Zaloguj się, aby obserwować  
Geek_with_AS

Foobar2000 - Temat ogólny

97 postów w tym temacie

Dnia 27.03.2011 o 18:30, lydathegreat napisał:

Szukam nowej, dobrej skorki do foobara. Glowne wymaganie to okienko z wyswietlaniem tekstow
kawalka - aktualnie uzywam fooava, jest niby dobra, ale wkurzam sie, ze nie moge usunac
kawalka(ow) z playlisty, musze wlaczyc w opcjach domyslny interface, zrestartowac foobara,
wywalic kawalki, wlaczyc skina i znowu zrestartowac foobara.


Wiem, że trochę późno ale akurat dziś zebrało mi się na zabawę z foobarem i też się nad tym głowiłem z Fooava i
"Twórcy foobara usunęli przydatny skrót, który umożliwiał skasowanie utworu z playlisty. By go przywrócić trzeba wejść w Preferences (ctrl+p) > General > Keyboard Shortcuts > kliknąć Add New > wyszukać i zaznaczyć "Edit > Selection > Remove" > w polu Key wcisnąć przycisk Delete na klawiaturze."
działa, sprawdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 16:53, Ha_Xior napisał:

działa, sprawdzone.

Dzieki! Pozornie takie proste rozwiazanie, ze tez na to nie wpadlem. ;/ Dziala pieknie, dzieki jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się trochę tym całym xChangem360 ( dzięki Nephrenowi-Ka za tutorial ) wszystko było idealnie ustawione i nawet zdążyłem być z siebie dumny, aż w końcu coś mi się po przestawiało i w backgroundzie wyświetlają się niechciane informacje na temat artysty/obrazki artysty z last.fm. Wygląda to mniej więcej tak:

edit: Wcześniejszego presetu wczytać nie mogę, mimo, że mam go zapisanego, bo gdzieś zniknęła mi belka z tą możliwością.

Da się coś z tym zrobić czy mam reinstalować?
Z góry dzięki za pomoc.

20110729235623

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 00:27, Zabujca_Smokuf napisał:

Poradziłem sobie tak więc sorry za drugi post pod rząd.
U mnie prezentuje się to tak:


Ha, ładnie.:> Mój po staremu jak na razie(chociaż i tak większość spędzam w portowej instalacji bez bajerów).

20110730003231

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby foobar odtwarzał mi pliki APE - jakieś pomysły jak to zrobić by działało? Bo po wklejeniu rzekomego plugina ape''owego do któregoś z folderów nadal to to nie działa. Jadę na wersji 0.9.5.2 jak co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 19:09, Tyler_D napisał:

Chciałbym żeby foobar odtwarzał mi pliki APE - jakieś pomysły jak to zrobić by działało?
Bo po wklejeniu rzekomego plugina ape''owego do któregoś z folderów nadal to to nie działa.
Jadę na wersji 0.9.5.2 jak co.

Wiem o jakie wklejanie tobie chodzi - sam kiedyś złapałem się na tym. Lepsze ogarnięcie opcji(kiedyś) pomogło mi. Masz screenshota, opisujący(?) poprawny zabieg.

Ps. Wersja foobara jest mało ważna(tak myślę).

20110810201846

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ale kurczę, w mojej wersji foo nie ma owego "Install" ani niczego podobnego. Także jeśli ty lub ktoś inny ma jakieś pomysły to chętnie posłucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W foobarze nie ma takiego fajnego patentu jak w WinAmpie który pokazywał ile playlista zawiera utworów i ile godzin/minut/sekund muzyki trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 21:56, Tyler_D napisał:

W foobarze nie ma takiego fajnego patentu jak w WinAmpie który pokazywał ile playlista
zawiera utworów i ile godzin/minut/sekund muzyki trwa?

Podbijam bo do dziś mnie to zastanawia a to jedna z niewielu jeśli nie jedyna rzecz której mi brakuje w tym programie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomoże.

Mam problem. Laptop, zewnętrzna karta dźwiękowa Creative X-Fi Go Pro. EQ w ustawieniach karty poukładane tak jak chcę, itd. Foobar odtwarza wszystko na "goło", bez dodawania tego co poustawiałem w menu karty. Jak toto naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś polecić jakąś miłą dla oka niestandardową skórkę dla foobara? Tylko w miarę możliwości prostą do zainstalowania, bo... nie mam siły. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 15:36, Kardithron napisał:

Mógłby mi ktoś polecić jakąś miłą dla oka niestandardową skórkę dla foobara? Tylko w
miarę możliwości prostą do zainstalowania, bo... nie mam siły. :P


Proste w Foo to ogólnie jest wszytko i nic.:P
Tu masz całkiem niezły zbiór layoutów: http://foobar2000.pl/forum/24-wasz-foobar2000/?s=a03abb2a99498130e577bfd2bc73200d
Sam kiedyś używałem Averii(prosty wygląd dość, ale ładny) i Xchange(tu już bardziej rozbudowany) i oba nie wydały mi się trudne we wprowadzaniu do Foo(tutorial do Xchange jest na moim gs-ie nawet).

Od pewnego czasu jednak sam sobie buduję lay, jako że w columns ui to jak zabawa klockami - wystarczy dzielić sobie miejsce splitterami(pionowymi bądź poziomymi) i ładować w nie wtyczki, które akurat uznamy za potrzebne.

@Tyler_D - interfejs colums ui zawiera takie opisy domyślnie(patrz lewy dolny róg obrazka).

20130402154944

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 15:49, Nephren-Ka napisał:

Od pewnego czasu jednak sam sobie buduję lay, jako że w columns ui to jak zabawa klockami
- wystarczy dzielić sobie miejsce splitterami(pionowymi bądź poziomymi) i ładować w nie
wtyczki, które akurat uznamy za potrzebne.

Miałem na uwadze popularne Sapphire i Melancholy, jednak ostatecznie zdecydowałem się na wspomniane przez Ciebie kolumny UI. Teraz wszystko wygląda naprawdę nieźle, a przy tym jest bardzo wygodne. Ostatnio polubiłem podróże po albumach za pomocą tagów gatunku, a aktualny układ właśnie to mi umożliwia. :) + okładeczki w idealnym skromnym rozmiarze ze stylowym zanikającym odbiciem lustrzanym pod spodem.

Na razie jestem za.

Dnia 02.04.2013 o 15:49, Nephren-Ka napisał:

@Tyler_D - interfejs colums ui zawiera takie opisy domyślnie(patrz lewy dolny
róg obrazka).

Oh bracie, to wątek sprzed roku. :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 16:42, Kardithron napisał:

/ciach/
Na razie jestem za.


Dobra opcja, bo sam decydujesz co w programie jest potrzebne. Jakby nie patrzeć, to sporo layoutów jest przepakowanych zbędnymi bajerami, które niby są fajne, ale korzysta się z nich rzadko, a zasoby systemowe pożerają cały czas.

Dnia 02.04.2013 o 16:42, Kardithron napisał:

Oh bracie, to wątek sprzed roku. :C


Wiem, ale może się komuś jeszcze przyda.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomóż. :C

Nie mogę się już zdecydować, jakie okładki wgrywać do plików. Do tej pory wszystkie kadrowałem na 300x300, ale czasami, jak widzę cover art takiego Barren Eartha w jakości hipersuperfull HD, to aż żal mi to zawężać do tak skromnych rozmiarów.

Czemu rozmiary wszystkich okładek ustaliłem takie same? Żeby uniknąć różnic wielkościowych i jakościowych podczas wyświetlania w playerach.

Drugi koncept jest taki, by wszystkie okładki kadrować w proporcjach 1:1, a zarazem ustalać ich MAKSYMALNY rozmiar na 600x600. Dzięki temu nie stracę wiele na jakości w przypadku wyrąbanych graficznie cover artów, ale nie będę też obciążał biednych empetrójek plikami graficznymi 2516x2516 ważącymi 2 MB z hakiem.

Pytanie: co lepsze? Powiedz dokładnie, jak Ty robisz i doradź coś. :) Zaznaczam, że staram się myśleć przyszłościowo (nie chciałbym za trzy lata wprowadzać kolejnych zmian w każdym pliku bo zwariuję :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 19:31, Kardithron napisał:

Pomóż. :C
/ciach/


Houston we have a problem - jako że wcale nie trzymam okładek schowanych w tagach plików mp3. Robię sobie jedną w wysokiej jakości(ile znajdę czy zeskanuję, byleby była kwadratowa) i trzymam pod nazwą ''cover'' w katalogu z daną płytą(znaczy razem z plikami mp3). Foobar sobie bez problemu sam to wyświetla, a przenośne odtwarzacze wszelkiego typu i tak są przeważnie niewidoczne podczas słuchania, więc okładka mi w nich do szczęścia niepotrzebna(chyba że są już takie, co umieją działać tak jak Foo, Creative Zen tego nie potrafi ;p).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2013 o 15:49, Nephren-Ka napisał:


Fook! całkowicie zapomniałem o tym forum :3 W skórki przestałem się bawić z czasem jak weszła nowa wersja foo i skórki przestały być kompatybilne. Widzę jednak że społeczność nie próżnowała i nadal jest w czym przebierać. Zaraz sobie znajdę coś dla siebie, choć z tego co widzę to będę miał nie lada orzech do zgryzienia, gdyż której bym nie otworzył to mi się podoba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować