Zaloguj się, aby obserwować  
czaja24

Alkohole dla poszukujących nowych smaków i aromatów - temat ogólny [M]

217 postów w tym temacie

Piwo to moje paliwo;) ale są piwa u nas :nieznane niedoceniane, niereklamowane. Nie kończy się świat alkoholi na Tyskim, Lechu, Żubrach i innych Żywcach.

Polecam piwa niepasteryzowane np z browaru AMBER, piwa przenne np ukraiński OBOLON, piwa Litewskie, piwa tzw ALE... i całą mase świetnych trunków których czasem trzeba poszukać

A mocniejsze The Best of Whisky:)

Koniaki

Wina - oczywiście nasza europa Płd-wschodnia, Gruzja, Slowenia, Węgry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wspomne o takim browarku co się nazywa "Specjal". Browarek owy panuje w szczególności w woj. War-Maz. Jest niedrogi i świetny.
Ponadto świetnym piwem jest "Dębowe", to piwo już bardziej rozpowszechnione w Polsce niż Specjal, jest też od niego troszq droższe, jednak w smaku nie ma sobie równych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 12:43, TigerXP napisał:

A ja wspomne o takim browarku co się nazywa "Specjal". Browarek owy panuje w szczególności
w woj. War-Maz. Jest niedrogi i świetny.
Ponadto świetnym piwem jest "Dębowe", to piwo już bardziej rozpowszechnione w Polsce niż Specjal,
jest też od niego troszq droższe, jednak w smaku nie ma sobie równych.

gusta i guściki, no a ja będę ciebie namawial na spróbowanie innych piw, znajdziesz je w każdym hipermarkecie, jak wspomniany przeniczny Obolon - ukraińskie mentne piwo, czy piwa litewskie, albo nasze niepasteryzowane AMBER i ciemne z tego samego browaru Koźlak. Wejdź kiedyś do sklepu typu Alkohole Świata i popytaj się o coś innego niż produkcja masowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bywam w alkoholach świata dosyć często, jednak prawie zawsze biore piwa sprawdzone które wiem jak smakują. W moim otoczeniu nie ma zbyt dużo smakoszy więc o radzie typu "sprubój przenicznego Obolona" mogę co najwyżej pomarzyć. Co nie zmienia faktu że chyba trzeba będzie się otworzyć na nowe doznania smakowe. Ambera piłem i jakoś mi nie podchodzi, reszty piw przez Ciebie wymienionych nie miałem przyjemności kosztować, więc może jak dziś będę miał chwilę to skocze do AŚ i coś tam kupie wymienionego przez Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 12:59, TigerXP napisał:

Bywam w alkoholach świata dosyć często, jednak prawie zawsze biore piwa sprawdzone które wiem
jak smakują. W moim otoczeniu nie ma zbyt dużo smakoszy więc o radzie typu "sprubój przenicznego
Obolona" mogę co najwyżej pomarzyć. Co nie zmienia faktu że chyba trzeba będzie się otworzyć
na nowe doznania smakowe. Ambera piłem i jakoś mi nie podchodzi, reszty piw przez Ciebie wymienionych
nie miałem przyjemności kosztować, więc może jak dziś będę miał chwilę to skocze do AŚ i coś
tam kupie wymienionego przez Ciebie.

Polecam też wina Marani- Tibilisuri, Saperavi naprawdę dobbre i niedrogie ok 30zł/butelka. Naprawdę warto popróbować tych trunków ehhh wyrabia się smak po pewnym czasie i zwykłe piwo pije się bo się pije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 13:19, jasiu ciast napisał:

najlepsze piwko to strong i amerykańskie takie jak carlsberg i heineken

jak heineken jest amerykański to się chłopie musisz trochę jeszcze poduczyć o piwkach, caltsberg też nie jest amerykański. Z piwek popularnych to dla mnie rządzi Pilsner urquel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 15:05, czaja24 napisał:

> najlepsze piwko to strong i amerykańskie takie jak carlsberg i heineken
jak heineken jest amerykański to się chłopie musisz trochę jeszcze poduczyć o piwkach, caltsberg
też nie jest amerykański. Z piwek popularnych to dla mnie rządzi Pilsner urquel

dobra nieważne ale te piwa wyglądają na takie typowo jankeskie. tak czy owak są dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 15:29, jasiu ciast napisał:

> > najlepsze piwko to strong i amerykańskie takie jak carlsberg i heineken
> jak heineken jest amerykański to się chłopie musisz trochę jeszcze poduczyć o piwkach,
caltsberg
> też nie jest amerykański. Z piwek popularnych to dla mnie rządzi Pilsner urquel

dobra nieważne ale te piwa wyglądają na takie typowo jankeskie. tak czy owak są dobre


Oba piwa są Polskie, te które pijecie (Heinekena robi Żywiec a Carlsberga ich polski oddział).Carlsberga można się napić, heineken taki sobie, Podobnie jak czaja uwielbiam Amberowskiego koźlaka, a z masówki- ale mniej znanej Żywiec Porter. Piw typu ale jeszcze nie piłem, ale portery bałtyckie to cudo, bocka piłem tylko Amberowskiego. Moim ulubionym piwem jest właśnie owy Żywiec Porter jeśli chodzi o portery, pils/lager zdecydowanie lokalna lubelska Perła Chmielowa, a co do bocków to piłem tylko tego z ambera, jednak stwierdzam, że bardzo dobry. Również polecam piwa nietypowe i niereklamowane, ja jednak przeniczniaków nie trawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 18:31, Manieklbl napisał:

Oba piwa są Polskie, te które pijecie (Heinekena robi Żywiec a Carlsberga ich polski
oddział).Carlsberga można się napić, heineken taki sobie,

I tu się mylisz. Te dwa browary nie są polskie. One są PRODUKOWANE w Polsce, a z nią mają tyle wspólnego co łopata z łyżką. Calsberg jest duński a Heineken holenderski...
PS
A co do browarów - gustuje we wspomnianych wyżej napojach niskoalkoholowych :P, trunków powyżej 6% nie trawię, choć winka czasem można się napić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 18:39, JaqbD napisał:

> Oba piwa są Polskie, te które pijecie (Heinekena robi Żywiec a Carlsberga ich polski

> oddział).Carlsberga można się napić, heineken taki sobie,
I tu się mylisz. Te dwa browary nie są polskie. One są PRODUKOWANE w Polsce, a z nią
mają tyle wspólnego co łopata z łyżką. Calsberg jest duński a Heineken holenderski...
PS
A co do browarów - gustuje we wspomnianych wyżej napojach niskoalkoholowych :P, trunków
powyżej 6% nie trawię, choć winka czasem można się napić :)


Browary tak, ale nie piwa, piwo Heineken robine przez grupe żywiec sa to dla mnie piwo polskie i tyle. Nie piłem orginalnego Helenderskiego Heinekena ani Duńskiego Carlsberga, ale podejrzewam, iż różnica jest znaczna. Piwo a browar to co innego, mimo iż tytuł tego tematu jest mylny. Ja nie trawie trunków powyżej 10%. Lubie jednak piwka wysokoprocentowe, no może poza Amsterdamem Maximator (11,6%- w smaku wóda totalna :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 18:44, Manieklbl napisał:

Ja nie trawie trunków powyżej 10%. Lubie jednak piwka wysokoprocentowe,
no może poza Amsterdamem Maximator (11,6%- w smaku wóda totalna :/)

Skoro poruszyłeś tą kwestię..
Wypróbuj 11% piwo Dragon z Tesco tudzież Imperatora (12,7%) z Żabki. Sam nie miałem ochoty tego próbować, al musiałem nieść mojego kumpla do domu (po imperatorze). A sama nazwa tego z Tesco zniechęca do degustacji, choć widywałem parę osób kupujących ten wykwintny trunek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...
Ktos jednak to pije skoro produkują, ale na wszystko sie znajdą chętni :D Kiedyś może wyprubuje choć wciąż mam w głowie (nie dosłownie :D) tego maximatora, doprawdy ciężkie przeżycie. Swoją drogą to nie wiedziałem że w Polsce można robić piwa powyżej 12%, jesteś pewien tego vol. Imperatora? Kiedyś widziałem coś takiego jak Wampir, wyrób piwopodobny (tak napisane na opakowaniu) 13% ale się nie skusiłem. Żywiec Porter ma chyba 9,5% ale w ogóle nie czuć tej mocy za to smak zachwycający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 18:54, łehehemati napisał:

hmm... Ja to lubie sobie wypić temerską żytnią, a nawet z niej można eliksiry robić.
heh :-)



Lech i Zloty Bazant (slowackie) :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żywiec Porter ma chyba 9,5% ale

Dnia 25.02.2008 o 18:54, Manieklbl napisał:

w ogóle nie czuć tej mocy za to smak zachwycający.


no właśnie a piwa powyżej 8% przeważnie nie smakują dobrze za to porterki są świetne, uwielbiam ten posmaczek dymu w piwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co zakładać nowy temat, skoro temat o napojach już na forum jest? Czy będziemy zakładać osobny na temat na Cole, wody mineralne, soki i inne?

temat o Napojach - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=31793&u=6

Z resztą uważam, że taki temat nie bardzo pasuje do forum gdzie większa część użytkowników jest nieletnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 12:46, Union Pacific napisał:

A po co zakładać nowy temat, skoro temat o napojach już na forum jest? Czy będziemy zakładać
osobny na temat na Cole, wody mineralne, soki i inne?

temat o Napojach - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=31793&u=6

Z resztą uważam, że taki temat nie bardzo pasuje do forum gdzie większa część użytkowników
jest nieletnia?

ale jest też częś userów letnia, wątek o napojach alkoholowych(nie drinkach) dałem aby wymieniać się wiedzą na temat ciekawych trunkow - na razie stoi na piwie(a szkoda), a czy pisanie o grach promujących przemoc jest odpowiednie wśród nieletnich przecież znaczna część gier jest od 18 lat? Przemyśl najpierw co piszesz a potem zacznij krytykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ludzie mają do piwa "Karpackie" jest mocne i w smaku też nie jest najgorsze :)
Co prawda są lepsze ale to też jest nie złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować