Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Nie wiem co mam już robić. Posiadam technologię szpiegowską poziom 4 a mój kumpel poziom 2. Ciągle mnie szpieguje i ciągle jego sondy wracają nieuszkodzone. Jak się zabezpieczyć przed szpiegowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam, bo skonczyłe grać jakieś 3 miesiaće temu, to sprawę załatwiała flota na orbicie,
ano ale ktoś może spróbować Ci to zezłomować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. A czy jeżeli zbuduję np. myśliwiec to on automatycznie po zakończeniu budowy leci na orbite, czy w jakiś sposób trzeba go tam wysłać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogame...tja, każdy coś o niej słyszał, wielu grało. Ale prawie każdy po pewnym czasie rezygnuje, zostają tylko sami fantatycy. Sam grałem krótko. A czemu? Ponieważ gra po pewnym czasie robi się nużąca, a poza tym trzeba mieć na nią cholernie dużo czasu, to nie GW które możemy sobie odpalić nawet co dwa, trzyd ni i nic strasznego się nie dzieje. A tutaj, możemy być pewni, że ktoś nas zjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 15:40, Norbi.7 napisał:

a mozna zbierac szczatki innego kolesie a jesli tak to jak ?

Można. Wysyłasz recykler na współrzędne tej planety tylko wybierasz nie "Planeta" tylko "PZ" (pola zniszczeń).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 15:54, Norbi.7 napisał:

a jak zniszcze planete kolesia to musze zbierac po jego pklanesie szczatki ?

Nie ma możliwości zniszczenia czyjejś planety. Możesz tylko zniszcyć własną kolonię.

---> Tomi. Tak. Wszystko latające co zbudujesz od razu jest na orbicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 13:29, Tibor napisał:

Ogame...tja, każdy coś o niej słyszał, wielu grało. Ale prawie każdy po pewnym czasie rezygnuje,
zostają tylko sami fantatycy [...]


Gram raczej krótko, bo tak jakoś od miesiąca... I już zaczynam mieć dosyć... Na jednym UNI wszystko idzie w miarę dobrze, ale... Powoli zaczyna mnie to męczyć. Jeżeli nie ma człowiek możliwości spędzenia przy niej 3/4 dnia to po pewnym czasie jest skazany na bycie farmą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 13:52, Wodzasty napisał:


Gram raczej krótko, bo tak jakoś od miesiąca... I już zaczynam mieć dosyć... Na jednym UNI
wszystko idzie w miarę dobrze, ale... Powoli zaczyna mnie to męczyć. Jeżeli nie ma człowiek
możliwości spędzenia przy niej 3/4 dnia to po pewnym czasie jest skazany na bycie farmą...


Otóż to, mój kumpel z lo potrafił całe popołudnia spędzać przy tej grze, potem sprawdzać w nocy czy go ktoś nie atakuje tudzież włączyć jakąś budowę no i obowiązkowo rano przed wyjściem do szkoły. O flotsejwach nie wspomnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 16:34, Norbi.7 napisał:

czy jest cos takiego ze do 200 ptk. jest jakas "darmowa ochrona" dla początkujących [brat mi tak mówił]

Jest zasada, że nie może cię atakować nikt kto ma więcej niż 5x więcej punktów. To oczywiście działa też w drugą stronę to znaczy że ty również nie możesz atakować nikogo kto ma 5x mniej punktów od ciebie. Jest to zasada nobprotekcion.
(Najlepiej to widać na mapie galaktyki. Niektórzy są zaznaczeni czerwonymi lub zielonymi kolorami)
Ta zasada przestaje obowiązywać gdy przekroczysz 5 tys. punktów. Wówczas może cię atakować każdy.
Jesli masz 200 pkt. to nie mogą cię atakować gracze, którzy mają aktualnie pow. 1000 pkt.
Gdy zaczynasz, to nie może cię zaatakować praktycznie nikt. Bo jeśli masz np. około 20 pkt, to mogliby atakować tylko gracze do 100 pkt., a tacy z reguły nie mają jeszcze żadnej floty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze niedwano grałem na ogame;) na pl i org ale zrezygnowałem bo znudziło mi sie ogladanie raportów ataków o 5.20 rano:P ale trzeba przyznac ze gra strasznie wciaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurna no :( Nie wiem co mam robić już....

Zbudowałem 11 ciężkich myśliwców. Mam dużo wieżyczek. Posiadam także małą powłokę ochronną i ten kumpel nadal mnie szpieguje. Co mam robić?! Jak się zabezpieczyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 19:28, Tomi_323 napisał:

Zbudowałem 11 ciężkich myśliwców. Mam dużo wieżyczek. Posiadam także małą powłokę ochronną
i ten kumpel nadal mnie szpieguje. Co mam robić?! Jak się zabezpieczyć!

Nie ma możliwości zabezpieczenia się przed szpiegowaniem!
Podnoś swój poziom szpiegowski, to będzie coraz mniej widział. Jeśli będziesz miał dużo lepszy od niego poziom, to zobaczy co najwyżej surowce.
Albo zagroź mu, że jak jeszcze raz wyśle satelitę szpiegowskiego to go najedziesz. Może poskutkuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 23:27, Qurak napisał:

Ja jeszcze niedwano grałem na ogame;) na pl i org ale zrezygnowałem bo znudziło mi sie ogladanie
raportów ataków o 5.20 rano:P ale trzeba przyznac ze gra strasznie wciaga


Ano wciąga... Tyle, że faktycznie jak siadasz rano i czytasz, że o 4 nad ranem zrobili ci jesień średniowiecza, to trochę zaczyna denerwować... Ja np. miałem spokój przez dłuugi czas... aż osiągnąłem 5000 punktów...:( Teraz mam znowu jakieś 3000...:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2006 o 10:57, Wodzasty napisał:

Ja np. miałem spokój przez dłuugi czas... aż
osiągnąłem 5000 punktów...:( Teraz mam znowu jakieś 3000...:))


Znam to... gra(-łe-)m na Uni 31... Luzik, wszystko cacy, prawie 2k punktów (nie śmiać się, to był mój pirwszy raz), aż tu nagle jakiś lolek mnie zaatakował niczym czołg (z nienacka), rozpierniczył całą flotę (a była duża!!!), której zapomniałem wysłać w podróż...
Mała tragedia :( ! I odechciało mi się grać :/ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2006 o 11:27, MonkOfWar napisał:

Mała tragedia :( ! I odechciało mi się grać :/ !


Znajomy ma dostęp do netu tylko w domu, a że pracuje niekiedy obrzydliwie długo to i nie za bardzo jak miał kontrolować postępy... No i właśnie się był wk... zdenerwował i zlikwidował konto, bo za każdym razem jak wracał do wigwamu i odpalał komputer to zaczynał od nowa...
Na krótką metę jest to przyjemna rozrywka... No, chyba, że ktoś ma naprwdę w diabły wolnego czasu...

PS, czy jeżeli atakując w związku (UNI 36) zawracam swoją flotę to sojusznicza też zawraca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2006 o 13:13, Wodzasty napisał:

PS, czy jeżeli atakując w związku (UNI 36) zawracam swoją flotę to sojusznicza też zawraca?


Jeśli dobrze pamiętam (wyczytane gdzieśtam, bo w grze do takiego etapu nawet nie doszedłem), to zawraca tylko część floty należąca do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy jak jest np. "lekkie działo laserowe" i ma 10 szybkich dział do Niszczyciela, krążownika i gwiazdy śmierci tz. że
ono strzela tylko do tych statków ? [wiem ze to głupie brzmi ale wole sie upewnic]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować