Zaloguj się, aby obserwować  
Mariolka4

.::Gothic::. (muzyka) [M]

8 postów w tym temacie

Co sądzicie o gotyku?Słuchacie muzyki gotyckiej, uważacie się za gotów?Jakie jest Wasze zdanie na temat Gothic Rocka i Gotów?Napiszcie wszystko co sądzicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2005 o 21:24, Mariolka4 napisał:

Co sądzicie o gotyku?Słuchacie muzyki gotyckiej, uważacie się za gotów?Jakie jest Wasze zdanie
na temat Gothic Rocka i Gotów?Napiszcie wszystko co sądzicie :)


od czasu do czasu słucham - czemu nie, goci jeśli potrafią śmiać się sami z siebie są w porządku (zasadę tą stosuję do wszystkich - łącznie z sobą), niemnij dla mnie 1. miejsce ma Heavy Metal ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwny temat ale sympatyczny. Ale ja Gotyk uznaje wyłącznie w pewnej znanej grze. Gothic Rocka nie słucham. O Gotach też sie nie wypowiem bo żadnego nie spotkałem :]. Ale styl architektoniczny to im się udał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a sądziłem że to topic o pewnej grze, a tu miła niespodzianka.
słowao Got oznaczało kiedyś to samo co barbarzyńca (stąd styl gotycki - styl barbarzyński) przynajmniej tak chcieli ''wielcy Rzymianie" (zrówno co od Republiki a także później ci od papieża (ale to bardzo krótko)
nie wiem moze sie myle, ale tak słyszałem i jakby ktoś mnie "naprowadził" na dobry tor to bede wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 18:32, Arar napisał:

a sądziłem że to topic o pewnej grze, a tu miła niespodzianka.
słowao Got oznaczało kiedyś to samo co barbarzyńca (stąd styl gotycki - styl barbarzyński)
przynajmniej tak chcieli ''wielcy Rzymianie" (zrówno co od Republiki a także później ci od
papieża (ale to bardzo krótko)
nie wiem moze sie myle, ale tak słyszałem i jakby ktoś mnie "naprowadził" na dobry tor to bede
wdzięczny.


To było tak, że jeszcze nie nazwane style architektoniczne, zostały podzielone w epoce renesansu. Ludzie w tamtym okresie, utozsamiali się z ludźmi z czasów Rzymian, a więc tamtem porządek nazwano Romańskim, a oni swój nazwali Renesansowym. Jednak pomiedzy był styl, który nie mógł zostać zaliczony do żadnych z tych porządków, a to co nie pasowało do ich wytworów(mieli poczucie wyższości czy coś w tym rodzaju) było barbarzyńskie, więc przypasowano go do barbarzyńskeigo plemiona Gotów (których uważano za wyjatkowo mało cywilizowanych) i dlatego tak nazywa się ten styl architektoniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czym się różni tak zwany Metal od typa słuchającego Gothic no i czym sie róźni muza bo nie widze zbytnio różnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować