry :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra decyzja. W końcu pokierujemy losami żołnierzy napoleońskich i pobijemy sie na morzach. Tylko do kiedy będziemy musieli czekać na Empire, przecież niedawno zapowiedziano Roma 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc to niezbyt lubię ten okres:/. Mam jak do tej pory wszystkie części Total War (prócz Aleksander 2 dodatku do Roma) ale sądzę że to sobie odpuszczę:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2007 o 21:30, Oskar24 napisał:

A co Wy o tym sądzicie?


Bomba! Bardzo lubię tę epokę, ale do tej pory w grach średnio wychodziło.

Co do kwestii polskich - może dadzą nie Polskę jako taką ale możliwość grania Księstwem Warszawskim. Albo ładnie to wplotą w element wojen napoleońskich :)

Co do bitew morskich - tego właśnie mi brakowało w Medievalu II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 23:09, Arar napisał:

Bomba! Bardzo lubię tę epokę, ale do tej pory w grach średnio wychodziło.

Ja też lubię, ale niepokoi mnie kwestia właśnie walk. Przewaga prochu jest jednak zbyt duża, aby mówić o różnorodności walk - w zasadzie broń palna zwycięża wszystko :( Chociaż, jeśli przyspieszą nieco kawalerie, może będzie opłacalny szturm ;D

Dnia 22.08.2007 o 23:09, Arar napisał:

Co do kwestii polskich - może dadzą nie Polskę jako taką ale możliwość grania Księstwem Warszawskim.

Wątpie, bo twórcy najpewniej mają nas (polskich fanów) w... nosie ;P

Dnia 22.08.2007 o 23:09, Arar napisał:

Albo ładnie to wplotą w element wojen napoleońskich :)

No może... Jednak naprawdę jestem na 90% pewny, iż właśnie na tym będize się opierał dodatek. A w nim bardzo możliwe będzie ujrzneie Księstwa Warszawskiego. Ale ja chciałbym Kraków :( ;P

Dnia 22.08.2007 o 23:09, Arar napisał:

Co do bitew morskich - tego właśnie mi brakowało w Medievalu II.

No i w Rome i ogólnie całej serii Total War.
Co tam same bitwy floty - do abordażu! ;P

ReWelot -
Porównujesz serię Kozacy do Total War?!?!
Może i obie serie to strategie, ale zupełnie inne - zarówno technicznie jak i schematycznie (o system rozgrywki mi tu chodzi).

stanlee - Tylko żeby te bitwy morskie im się udały... No ale jestem dobrej myśli.

Konował - Od strony historycznej to lubię, ale jak wspomniałem - rozpoczyna isę tu era broni palnej. Chociaż, może wprowadzą muszkiety u francuzów.
A fizylierzy austriaccy będą? ;D

BTW: A co zostanie nam zaserwowane w bitwach historycznych?
Może Bitwa pod Racławicami?;P
A tak jak już o powstaniu Kościuszkowskim - to chętnie bym zagrał w taką kampanie (coś w stylu rozwiązania z nadchodzącego Kingdoms) ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 23:34, Patryk R napisał:

Ech nienawidzę tego okresu. Wolę bitwy w starożytności, a i średniowieczne są niezłe. Dla mnie
i tak Rome będzie najlepszą częścią serii.


Jak wspomniałem - historycznie nawet lubię ten okres. Ale era prochu mi jakoś specjalnie nie leży...
A Rome również najprawdopodobniej pozostanie moją ulubioną częścią serii - a to dlatego, że ma wspaniały klimat, a dodatkowo czasy Imperium Rzymskiego to mój ulubiony okres historyczny ;)
Średniowiecze też lubię, a screeny Krzyżaków z Kingdoms mnie powaliły - szczególnie wygląd Krzyżaków (te hełmy!).
Empire i tak kupię - dla samej możliwości abordażów - warto! ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam też jako okres historyryczny wole starożytność, ale moim zdaniem XVIII wiek bardziej nadaje się do tej serii, i ciekawsza może być walka w koloniach niż w Europie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech...wybrali okres którego akurat nie lubię.Ale przynajmniej będą bitwy morskie.IMO powinni sobie odpuścić ten tytuł i poświęcić swój czas na Total War od starożytności do naszych czasów czy nawet dalszej przyszłości.Każdemu by odpowiadało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 11:06, Master J napisał:

Ech...wybrali okres którego akurat nie lubię.Ale przynajmniej będą bitwy morskie.IMO powinni
sobie odpuścić ten tytuł i poświęcić swój czas na Total War od starożytności do naszych czasów
czy nawet dalszej przyszłości.Każdemu by odpowiadało:)

Jeśli już to nie od starożytności tylko od początku średniowiecza - starożytne imperia upadły i niewiadomo jak by się rozwinęły, poza tym jak zrobić odkrycia? Standardowe ulepszenia jak z RTSów działające na całe państwo? Czy może tak jak w poprzednich częściach oczekiwanie na proch do pewnego roku sztucznie zwiekszające długość gry? Moim zdaniem taka gra byłaby za trudna do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 11:06, Master J napisał:

Ech...wybrali okres którego akurat nie lubię.Ale przynajmniej będą bitwy morskie.IMO powinni
sobie odpuścić ten tytuł i poświęcić swój czas na Total War od starożytności do naszych czasów
czy nawet dalszej przyszłości.Każdemu by odpowiadało:)


E, nie wyszło by takie coś :/
Jeśli rozgrywka miałaby mieć około 1000 tur to na pewno pojawiała by się masa błędów :/
Ja w zasadzie to liczyłem na Rome II, no ale może po Empire. Tylko żeby nie doszło do tego, że zaserwują nam potem pozycje o I i II Wojnie Światowej - mamy już przecież Company of Heroes ;D

azur65 - a ja wiem... mam mieszane uczucia - bo wiadomo, ze Nowy Świat będzie prosty do pokonania z bronią palną (taką mocną, nie arkebuzerami jak w M2). Chociaż pamiętam jak Szkocją najechałem na Amerykę pod koniec gry i i zdobyłem pierwsze miasto. Okazało się, że tamten garnizon co tam mieli to było nic. Wysłali takie posiłki, że musiałem uciekać moimi dwoma armiami (z najlepszą kawalerią, templariuszami, piechotą, armatami i arkebuzerami) do zajętego miasta i rozpaczliwie się bronić...
Jednak sa skubańce - trzeba przyznać.
BTW: Chodzi mi o Azteków ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też obawiam się o jakość gry, jednak cieszę się, że charakter gry zostanie nieco zmieniony. Całkiem niedawno kupiłem sobie Medievala II i po prostu nie chce mi się go skończyć (po prostu wieje nudą, przynajmniej na razie). Ale bitwy morskie mogli wprowadzić już w Rome, a co dopiero Medievalu II, gdyby po prostu posłuchali głosów fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To będzie cudowna gierk. Grałem w shoguna, grałem w medievala, grałem w roma, grałem w medieval II i teraz czekam z niecierpliwością na nową odsłonexD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie Polska!
CA (Creative Assembly) zaprzeczyło plotce, że nasz kraj bedzie w grze częścią Niemiec.
Więc ujrzymy podczas rozgrywki Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Więc już wiem, jaką frakcją grac na początku.
Tylko ciekawe jak to będzie - czy zobaczę Poniatowskiego, będzie można stworzyć KEN (Komisję Edukacji Narodowej), wydawać gazety itd.
I co najważniejsze - czy dostaniemy możliwość wszczynania powstań (no i czy będzie Kościuszko)? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 19:45, Oskar24 napisał:

Będzie Polska!
CA (Creative Assembly) zaprzeczyło plotce, że nasz kraj bedzie w grze częścią Niemiec.
Więc ujrzymy podczas rozgrywki Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Więc już wiem, jaką frakcją grac
na początku.
Tylko ciekawe jak to będzie - czy zobaczę Poniatowskiego, będzie można stworzyć KEN (Komisję
Edukacji Narodowej), wydawać gazety itd.
I co najważniejsze - czy dostaniemy możliwość wszczynania powstań (no i czy będzie Kościuszko)?
;D


Tylko, że teraz mówisz o czymś co będzie praktycznie pod koniec gry. Moim zdaniem to bardzo dobrze, że Polska będzie w E:TW, ale obawiam się, że zrobią z nas cieniasów, biedny zacofany kraik, którego elitarna jednostką będą kosynierzy(Niemcy już sie na forach wykłócają, że ułanów powinny mieć Niemieckie), a tak poza tym to Polska będzie nacją niegrywalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 19:45, Oskar24 napisał:

Będzie Polska!
CA (Creative Assembly) zaprzeczyło plotce, że nasz kraj bedzie w grze częścią Niemiec.
Więc ujrzymy podczas rozgrywki Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Więc już wiem, jaką frakcją grac
na początku.
Tylko ciekawe jak to będzie - czy zobaczę Poniatowskiego, będzie można stworzyć KEN (Komisję
Edukacji Narodowej), wydawać gazety itd.
I co najważniejsze - czy dostaniemy możliwość wszczynania powstań (no i czy będzie Kościuszko)?
;D

zobaczymy jak to będzie ale nie wierzę że Polska będzie jakimś małym ,,egzotycznym'''' państewkiem, któym będziemy mogli rządzić dopiero przed rozbiorami, albo w ich trakcie(tzn.że od razu będziemy walczyć a nie zarządzac)/ogolnie jesli dostaniemy możliwość zagrania Polska w roku gdzies tak okolo 1730,40czy nawet 50 to ok.Ale jak dopiero pod koniec XVIII wieku to bedzie kit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie, jakie jednostki dostanie Polska? Technicznie byliśmy zacofani, dominowała jazda. Pewnie dostaniemy Husarie, Pancernych,cienkich muszkieterów, Kawalerie Narodową i może kosynierów. jakie jeszcze jednostki wg. was mogłyby się znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 21:56, bart-91 napisał:

A jak myślicie, jakie jednostki dostanie Polska? Technicznie byliśmy zacofani, dominowała jazda.
Pewnie dostaniemy Husarie, Pancernych,cienkich muszkieterów, Kawalerie Narodową i może kosynierów.
jakie jeszcze jednostki wg. was mogłyby się znaleźć?

Raczej niewiele więcej co wymieniłeś:]. Standardowo dostaniemy to co reszta + może 1-3 jednostki specjalne. W najgorszym wypadku nie dostaniemy żadnej specjalnej jednostki:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować