Zaloguj się, aby obserwować  
czaja24

Alkohole dla poszukujących nowych smaków i aromatów - temat ogólny [M]

217 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2008 o 16:12, czaja24 napisał:

bo w piciu alkoholi wcale nie chodzi o alkohol


A o co chodzi? Jak nie o alkohol? To rownie dobrze mozna pic herbate bez herbaty:) bo nie chodzi o herbate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 16:28, The-Darkest napisał:

> bo w piciu alkoholi wcale nie chodzi o alkohol

A o co chodzi? Jak nie o alkohol? To rownie dobrze mozna pic herbate bez herbaty:) bo
nie chodzi o herbate

bo alkohol ma takie właściwości że zachowuje smaki i aromaty - takie archiwum. Niektore trunki potrafią dojżewać. W ten sposób przejmują pewne aromaty i smaki, nabierają swoistej "struktury dotykowej", dzięki temu potrafią podkreślać smak i aromat potraw lub byc wartoscią samą w sobie.

Alkohole wysokoprocentowe dojżewają tylko w beczkach

Wina dojżewają i w beczkach i butelkach

Piwa dojżewają jak wina ale tylko niepasteryzowane i na żywych drożdżach niestety bardzo szybko przejżewają (do miesiąca czasu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 18:00, Kalejdoskop86 napisał:

Mam pytanie odnośnie absyntu. Czy dawka różnych substancji w nim zawartych zgodna z prawem
powoduje halucynacje?

nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 23:39, Union Pacific napisał:

Mam pytanko. Widziałeś gdzieś w jakimś polskim sklepie Mezcala?


Z tego co wiem od kilku lat w Polsce Mezcal jest trunkiem zabronionym (Sanepid zabronił sprzedawać) ale jak masz wejścia tam gdzie trzeba kupisz "spod lady";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 23:49, Kalejdoskop86 napisał:

Wracając do Absyntu: wybieram się do Czech w najbliższym czasie. Czy tam jest Absynt
z dawką powodującą halucynacje?

własciwie absynth produkuje się tylko w 3 krajach w Czechach, Słowacji i Szwajcarji (ojczyzna Absynthu) jako że Czechy i słowacja należą do UE to nie masz co liczyć na halucynacje. Inaczej nigdy nie udowodniono że trunek ten wywołuje halucynacje inne niż wywołane alkoholem. Sam mit pochodzi zapewne od grupy która wypromowała absynth jako halucynogenny - zaćpanej i zapijaczonej bohemy, byc może przypisali halucynacje wywołane opiatami i haszyszem absynthowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 00:00, czaja24 napisał:

własciwie absynth produkuje się tylko w 3 krajach w Czechach, Słowacji i Szwajcarji (ojczyzna
Absynthu) jako że Czechy i słowacja należą do UE to nie masz co liczyć na halucynacje.
Inaczej nigdy nie udowodniono że trunek ten wywołuje halucynacje inne niż wywołane alkoholem.
Sam mit pochodzi zapewne od grupy która wypromowała absynth jako halucynogenny - zaćpanej
i zapijaczonej bohemy, byc może przypisali halucynacje wywołane opiatami i haszyszem
absynthowi

Echh... no nic, dzięki za rady i pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 00:02, Union Pacific napisał:

Tja, to ciekawe czemu Żubrówka jest w sklepie z kłosem nieznanego pochodzenia. ;)

W każdym razie Mezcal jest świetny na prezent i jako ozdoba.

żubrowka jest ze źdźbłem wiadomego pochodzenia ma niesamowity zapach(te źdźbło) wiem bo zbieram:P

Żubrówka dla nas tak powszednia ma bardzo orginalny smak bo jako typowy destylat zbozowy dzięki trawce zyskuje świetny aromat wręcz owocowy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uuuu Nemiroff :) Bardzo fajna wódeczka, wrzucę jutro mój barek, bo sądzę, że też mam czym się pochwalić :)
Wracając do Nemiroffa, można go w Polsce kupić, bo jak na razie to tylko wakacyjna Ukraina dała się poznać od strony tego trunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 00:32, MastAlol napisał:

Uuuu Nemiroff :) Bardzo fajna wódeczka, wrzucę jutro mój barek, bo sądzę, że też mam
czym się pochwalić :)
Wracając do Nemiroffa, można go w Polsce kupić, bo jak na razie to tylko wakacyjna Ukraina
dała się poznać od strony tego trunku.

można spokojnie i niedrogo(od 20zł za 0,5) - na fotce czarny - klasyczna żytniówka, obok honey&pepper, jest jeszcze biały - przeniczny, brzozowy - orginalny smak, oraz edycja specjalna w fantazyjnej butelce;) ja akurat tą wódkę znam jeszcze z przed czasów niemieckiej marki Niemiroff, przywożona przez kierowcow tirów kartonami i chyba wtedy była lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 00:46, Tal441 napisał:

Ja mam pytanie. Jeżeli przeleje denaturat przez chleb to będzie dobry do spożycia?

Spróbować zawsze możesz tylko już się więcej na forum nie spotkamy. Nie wiem czy to pytanie zadane z ironią czy z głupoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wam polecam narąbać się absolutem/finlandią i żadne inne alko wam nie będzie potrzebne :P
W ostateczności zielony wróż ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować