Zaloguj się, aby obserwować  
Zaskron

Prawo - temat ogólny

171 postów w tym temacie

Dnia 08.05.2011 o 15:46, Smileyer napisał:

Czyli nie muszę też od usługi odprowadzać podatku do urzędu skarbowego ?


Twoje dochody będą opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych (PIT), w tym zakresie dochód z umowy o dzieło, czy zlecenia nie różni się od dochodu z tytułu wynagrodzenia za pracę (różnice występują w możliwości odliczenia koztów uzyskania przychodu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam pytanie czy mogę w jakiś sposób odzyskać swoje pieniądze? Chodzi tu o kwotę 344 zł.
Kiedyś jak byłem w związku pożyczyłem swojej pannie około 1000 zł. Po rozstaniu na raty oddała mi 656 zł
I od prawie 2 lat wykręca się od oddania reszty, wcześniej nie pracowała ale teraz już pracuje.
Ciągle się wykręca, że wydała na prawo jazdy, na jakieś inne pierdoły a dla mnie nie ma pieniędzy.
Co polecacie zrobić mi w tej sytuacji. Przypominam jej o tym na GG co jakiś czas, nie raz dzwoniłem lub pisałem jej smsy. Ale ciągle mnie zwodzi... A 344 zł nie znajdę na ulicy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 19:58, kuba9876543210 napisał:

Masz klucze od jej mieszkania / mozliwosc dorobienia ich?
Wtedy bys tylko wyniosl co trzeba ;)

A tak bardziej serio:
zapytaj tu
http://forumprawne.org/
a nie na forum growym:)


Nie mam i nie zamierzam w przyszłości posiadać xD
Dzięki za skierowanie na inne forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Potrzebuje jakiś paragraf z prawa polskiego, że zakupiony towar (dokładniej pojazd) mogę oddać do 10dni (14dni) od dnia zakupu, ponieważ kupiłem skutera, nie dość że sprzedający zataił część stanu technicznego, to minęło 3dni od zakupu. Paragrafu poszukuje dlatego, że chce mu udowodnić, że tak czy tak mogę zwrócić towar z oddaniem kosztów, jeśli nie jest on w innym stanie niż zakupiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 07:54, T-Tronix napisał:

Witam.
Potrzebuje jakiś paragraf z prawa polskiego, że zakupiony towar (dokładniej pojazd) mogę
oddać do 10dni (14dni) od dnia zakupu, ponieważ kupiłem skutera, nie dość że sprzedający
zataił część stanu technicznego, to minęło 3dni od zakupu. Paragrafu poszukuje dlatego,
że chce mu udowodnić, że tak czy tak mogę zwrócić towar z oddaniem kosztów, jeśli nie
jest on w innym stanie niż zakupiony.

Sprzedawca ponosi rękojmię za wady towaru w myśl artykułu 556 KC. Tym samym Ty jako
kupujący możesz od umowy odstąpić, albo żdać obniżenia ceny- art 560
Niezależnie od tych przepisów możesz w ciągu 10 dni odstąpić od umowy jeżeli przedmiot został
kupiony poza lokalem przedsiębiorcy( np. przez internet, także na allegro- ale tylko przez "kup teraz")
Istnieje tutaj jednak dodatkowy wymóg iż sprzedający musi być przedsiębiorcą( musi profesjonalnie
trudnić się sprzedażą danego przedmiotu, np prowadzić działalność gospodarczą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie pewna kwestia może ktoś będzie znał odpowiedź
Czy w ciągu dnia, w bloku mogę sobie np puścić muzykę na pełny regulator i nie ponosząc za to żadnych konsekwencji?
Druga sprawa co jeśli zrobię to podczas ciszy nocnej a ktoś zadzwoni na policję. Czy mogą wejść do domu lub jeśli ich nie wpuszczę to czy wypiszą mandat i ile kosztuje tak przyjemność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Art. 51. Kodeksu wykroczeń
§ 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne.

Art. 220. § 1. Przeszukania może dokonać prokurator albo na polecenie sądu lub prokuratora Policja, a w wypadkach wskazanych w ustawie - także inny organ.
§ 2. Postanowienie sądu lub prokuratora należy okazać osobie, u której przeszukanie ma być przeprowadzone.
§ 3. W wypadkach nie cierpiących zwłoki, jeżeli postanowienie sądu lub prokuratora nie mogło zostać wydane, organ dokonujący przeszukania okazuje nakaz kierownika swojej jednostki lub legitymację służbową, a następnie zwraca się niezwłocznie do sądu lub prokuratora o zatwierdzenie przeszukania. Postanowienie sądu lub prokuratora w przedmiocie zatwierdzenia należy doręczyć osobie, u której dokonano przeszukania, w terminie 7 dni od daty czynności na zgłoszone do protokołu żądanie tej osoby. O prawie zgłoszenia żądania należy ją pouczyć.

Art. 144. Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych.

"Przyjmuje się że poziom hałasu w strefie zamieszkania powinien mieścić się w zakresie 50-60 decybeli."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem to tak- jeśli zakłócam ciszę nocną policja może zapukać do drzwi i gdy otworzę to poprosić o dokumenty i wystawić mandat lub wziąć na komendę?
Ile to jest 60decybeli?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: To prawda, że jeśli zdjęcie z fotoradaru przyjdzie po ponad miesiącu to "mogą się podetrzeć'' mandatem? xd Czy to jedna z miejskich legend? :) Może ktoś zarzucić jakimś artykułem czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 11:34, Traitor napisał:

Mam pytanie: To prawda, że jeśli zdjęcie z fotoradaru przyjdzie po ponad miesiącu to
"mogą się podetrzeć'' mandatem? xd Czy to jedna z miejskich legend? :) Może ktoś zarzucić
jakimś artykułem czy coś?


Z tego co pamiętam wtedy egzekucja mandatu przechodzi na sąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma problem. Kopiuje jego posta z forum prawnego, może wy coś prędzej doradzicie. Jak coś się uda "ustalić" to wy będziecie mieli na koncie dobry uczynek, a ja piwko :)

"Witam, właśnie próbowałem się zalogować na swoje konto w grze Conquer Online 2.0. Niestety... nic z tego, ktoś zmienił hasło. Napisałem już do supportu, ale muszę mieć jakieś wyjście w razie gdyby oni nic nie zdziałali. Konto kupiłem jakiś czas temu. Biorąc pod uwagę fakt, że aby zmienić hasło trzeba mieć email (który posiada jedynie sprzedający - nie chciał dać, głupio zrobiłem, że się nie kłóciłem, ale myślałem, że jak mam resztę info to nie będzie problemów... mój błąd) jestem niemalże pewny kto konto pod... ukradł. Konto wyceniam na około 1,5 tys. zł licząc po obecnych cenach minimalnych. Mam zapis rozmowy na gg odnośnie kupna konta, mam zapisaną transakcję z banku (co za tym idzie, kwota przelewu, imię, nazwisko, adres sprzedającego, a potencjalnego złodzieja). Czy mam jakiekolwiek szanse na to, że odzyskam konto, albo chociaż część kasy? Jeśli tak to czy mógłby ktoś napisać krok po kroku co mam teraz zrobić? Najpierw iść na policję i przedstawić sytuację czy od razu zakładać sprawę? Nie znam się na tym :/ Jestem pełnoletni jakby ktoś był ciekaw."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 21:51, WIkitory napisał:

Ja trochę z innej beczki. Czy ukończone studia prawnicze w Polsce umożliwiają pracę w
Niemczech? Proszę o jakieś informacje ,dokumenty itp

Oczywiście:) W Unii Europejskiej istnieje coś takiego jak wzajemne uznawanie uprawnień. Wystarczy chyba
nostryfikować dyplom. Mogą od Ciebie wymagać jedynie znajomości języka kraju, w którym chcesz praktykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak to jest dokladnie z piciem alkoholu na dworzu ? nie mozna go pic w miejscach publicznych tzn przystanki, sklepy itd. a da rade pic sobie idzac droga bez dostania mandatu czy to tez zabronione ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 18:36, Malevyn napisał:

jak to jest dokladnie z piciem alkoholu na dworzu ? nie mozna go pic w miejscach publicznych
tzn przystanki, sklepy itd. a da rade pic sobie idzac droga bez dostania mandatu czy
to tez zabronione ?

Tak to również jest zabronione, picie alkoholu w miejscach publicznych dozwolone jest tylko i wyłącznie w wyznaczonych miejscach takich jak ogródki piwne, puby, bary, restauracje i również ale rzadko na obszarze imprezy masowej za pozwoleniem władz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje takie coś jak ochrona prawna produktu objętego prawem autorskim przed datą upublicznienia? Chodzi o wypadki wycieku oprogramowania lub przedwczesnej sprzedaży produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować