Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2007 o 00:16, Mac Cry napisał:


Nie, nie i jeszcze raz nie dla Komputronika. Oni mają ceny z kosmosu, to chyba najdroższy sklep w Polsce. Poszukaj monitorka przez skąpca, czy ceneo, znajdziesz go na pewno dużo taniej niż w Komputroniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 21:36, Doreczek napisał:

Jaki monitor LCD polecacie 19" ? Cena do 700 zł


Ja na Twoim miejscu, dołożyłbym stówkę i kupił BenQ FP93GP, który jest na matrycy MVA. Kontrast 1300:1, kąty 178/178, czas reakcji = 8 ms (GTG). Aktualna cena = 814 zł (Apollo). Ponadto, w zestawie z tym BenQ dostajesz kabel DVI.
Sam taki posiadam. Mam też inną 19-kę na matrycy TN i mogę powiedzieć, że różnica między TN i MVA jest ogromna, oczywiście na korzyść MVA. W tej cenie nie kupisz nic lepszego. Polecam z własnego doświadczenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hi. jako ze w temacie o upgradzie kompa nikt mi nie pomogl pisze tu
kupuje nowego kompa i zostala mi kwestia monitora, niestety nie znam sie na tym komplenie, a nie bede mial mozliwosci wymiany itp. chce kupic monitor na jakis rok bo pozniej znowu kupuje kompa (chyba) i tez calkiem nowy monitor. wiec oczywiscie bedzie to lcd. 17 albo 19 bez roznicy moze byc 17 z lepszymi parametrami niz 19. wazne zeby rozdzielka natywna byla 1280x1024 wiec niechce panoramy. cena max 200$ i tylko jakis monitor z tego sklepu www.newegg.com no moze 250$
monitor bedzie przeznaczony glownie do grania w FPS (CoD4) wiec jakis monitor na ktorym nie bedzie tego smuzenia czy co tam moze byc nie wiem niezna sie na tym do tej pory mialem crt lg. ale crt jest za ciezki zeby go przewiezc do mnie, wiec musze brac lcd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam- noszę sie z zamieream kupna monitora LCD. Tak jak kolega napisał wyzej ja równiez nie jestem mistrzem w dziedzinie Monitory. Otóz chce kpić monito do 900-950 zł. Jaki polecacie, moze byc panorama, wielkosc do 22". Mam na oku Monitor Samsung 223 Bw, wiem ten monit. jest drozszy ale wydaje mi sie dobry [brat mi go poleca bo ma sklep komputerowy]. Co polecacie?? Aha i interesuja mnie głównie maki LG, Samsung, NEC. Moze za ta cene jest cos lepszego od samsunga 223 bw?? Napiszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 18:08, cooper232 napisał:

/.../[brat mi go poleca bo ma sklep komputerowy]. /.../

Brat chyba by Cię w konia nie robił?
No to zapytaj Go o monitor 1920x1200 go gier. Dlatego 1920x1200, bo taką rozdzielczość będzie miała telewizja HD, a pewnie kiedyś dokupisz do komputera kartę telewizyjną. Jak do gier będzie dobry, to do telewizji na pewno też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie ja też zakupiłem sobie niedawno monitor nowy 19" LG Flatron L194WS-SF I Nie powiem , panoramicznego za taką cene i dobrymi parametrami nie znajdzie się .
http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=search&page=1&modelCategoryId=05010202&categoryId=05010202&parentId=05010 2&modelCodeDisplay=LCD+L194WS&model=NOTHING

I nie narzekam , monitor spełnia moje wymagania , tylko trudno się nim nawiguje , przyciski są ukryte z tyłu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wróciłem z Niemiec z Eizo S1901 i musze przyznać, że wszystkie pozytywne komentarze jakie słyszałem na jego temat sa w pełni prawdziwe :)

Wspaniałe 19" cacko :P Odwzorowanie kolorów świetne, czas reakcji w normie (brak jakichkolwiek smużeń), czujnik jasności (dostosowuje jasność monitora do natężenia oświetlenia w pomieszczeniu - nie razi po oczach) , proste estetyczne wykonanie ...

Zainteresowanych odsyłam tutaj: http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Eizo/SlimEdge__profesjonalne_zastosowania_biznesowe/19_/19_Eizo_S1901SHB_black/pe lny,id,31905/

W Polsce jest gdzies o 2-3 stówki droższy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ostatnimi czasy noszę się z zamiarem zakupu monitora LCD.
W związku z tym chciałbym się Was zapytać, jakie monitory osobiście polecacie ?
Pewne założenia : planowałbym zakup monitora 19'' , niepanoramicznego, powiedzmy tak w rozsądnej cenie ;-) ... ok 800-900 zł.
Jeśli chodzi o firmy, to tak zapewne coś od LG albo ewentualnie Samsunga.
Jeśli można, prosiłbym bardzo o jakieś konkretne nazwy modeli, które Waszym zdaniem są godne polecenia.
Z góry dziękuję za wszelkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem kupna LCD ale nie wiem jeszcze jakiego, polecicie coś konkretnego? (myślałem o monitorach firmy Eizo albo iiyama). Chodzi o 19 i tak do okolo 1100~1200zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym monitorze z Avansu, który reklamują w Tv? Firma to jak dobrze pamiętam - Gateway. Jaki to model, niestety nie wiem, ale na ich stronie są tylko dwa z tej firmy (strona 38, wyszukiwanie wg marki jak pamiętam... ). Monitor ma mi służyć do zwykłej pracy, czasem do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam monitora za maksymalnie 900zł, 19" o rozdzielczości 1280x1024. Monitor ma służyć przedewszystkim do grania, proszę o jakieś porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować