Zaloguj się, aby obserwować  
Zaskron

Prawo - temat ogólny

171 postów w tym temacie

Jeśli nic nie znajdą, to nie powinno być problemu, co najwyżej będzie trochę formalności do załatwienia. Jeśli znajdą to i tak powinni oddać, zarekwirują tylko HDD, w charakterze dowodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 19:05, RamiroPL napisał:

Chciałbym się zapytać, czy w przypadku zarekwirowania komputera w celach poszukiwania
materiałów z pornografią dzieciecą i nie znalezienia niczego takiego jest szansa, że
kompa oddadzą, np. bez HDD?


Po pierwsze: w ogóle nie liczyłbym na to, że ktoś będzie się bawił w wyjmowanie dysku. Zostanie on potraktowany jako integralna całość.

To czy zostanie on oddany zależne jest od dalszego przebiegu tej sytuacji. Jeżeli - przykładowo - sąd potraktuje komputer jako narzędzie przestępstwa może zarządzić jego przepadek (art. 202 § 5 KK). W przeciwnym wypadku - zwrot jest prawnie dopuszczalny. Generalnie informacje o losie dowodów winny się znaleźć w treści wyroku. W przypadku ich braku - warto zwrócić się do sądu z wnioskiem o wydanie postanowienia co do dowodów rzeczowych w sprawie.

A to porno - dobre jakieś?

Okej, głupi żart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest taka sytuacja że gościu na forum CDA oszukał mnie na wymianie gier. Jak to napisałem okazało się że wykiwał też ok 6 innych osób. Planujemy zgłosić sprawę na policję. Wygląda to tak że miała być wymiana gier, wszyscy mu wysłaliśmy a potem kontakt się urwał a my nie dostaliśmy nic. Wysyłał podrobione potwierdzenia wysłania paczki i zdjecia znaleziona na allegro. Czy sprawa nadaje się na zgłoszenie na policję? Jakby nie było podchiodzi to pod kradzież a suma wartości (cen) wszystkich gier jakie dostał jest spora. Ja wysłałem mu 3 a jedna osoba nawet 4. Czy jeśli nie jestem jeszcze pełnoletni (jeszcze rok) to mogę to zgłosić? I czy nie zostanę obciążony jakimiś kosztami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, siedzę sobie na gg rozmawiam z kolegom i jakiś nieznajomy pisze do mnie

UWAGA: W trosce o bezpieczeństwo, w wiadomości od Nieznajomych podejrzane treści zastąpiono ciągiem "[xxxxx]". Jeśli chcesz otrzymywać od Nieznajomego kompletne wiadomości - dodaj go do swoich kontaktów.

Treść wiadomości:
wlasnie probowalem sie do Ciebie dodzwonic... okazalo sie ze numer jest nieprawidlowy w zwiazku z tym ze mam do czynienia z oszustem sadze ze transakcja nie dojdzie do skutku w zwiazku z tym żadam zwrotu kosztów przesyłki [xxxxx] zł. w innym wypadku sprawa zostanie przekazana do odpowiednich organow jako oszustwo internetowa za co grozi kara przewidziana w kodeksie karnym.


czas na odpowiedz masz do piatku. w sobote pofatyguje sie na komisariat i nie odpuszcze


Nie wiem o co biega, napisałem mu że mnie z kim pomylił to ten mi grozi że ma to gdzieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanko. Seks mozna uprawiac od lat 15 czy 16? wszedzie glownie pisze ze od 15 ale gdzies ktos napisal ze ostatnio wprowadzili od 16 i nie wiem juz w co wierzyc

prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zglosil, nie zaszkodzi sprobowac.

@Pablo1989

z tego co czytam Twoje wypowiedzi na forum, to handlujesz na allegro. Moze ktos ma dostep do Twojego konta na allegro? Zapytaj sie, osoby ktora to do Ciebie napisala, albo moze oszust podal po prostu Twoj nr gg

@diablolod

od 15, ponizej 15 juz nielegalne i moze podchodzic pod pedofilie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć czy narusze prawo wbijając się pontonem do rzeki z kumplami z okrzykami typu: "Dalej wiosłować! Łajba przecieka, musimy zacumować w porcie!" etc. A mianowicie, przebieramy się za piratów i wbijamy do rzeczki, mała, ale przepływa przez miasto i wioski, etc. Czy policja może nas zastrzelić, czy raczej naskoczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, chyba to najbardziej odpowiednie na gramie miejsce na moje pytanie.
Mianowicie, wczoraj wieczorem byłem świadkiem bardzo nieprzyjemnego zdarzenia.
Pijany sąsiad pod blokiem dosłownie pastwił się nad swoja nastoletnia córką, szarpał ją, finalnie zaczął ją bić po twarzy, wracałem akurat z pracy do domu, zastawszy tą sytuację, zareagowałem - chciałem sąsiada uspokoić, ewentualnie przytrzymać, żeby ochłonął, niestety był zbyt pijany i w zbyt wielkiej furii, nie udało się sprawy załatwić tak "spokojnie" jak założyłem, musiałem go obalić na ziemię.
Niestety jako znacznie silniejszy fizycznie wybiłem mu obojczyk [nie chciałem go uderzyć - wolałem go tradycyjnym "policyjnym" chwytem położyć na ziemi i unieszkodliwić, widać podciągnąłem ramie zbyt wysoko].
Pytanie moje brzmi następująco - co mi grozi. Sąsiad rano odgrażał się podobno [nie było mnie przy tym, byłem w pracy], że pozwie mnie o napaść.
Jak to w naszym absurdalnym kraju bywa wolę zapytać jakie konsekwencje prawne mogą mnie czekać, bo to, że człowiek chciał pomóc to jedno, a to jak wypaczy ten fakt nasze "krzywe zwierciadełko" zwane "prawem" to zupełnie inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2010 o 19:16, Pietro87 napisał:

Jak to w naszym absurdalnym kraju bywa wolę zapytać jakie konsekwencje prawne mogą mnie
czekać, bo to, że człowiek chciał pomóc to jedno, a to jak wypaczy ten fakt nasze "krzywe
zwierciadełko" zwane "prawem" to zupełnie inna bajka.


Art. 25. § 1. Kodeksu Karnego: Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem.

I tyle, nie ma co się pluć na polskie prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze orientujesz sie troche w prawie, moglbym Cie o cos zapytac?

Zalozmy, ze jest sobie taka stronka:



Czy wlasciciel tej domeny i strony nie powienien miec problemow za takie tresci?
Jak widac domena jest rosyjska, moze i dlatego? No, ale zalozmy, ze kogos takie tresci zirytowaly, taka osoba postanawia dokonac wlamu na stronke i zapchac serwer, na ktorym jest postawiona, atakiem DoS. Czy taka osoba mialaby sie czego obawiac ze strony polskiego prawa?

To samo tyczy sie tej strony:

(propagowanie komunizmu)

@DesMonD__PL

bez pozwolenia nie kupisz tam chyba zadnej bron palnej i juz na pewno nie przez Internet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 15:11, DesMonD__PL napisał:

No ja wiem, tylko jest tam zakładka "broń maszynowa" a na taką podobno cywil (W naszym
kraju) otrzymać pozwolenia nie może...

Ale agencja ochrony może zezwolenie dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja odświeżę temat.
Zostałem wezwany jako poszkodowany na rozprawę w sądzie - obecność obowiązkowa. Tylko jest w tym kilka problemów. Pierwszy to to, że wcześniej przyszło mi pismo, że podejrzany przyznał się do winy dobrowolnie i dobrowolnie poddał się karze, no i cały jego wyrok. A sprawa druga to to, że do sądu, w którym odbywa się rozprawa mam do przejechania prawie całą Polskę. Bo z południowego wschodu na samą północ. To prawie 700 km w jedną stronę. Jest jakaś szansa, żebym mógł się nie stawić bez kary? Poszkodowanych jest około 20 osób, a wszyscy mają pewnie do powiedzenia tyle co ja, czyli prawie nic, bo co można powiedzieć przy oszustwie z allegro? I po co rozprawa jeśli gość się dobrowolnie poddał karze? A no i wg jakiej stawki zwracają koszty przejazdu samochodem, bo włóczyć się przez całą Polskę pociągiem, albo autobusem nie mam zamiaru, jeśli okazałoby się, że nie mogę się nie stawić bez kary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Xjumpaytech

Wezwanie na rozprawę po tym, jak otrzymałeś odpis wyroku może oznaczać, że ktoś się od tego wyroku skutecznie odwołał i sprawa trafiła do ponownego rozpoznania.

Możesz zgłosić wniosek o przesłuchanie w drodze pomocy prawnej w sądzie właściwym dla swojego miejsca zamieszkania, uzasadnienie trudnościami lokomocyjnymi powinno być wystarczające, wówczas sąd wzywający przesyła listę pytań do sądu, w którego właściwości mieszkasz i tam będziesz wezwany (jest także szansa, że po złożeniu takiego wniosku nikt więcej nie będzie cię wzywał, a pierwsze wezwanie było "po forma").

Zwrot kosztów przejazdu jest liczony wg najtańszego środka lokomocji - w praktyce PKP 2 kl. Jeżeli chciałbyś ubiegać się o zwrot kosztów dojazdu samochodem, możesz przed przyjazdem złożyć pisemny wniosek o zagwarantowanie, że taki zwrot zostanie ci przyznany, ale musiałbyś to jakoś szczegółowo uzasadnić (np. stanem zdrowia, który wyklucza podróżowanie pociągiem lub w ogóle dłuższe podróże).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 22:04, karvaialka napisał:

/ciach/


Aha to dzięki za szczegółową odpowiedź. Jeśli można odpowiedzieć na te pytania w sądzie w moim regionie to takie pismo napiszę, bo jakoś nie mam ochoty jechać tam tyle kilometrów :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:
1.Czy istnieje ustawa nakazujaca, zeby przedmioty nadobowiazkowe byly przed lub po lekcjach?
2.Czy potrafilby ktos znalezc wypowiedz minister Lybackiej, w ktorej prosila o umieszczenie religi na koniec lub poczatek planu?

Z gory dziekuje. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie co do działalności gospodarczej.
Wyobraźmy sobie takową sytuację.
Pełnoletni Grafik postanawia zrobić użytek ze swoich umiejętności i zakłada stronę internetową nam na której ogłasza siebie i możliwość wykonywania odpłatnie przykładowych projektów.
Czy w takiej sytuacji osoba ta musi rejestrować Działalność Gospodarczą? Zaznaczam, że nie ma żadnej firmy a jedynie posługuje sie tym co sam stworzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Możesz działać na podstawie umowy o dzieło lub zlecenie. Otwieranie własnej działalności w takim wypadku nie jest konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 12:45, Myniek_rp napisał:

Nie. Możesz działać na podstawie umowy o dzieło lub zlecenie. Otwieranie własnej działalności
w takim wypadku nie jest konieczne.


Czyli nie muszę też od usługi odprowadzać podatku do urzędu skarbowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować