Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

A więc kto przestrzega PEGÓW ? Lub każdej innej formy kwalifikacji wiekowej gier komputerowych .

Prosze mnie nie odsyłać do innych tematów o PEGI bo znalazłem te i prowadzone tam rozmowy są na inny temat .

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=9480&tpage=1 - "Pegi- od którego roku życia można grać w jakąś gre, czy aby to się sprawdza?"

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15408#u_180 - "PEGI - zwykły marketing, czy ochrona ? "

Proszę bez postów w stylu : " Przestrzegam te do 16 lat bo tyle mam! :D " Piszesz tak lub nie i powód . Prosze moderatorów o traktowanie takich postów jako spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinien być ban za tworzenie głupich tematów :/ Oczywiście, że nie przestrzegam PEGI. Znajdź mi chociaż jedną osobę, która to robi... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PEGI - Przestrzegasz ?
Oczywiście , ze nie :-) Po przeczytaniu cyklu Agaty Christie , Wiedźmina i Narrenturmu w wieku jedenastu lat , i Ojca Chrzestengo w trzynastu , prawdopodobnie mam tak zjechaną psychikę , że bardziej sie nie da. Krew nie robi na mnie wrażenia , bo wiem , że to tylko gra , a wiecej przekleństw słyszałem w szkole. I daltego mimo kategorii +18 kupię Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 15:24, Falconer napisał:

Powinien być ban za tworzenie głupich tematów :/


Coś Ci sie nie podoba ? Może ty powinieneś dostać bana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przestrzegam :]. Umówiłem się z Mamą, że jak będę miał na koniec roku świadectwo z czerwonym paskiem, to mi pozwoli grać w gry ze znaczkiem 18+. Proszę bardzo- teraz mogę sobie grać w co chcę :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się chętnie wypowiem. A więc nie przestrzegam ponieważ sam wiem w co moge grać a w co nie a że sądze że moge grać we wszystko to olewam PEGI. Szczerze mówiąc to chyba mało kto przestrzega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 15:22, Inki napisał:

A więc kto przestrzega PEGÓW ? Lub każdej innej formy kwalifikacji wiekowej gier komputerowych


To PEGI to jest jawna dyskryminacja. (chodzi o to, że inni tego nie przestrzegają - a inni muszą przestrzegać)
Jakoś zaliczam się do grupy która z racji wieku czy tego chce czy nie, przestrzega. Chyba, że wprowadzą coś w stylu 25+, 30+, 50+, 70+ :D

Ogólnie przestrzeganie kategorii wiekowej i tak nie jest egzekwowane. Nawet jeśli sprzedawca nie sprzeda, bo (chyba) może utracić możliwość sprzedawania. To raczej leży w kwestii rodziców, którzy powinni nadzorować to w jakie gry grają ich dzieci.

Tak, przestrzegam. Już nie mam wyboru. A czy przestrzegałem, to nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie patrze na PEGI i moi rodzice też!! Niby co ich obchodzi w co ja gram. Czasem się zapytają, a ja odpowiadam że w rozwalanie ludzi i takie tam;)
Nigdy nie miałem problemów jeśli chodzi o rodziców, a gdy jesteś myślącym człowiekiem i rozrózniasz rzeczywistosc od fikcji to mozesz grac w gry z kazda kategoria wiekowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa pytona i Asthariela. Poza tym pomyśl, czy niektóre gry nie są zawyżane co do PEGI??
Misię wydaje, że ci ludzie, którzy nakładają ograniczenia nie mają i nie będą nigdy mieć doczynienia. Ci ludzie to Prof. S. Jonaliści wygłaszający tezę "gry są be!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle nigdy nawet nie patrze od ilu lat jest gra nie patrzyłem gdy miałem 13 lat i teraz tym bardziej nie patrze nigdy nie przestrzegałem takich zasad np. jak miałem 5 to już tyle oglądałem horrorów że żaden tego typu film mnie nie ruszał (chociaż nawiasem mówiąc jeszcze nie oglądałem filmu który zasługiwał by na miano horroru)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2007 o 15:26, Rusell napisał:

Inki (post poniżej)- zachowanie godne delegata, naprawdę.


Godne delegata , bo bez wyzwisk i z przestrzeganiem norm forumowych. To on mnie wyzwał nie dosłownie, ale poczułem się urażony.

A co jedna strona będę zliczał (lub starał się ) kto przestrzega. Póki co baraborek dał nam 0,5 (bo to raczej jego rodzice przestrzegają :P) . Osoby pełnoletnie się nie zaliczają chyba że napiszą że kiedyś przestrzegały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że każda rozwija się we własnym tempie, i etykietka +18 na Hitmanie: Blood Money nie robi na mnie żadnego wrażenia, bo uważam, że już jestem na tyle dojrzał, by zawarta tam przemoc nie oddziaływała na moją psychikę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam PEGI nie pzestrzegam ale bardzo często biore pod uwagę.Po prostu już tak mniej więcej wczułem się w to jaka gra co zawiera w zależności od grupy wiekowej i co po prostu lubię w grach a czego nie.Na przykład staram się nie kupować od 18+ nie dla tego że nie mam tylu lat ale dla tego że nie lubię w grach znowu aż tak dużo krwi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować