Zaloguj się, aby obserwować  
czaja24

Alkohole dla poszukujących nowych smaków i aromatów - temat ogólny [M]

217 postów w tym temacie

Trochę tego nie kumam ... jak niby mogą być gorszej jakości? W Biedrze chyba widziałem JD 0,5 za chyba 55 zł. W innym sklepie o wiele lepiej zaopatrzonym ale też markecie - litrowy JD za 115 czy coś takiego. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2015 o 20:29, Tyler_D napisał:

Trochę tego nie kumam ... jak niby mogą być gorszej jakości? W Biedrze chyba widziałem
JD 0,5 za chyba 55 zł. W innym sklepie o wiele lepiej zaopatrzonym ale też markecie -
litrowy JD za 115 czy coś takiego. :o

Szczerze powiedziawszy też tego nie rozumiem. Chyba, że dana sieć ma podpisaną umowę z producentem na produkty o określonej jakości na potrzeby własnego asortymentu.
Tamta babeczka trochę chaotycznie mi to tłumaczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2015 o 19:30, Traitor napisał:

Zna się ktoś trochę na Whisky?
Potrzebuję czegoś za około 150zł (powiedzmy 0,7) na prezent. Ktoś coś? :D

W sumie nieważne...polecę klasyką i powinno być git

20150725195230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne że nie pojawił się wykwintny napój alkoholowy Sommersby ;) Najwspanialszy z kilku dostępnych smaków jest bezapelacyjnie.... Kwiat bzu z limonką. Jak opisać tenże smak? Jest to zaskakująco proste. Wyobraźcie sobie... pączka z nadzieniem różanym. Przecinamy pączka na pół i wylewamy nadzienie do jakiegoś pojemnika. Następnie dodajemy kilka kropel cytryny (zupełnie jej nie czuć w tym arcydziele, piwa zresztą też) i dolewamy wody gazowanej. Mieszamy, pijemy i wymiotujemy. O ile Sommersby jabłkowe i jeżynowe jest cudowne, to ''bzowe'' im nie wyszło (a może ktoś lubi?). Smakuje dosłownie jak gazowane nadzienie różane w płynie :)

Ocena 3/10. Dlaczego nie 1/10? Dodałem 1 punkt za to, że smakuje nieco lepiej niż pachnie, a drugi za podjęcie się próby stworzenia tak karkołomnego smaku. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2015 o 21:24, KannX napisał:

Ocena 3/10. Dlaczego nie 1/10? Dodałem 1 punkt za to, że smakuje nieco lepiej niż pachnie,
a drugi za podjęcie się próby stworzenia tak karkołomnego smaku. Pozdrawiam.


Wszystkie te Sommersby są tak słodkie, że jak wypije się więcej niż jedno, to człowiek może się porzygać :D

Z ciekawych napojów "piwopodobnych" to czasem kupuję ostatnio Tequilera dostępnego we Fresh Marketach - piwo z tequilą niby, smaczek ma ciekawy, dość odświeżający, zatem dobry na gorące dni, no i 7% jest, zatem git.
Warto spróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem istnieje coś takiego jak "oddzielne" taśmy dla Biedronki, ale nie dotyczy to tylko alkoholi mocnych, ale też piwa (zastanawiają mnie te dziwne pojemności) i niektórych produktów spożywczych (znowu dziwne pojemności). Nigdy nie słyszałem/czytałem nic oficjalnego, ale nawet moje podniebienie wyczuwa różnicę w smaku Żywca, Carlsberga, Laysów czy Czerwonego Jasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jack Daniels to nie whisky (jestem na to wyczulony po mojej poprzedniej pracy), a w tej cenie to już można spokojnie kupić jakiegoś Single Malta. Glenfiddich, BenRiach czy Oban - na prezent jak najbardziej, szczególnie zestaw ze szklaneczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2015 o 15:09, Diverso napisał:

Jack Daniels to nie whisky (jestem na to wyczulony po mojej poprzedniej pracy), a w tej
cenie to już można spokojnie kupić jakiegoś Single Malta. Glenfiddich, BenRiach czy Oban
- na prezent jak najbardziej, szczególnie zestaw ze szklaneczkami.

Whiskey, whisky... dla mnie jedno i to samo:) Nie pijam takich trunków. Dzięki za opinię, zakupu jeszcze nie dokonałem, więc zastanowię się nad Twoją "propozycją" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo różni się w smaku Ballantines od Ballantines Brasil? Kupiłem w promocji na wyjazd i nie wiem, czy będę żałować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te ''podrabiane'' i najtańsze cydry to tak naprawdę sfermentowany i przefiltrowany sok z jabłek który smakuje prawie tak samo jak Ruskoje Igristroje czyli słynne ''ruskie szampany''. Może i to nie jest szlachetne w smaku, może jest płytkie i proste ale jeżeli jest schłodzone to smakuje całkiem ok jeżeli ktoś ma niewygórowane gusta i szuka czegoś co nie rujnuje kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 14:47, Nikson napisał:

Pił ktoś cydr? Warto wydać na niego 10 zł?

Butelka 1 litr Cydru Lubelskiego na stacji paliwowej, na której pracuję kosztuję jeno 7 zł. Praktycznie mniej więcej tyle, co tzw. "ruski szampan" i w smaku też ma wiele wspólnego. Tani cydr wg mnie to jak połączenie wina musującego z jabłkowym piwem. Napitek dość odświeżający i rześki - tyle, że warto pić go wyłącznie schłodzonego.
Koszt zakupu mizerny, więc spokojnie możesz zainwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować