Zaloguj się, aby obserwować  
Pablo2-75

Need For Speed Pro Street Patch 1.1 Po instalacji spadek FPS do 30

19 postów w tym temacie

Więc tak. Moja konfiguracja to : Core2Quad 4Gb ram 800MHz GF8800GTS 250Gb Sata II ASus P5N32E-SLI System XP SP2 ze wszystkimi możliwymi poprawkami . Gra po zainstalowaniu działa dobrze , nie ma praktycznie żadnych problemów . Przy właczonym V-sync na moim monitorze na którym włączona częstotliwość odświeżania jest 60 Hz , podczas gry mam non stop 60 FPS . Po zainstalowaniu patcha 1.1 gra zaczyna się dziwnie zachowywać tzn. spada ilość FPS do 30 i nie mam możliwości wpłynąć na to w jaki kolwiek sposób. Próbowałem zmieniać detale ( wyłączając na minimum) próbowałem zmieniać rozdzielczość na mniejszą po prostu wywaliłem wszystkie detale , tak żeby jak najmniej obciążać grafike i niestety nic to nie daje . Obraz jest zamazany , gra działa katastrofalnie .Pytając kolegów którzy mają podobna konfiguracje , twierdza to samo . 30 FPS hehehe . Pytam ! dlaczego przed jego zainstalowaniem wszystko jest ok FPS taki jak ma być . Czy ktoś ma podobne problemy ? Proszę o jakies porady, propozycje bo panowie z EA nie potrafili odpowiedziec mi na to pytanie . A może doszli do wniosku że zoptymalizują gre , dając wszystkim po równo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Odinstaluj i zainstaluj ponownie grę, tylko tym razem nie instaluj patcha ;)
2. Sprawdź, czy masz najnowsze sterowniki do podzespołów (jeśli nie, to je zaaktualizuj)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tez zrobiłem i przeinstalowałem gre bez patcha ;) Problem w tym że bez patcha 1.1 nie moge grac z kumplami w sieci. Ale moge grac sam . tak że zbyt odkrywcze to nie jest . W każdym bądź razie dzięki za zainteresowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że ten wirus uaktywnia się razem z patchem 1.1 ? ;)hehe Bo po przeinstalowaniu gry bez patcha 1.1 wszystko wraca do normy. Jeśli chodzi o wyeliminowanie takich spraw, moge powiedzieć że wczoraj postawiłem system na nowo. Koledzy ze słabsza konfiguracją komputera widzą poprawe . natomiast u mnie jest odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja konfig. to 8800Gtx, 4Gb ram patriot, dysk 10kilo Raptor,Asus P5WGD2 WS Pro, dźwięk fatal1ty Pro- mam IDENTYCZNY problem, jak kolega Pablo.Przed zainstalowaniem patcha 1.1 grałem na maxymalnych detalach oraz Vsync On zarówno w grze jak i w ustawieniach panelu karty Nvidia.Ilośc klatek optymalna dla odświeżania matrycy monitora- 60 klatek.PO ZAINSTALOWANIU PATCHA 1.1 : obraz uległ wyraźnemu pogorszeniu, zmatowiał, wyraźne męczenie oczu, ilośc kaltek 30 Fps, bez względu na to czy Vsync jest właczony czy nie.Z tego co widzę słabsze komputery realizuja po patchu gre lepiej znajomi winszuja sobie wzajem poprawy, natomiast osoby z mocnymi komputerami otrzymali w prezencie 50% spadek wydajności, ale tak prawde mówiąc wydajnośc spadła w wiekszym stopniu- myśle że ok 80%.Mam nadzieję że sytuacja ta wkrótce się wyjasni i mozliwy będzie prawidłowy odbiór gry sprzed zainstalowania łatki.Wszystkie osoby mogące cos w tej sprawie podpowiedzieć, zaradzić- prosze bardzo o komentarze.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcial bym dodac ze probelm z fps sie powtarxza, pocztajcie na forum ea...
MASAKRA....
ja tego nawet nie instaluje....
poczekam na v.1.2 ...
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 20:19, Szperacz Robson napisał:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=18976#u_2208 ---> temat ogólny o Need For Speed
Pro Street :)

skusilem sie apropos patcha zeby go zainstalowac....
przede wszystkim, trzeba pobrac wersje patcha odpowiednia do wersji gry jaka mamy.... bo patche są 4 rozne
pobrale, tego patcha ktory jest do wersji dvd bo taka wlasnie mam....
nie mialem zadnego problemu po instalacji patcha z tym zeby gre odpalic...
wszystko smiga elegancko....
gra przez internet - bez najmniejszego problemu
nie wiem jak u Was, ale mi sie duzo bardziej podoba w chwili obecnej model jazdy, zdlaszcza na driffft.
poza tym duzo bardziej poprawiono model zniszczeń samochodow, jednak docenią to tylko CI ktorzy odpala PS na max detalach.
poza tym nie wiem jak inni, ale ja zauwazylem, ze ogolnie gra wyglada jakos ladniej.
nie rozumiem za to zemu zorbili ograniczenie do 30 klatek na sekune.... hmmm ale czy to az tak bardzo przeszkadza? przeciez od 25 klatek na sekunde ludzkie oko idzi juz ze obraz jest plynny. dodatkowo moge powiedziec ze jak komus momentami obraz przycina, to polecam ustawic sobie odswierzanie na 75 hz, mi pomogło...
jak macie jeszcze jakies pytania to piszcie, bo u mnie patch dziala bardzo dobrze, i jedyne na co jetem zly, to to ze nie mam jak kupic sobei dodatkowych aut :(
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to czy obraz przycina ... Nie chodzi o tempo odświeżania obrazu , tylko o to że po zainstalowaniu patcha gra działa na 30 fps i nic z tym nie zrobisz. Czy to jest normalne ?!!!Nie chodzi też o to czy oko ludzkie widzi od 30 FPS dobrze , bo u mnie np. obraz podczas gry dosyc mocno się zamazuje ( spróbuj pojeździć autem z częściami z 4-tego pakietu ;) Jeśli weźmiemy auto wolne , to logicznym jest że obraz wolniej się przesuwa i tego tak nie widać . Niektórzy nie graja po to żeby osiągac dobre wyniki i nie myślą o braniu udziału w turniejach , tylko chca pograć . Inaczej jest jeśli spędzasz więcej czasu przed tą grą tzn. kilka godzin . Nie ma co tu gadać gra powinna dostosowywac się do karty graficznej a tu jest tak jak w tirach . Ogranicznik na prędkość . Tyle że tu chodzi o jakość obrazu i komfort podczas gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie o to mi chodzi
niektorzy narzekali ze im obraz przycina, jak ja zmienilem odswierzanie na 75 to mi przestalo, choc nie wiem czemu.
a co do ogranicznika na 30 fps to przeczytaj jeszcze raz dokladnie proszę mojego posta i postaraj sie zrozumiec co napisalem zanim to skomentujesz oki?
pozodro


a tak calkiem BTW
"( spróbuj pojeździć autem z częściami z 4-tego pakietu ;) " - jak bys nie zauwazyl to juz w innych tematach rozmawialem na temat rekordow, majac supre ktora ma 1048 myslisz ze nie ma 4-pakietu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że u ciebie patch działa bardzo dobrze , zatem rozumiem że 30 fps zupełnie ci nie przeszkadza...Nie założyłem tematu po to , zeby się sprzeczać o to czy to komu lepiej czy gorzej działa . Moje głowne pytanie dotyczy raczej "Dlaczego 30 FPS " Na to pytanie nie odpowiedziano mi podczas rozmowy z pracownikami EA. Na razie jednak da się jeszcze grać bez patcha 1.1 online ,ale tylko z tymi którzy również maja wersje 1.0. Poczekamy , może coś się zmieni jeszcze. Ale teraz przynajmniej wiadomo że to celowe zagranie EA. Dziadostwo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

V-sync Nie ogranicza FPS ,tylko dostosowuje ilość FPS do tempa odświeżania naszego monitora . W moim przypadku jest to 60 HZ = 60 FPS Do kożystania z V-sync potrzebna jest mocna karta graficzna ;) Jeśli w trakcie gry FPS nie utrzymuje się na tym samym poziomie znaczy to że karta nie wyrabia .Poza tym w obecnym NFS PS po patchu1.1, nie ma znaczenia czy v-sync jest włączony czy nie , bo i tak nic to nie zmienia . Czyli kaszana

http://www.slownik-komputerowy.fao.pl/Pliki/v/vsync.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja mam to samo, bez wzgledu na to co i jak ustawie, mam 30 fps non stop. ale chodzi mi o to ze 30 fps w sumie mi nie przeszkadza. nie jest to super wynik, wczesniej mialem duzo leprzy, ale nie przeszkadza mi to w graniu w sumie. tylko przycinanie mi przeszkadzalo, ale jak zrobilem 75 hz to przestalo przycinac, nie wiem czemu.
a mam z kolei pytanie do Ciebie Pablo, a moze i prosbe...
czy wiesz moze cos na temat dodatkowych aut do PS ?
jak moge je kupic?
czy tylko karta kredytowa na stronie ea com ?
czy ewentualnie m-transfer jakis moge zrobci albo cos w tym stylu?
bardoz bym chcial miec te dodatkowe autka :(
pzodro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zainstaluję patcha i zobaczę, jak to będzie u mnie wyglądać. Mam nadzieję, że bardziej ProStreeta zoptymalizowali i lepiej będzie mi się grało. Pocinam na maksymalnych detalach:
Menu - 60 FPS
Przed wyścigiem - 22 FPS
Wyścig start - czasami widać, jak monitor się odświeża, a to oznacza 60 FPS (VSync off)
Wyścig wraz z autami - 30 FPS
Mam nadzieję, że te osiągi się polepszą.

I taka mała opowiastka dla rozluźnienia nerwów. Kumpel się śmieje z mojego kompa, że ProStreet "żabkuje". Ja mu mówię, że Fraps non-stop pokazuje 30 klatek. On na to... "To bardzo mało". O LOL! :D Wtrącę tylko tu fakt, że on sam nie mógł sobie pozwolić na normalną grę w Undergrounda 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować