Zaloguj się, aby obserwować  
Zaskron

Prawo - temat ogólny

171 postów w tym temacie

Ile można pracować dni pod rząd? Z przerażeniem zobaczyłem w swoim grafiku na wrzesień 14 dni pracy jeden po drugim. To jest legalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2015 o 22:07, Diverso napisał:

Ile można pracować dni pod rząd? Z przerażeniem zobaczyłem w swoim grafiku na wrzesień
14 dni pracy jeden po drugim. To jest legalne?


Zależy czy masz umowę o pracę czy zlecenie i po ile godzin robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę potrzebować wsparcia prawnika, w związku z tym poszukuję dobrej kancelarii prawnej z Wrocławia, słyszałem co prawda o jednej, jednak mam jeszcze trochę czasu na zastanowienie, chciałbym sprawdzić różne możliwości i wybrać najlepszą. Znacie jakąś godną polecenia? Słyszeliście o którejś bądź korzystaliście z usług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie nietypowe pytanie w sprawie prawa przeciwpożarowego.

Czy jest dozwolone zamknięcie osoby w mieszkaniu, tak by jedyne drzwi ewakuacyjne (czyli typowe drzwi wejściowe) był zamknięte tak, by nie dało się otworzyć z mieszkania, a tylko z zewnątrz (są takie zamki, które to umożliwiają). Jest tak, to może ktoś podać normę prawną gdzie to jest wyszczególnione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Mam pytanie do eksperta lub ekspertów, których z całą pewnością tutaj znajdę.

Będzie konkretnie. Piszę małą notkę na temat pewnego serwisu, który oferuje usługi z zakresu oglądania filmów oraz seriali

Spoiler

konkretnie kinoman.tv

. Interesuje mnie jedna kwestia, nad którą ze względu na brak czasu nie mogę się pochylić. Pytanie moje brzmi następująco: czy portal ma prawo pobierać pieniądze za świadczenie usług, a jeśli nie, to jakie artykuły prawne to regulują. Oprócz regulaminu portalu oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy portal ma prawo sobie ustalać opłaty za oferowane usługi. Portale hostingowe trzymają treści które udostępniają na serwerach znajdujących się w krajach bardzo liberalnych w kwestii cyfrowego piractwa. W związku z tym nie łamią prawa i nie można ich od tak zamknąć w danym kraju.
Kwestia odpłatności usług - legalna i dozwolona. Rejestrując się na danym portalu akceptujesz regulamin i to jest kwestia wiążąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2016 o 20:35, Zekzt napisał:

Kwestia odpłatności usług - legalna i dozwolona. Rejestrując się na danym portalu akceptujesz
regulamin i to jest kwestia wiążąca.


Dzięki, dzięki. To jest właśnie kluczowa kwestia.

Dokopałem się jeszcze do innych ciekawych rzeczy. Przykładowo wyżej wspomniany portal + jeszcze któryś za "możliwość oglądania nowych produkcji", które świeżo co weszły do kin, oferowały specjalne playery. Wystarczyło wgrać nową wtyczkę, a do uruchomienia wysłać SMSa. Pies pogrzebany był jednak w regulaminie, gdzie kruczkiem dopisano prawo do regularneego pobierania opłat abonamentowych oraz automatyczne przysyłanie płatnych SMSów do użytkownika. Naughty, naughty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2016 o 20:44, Tuchaczevsky napisał:

Dokopałem się jeszcze do innych ciekawych rzeczy. Przykładowo wyżej wspomniany portal
+ jeszcze któryś za "możliwość oglądania nowych produkcji", które świeżo co weszły do
kin, oferowały specjalne playery. Wystarczyło wgrać nową wtyczkę, a do uruchomienia wysłać
SMSa. Pies pogrzebany był jednak w regulaminie, gdzie kruczkiem dopisano prawo do regularneego
pobierania opłat abonamentowych oraz automatyczne przysyłanie płatnych SMSów do użytkownika.
Naughty, naughty...


Pomijając kwestię legalności, zastanawiam się, co myśli osoba płacąc za takie coś :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2016 o 21:11, maniekk napisał:

Pomijając kwestię legalności, zastanawiam się, co myśli osoba płacąc za takie coś :D:D


Generalnie oprócz tego, że Internety bawią, to myślałem, że również uczą. Średnio rozgarnięty szympans wie, że to ściema lub scam różnego rodzaju. No, ale szczęście w nieszczęściu jest takie, że wspomniane jednostki eliminują się w naturze same, bez ingerencji i rozprzestrzeniania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy są jakieś akty prawne lub ustawy czy też paragrafy z kodeksu opisujące prawa konsumenta w sklepie stacjonarnym dotyczące zwrotu towary, reklamacji itp? Najbardziej zależy mi na tym by dotyczyły zwrotu towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam małe pytanie...chodzi o urlop wypoczynkowy normalna umowa pelny etat. W poprzedniej pracy wykorzystalem urlop 10 dni a przysługiwalo mi 7(wykorzystalem 10 bo Pani z kadr powiedziala ze od 1 stycznia od razu przysluguje mi caly urlop) bylem w Niemczech itp potem wrocilem i zaczalem w czerwcu prace u znajomego na poczatek nie bylo umowy bo zalatwil przez urzad pracy itp,umowe dostalem od 1 wrzesnia i w zwiazku z tym wykorzystalem 10 dni urlopu i przysluguje mi jeszcze 10 czy od wrzesnia do grudnia po 2 dni za miesiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować