Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2005 o 21:36, RobeN napisał:

wyłączenie FastWrites w BIOSie.


Ok dzięki za odpowiedź. Ten zabieg postaram się wykonać jak najszybciej, niestety obawiałem się reinstallu - no ale cóż jak trzeba to trzeba, bo karta chodzi gorzej niż moja stara - a nie wydawałem kasy po to żeby nie uświadczyć zmian na lepsze w grafice... niestety na ten zabieg mój komp będzie musiał poczekać z jakieś 2-3 tygodnie, zanim znajdę chwilkę wolnego czasu. Pierwszy rok studiów (mimo że trwa dopiero tydzień) już mnie zabija :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 21:36, RobeN napisał:

>/.../
Niee...
Tu raczej chodzi o to, że przy takim przejściu trzeba usunąć wszystkie zmiany jakie stare sterowniki wprowadziły do systemu.

/.../
Skoro tak mówisz, to pewnie tak jest, uznaję Twój autorytet w tej dziedzinie. Ja nadal jestem słaby, ale ostatnio powgrywałem sobie kilkanaście razy sterowniki ATI, z tym, że po pierwszym, trochę nieudanym, to odinstalowywałem, czyściłem DiverCleanerem i jeszcze przed instalacją nowych uruchamiałem WinDoctora z narzędzi Nortona. Być może dałoby to jakiś pozytywny efekt przy przejściu z ATI na nVidię, bo, podobno, WinDoctor kasuje zbędne wpisy w Rejestrze. Co do szybkości w grach, to nie mam zdania, ale podtrzymuję, że Catalyst 5.3 to chyba ostatnia "pełna" wersja, następne są robione dla najpopularniejszych rozdzielczości, a te mniej popularne są olewane. Być może na wyjściu analogowym monitor LCD zachowywałby się inaczej, ale skoro mam kabel DVI to go używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KrzysztofMarek

Znów brak guzików Odpowiedź...


Tak. Kombinacja DC i WinDoctor (lub innego programu do skanu rejestru) to bardzo dobre wyjście. Choć czasami nie poradzi sobie ze wszystkimi problemami. Jeśli zmiana dotyczy klucza potrzebnego to WDoc go nie usunie a drugi sterownik może pozostawiać go w wersji Defaultowej (nie wiedząc, że został zmieniony przez poprzednika). Niestety ATI i nVidia mają dość różne rozwiązania konfiguracyjne.
Zresztą podobnie jest po zmianie płyty głównej. Nawet przywrócenie Podstawowych Sterowników przed dokonaniem przesiadki nie zawsze daje 100% wydajności komputera. A czasem nawet skutkuje BSODami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 22:29, RobeN napisał:

KrzysztofMarek

Znów brak guzików Odpowiedź...

Ha! Jestem z siebie dumny, raz jestem lepszy od Ciebie. Poradziłem sobie prosto z brakiem guzika odpowiedź: zmieniłem ustawienia i przycisk się pojawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 23:16, KrzysztofMarek napisał:

Ha! Jestem z siebie dumny, raz jestem lepszy od Ciebie.
Poradziłem sobie prosto z brakiem guzika odpowiedź: zmieniłem ustawienia i przycisk się pojawił.



Tzn. na formę komentarzy??? Mi się tamta nie podoba. Dlatego nawet nie próbowałem czy to coś zmienia.
Czy może ustawienia przeglądarki???


Już sprawdziłem. Zmieniłeś na Styl Komentarzy. Ja takiego nie chcę. Pomęczę się najwyżej do momentu naprawy usterki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 00:04, RobeN napisał:

>/.../
> Poradziłem sobie prosto z brakiem guzika odpowiedź: zmieniłem
ustawienia i przycisk się pojawił.

/.../
Zmieniłem jednorazowo, potem powróciłem do starych/nowych ustawień. Też uważam, że ten jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 16:02, Olamagato napisał:

> W poście powyżej zgubiłem kropkę, prawidłowy adres to:
> http://www.nvision.pl/content.php?article.72
Te karty
bądą się nazywać X1800 czy XI800 (rzymskie 11 i 800 albo 10 i 1800)?
Bo jedni piszą tak, a inni inaczej.


Raczej X 1800. Swoje przypuszczenie opieram na tym, że w Komputroniku "prawie jest dostępna" karta X 1300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 16:12, KrzysztofMarek napisał:

Raczej X 1800. Swoje przypuszczenie opieram na tym, że w Komputroniku "prawie jest dostępna" karta X 1300



I dobrze myślisz to jest faktycznie X 1800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może ma już nowego Radeona??? Chciałbym porównać go do mojej karty.
Nie interesują mnie za bardzo testy profesjonalne tylko odczucia i praktyczne testy dla graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie! mam karte graficzna NVIDIA RIVA TNT2 czy to jest dobra karta?? za ile maona ja sprzedac?? i co to wogule jest za karta?? (to byly trzy pytania ale mysle ze niesprawi wam to klopotu) =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 15:55, Matrix14 napisał:

mam takie pytanie! mam karte graficzna NVIDIA RIVA TNT2 czy to jest dobra karta??

Kiedyś to była dobra karta. Ale to było bardzo, bardzo dawno. Jakieś 5-7 lat temu.

Dnia 17.10.2005 o 15:55, Matrix14 napisał:

za ile maona ja sprzedac??

Hmmm. Mi by było wstyd oddać ją za darmo do sierocińca bo nie chciałbym, żeby jakieś bardziej świadome dziecko złorzeczyło na mnie. ;)

Dnia 17.10.2005 o 15:55, Matrix14 napisał:

i co to wogule jest za karta??

Na poważnie - dzisiaj nadaje się praktycznie tylko do komputera jako "jakakolwiek karta". Windows się na tym uruchomi (nawet XP jeżeli włożymy tą kartę do średnio starej płyty AGP x1/x2), ale o komfortowym pograniu w gry nowsze niż sprzed 3 lat, to niestety można pomarzyć. Jest to karta wcześniejsza niż GF 4 MX, wcześniejsza niż GF 2, wcześniejsza i wolniejsza nawet niż Geforce 256.

Można jej używać do gier, ale praktycznie tylko grach i na komputerach z 1999 roku lub wczesniejszych. Trzeba bardzo uważać aby nie włożyć tej karty do nowszej płyty głównej z AGP x4/x8 1,5V bo można spalić sobie komputer oraz kartę (i cokolwiek innego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 16:42, Dark_Kai230 napisał:

Uważam, że to dobry tmat do zadania mojego pytanka :) Jak odblokować vetexy/potoki?

W karcie o którą pytasz czy w ogóle? Bo jeżeli to pierwsze to na GF6600GT nie ma takiej możliwości. Procesor karty ma 8 potoków pikseli, 4 jednostki verteksów i ani jednego więcej.

Dnia 17.10.2005 o 16:42, Dark_Kai230 napisał:

Za tą cenę - stanowczo NIE. Karty tej klasy są warte dzisiaj (moim zdaniem) nie więcej niż 600 zł.
I za taką cenę można normalnie kupić tą karte w sklepach internetowych. W niektórych sklepach karty dokładnie takie same (technicznie) można już znaleźć za 560 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 16:42, Dark_Kai230 napisał:

Uważam, że to dobry tmat do zadania mojego pytanka :) Jak odblokować vetexy/potoki ? Czy
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18952 to dobry wybór ?

---> Mam ten sam model, tylko że z wentylatorem i sprawuje się bardzo dobrze. Swobodnie udało mi się ją podkręcić do 575/1150, dalej nie próbowałem, zresztą chodzi teraz na normalnym 500/1000 bo więcej mi niepotrzebne to po co ją męczyć ;-) Gry chodzą dobrze, instalacja bezproblemowa, tyle że ja dałem za nią kilka miesięcy temu w zwykłym sklepie u mnie w Radomiu 609zł ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - za ile sprzedam GF4 MX 440 64MB ? Chcę go sprzedać, bo mam dwa kompy - do jednego wrzucam GF6600GT, następnie przekłądam Radka 9200 do tego PCta i zostaje mi GF4. Za ile sprzedam także zasilacz 350W ( wiem, że nie ten temat, ale tak przy okazji :)) najlepiej razem chyba sprzedać no nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować