Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

ATI R700 - postrach Nvidii kartą dwuchipową

62 postów w tym temacie

no ja bym bardzo chciał....
ale tak patrze na amd.. to.. tak jakoś kojarzy mi sie z gorszą wydajnością... :/
a mówi to user który ma amd :P
i moi wszyscy kumple tez mają amd :P
puki co na 100% kupie sobie c2d 45 nm... i na 60% 8800 GT a dlaczego tylko na te 60? a no bo czekam na nową serie 9xxxx która to ma byc o 25% mniej prądożerna od 8x :) no i szybsza itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ah ludzie ludzie... kolejna karta kolejna fala euforii podniety .itp itd. Czy naprawde nie widzicie do czego to zmierza? Nvidia i ATi wypuszczaja karty graficznie rzeklbym tasmowo... co pol roq cos nowego.. juz slychac glosy o dx11 w ''09.. Ludzie zwyczajnie przestaja nadazac za tym wyscigiem zbrojen ;) (producenci gier na PC wypuszczaja gnioty ktore nie zachwycaja graficznie a maja MEGA wymagania) , TO dzieje sie zbyt szybko zastanawiam sie tylko kiedy producenci kart graficznych zrozumieja ze zmierzaja donikad, coraz wieksza grupa odbiorcow co jest logiczne rozsadne przerzuca sie na xbox&ps z swiadomoscia ze za 5 lat nadal beda super gierki i tak sama uciecha z zabawy.. Wyobrazacie sobie grac na obenych PCtach za 5 lat? haha.. z roq na rok coraz mniej gier na PC albo 3ba czekac rok na konwersje. grom na PC daje 10 lat ;) i kuniec xD


Pozdrawiam Turin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie wypali (czego AMD nie życzę), to krucho widzę przyszłość tej wielkiej korporacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego ma mi się zmieścić na płycie głównej?! Całkiem sporawa ta karta...

W sumie, widać, że ATI powstaje z "popiołów", dzięki czemu nVidia traci szansę na monopolizm...... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech się tłuką. Ważne żeby każdy z nas miał szansę na wybór najlepszej karty graficznej w swoim pułapie cenowym. Czy to będzie Radeon czy GeForce nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RV680 w 3Dmarku 06 w rozdzielczosci 1280x1024 osiagnęło (uwaga) 17000 pkt (chociaż to z 4-rdzeniocem podkręconym do 3,3Ghz). No i konkurencja ze strony Kanadyjczyków oznacza niższa cene GT200. Chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ATI wzięło się w końcu do robotu i jak widać nie próżnują. Z tego co widać nVidia nadal zamierza produkować jednordzeniowe potwory (choć pewnie do czasu) co z pewnej strony jest dobre (nie potrzebne są jakieś wymyślne architektury do kontaktów na poziomie rdzeń-rdzeń), ale z drugiej odbija się to na wydzielanym cieple. ATI zamierza iść w stronę procesorów wielordzeniowych (oczywiście mowa o produktach low- i high-end), które oczywiście można robić mniejsze przy stosunkowo dużej wydajności (z tego co czytałem to ponoć jeden rdzeń z R700 ma być tak wydajny jak obecnie R670 przy mniejszych gabarytach i mniejszej ilości tranzystorów)


Oby tak dalej AMD-ATI :D

A co do procesorów AMD to zgadzam się z innymi - AMD musi wypuścić coś mocnego z najwyżej półki, bo jak ktoś już wspomniał - Intela nic innego nie ruszy. Może zmiana zarządu w AMD by coś zmieniła?... Oczywiście na plus :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak kata bedzie wymiatała to ją kupie moj gf 7950gx jakos sobie radzi narazie ^^ ale juz niedługo kolejna kasa w kompa wsadzona ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Już chip RV670 stosowany w Radeonach HD 3870 spowodował niemałe spustoszenie na rynku sprawiając wiele kłopotów Nvidii."
Co?? Jakie spustoszenie na rynku?? Nie wiem czy autor newsa sponsorowany jest przez AMD-ATI, czy tak mało wie o rynku kart graficznych, ale póki co to wśród dostępnych kart to oferta nVidii sieję postrach u speców z AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 22:12, Cherry69 napisał:

"Już chip RV670 stosowany w Radeonach HD 3870 spowodował niemałe spustoszenie na rynku sprawiając
wiele kłopotów Nvidii."
Co?? Jakie spustoszenie na rynku?? Nie wiem czy autor newsa sponsorowany jest przez AMD-ATI,
czy tak mało wie o rynku kart graficznych, ale póki co to wśród dostępnych kart to oferta nVidii
sieję postrach u speców z AMD.

Tiaaa. Tyle, że NV nie ma w tym segmencie nic konkurencyjneo. Albo ultra drogie monstra albo przewartościowane cenowo shity. Nic poniżej 900 zł od NV (z nielicznymi wyjatkami na allegro) nie jest warte swej ceny. A 3850 i 3870 jak najbardziej są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cherry69 napisał:
>
"Już chip RV670 stosowany w Radeonach HD 3870 spowodował niemałe spustoszenie na rynku sprawiając wiele kłopotów Nvidii."
Co?? Jakie spustoszenie na rynku?? Nie wiem czy autor newsa sponsorowany jest przez AMD-ATI, czy tak mało wie o rynku kart graficznych, ale póki co to wśród dostępnych kart to oferta nVidii sieję postrach u speców z AMD.
>


Chodzi raczej o ceny niż o wydajność. Ceny Radeonów są niższe i w stosunku i w ogólnym rozrachunku wydajność do ceny są potencjalnie bardziej łakomym kąskiem dla osób z mniejszą ilością gotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować