Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2008 o 15:47, krzykos napisał:

Mam pytanie czy kupic mam monitor LCD czy Panoramiczny. Musi byc dobry do gier i cena ok.1200zł
co byscie radzili

Źle postawiłeś pytanie. Każdy monitor może być panoramiczny. LCD też może być panoramiczny.
Nie ma ścisłej reguły, ale zwykle monitory mają stosunek wysokości do szerokości jak 3:4. Jak są szersze, to nazywa się je panoramicznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 15:47, krzykos napisał:

Mam pytanie czy kupic mam monitor LCD czy Panoramiczny. Musi byc dobry do gier i cena ok.1200zł
co byscie radzili


Osobiście zdecydowałem się na LG 19" LCD L1972H-PF - jest to 3:4. Panorama przy 19 calach średnio sprawdza się przy oglądaniu filmów, no i może być problem przy starszych grach z rozdzielczością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, szukam najtańszego dobrego monitora biurowego (do grania służyłby sporadycznie). nie mam konkretnych wymagań odnośnie rozdzielczości i przekątnej ekranu a na matrycach się nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Od ponad 10 lat działałem na 16 calowym monitorze Samtron (Samsung). Kineskopowy oczywiście. Dziś kupiłem sobie Nec''a 19 cali. I teraz pytanie czy karta graficzna ma coś do gadania i jeśli ma czy będą jakieś problemy jeśli mam GeForce 7300 GT a zalecana rozdzielczość to 1280 na 1024. Czy będzie można działać na innych rozdzielczościach (niższych). Pytam bo monitor który posiadałem to był mój pierwszy i dopiero teraz zamieniam. Nie interesowałem się nimi i teraz za dużo o nich nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam dość dziwne pytanie. Jak przesyłany jest w laptopach obraz do monitora laptopowego? Cyfrowo czy analogowo ? Tzn chodzi mi głównie o to, czy jakość jest taka jak by był połączony przez DIVI czy przez D-SUB. Czy zdarza się tak i tak, i to zależy od zamontowanego wyświetlacza? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam monitora typowo dla gracza.
Tylko nie wiem jaka przekątna byłaby lepsza
19'' czy 20.1''. Byłem bardziej nastawiony na 20.1,
ale jak zobaczyłem ten obrazek to trochę mnie ugasiło...
Jaki lepiej wziąć?
Bo teraz mam 17' i nie chciałem wymieniać
monitora do dokładnie takiej samej wysokości...

20080202152354

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 15:23, lordrafalf napisał:

Szukam monitora typowo dla gracza.
Tylko nie wiem jaka przekątna byłaby lepsza
19'' czy 20.1''. Byłem bardziej nastawiony na 20.1,
ale jak zobaczyłem ten obrazek to trochę mnie ugasiło...
Jaki lepiej wziąć?
Bo teraz mam 17'' i nie chciałem wymieniać
monitora do dokładnie takiej samej wysokości...


Wszystko zalezy od tego ile masz gotówki, 1000zł? 1400? 2000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie szukam dobrego monitora do grania, wielkość od 19 do 22 cali cena nie gra roli. 22 calowe z tego co się orientuję maja wszystkie matryce TNT czyli nie za dobrze. Czekam na Wasze probozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2008 o 22:24, Chilid napisał:

Witam serdecznie szukam dobrego monitora do grania, wielkość od 19 do 22 cali cena nie
gra roli. 22 calowe z tego co się orientuję maja wszystkie matryce TNT czyli nie za dobrze.
Czekam na Wasze probozycje

Wejdź na LCDYou.pl, tam możesz wybierać według Tobie znanych kryteriów. Skoro cena nie gra roli, to wybierz Eizo, najlepsza jakość i pięcioletnia gwarancja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2008 o 22:47, KrzysztofMarek napisał:

> Witam serdecznie szukam dobrego monitora do grania, wielkość od 19 do 22 cali cena
nie
> gra roli. 22 calowe z tego co się orientuję maja wszystkie matryce TNT czyli nie
za dobrze.
> Czekam na Wasze probozycje
Wejdź na LCDYou.pl, tam możesz wybierać według Tobie znanych kryteriów. Skoro cena nie
gra roli, to wybierz Eizo, najlepsza jakość i pięcioletnia gwarancja...

LCDYou.pl coś adres się nie zgadza;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu i twórca tego tematu musi się odezwać ;). Tym razem chcę kupić ten monitor:
http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Monitory_w_proporcjach_16_10_panora miczne_/20_22__rozdzielczosc_1680_x_1050_/Belinea/22_Belinea_2225_S1_W/pelny,id,3755 1/

Czytałem tego jednego komentarza, jest pozytywny, ale tylko jeden. Chce się jeszcze Was spytać. Będzie dobry? Jest opłacalny?


Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor Asus''a 19" VW191s. Problem występuje gdy chcę zmienić rozdzielczość w grach. Optymalne ustawienie rozdzielczości tego monitora to 1440x900 i na takim działa dobrze. Gdy jednak chcę zmienić na niższą (tak jak w monitorach "kwadratach" np.: z 1024x760 na 800x600) to obraz się przesuwa w lewo i pół obrazu nie widzę. Sterowniki mam do karty najnowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ > Gdy jednak chcę zmienić na niższą (tak jak w monitorach "kwadratach" np.: z 1024x760

Dnia 10.02.2008 o 14:43, KamcioBoy napisał:

na 800x600) to obraz się przesuwa w lewo i pół obrazu nie widzę. /.../

Nie znam tego monitora, więc nie jestem pewien, czy dobrze Ci poradzę: poszukaj przycisku "auto". Po naciśnięciu monitor powinien automatycznie dostosować obraz. Jeśli nie, to poszukaj w menu, tam jest na pewno opcja przesuwania obrazu w górę i w dół, w prawo i w lewo. Będziesz mógł przesunąć obraz. Jest jeszcze jedna, mniej prawdopopdobna sprawa: może monitor posiada własne sterowniki, w takim przypadku powinieneś je wgrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś lub miał kiedyś do czynienia z modelem Samsung 20" LCD SM 206BW? Chcę go kupić...
Poczytałem kilka opinii w necie i wydaje się kuszący.
Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wstępie zaznaczam, że nie znam się na sprzęcie :)

A więc moje pytanie: Czy kupując monitor muszę go dopasować do karty graficznej? Jeśli tak, to szukam w miarę dobrego monitora LCD 19" lub 20" a moja karta graficzna to GForce FX 5200. Da się coś znaleźć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować